Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/I2bEdT0yjRg?si=8BIRu0rZfWT9KNq4SSSSSS

Суспільство

Військовий плете браслети однією рукою (ВІДЕО)

Опубліковано

Навіть попри те, що Віталію Мізіну ампутували праву руку та ногу, цей герой навчився плести браслети з паракорду… однією рукою! Вироби Віталія вже носять більше тисячі українців по всій Європі

А як турбота коханої буквально витягнула його з того світу, розповідає ШоТам

Коли після ракетного удару Віталія привезли до реанімації, єдиною хто вірив, що він виживе, була дружина Юлія.

Я йому кажу: «Зайчику, я тебе так люблю». Хороше завжди було в голові, тому що нам треба був тато. Ми не могли по-інакшому — Юлія Мізіна, дружина Віталія

Йому довелося ампутувати праву руку та ногу, але він не лише відновлюється, а й перетворив хобі на заробіток!

Чоловік однією рукою плете браслети, які замовляють українці з різних куточків Європи!

До повномасштабного вторгнення Віталій працював таксистом, а тоді вступив до лав ЗСУ. Встиг прослужити лише місяць, а далі — ракетний удар по навчальному центрі в Десні, де був Віталій. Чоловік опинився в самому епіцентрі пожежі. Він буквально горів заживо.

У такі моменти ти не можеш більше ні про що думати. Там завжди одразу про те, чого ще б хотілося, чого такого ти не зробив. Це знаєте, як все життя перед очима пропливає — Віталій Мізін, ветеран.

Рятувальники витягнули Віталія з вогню, але 60% його тіла були вкриті опіками. Стан чоловіка був украй важкий. Він переніс 10 операцій та ампутацію правих кінцівок. Але з перших днів поруч була Юля, і навіть без свідомості Віталій відчував підтримку коханої.

Просто я спав, а вона біля мене сиділа, за руку брала, і мені було добре — Віталій Мізін, ветеран.

Я його взяла за руку. У нього тоді всі показники почали пікати, оці датчики. Я дивлюсь — його отак трусить. Тоді вже просто так притулилася до нього: я ж його обіймала, гладила — Юлія Мізіна, дружина Віталія.

Віталія рятували медики в Києві, потім у Львові, а влітку його перевезли до Фінляндії. Чоловік був між життям і смертю, але Юля вірила, що все буде добре. Віталію робили численні пересадки шкіри й боролися з інфекцією. І за 4 місяці диво сталося — Віталій почав повертатися до життя.

Проходити тяжку реабілітацію допомагала родина. Він наново вчився ходити разом з молодшим сином.

Віталік тоді ставив парі, хто з них перший піде — Віталік чи малий? Ну, Віталік його перегнав — Юлія Мізіна, дружина Віталія.

Щоб морально підтримати чоловіка, Юля згадала про його хобі — плетіння з паракорду.

Він так каже: «Це ж уже не сплету нічого». А я кажу: «Давай, спробуємо просто зі шнурків» — Юлія Мізіна, дружина Віталія.

Коли Віталію однією рукою вдалося сплести перший виріб, він загорівся й почав плести ще.

Читайте такожПиріжки «від баби Ані». 81-річна жінка пережила окупацію росіян, а тепер пече для ЗСУ

Якось Юля виклала роботи Віталія в соціальній мережі й була вражена реакцією читачів.

Ми навіть не думали продавати — ми просто думали, щоб він чимось займався. А потім хтось спитав, чи можна це купити. Потім, на наступний день, я відкрила, і таких повідомлень там 300 чи 200 штук. Ми вирішили, що так, варто спробувати — Юлія Мізіна, дружина Віталія 

Тепер він виготовляє підвіски в машину, брелоки, темляки на ніж. На один виріб може йти до 3 годин.

Спробуйте зробіть це однією рукою. Просто спробуйте. І це не цінність браслета, а цінність саме сили й терпіння, і натхнення робити цей браслет — Віталій Мізін, ветеран

Це може бути українська символіка або якісь приколи: міньйони, собаки чи там якісь черепки, шоломи — Юлія Мізіна, дружина Віталія Я б краще не сказав. Віталій Мізін, ветеран.

Вироби вже замовили більше тисячі українців з різних куточків Європи, а ще вони полюбилися фінам.

Віталік придумав браслет єдності: так, де з одної сторони український прапор, а з іншої — фінський. І намистинка: «Завжди разом» або тризуб — Юлія Мізіна, дружина Віталія

Ми запустимо такі браслети: «Україна — Німеччина», «Україна — Італія» — Віталій Мізін, ветеран.

Попереду ще тривала реабілітація, але поруч з Віталієм його родина й третій син, який нещодавно народився.

Читайте такожГончарна майстерня, інклюзивний парк та екосело. Це «Хата гончара», що працює за 50 кілометрів від фронту

Віталій та Юля мріють повернутися додому та заснувати бренд аксесуарів, де працюватимуть ветерани.

Усім військовим, які пережили травму, Віталій радить дати час тілу, щоб відновитися.

Нагадаємо, ветеран АТО із протезом під час пішого марафону зібрав 3 млн грн для ЗСУ.

Також читайте, як староста села на Чернігівщині мужньо пережив тортури окупантів і не видав позиції ЗСУ.

Суспільство

Дядя Гриша вже 5 місяців збирає донати Україною

Опубліковано

Волонтер дядя Гриша з Херсона вже 5 місяців їздить містами України та збирає донати на ЗСУ! Його всюди впізнають і підходять сфотографуватися. І звісно, підтримують гривнею.

Історія дяді Гріши

Григорію Янченку, відомому як дядя Гриша, 76 років. Ще під час служби в радянській армії він отримав поранення, що призвело до ампутації ніг. У мирний час продавав газети на ринку. Коли ж у 2014 росія напала на Україну, почав волонтерити.

Повномасштабне вторгнення

А у 2022 в уже окупованому Херсоні збирав донати на ЗСУ прямо на вулицях міста. Та й чималі донати! Евакуювавшись, він вивіз із собою для Збройних сил 600 000 гривень. Поки ці гроші робили свою справу, Григорій продовжив волонтерити — тепер мандруючи Україною.

Читати також: Cuibono створили шахи, які рефлексують досвід переміщених через війну українців

“Я вирішив для себе, що буду мандрувати україною та зупинятися в кожному міст на тиждень. Це буде ефективніше”, – каже він.

Він встиг побувати в Запоріжжі, Миколаєві, Чернівцях, Луцьку, Рівному та ще низці українських міст. З 2014 року зібрав уже 8 мільйонів гривень! 3 них 3,5 – під час повномасштабної війни. За зібрані кошти купує дрони, старлінки, генератори та медикаменти.

Хто зна, можливо, невдовзі ви побачите дядю Гришу й у своєму місті?

Нагадаємо, що в Україні створять мережу ветеранських просторів для реабілітації та консультації військових.

Читати далі

Суспільство

Як переселенка з Енергодара відкрила власну сувенірну справу в Запоріжжі

Опубліковано

Перед російським вторгненням Яна проживала в місті Енергодар, займалася ручною виготовленням сувенірів і виробів із дерева. Після окупації міста разом із чоловіком переїхала до Запоріжжя.

Про це розповідає Мінреінтеграції.

Історія відновлення

Пані Яна швидко освоїлася на новому місці: волонтерство, соціальні проєкти, а також навчання у школі підприємництва. Написала бізнес-план, взяла участь у конкурсі та отримала мікрогрант – 1,5 тисячі євро.

Читати також: В Україні створять мережу ветеранських просторів для реабілітації та консультації військових

За отримані кошти придбала лазерний станок для роботи з деревом. За словами майстрині, цей інструмент дозволяє виконувати замовлення більш швидко та ефективно.

Наразі Яна вже повноцінно відновила роботу виробництва та продовжує займатися улюбленою справою.

“Важливо ніколи не сумніватися в собі та своїх силах, бо при будь-якій поразці треба завжди йти далі”, – каже жінка.

Нагадаємо, що в Бучі відкриють оновлену школу бойових мистецтв.

Фото: Мінреінтеграції

Читати далі

Суспільство

24-річна дівчина відкрила пекарню та годує цілу 9-поверхівку у Харкові

Опубліковано

24-річна дівчина готує їжу на цілу 9-поверхівку, де немає газу. Щодня Марія попутками їде 50 км, аби пекти хліб у Харкові.

“Люди йдуть на звук генератора, і ми їх годуємо”, – розповідає дівчина.

Початок своєї справи

Харківʼянка Марія Корнієнко навчилася пекти хліб у 16 років. А з 18 пішла працювати пекаркою в супермаркет. Швидко виросла від пекарки до завідувачки виробництвом. Мріяла відкрити власну пекарню, але бракувало коштів. Зранку 24 лютого 2022 року Марія вперше не стала до тіста. З мамою та сестрою поїхали подалі від вибухів – у Валки. Там знайшла роботу піцейолою, але серце тужило за Харковом. Тож вирішила, що мусить втілити мрію про пекарню.

В мережі побачила новину про програму для підприємців «Курс на Незалежність». Марія захопила своєю ідеєю рідних і подругу, разом написали грант.

“Нервували, дуже нервували, але дуже хотіли цю пекарню”, – згадує Марія.

Створення бізнесу

Проєкт переміг, і Марія отримала обладнання для випікання та генератор. Пекарню Bulkinsky відкрили в Харкові в січні 2024 з командою мрії. Мама Марії готує обіди, сестра пече здобу, подруга займається маркетингом.

Читати також: Чехія надасть Україні €750 тисяч на розвиток лісової галузі

Допомога жителям міста

У березні 2024 року обстріли Харкова посилилися. Місто часто залишалося без електрики. Тому генератор, отриманий за грантом, став порятунком для цілого мікрорайону.

“У цій 9-поверховій будівлі немає газу – вона повністю електро. Тому коли в цьому районі немає світла, в них зовсім немає нічого, і вони не можуть приготувати собі їжу”, – розповідає Марія.

Пекарня почала готувати обіди, аби люди мали де купити свіжу й гарячу їжу. У холодну пору мешканці приходили сюди з термосами по гарячу воду. Аби готувати для харківʼян, Марія встає о 5 ранку та долає 50 км. 3 Валок до Харкова добирається попутками чи автобусами.

Марія не хоче залишати громаду, яка теж стала їй рідною. Щомісяця вона пече булочки спеціально для 350 пацієнтів місцевої лікарні. Попри тяжкий графік і життя на два міста, дівчина щаслива.

“Кожного дня прокидаємося на роботу з радістю, бо це наш бізнес, це наша справа. І кожного дня робити хліб – це для нас радість”, – наголошує вона.

Нагадаємо, що «Укрпошта» розповіла, що робить із неврученими посилками.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості3 дні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості4 дні тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство2 тижні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

РЕКЛАМА: