Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
0x0 1 0x0 1

Суспільство

Не пропусти: п’ять музичних подій фестивалю Bouquet Kyiv Stage

Опубліковано

Фестиваль Високого мистецтва, організований Культурним центром Дім Майстер Клас, вдруге відбудеться у столиці з 16 по 26 серпня. 

Програма Bouquet Kyiv Stage охоплює візуальне мистецтво, покази українського кіно, театралізовані екскурсії та інтерактивні активності для дітей (зокрема, є окрема цікава програма для дітей з аутизмом), людей поважного віку, цикл бесід під ясенем із відомими мислителями та культурними діячами. 

Але основа фестивалю — музика. Її, обіцяють організатори, буде дуже багато.  За 11 днів Bouquet Kyiv Stage гості зможуть відвідати 25 концертів. У програмі — класична, сучасна камерна і симфонічна, джазова, електронна, експериментальна музика, концерти українських та зарубіжних гуртів, оркестрів та участь всесвітньо відомих солістів і диригентів.

Мета фестивалю — це, передусім, представити саме українську культуру, розповідає ідейна натхненниця та організаторка Bouquet Kyiv Stage Ірина Буданська. Тож цього року у програмі фестивалю — ще більше українських виконавців, які мають неабиякий успіх на світових сценах. 

Окрім виступів українських та іноземних виконавців, варто звернути увагу і на фінальні зведені концерти учасників диригентських та музичних воркшопів, які проведе американський партнер U Artist Music.

Ми обрали з програми п’ять музичних подій, які вже сьогодні варто внести у свій планер чи календар: 

1. Концерт музики Вікторії Польової, 16 серпня о 19.00

Українська композиторка Вікторія Польова працює зі звуками як містик: майстерно поєднує багатовіковий сакральний досвід людства із вкрай особистими переживаннями. У просторі Софії Київської її музика звучить органічно і дихає кожною паузою, наче жива істота.  «Мій адресат людина, в якій я бачу Бога», так колись композиторка описала тих, кому адресує свої твори. 

Вікторія  Польова одна з найвідоміших українських композиторок, її твори широко виконуються у всьому світі. Їх можна почути на Бетховенському фестивалі у Бонні і Фестивалі камерної музики в австрійському Локенхаузі, в залах Берлінської та Кельнської філармоній, у паризькому Театрі Шатле та на інших найкращих музичних майданчиках світу.  Цього року музика Вікторії Польової відкриває фестиваль Bouquet Kyiv Stage. 

2. Концерт норвезького музиканта Øystein Sevåg (Ейстена Севога), 16 серпня о 21.00

Цього року на фестивалі Bouquet Kyiv Stage виступить легендарний норвезький музикант і композитор, джазмен Ейстен Севог. Його музику називають простором для медитації. Сам музикант говорить, що прагне допомогти слухачам генерувати довкола себе власний музичний простір. Про настрій його творчості і атмосферу, яку вона створює, свідчать, зокрема, і назви його альбомів: «Закрийте очі і побачте», «Серця космосу», «Простір для переповненого світу»…

3. Концерт Nota Bene Chamber Group. Соліст: Андрій Бєлов (скрипка, Німеччина), 17 серпня о 18.00

Скрипаль Андрій Бєлов успішно представляє Україну на світовій арені високого мистецтва. Музикант виступає по всьому світу, часом маючи кілька концертів в один день на різних континентах. А ще викладає в провідних університетах Західної Європи. Графік Андрія Бєлова розписаний на кілька років вперед, але музикант спеціально змінив його, щоб зіграти у Києві спільний концерт з Nota Bene Chamber Group. «Виступ у Софії Київській під відкритим небом — це моя мрія», говорить він. Почути виступ Андрія в Києві рідкісна вдача для поціновувачів музики. Не пропустіть!

4. Концерт етно-гурту ДахаБраха, 19 серпня о 21.00

Український етно-гурт ДахаБраха майже неможливо застати вдома через щільний графік гастролей за межами України.  Одна з таких можливостей почути його на Bouquet Kyiv Stage.  У Софії Київській ДахаБраха презентує програму, в якій переплетена музика різних народів. «Хаотичне» поєднання етнічних складових, різних інструментів і жанрів утворює той неповторний букет, який чудово доповнює атмосферу фестивалю.

5. Концерт Олексія Гринюка, 22 серпня о 18.00

Концерти молодого піаніста Олексія Гринюка проходять в найпрестижніших залах Європи, США, Африки та Азії. Зараз музикант живе на два міста Гаага і Лондон, але із великим задоволенням погодився виступити для рідного слухача в рамках Bouquet Kyiv Stage.  «Я був усередині Софії Київської лише раз, у дитинстві, але досі пам’ятаю те дитяче переживання і хочу знову зануритися в ту атмосферу», ділиться він. 

Кілька років тому Олексій сильно травмувався і перебував у комі. Після одужання йому було важко грати, але Олексій не припиняв виступати. Піаністу довелось вигадати власну манеру натискання клавіш. Сьогодні він знову має щільний концертний графік.

Вхід на всі події вільний за умови наявності квитка на територію Софії Київської. Його вартість — 50 гривень.

Суспільство

До Пущі-Водиці ходитиме екскурсійний трамвай-кафе

Опубліковано

Екскурсійний трамвай-кафе, що ходить до Пущі-Водиці, планує відновити свою діяльність з 18 травня.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці “Екскурсії на трамваї по Києву”.

Про екскурсію

Перша запланована екскурсія отримала назву “Таємниці Пущі-Водиці” і її програма була розроблена на основі матеріалів відомого історика Олександра Анісімова.

Учасники екскурсії матимуть можливість відвідати перший у Києві пивоварний завод, урочище Кинь-Ґрусть та мавзолей-усипальницю, спроектовану архітектором Городецьким.

Серед варіантів програм для прогулянок до Пущі-Водиці також доступна програма під назвою “Трамваї на курорт”. Щодо екскурсій по Києву, можна обрати із таких варіантів, як “Вечірній трамвай”, “Від конки до трамваю” та “Не звичні історії на тролейбусі”. Кожна з цих програм обіцяє захоплюючі враження та цікаві відкриття для учасників.

Екскурсії тривають від однієї до трьох годин. Вартість місця в екскурсійному кафе-трамваї становить від 400 гривень. Забронювати місця можна на сайті.

Читати також: 800 мешканців громади тепер знають, як врятувати життя. На Житомирщині жінки за грант заснували освітній проєкт

Про вагон

Вагон-кафе був споруджений у 1992 році, і в 2007-му році він пройшов ремонт за кошти та зусилля “любителів транспорту” та працівників депо.

Проте, в березні 2023 року на сторінці екскурсійної агенції було оприлюднено повідомлення про загрозу зникнення трамвай-кафе. З початком воєнного стану екскурсійному трамваю було заборонено курсувати до Пущі-Водиці, незважаючи на те, що рух регулярних трамвайних маршрутів до цієї місцевості був відновлений в травні 2022 року.

Нагадаємо, що сумчанин переміг у міжнародному конкурсі шрифтів.

Також ми повідомляли, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Читати далі

Суспільство

В Україні була створена колекція прикрас з уламків літака “Мрія”

Опубліковано

Український виробник ювелірних виробів, бренд karpenko jewelry, представив обмежену колекцію прикрас під назвою “оМРІЯна помста”. Ці прикраси створені для натхнення найбільшого українського літака “Мрія”, який був знищений окупантами в лютому 2022 року.

фото: karpenko jewelry

Про це повідомляє сайт бренду.

Про колекцію

У колекцію включені дві брошки: одна у формі турбіни, а інша – у формі літака “Мрія”. Брошка “Літак” відтворює один з найбільш впізнаваних ракурсів “Мрії”, який був видно на всіх земних презентаціях та зафіксований на численних символічних фотографіях по всьому світу. Брошка “Турбіна” віддана унікальній особливості цього гігантського літака – шість двигунів, які робили його найпотужнішим цивільним транспортним літаком у світі.

фото: karpenko jewelry

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Кожна прикраса містить уламок фюзеляжу зруйнованої “Мрії”. Їх для створення прикрас передала з власного архіву військовослужбовиця, парамедик Галина Алмазова. Разом зі своїм підрозділом вона витримала в Гостомелі найстрашніші дні атаки на аеропорт, евакуюючи поранених.

фото: karpenko jewelry

Мета випуску колекції благодійна. Весь прибуток з продажу прикрас спрямують на збір на засоби посилення технічної розвідки для Головного управління розвідки України.

фото: karpenko jewelry

Кількість прикрас у колекції “оМРІЯна помста” обмежена наявною кількістю уламків літака. Наприклад, випущено 225 брошок “Літак”, відповідно до номерів на фюзеляжі “Мрії”. Щодо брошок “Турбіна”, їх виготовлено не більше 1 тисячи штук.

Придбати прикраси можна на офіційному сайті бренду karpenko jewelry.

Нагадаємо, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Також ми повідомляли, що українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі.

Фото: karpenko jewelry

Читати далі

Суспільство

Мати загиблого пілота стала капеланкою

Опубліковано

Мати полеглого пілота й героя України Степана Тарабалки вступила до лав військових капеланів, аби підтримувати українське військо!

Пані Світлана після загибелі сина у 2022 на гроші, компенсовані державою, відкрила реабілітаційний центр для захисників, а разом з цим відчула, що після загибелі сина Бог по-особливому торкнувся її серця.

Історія пані Світлани

“У такий складний час хочеться донести того світла, яке Бог дає мені, для служіння іншим”, – каже жінка.

Наталя Тарабалка – мати Героя України льотчика Степана Тарабалки з Коломийщини. Її Степан був одним з пілотів, яких за майстерність прозвали “Привидами Києва”. Він загинув над Житомиром 13 березня 2022 року з переважаючими силами окупантів.

На гроші, які їй компенсувала держава, Наталя у 2023 році відкрила оздоровчий центр для військових. А разом з цим відчула: після загибелі сина Бог по-особливому торкувся її серця.

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Маючи духовний досвід, пані Наталя вирішила долучитися до українського війська як капеланка.

“Отримавши певну базу знань з капеланства, я хочу бути потрібною, корисною не тільки для родин, а й ветеранів, для військових”, – каже Світлана.

Пані Наталя вже отримала шеврон капеланки та приєдналася до лав військових священників.

Нагадаємо, що 52 ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: