Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Львові на Сихові відкрився ресторан McDonald’s

Опубліковано

У Сихівському районі Львова відкрили ресторан популярної мережі McDonald’s. Розташований він на вул. Зелена 147А. І це вже другий заклад всесвітньої мережі, що відкрився у місті після повномасштабного вторгнення та восьмий у Львові.

Про це повідомили у Львівській міській раді.

Цей ресторан McDonald’s став 99-м закладом серед тих, які нині працюють в Україні. Він забезпечив понад 80 робочих місць. У ньому можуть комфортно розміститися 123 гості, і ще є 144 місця на терасі.

Ресторан та МакДрайв працюватимуть з 07:00 до 22:30 год, а доставка через послугу McDelivery – з 07:00 до 22:00 год.

Під час повітряної тривоги ресторани зачиняються, а відновлюють роботу через годину після скасування тривоги.

Читайте такожЗамість Tinder – вечорниці. Як залицялися та фліртували наші предки? (ТЕСТ)

Про McDonald’s

Компанія McDonald’s є світовим лідером у галузі швидкого обслуговування й налічує понад 40 000 закладів у більш ніж 120 країнах світу, які щодня обслуговують близько 70 мільйонів відвідувачів.

Станом на 2023 рік в Україні діє 98 ресторанів більше, як в 20 містах України. Перший заклад відкрито 24 травня 1997 р. в Києві. McDonald’s щорічно входить до переліку 100 найбільших платників податків в Україні, а також до переліку найкращих роботодавців.

З початком повномасштабного вторгнення компанія McDonald’s з «Фундацією Дім Рональда МакДональда» та за активної волонтерської участі працівників компанії підтримує Україну і українців через програми гуманітарної допомоги. У листопаді 2022 року McDonald’s відкрився на пр. Червоної Калини, 60 у Львові. Інші заклади є ще:

  • на пр. Шевченка, 7,
  • вул. Володимира Великого, 24А, 
  • пр. Свободи, 35,
  • пр. Чорновола,12 ,
  • вул. Під Дубом, 7Б
  • на вул. Стрийська, 30А.

Нагадаємо, мережа McDonald’s відкрила ресторан у Яремче.

Також у березні 2023 року у Вінниці відкрили новий ресторан McDonald’s.

Окрім того, 25 квітня мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s відкрила 5 ресторанів у Дніпрі.

Фото: city-adm.lviv.ua.

Суспільство

Ветерани зможуть отримати високофункціональні протези швидше: що змінилося

Опубліковано

Відсьогодні військовослужбовці зможуть отримувати високофункціональні протези швидше. Відповідне рішення ухвалив Уряд.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Зокрема, нові зміни дозволяють Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю оплатити новий, більш технологічно складний і більш дороговартісний протез вже через рік після первинного протезування, якщо такий протез має інші функціональні характеристики.

Раніше учасники бойових дій могли отримувати такі протези лише після того, як закінчувався строк експлуатації первинного протезу – а це зазвичай три роки.

Читайте також: В Україні презентували посібник, який допоможе зробити заклади реабілітації безбарʼєрними

За інформацією міністерства, нові зміни дозволяють фонду соціального захисту осіб з інвалідністю оплатити новий, більш технологічно складний і більш дороговартісний протез вже через рік після первинного протезування, якщо такий протез має інші функціональні характеристики. 

“Наприклад, на етапі первинного протезування захисник з ампутованою ногою на рівні стегна отримав якісний протез із гідравлічним колінним вузлом. Лікар може рекомендувати йому більш інноваційний протез із мікропроцесорним (електричним) колінним вузлом, який працює за іншим принципом і може сприяти більш природній ході та легшому доланню сходів”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Ощадбанк надаватиме гранти на виробництво дронів.

Фото: Главком

Читати далі

Суспільство

В Музеї Ханенків вперше з початку повномасштабного вторгнення відбудеться виставка старовинного мистецтва

Опубліковано

У Музеї Ханенків відбудеться відкриття виставки “Гаага-Київ: Живопис кінця XIX – початку XX століття з колекції родини Гоґстедерів та Понамарчуків”. Експозиція включає 31 картину Гаазької школи та 11 творів українських художників періоду від кінця XIX до початку XX століття. До виставки додадуться фотороботи Піта Ґіспена з видами сучасної Гааги.

Про це повідомили на офіційній сторінці Музею Ханенків у Facebook.

Про виставку

Виставка “Гаага-Київ” стане першою в Музеї Ханенків після завершення повномасштабної війни, на якій буде представлено старовинне мистецтво.

Власна колекція музею захищена, проте інші установи утримуються від видачі творів мистецтва через безпеку під час військових дій. Ця виставка стає можливою завдяки ініціативі голландського колекціонера Віллема Яна Гоґстедера.

Читати також: Українсько-британська команда, що працювала в прямому ефірі “Євробачення–2023”, отримала нагороду BAFTA TV

Роботи українських художників представлені з колекції київських колекціонерів Ігоря та Яни Понамарчуків. Це живописні та графічні твори класиків: Михайла Беркоса, Сергія Васильківського, Кіріака Костанді, Петра Левченка, Миколи Пимоненка, Івана Труша. Їхні роботи репрезентують майже всю Україну – від Мукачева до Харкова, від Одеси до Львова, і, звісно, ​​Київ. Картини українських художників вступають у діалог із творами голландського мистецтва та демонструють, як насправді багато спільного між ними.

Як потрапити на виставку

Виставка проходить в музеї Ханенків (м. Київ, вул. Терещенківська, 15).

Коли: працюватиме з 17 травня до 16 серпня.

Вартість: повний квиток – 100 гривень, пільговий – 50 гривень.

Нагадаємо, що в Україні презентували посібник, який допоможе зробити заклади реабілітації безбарʼєрними.

Читати далі

Суспільство

Напередодні війни: історик показав архівне фото юних українок в 1938 році

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію дівчаток з села Черче біля Рогатина на Івано-Франківщині 1938 року. Він поділився історією світлини зі своєю авдиторією.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці.

Історія фотографії

На цій світлині, якій майже дев’яносто років, ви бачите гурт гарно вбраних дівчаток зі села Черче біля Рогатина на теперішній Івано-Франківщині. Дане фото підписане, що це 1938 рік і виставлене сьогодні на сторінці Robert Erik.

П’ятеро з тих дівчаток взуті, а одна – боса. Босеньке дівча серед них, мабуть, найстарше. А, які парадні строї на тих маленьких черчененянках.

Крайня ліворуч дівчинка, яка щось тримає у руці, не має вишитої запаски і такого імпровізованого киптарика, як інші діти на цьому фото, що стоять поруч. Та й сорочка у неї прикрашена цілком іншим декором. Але усіх їх, які стали до знимки, об’єднує, що вони мають пов’язані на головах такі ж вишиті хустини.

Читати також: В Україні відбудеться фестиваль кіно, яке було створено за допомогою ШІ

Акценти фотографії

Невідомо, з якої оказії їхні батьки так гарно вбрали своїх дітей.

Може, у той день у них був Великдень і вони саме йшли з церковної відправи або ж був який інший празник. Ще одне: на задньому плані (на світлині) можна розпізнати кілька дорослих жінок, які так само святково вбрані і підходять до дітей доволі швидкою ходою (про що свідчать їх розмашисті і впевнені кроки). А, праворуч на тій знимці бачимо бабцю у дуже ладному вишитому строї, яка підіймається стежкою до дівчаток, які стоять на дорозі.

Не менш цікавими є дерев’яні стовпи із поруччям вздовж дороги (можливо, щоб худоба не сходила вниз до річки або ж для безпеки автотранспорту), а також телеграфні стовпи, які засвідчують технічну комунікативність мешканців тутешньої громади.

Ця світлина із далекого 1938 року дає нам можливість на хвильку зазирнути у наше галицьке село за рік перед початком Другої Світової війни.

Нагадаємо, що випустили англомовний курс про українську культуру: де ознайомитися.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості4 дні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості5 днів тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство2 тижні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

РЕКЛАМА: