Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/t9zoQhvwPpE?si=58YdkK3FleXXReCLSSSSSS

Суспільство

У Києві команда однодумців створює вуличні таблички про українських діячів (ВІДЕО)

Опубліковано

Команда однодумців за допомогою вуличних табличок розповідає про історичних постатей України: у Києві розташували вже 51 інтерактивну табличку, а до кінця року їх має бути 77.

Про проєкт «Стріткод» розповідає ШоТам.

Як зʼявилася ідея табличок

Кілька років Наталя водила дитину в басейн на вулиці Дмитра Донцова й навіть не підозрювала, хто він… А тепер керує проєктом, який розповідає людям, на честь кого названі їхні вулиці. Завдяки їй у Києві зʼявилася 51 вулична табличка з інформацією про видатних українців. І це лише початок.

«Щоб люди все ж більше думали, більше замислювалися й бачили в просторі більше українського», — Наталя Демідова, проєкт-менеджерка проєкту «Стріткод».

Коли росія повномасштабно напала, Наталя зацікавилася історією власної країни. Дізналася про ідеолога українського націоналізму Дмитра Донцова, на честь якого назвали добре знайому їй вулицю. І надихнулася розповідати людям історії значущих постатей доступно та невимушено. Так зʼявилася ідея табличок, які б розповідали про людину, на честь якої названа вулиця.

«Як би було класно, якби поруч з адресним показником був QR-код чи ще щось типу того, щоб можна було легко просканувати й дізнатися більше про постать з назви вулиці», — Наталя Демідова, проєкт-менеджерка проєкту «Стріткод».

Наталя зібрала навколо себе однодумців: дизайнерів, ілюстраторів і менеджерів. Разом розробили сайт і макети табличок — технологічні та з українською душею.

«Мені дуже сподобалася ідея, і вже в мене народжувався план, як зробити сайт, щоб він був несхожим на вікіпедію чи щось подібне», — Марія Кравцова, керівниця UX\UI напрямку проєкту «Стріткод».

Читайте також: «Це глибше, ніж просто ремонт». Як відбудувати українські міста? На прикладі Миколаєва та Харкова пояснює урбаністка Євгенія Дулько

«Мене це зачепило тим, що це частина лагідної українізації, яка зараз проходить у нас. Я вважаю, що це дійсно важливо», — Віталій Забродський, член команди розробників платформи проєкту.

«Дуже цікава ідея — донести історію до людей простим, ненав’язливим і цікавим способом», — Катерина Дерксен, членкиня команди розробників платформи проєкту.

Почали з вулиці Грушевського

Проєкт підтримали в міській адміністрації, і невдовзі перші таблички з’явилися на вулицях Києва.

«Це були такі постаті, що вам не передати словами. Там читаєш про кожну і дух захоплює», — Наталя Демідова, проджект-менеджерка проєкту «Стріткод».

Почали з вулиці Грушевського. Далі — Стуса, Алмазова, Коновальця та Миколайчука. Серед табличок давніх історичних постатей є й сучасні герої: Роман Ратушний, Паша Лі, Саша Махов.

«Ми стараємося охопити центральні вулиці міста, тому що це важливо з точки зору туристів, гостей. Плюс також залучити райони, віддалені від центру, зокрема, лівий берег, райони компактного проживання киян», — Інна Крупник, голова ГО «Історична платформа», керівниця історичного напрямку проєкту.

На кожній табличці — авторська ілюстрація, заголовок, стислий опис та QR-код сторінки на сайті. А вже на сайті — інформація, хронологія подій життя та розкриття особистості постаті. На сьогодні по столиці встановили вже 51 табличку. З них дві зробили завдяки спонсорству місцевого барбершопу «Gentlemen`s Club».

До кінця року табличок буде 77

Проєкт можете підтримати й ви! До кінця року табличок буде 77, але й на цьому команда Наталі зупинятися не збирається. Підкорюватимуть вулиці не тільки Києва, а виходитимуть на всеукраїнський рівень.

«З нами вже зв’язалися органи місцевого самоврядування та представники історичної спільноти, зв’язалися з інших міст. Ми зараз домовляємося, як будемо масштабуватися Україною», — Наталя Демідова, проджект-менеджерка проєкту «Стріткод».

«Народ, який знає власну історію — він непереможний. Він був, є і буде», — Інна Крупник, голова ГО «Історична платформа», керівниця історичного напрямку проєкту.

Нагадаємо, у Києві презентували проєкти відбудови українських міст. Їх розробила молодь віком 15-22 років.

Також українські студентки-урбаністки розробили проєкт відбудови площі навколо Будинку культури в Охтирці на Сумщині.

Суспільство

У Львові побудують соціальне житло для ВПО та людей, які проходять реабілітацію

Опубліковано

У Львові побудують соціальне житло для внутрішньо переміщених осіб та людей, які проходять реабілітацію в медичному центрі «Незламні». Будинки збудують поруч з центром «Незламні», житло буде належати муніципалітету Львова, а надаватимуть його на умовах оренди. 

Про це пише агенція Drozdov Partners.

Будинки матимуть однакові розміри, з можливістю облаштувати на поверсі квартири різних типів.

Для будівництва комплексу планують використати типологію міської вілли, щоб забезпечити формування комфортного житлового середовища та сусідства між мешканцями будинку, кажуть автори проєкту.

Читайте також: Понад 300 млн євро на посилення ППО. Данія передала Україні нову допомогу

Крім того, в комплексі з реабілітаційним центром пропонують інтегрувати житло для людей з інвалідністю. Зокрема входи до будинків організують через вулицю Миколайчука на нижньому поверсі, а другий вхід облаштують на рівні двору. У всіх будинках передбачені бомбосховища.

Нагадаємо, в Австрії відкрили спецфонд у 500 млн євро для підтримки експорту в Україну.

Фото: Drozdov Partners

Читати далі

Суспільство

Українським медикам подарували електрокари: у які області надійде допомога

Опубліковано

75 сучасних електромобілів уже найближчим часом поїдуть у заклади первинної медико-санітарної допомоги у 20 областях. Авто закуплені в межах спільного проєкту зі Світовим Банком «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (Heal Ukraine).

Про це повідомляє МОЗ України.

Саме медичні працівники первинної ланки потребують додаткової мобільності під час супроводу пацієнтів в регіоні. Завдяки новим авто сімейні лікарі, вузькоспеціалізовані медики та медсестри зможуть:

  • надавати паліативну допомогу вдома у пацієнта,
  • здійснювати патронажні огляди новонароджених,
  • виїжджати до малорухливих пацієнтів,
  • організовувати роботу мобільних пунктів вакцинації,
  • виїжджати до пацієнтів у містечках, селах та віддалених громадах.

Читайте також: В Київській області відкрилась перша мобільна аптека

До того ж це – альтернативний і дешевший вид транспорту на випадок перебоїв з паливом.

❝В умовах війни цивільна медична система зіштовхується з безліччю викликів. Попри все, забезпечити українців доступом до необхідної медичної допомоги — наш незмінний пріоритет. Вдячний нашим медикам, які за будь-яких умов і загроз для себе, продовжують робити свою роботу — лікувати людей. Вдячний всім нашим партнерам — і міжнародним, і українським. Урядам, людям, громадським організаціям, які підтримують Україну та українців у цей надскладний час❞, – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Нагадаємо, “Укрзалізниця” переобладнала ще два вагони для евакуації поранених.

Фото: МОЗ

Читати далі

Суспільство

Як отримати виплати на усиновлених дітей: покрокова інструкція

Опубліковано

Близько чотирьох тисяч дітей в Україні  щороку залишаються без батьківського піклування. З війною ця проблема набула особливого значення. Діти, на жаль, втрачають батьків, але жоден заклад не здатен замінити дитині сім’ю, забезпечити тепло і родинний затишок, подарувати дитинство. В Україні передбачені виплати на усиновлених дітей.

Про це повідомляє Уряд України.

Розмір  допомоги на дітей, над якими встановлено опіку, становить:

  • на дітей до 6 років  – 6 407,5 грн (2,5 прожиткових мінімуми для дітей цього віку);
  • на дітей до 6 років з інвалідністю – 8 970,5 грн (3,5 прожиткових мінімуми для дітей цього віку);
  • на дітей від 6 до 18 років – 7 990 грн (2,5 прожиткових мінімуми для дітей цього віку);
  • дитина з інвалідністю від 6 до 18 років – 11 186 грн (3,5 прожиткових мінімуми для дітей цього віку).

Ця виплата адресується опікуну, але кошти є власністю дитини. Ці гроші можна як відкладати на рахунок дитини, поки вона зможе сама ними розпоряджатися, так і використовувати на її потреби (при цьому опікуном що три місяці подається звіт про витрачені суми).

Читайте також: “Освіторія.Медіа” запустили премію для освітніх проєктів під час війни

Щоб отримати допомогу, опікун чи піклувальник має подати відповідну заяву до органу соціального захисту населення за місцем проживання.

Також подаються наступні документи:

  • копія рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною;
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • довідка про реєстрацію місця проживання опікуна (піклувальника) та дитини;
  • довідки про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник;
  • медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років.

Нагадаємо, українські діти можуть отримати статус “дитина війни”.

Фото:

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство7 днів тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості1 тиждень тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості1 тиждень тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

РЕКЛАМА: