Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/ZY5_lZmhAsY?si=hV8odWy_YMtk_bJBSSSSSS

Суспільство

Українці взяли під опіку пенсіонерку та оточили її турботою (ВІДЕО)

Опубліковано

Це історія, яка повертає віру в людей. У свої 85 пані Галина залишилася без хати та з пораненням в голову: всьому виною російська ракета. Але у хвилини найбільшого відчаю їй на допомогу прийшли небайдужі люди.

Про пані Галину розповідає ШоТам.

«Вони мені душу віддають — хіба ж я не бачу? Алла сама не доїсть, а мені дасть. По-людськи, по-людськи!», — розповідає пані Галина.

Історія пані Галини — з тих, що повертають віру в людей. Коли російська ракета впала прямо на її будинок, то не родичі, а геть чужі люди взяли її під опіку. Дали їй дах над головою, щодня її провідують і навіть влаштували святкування 85-річчя.

Кілька поколінь киян знають пані Галину як продавчиню квітів біля станції метро. Уже пів століття вона торгує тут хризантемами та орхідеями, які вирощує на власному подвір’ї. Вірніше, вирощувала… Бо її хатину вщент знищила російська ракета. Це сталося в червні 2023. Жінка як завжди поливала квіти, аж раптом почула шум у небі.

«Дивлюся на небо — лента біла. Як бахнуло… іще бачила, як хата горіла», — Галина Мисак, пенсіонерка, квіткарка.

Галину відкинуло ударною хвилею, осколки поцілили в голову.

«Очі так одкрила — все в крові, усе ж на мені брудне, і земля… Воно як бахнуло, то й пісок, і кров…», — Галина Мисак, пенсіонерка, квіткарка.

Коли пані Галина потрапила до лікарні, першими до неї примчали не рідні, а покупці її квітів. Старший син і племінниця приїхали пізніше, але ця зустріч завершилася скандалом… Стосунки з родичами — окремий біль пані Галини. Посварилися й зникли. А поки вона відновлювалася після трепанації черепа, інші люди шукали їй житло.

Читайте такожНайкрутіші онуки – ми з вами. Як фонд «Юлині бабусі» допомагає самотнім літнім людям на деокупованій Київщині

Волонтери Віка й Богдан та інші небайдужі орендували Галині затишну квартиру неподалік від метро.

«Ми коли орендували, то це було, по-перше, про те, як вона себе буде тут почувати. По-друге, це невисокий поверх, щоб коли повітряна тривога, мала змогу спуститись у сховище. Квартира підходить по всіх показниках: щоб їй комфортно було, тепло, зручно й близько до її улюбленого метро», — Вікторія, волонтерка.

З того дня Віка й інші добрі люди регулярно навідуються до пані Галини. Приносять їжу, одяг, допомагають з побутом, сплачують оренду квартири та комунальні. Знайшлися й люди, які постачають їй квіти на продаж, поки в неї немає власних. А нещодавно нові друзі влаштували Галині сюрприз і привітали її з 85-річчям!

«І одежу купили — Алла мені таку сукню красиву, хусточку купила. А Віка столову цілу, кафе найняла. Це хіба не подарунок?», — Галина Мисак, пенсіонерка, продавчиня квітів.

Пані Галина неймовірно вдячна всім, хто нею опікується, і називає їх «Божими людьми». Але найбільше все ж мріє про повернення додому.

«Чого хочу? Щоб зробити документи, щоб у мене було моє житло. У мене ж моє забрали, у мене ж усе було!», — Галина Мисак, пенсіонерка, квіткарка.

На жаль, її будинок неможливо відновити. Дивом з-під руїн вдалося врятувати лише кілька ікон і «Кобзар» Шевченка. А ще — портрет молодшого сина, який трагічно загинув ще дитиною. Саме в пам’ять про маленького Юру вона всі ці роки плекає любов до квітів, бо син їх обожнював.

«Він настільки любив квіти, що спеціально директор школи викликав мене й діда і каже: «У вас такий син, що ми йому зробимо уроки квітів», — Галина Мисак, пенсіонерка, квіткарка.

Волонтери готові відбудувати оселю наново, але постає питання документів, спадку й родичів. Які палко сварилися в лікарні, але з того моменту жодного разу не навідалися до пані Галини. На щастя, зараз поруч з нею є люди, яким вона небайдужа. Якщо ви теж хочете допомогти пані Галині, підтримайте її гривнею на картку, яку ми лишаємо в дописі.

Нагадаємо, у Києві фонд «Життєлюб» відкриває простір, де літні люди можуть безоплатно займатися танцями і йогою.

Також дивіться відео, як 102-річна бабуся плете кікімори для українських військових.

Суспільство

«Позивний для Йова» видадуть у Великій Британії

Опубліковано

Книжку «Позивний для Йова» видадуть в одному з найвідоміших британських видавництв Penguin Books. Права на видання для Британії придбав імпринт Penguin Books — підрозділ, що спеціалізується на нонфікшні Allan Lane.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив письменник Олександр Михед.

Міжнародне видання книжки називається Language of War. Права придбала редакторка Casiana Ionita, видавнича директорка Penguin Press, над перекладом працювали Марина Гібсон, Ганна Лелів, Еббі Девар.

Читайте також: Fellowship for Mediamakers організовує програму підтримки для журналістів: як взяти участь

«Allen Lane — імпринт одного з найвідоміших світових видавництв Penguin і я дотепер не дуже вірю, коли бачу поруч цей логотип і своє прізвище. Передзамовлення триває. Будь ласка, поділіться лінком зі своїми друзями з інших країн. Щоби велике видавництво бачило запит на розповідь нашої історії вторгнення нашим голосом. Дуже сподіваюсь, що українські книгарні теж замовлять і буде доступно для наших закордонних друзів тут. Дякую Збройним Силам України, що ми все ще є», — написав Олександр Михед.

Книжка вийде 13 червня 2024. Замовити її можна за посиланням.

«Позивний для Йова. Хроніки вторгнення» в Україні видало Видавництво Старого Лева.

Нагадаємо, Укрпошта випустить дві нові марки до Дня вишиванки.

Фото: Олександр Михед

Читати далі

Суспільство

Нова пошта відкрила перші відділення у Великій Британії

Опубліковано

Компанія “Нова пошта” відкрила поштове і вантажне відділення Nova Post у Лондоні та запустила кур’єрську доставку Великою Британією.

Про це повідомила пресслужба компанії в понеділок.

“Сьогодні відзначаємо офіційний старт роботи на ринку Великої Британії. Разом із відкриттям відділень ми запустили і кур’єрську доставку”, – зазначив співвласник групи компаній NOVA В’ячеслав Климов.

У консолідованій річній звітності за 2023 рік “Нова пошта” вказувала, що в березні 2023 року було створено UK Novapay LTD (Лондон). Внесок компанії на момент створення становив 13,7 млн грн, а додаткові внески до статутного капіталу протягом 2023 року – 26,21 млн грн. Згідно зі звітністю, частка “Нової пошти” в UK Novapay LTD на кінець минулого року дорівнювала 75%.

Читайте також: Нова Пошта запускає компанію, яка генеруватиме електроенергію

За словами Климова, найближчим часом клієнти “Нової пошти” також отримають можливість відправляти й отримувати посилки через мережу поштоматів партнера компанії InPost.

Згідно з пресрелізом компанії, поштове відділення Nova Post у Лондоні приймає посилки до 30 кг, тоді як вантажне – до 1 тис. кг.

Вартість доставки з України до Британії становить:

  • за документи – 900 грн,
  • за посилки до 2 кг, 10 кг і 30 кг – 950 грн, 1,5 тис. грн і 2,5 тис. грн відповідно.

Крім того, клієнти можуть замовляти доставку посилок до 100 кг кур’єром за будь-якою адресою в Англії, Шотландії, Північній Ірландії та Уельсі. За відправлення до 30 кг потрібно буде додатково сплатити 100 грн, а за кожні 100 кг посилки 250 грн.

Нагадаємо, Нова Пошта відкрила перше відділення в Іспанії.

Фото: Нова Пошта

Читати далі

Суспільство

Українські військові збили російський вертоліт Ка-52 «Алігатор»

Опубліковано

Воїни 47 окремої механізованої бригади збили російський вертоліт Ка-52 «Алігатор». Зазначають, що ціна одного такого гелікоптера становить 16 мільйонів доларів.

Про це повідомили в пресслужбі бригади.

«Дякуємо бійцям зенітного ракетно-артилерійського дивізіону за роботу. Працюємо далі!» — кажуть у бригаді.

Вертоліт Ка-52, або «Алігатор», призначений для здійснення розвідки місцевості, наведення цілей та координації дій групи інших вертольотів.

Читайте також: Напередодні війни: історик показав архівне фото юних українок в 1938 році

Він також може завдавати ударів по бронетехніці, живій силі та повітряних цілях. Назву «Алігатор» отримав за свій зовнішній вигляд, який нагадує силует алігатора.

Нагадаємо, ветерани зможуть отримати високофункціональні протези швидше.

Фото: 43 механізована бригада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості4 дні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості5 днів тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство2 тижні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

РЕКЛАМА: