Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/3NZSDxD4DRk?si=NtINMdhK_W4NtnAXSSSSSS

Суспільство

Селяни-кріпаки стали магнатами, а їхнього нащадка обрали міським головою Одеси (ВІДЕО)

Опубліковано

Селяни-кріпаки з Черкащини змогли викупили себе та свої родини з неволі й стати магнатами, а їхній нащадок став міським головою Одеси та вивів місто на абсолютно новий рівень!

Історію селян Федора Симиренка та Михайла Яхненка — приклад неймовірної жаги українців до свободи та хисту до бізнесу, розповідає ШоТам.

Селяни-кріпаки Федір Симиренко та Михайло Яхненко мешкали в містечку Сміла на початку 1800-х. Федір працював на графа Воронцова, Михайло — на графа Самойлова.

Михайло займався шкірою, худобою і ремонтом взуття та на зароблені гроші викупив себе й родину з неволі. Федір у цей час домігся дозволу на оренду млинів і разом з Михайлом почав торгувати борошном.

І так успішно, що за кілька років Федір теж викупив себе та рідних з кріпацтва. Після цього разом із синами Михайла відкрив магазини з великими складами в Харкові та Києві. Найкраще ж справи йшли у портовій Одесі — звідти вдавалося продавати товар за кордон.

За 20 років підприємці освоїли новий шлях — побудували мережу цукрових заводів. Але до цього ще й поріднилися: Федір Симиренко одружився з донькою Михайла Анастасією. Їхні сини Платон і Василь, коли подорослішали, стали новим диханням родинної справи.

Молоді Симиренки, навчаючись у Парижі, привезли з Франції нові технології. Це дозволило переобладнати старі заводи та побудувати нові, створивши цілу мережу. А їхній завод у Городищі на Черкащині став найбільшим цукровим підприємством у російській імперії. У 1859 у Городищі Платон зустрівся з Тарасом Шевченком.

Читайте такожТрагедія чи перемога? Дізнайся правду про бій під Крутами та зруйнуй історичні міфи (ТЕСТ)

Незабаром чоловік викупить цілий тираж «Кобзаря» і цим врятує поета від безгрошів’я. А його брат Василь стипендіював Лесю Українку, Павла Чубинського та Михайла Драгоманова. У середині 1800-х на бізнесі Симиренків-Яхненків позначилася економічна криза.

Накопичувалися борги, кредити, а всередині компанії стався розкол. Та Платон і його син Левко знайшли себе в новій справі — садівництві. До речі, саме тоді Левко Симиренко вивів сорт зелених яблук, відомий кожному українцю. Їх назвав «Симиренко» на честь свого роду та, зокрема, батька.

Славну ж родинну історію Яхненків продовжив онук Михайла Семен. Він зосередився на громадській діяльності та багато років обирався гласним міської думи Одеси. А впродовж 1860-1863 років обіймав посаду міського голови. За його правління Одеса розквітла.

Замість канав з’явилися дренажні стоки, а замість пилу та бруду на вулицях проклали мостові. На вулицях з’явилося газове освітлення, що на той час було рідкістю навіть для великих міст. Семен побудував новий водогін з Дністра, завдяки чому в Одесі з’явилася якісна питна вода. А ще за власні кошти звів бетонний водосток на Думській площі.

Тодішнього міського голову в Одесі шанують і сьогодні: його ім’я носить одна з вулиць міста. А історія династії Яхненків-Симиренків є прикладом жаги українців до свободи й хисту до бізнесу!

Нагадаємо, ми розповідали, як київський ювелір Йосип Маршак у ХХ ст. конкурував з Картьє та Фаберже.

Суспільство

В Україні запрацював проєкт з безоплатної вакцинації та чипування тварин

Опубліковано

Міжнародний фонд захисту тварин IFAW спільно з українською соціальною ініціативою Save Pets of Ukraine оголосили про запуск програми “Лапки в безпеці”. Ця програма спрямована на комплексну допомогу домашнім улюбленцям і створена з метою забезпечення їхньої безпеки та благополуччя.

Про це повідомляє ТиКиїв.

Про програму

Протягом програми “Лапки в безпеці”, що триватиме з 9 травня по 10 червня, власникам тварин пропонується безкоштовний пакет ветеринарних послуг. Цей пакет включає щеплення від сказу та інших інфекційних хвороб, а також процедуру чипування.

Читати також: На Пейзажній алеї знесли незаконну “церкву-МАФ” УПЦ МП

Не встановлено обмежень на кількість домашніх улюбленців, яких може вакцинувати один власник. Пріоритет в наданні послуг мають тварини внутрішньо переміщених українців.

Безплатно вакцинувати своїх улюбленців у Києві та Київській області можна за такими адресами:

  • “Ветпланета” — Київ, вул. Радистів, 23, тел. (067) 992-37-77;
  • Гостомельський притулок — Гостомель, вул. Свято-Покровська, 213, тел. (050) 597-89-31.

Лікарі приймають за попереднім записом. 

Нагадаємо, що український технологічний стартап отримав грант від USAID.

Також ми повідомляли, що в Дії нагадали, як при відключенні світла не залишитися без інтернету.

Фото: zootovary

Читати далі

Суспільство

В Криму знищили два ворожих винищувача

Опубліковано

Під час широкомасштабної атаки, що відбулася з 14 на 15 травня в тимчасово окупованому Криму, було знищено два російські винищувачі МіГ-31.

Про це повідомляє Мілітарний.

Журналіст розслідувач The New York Times, Крістіан Тріберт, опублікував високоякісні фотографії наслідків атаки Збройних сил України на військовий аеродром Бельбек, що використовується російськими окупантами.

Читати також: Збудував ферму, у якій корови живуть щасливе життя без насильства та вбивства їхніх теляток

На супутникових знімках від компанії Maxar чітко видно руйнування бойових літаків, що дозволяє встановити точний тип знищених літальних апаратів. Важливо відзначити, що йдеться про винищувачі-перехоплювачі МіГ-31, які відрізняються від носіїв аеробалістичних ракет МіГ-31К. За допомогою представлених супутникових знімків стоянки літаків можна зробити висновок, що крім МіГ-31, був знищений принаймні один винищувач Су-27 або Су-35.

Також був поранений один МіГ-29. Ймовірно, інші російські літаки, які перебували на авіабазі, також зазнали певних пошкоджень.

Нагадаємо, що декілька серій відомого серіалу “Бріджертони” знімала українка.

Також ми нагадаємо, що у Дії нагадали, як при відключенні світла не залишитися без інтернету.

Фото: Maxar

Читати далі

Суспільство

Збудував ферму, у якій корови живуть щасливе життя без насильства та вбивства їхніх теляток

Опубліковано

“Ми для себе однозначно вирішили, що кожне живе створіння, яке народилося на нашій фермі, повинно прожити своє життя до кінця і щасливо”, – каже власник ферми “Голока”, Валерій.

Історія Валерії

Привіт усім! Мене звати Валерій, я засновник ферми Голока. В перекладі з санскриту означає планета корів.

Корови для нас – це члени сім’ї. Кожна з них для нас надзвичайно важлива. Ця ферма робилася власними коштами, власними руками. Мені допомагав син, допомагала дружина морально. Так помаленьку ми зробили те, що змогли.

Читати також: Лікарі поставили на ноги нерухомого хлопчика (ВІДЕО)

Переїзд в село на знайомство з приютом

Життя так склалося, що близько семи років тому ми з міста переїхали жити в село, де придбали велику ділянку землі.

Одна із моїх знайомих попросила їй допомогти доставити бичка новонародженого у приют під назвою Пхумі. Вона знаходиться в Миколаївській області. І фактично я можу сказати, що ця ферма стала для мене натхненням.

Я всім раджу, всім небайдужим людям, яких хоча б трохи цікавить життя курів, їхня доля, і тих, хто дійсно оболівають за те, що корови жили і помирали своєю смертю, а не на бійнях, відвідати цей приют.

Повномасштабне вторгнення

Взагалі по професії я будівельник, але з початком війни всі замовлення будівельні буквально зупинилися. І ця молочна справа дійсно стала для нас спасією.

На фермі в нас 4 корови. Ще не всі війні, але 50 літрів в день ми маємо молочка. Особливого молочка. Ми вибрали породу джерсей. Це дуже хороша порода, ви побачите їх. Це дуже цікаві, дуже характерні корови.

Також у нас є наша сироварня, місце, де відбувається магія під назвою виробництво сиру. Починаючи з молока, виробництво сиру може займати від кількох годин до півроку, до року. більше 15 одиниць молочної продукції.

Сюди входять не тільки сири, а й масло, маслогі, сметана, йогурт, молоко. Наші покупці загалом люди з усієї України. Це люди, які дійсно розуміють ту філософію, яку ми сповідаємо, а саме чистого, некровавого молока. У священих писаннях неодноразово вказується на те, що причини війн на планеті відбуваються через те, що вбиваються тварини. І особливо важливою твариною на Землі вважається саме корова. Це стало для мене місією, це стало для мене основою мого життя.

Нагадаємо, що жінки, які заснували стартапи у сфері технологій можуть отримати грант: як взяти участь.

Також ми повідомляли, що український бренд створив колекцію благодійних вишиванок: яскраві фото військових жінок.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство7 днів тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості1 тиждень тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості1 тиждень тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

РЕКЛАМА: