Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1 e1562426214338 1 e1562426214338

Суспільство

ТОП-10 позитивних новин тижня

Опубліковано

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 1-7 липня. Ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від поділу вулиць за європейським принципом, будівництва бетонної дороги на Полтавщині та нової техніки для українського війська. Саме ці новини найактивніше читали на нашому сайті.

1. В Україні збираються поділити вулиці, як у Європі

Мінрегіонбуд запропонував ввести класифікацію вулиць в Україні за функціональним призначенням. Зараз в Україні діє лише класифікація вулиць і доріг залежно від групи населених пунктів: загальноміські, районні, житлові тощо. У новому проекті змін до ДБН запропоновано ввести такі категорії вулиць і доріг:

  • пішохідна доріжка – з рухом виключно пішоходів і можливим суміжним рухом велосипедистів. Основне призначення – безпечний рух пішоходів;
  • велосипедна доріжка – з рухом тільки велосипедистів; також допускається епізодичний рух пішоходів за відсутності тротуару або пішохідної доріжки. Основне призначення – окремий рух тільки велосипедного транспорту.
  • магістральна вулиця загальноміського значення – регульований рух з широкими тротуарами, регульованими наземними пішохідними переходами, обов’язковими велодоріжками. На цих вулицях курсує громадський транспорт і допускаються стоянки поза основною проїзною частиною.

2. На Полтавщині відкрили 12 км бетонної дороги

У Полтавській області відкрили для руху ділянку протяжністю 12 км нової бетонної автодороги. Запустили рух по новоствореній бетонці Н-31 Дніпро-Решетилівка в Кобеляцькому районі. Транспорт рухається по правій стороні. По лівій стороні почнуть будівельні роботи.

3. Унікальну печеру виявили на горі Піп Іван

На вершині популярної карпатської гори Піп Іван дослідили найвисокогірнішу печеру України, розташовану на висоті 1962 метри над рівнем моря.

Вхід до печери розташований на висоті 1962 метри, лише на 58 метрів нижче від обсерваторії, розташованої на горі Піп Івана. Печера тектонічного типу. Всередині є дві великі зали, кілька менших кімнат і ходи між ними – загалом близько 200 метрів завдовжки.

4. У Києві з’явився пункт прийому неробочої техніки

У Києві запустили безстрокову акцію з прийому неробочої техніки від населення, у рамках якої відкрили перший пункт її прийому. Ви можете приносити будь-яку техніку: телефони, дроти, бойлери, мишки, принтери, ноутбуки тощо. Додатково можна здати батарейки та лампи: вартість здачі батарейок – 130 грн/кг, вартість прийому ламп – 3,80 грн/шт.

Центр прийому техніки працює на вулиці Шутова, 16, на території заводу “Аналітприлад”. Техніку приймають безкоштовно, щосереди з 9:00 до 18:00.

5. Унікальні кадри: новий саркофаг ЧАЕС вперше показали зсередини

Новий саркофаг на ЧАЕС зводили майже десятиліття, а розрахований він на 100 років. Через кілька тижнів конструкцію закінчать вводити в експлуатацію та передадуть в управління українській владі.  Укриття ховає під собою залишки розтопленого 4-го реактора та 200 тонн високорадіоактивних речовин.

Дотепер зруйнований енергоблок був захований під бетоном і металом – так званим першим “Саркофагом”, який звели за 206 днів одразу після аварії. 

Нова захисна конструкція на ЧАЕС – найбільша рухома споруда, яку коли-небудь зводили у світі. Через високий рівень радіації конфайнмент звели поряд, на спеціальному майданчику, адже над зруйнованим реактором було б дуже небезпечно. А потім конструкцію пересунули над блоком. Це понад 36 тис. тонн металу, під якими можна розташувати 12 футбольних полів. 

6. Фізик з Одеси створив акустичну систему з кокосового горіха вартістю 14 000 євро

Фізик з Одеси створив акустичну систему з кокосового горіха. Вона видає 110 дБ і коштує 14 000 євро. 31-річний Максим Чижов живе в Одесі і будує український бренд преміальних акустичних систем на основі кокосового горіха з власним серійним виробництвом. Одна така система коштує більше десятка тисяч євро – і за словами розробника, для своїх характеристик це низька ціна.

Акустичні системи важать по 38 кг, забезпечуючи максимальну гучність в 110 дБ при потужності 1,2 кВт. Це гучність великого симфонічного оркестру, при цьому вона охоплює весь чутний діапазон – від найнижчих до найвищих частот. У плані гучності і якості, точності звучання акустика еквівалентна системам Hi-End класу масою під 100 кг.

7. Як тривають роботи з оновлення Борщагівського шляхопроводу в Києві

У Києві тривають роботи з оновлення Борщагівського шляхопроводу. Аби якомога швидше закінчити ремонт центральної смуги та відновити рух швидкісного трамваю, працівники працюють майже цілодобово. На мосту вже зняли шари старого асфальту та бетону і приступають до вкладання нової арматури. 

Також фахівці все підготували і розпочнуть роботи з реставрації нижньої частини мосту. Там теж доведеться знімати старий шар бетону та встановлювати нові металеві конструкції. Але, першочергове завдання – ремонт трамвайного полотна.

Борщагівський шляхопровід не зазнавав капітального ремонту з 1965 року. І перебував уже в аварійному стані.

8. Кліп українського гурту потрапив до програми 5-ти світових кінофестивалів

Кліп українського гурту “Один в каное” під назвою “У мене немає дому” увійшов до конкурсної програми 5-ти світових кінофестивалів, серед яких американський, італійський, турецький та український.

Відео знімали у Запоріжжі. За сюжетом, хлопець постійно подорожує у спробі знайти власне місце. Нині кліп має більше 3 мільйонів переглядів. Відеороботу зняв режисер Володимир Власенко. 

9. Обирати виш відтепер стане легше – для абітурієнтів розробили тест

Аналітичний центр CEDOS разом з Міністерством освіти та науки України розробили поради для вступників у заклади вищої освіти.

Фактично вступнику потрібно пройти невеличкий тест. Поставити собі кілька запитань, і стає зрозумілішою ситуація, як обрати спеціальність і відповідний вищий навчальний заклад. Поради доступні на сайті аналітичного центру CEDOS і складаються з декількох частин, присвячених вибору спеціальності, вибору університету, а також можливості навчання за кордоном.

10. Армія взяла на озброєння новий український бронеавтомобіль

Бронеавтомобіль «БАРС-8» після завершення дворічного циклу державних випробувань прийнятий на озброєння наказом Міністерства оборони України. Ця бойова броньована машина була розроблена українською автобудівною компанією «Богдан Моторс». Протягом 2017-2018 років «Барс-8» успішно подолав усі етапи програми державних випробувань, яку завершили на початку цього року.

Основною сферою використання «БАРС-8» є забезпечення підрозділів Збройних сил України при веденні ними бойових дій. Машина також може бути задіяною для транспортування особового складу, перевезення вантажів в умовах бойових дій, виконання тактичних завдань та охорони блокпостів тощо.

Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!

Суспільство

Комедія «Мій карпатський дідусь» вже доступна на Netflix

Опубліковано

Комедійний фільм “Мій карпатський дідусь” режисера Зази Буадзе став доступним для перегляду на онлайн платформі Netflix.

Про це Державне агентство України з питань кіно повідомило у Facebook.

Фільм створений за підтримки Держкіно, у копродукції України, Італії, Молдови та Чехії.

Про що фільм

У виробництві фільму об’єднались Україна, Італія, а також Молдова і Чехія. Головні ролі отримали український актор Богдан Бенюк та молода італійська зірка – актор Сімоне Коста.

За сюжетом, Мікеле живе життям звичайного підлітка в сонячній Італії. Одного дня все перевертається з ніг на голову, і він змушений вирушати у далеку подорож до маленького села в Карпатах, де, як виявилось, у нього є дідусь.

Читайте також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Перше знайомство відразу пішло не за планом, адже дід виявися тим ще буркотливим стариганем, який не знає жодного слова ані англійською, ані італійською. Онук планує якнайшвидше повернутись додому, але, схоже, він тут застряг… 

Стосунки діда й онука перетворюється на битву двох поколінь, але врешті-решт вони обидва дізнаються про велике значення сім’ї та компромісу.

Нагадаємо, у виші Києва відкриють школу для підготовки ШІ-спеціалістів.

Фото: Держкіно

Читати далі

Суспільство

Дія повертає кошти за купівлю облігації “Нова Каховка

Опубліковано

Дія повертає кошти за купівлю облігації “Нова Каховка”. Усі, хто купували облігацію отримають вкладені кошти назад та прибуток на картку “єПідтримка”.

Про це повідомляє Дія.

У дії радять реінвестувати кошти у нові облігації. Наразі доступні:

  • Бахчисарай
  • Керч
  • Джанкой
  • Євпаторія
  • Макіївка
  • Сімферополь
  • Асканія Нова
  • Ялта
  • Залізний Порт

Читайте також: Дія поповнює свою команду: які вакансії пропонують

“Наприклад, якщо ви зараз придбаєте 10 облігацій Бахчисарай у Дії, то на момент виплати отримаєте на картку єПідтримка суму вкладу та 2 895 грн прибутку”, – пояснили у Дії.

Послуга реалізована Мінцифрою спільно з Міністерством фінансів України, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку й Національним банком України.

Нагадаємо, українці за сім днів у застосунку “Дія” купили облігацій на 144 мільйони гривень.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

Документальний фільм «Да Вінчі» у травні покажуть в Івано-Франківську та Львові

Опубліковано

У травні покази документального фільму «Да Вінчі», присвяченого пам’яті Героя України Дмитра Коцюбайла, командира батальйону «Вовки Да Вінчі», відбудуться в Івано-Франківську та Львові.

Про це повідомив в ефірі Українського радіо продюсер стрічки Назар Борушок.

«Найближчі покази в Україні відбудуться 14 травня в Івано-Франківську та 15 травня у Львові. В нас актуальна інформація з’являється по ходу, тому що пишуть люди, які хочуть організовувати це в тих чи інших містах чи країнах. І по факту ми вже додаємо актуальну інформацію на нашу сторінку у Фейсбуці», – зазначив він.

Потім, за словами продюсера, буде показ в Угорщині, далі – у 5 містах Великої Британії, зокрема у Лондоні та Манчестері. Вже відбувся показ у Клівленді та Детройті (США).

Читайте також: 52 ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу

«Після чого фільм вийде вже в український прокат, і кожна людина зможе в зручний для себе час відвідати показ у кінотеатрі. Частина коштів із продажу квитків буде спрямована на батальйон «Да Вінчі», – сказав Борушок.

Він нагадав, що стрічка «Да Вінчі» складається передусім з інтерв’ю людей, які його добре знали – це і родина, і його найближчі друзі, і кохана, і побратими, з якими він воював з 2014 року. Також у фільмі використані архівні матеріали.

«Коли я шукав архіви, то теж проробив дуже велику роботу, оскільки я моніторив все, що було з 2014 року. Я заходив буквально у Фейсбук, просто гортав стрічку до найпершого посту Дмитра і вишукував матеріали, які могли забутися. Потім я заходив до всіх його друзів, шукав там матеріали і таким чином знайшов кілька унікальних відео, які вже всі забули і які ми використали», – зазначив продюсер.

Крім того, за його словами, у фільмі родзинкою стали кадри, які взагалі ніхто не бачив. Це кадри з бодікамери з GoPro, яка була на шоломі у «Да Вінчі». Особливо багато цих кадрів було з моменту повномасштабного наступу.

«Тож ми склали стрічку з цих трьох частин: з архівів 2014 року, з інтерв’ю його друзів, побратимів і родичів та з архіву, який він знімав сам на GoPro», – сказав Борушок.

Нагадаємо, анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Фото: Да Вінчі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: