Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Фізик з Одеси створив акустичну систему з кокосового горіха вартістю 14 000 євро

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Фізик з Одеси створив акустичну систему з кокосового горіха. Вона видає 110 дБ і коштує 14 000 євро. Про це повідомляє ain.ua.

31-річний Максим Чижов живе в Одесі і будує український бренд преміальних акустичних систем на основі кокосового горіха з власним серійним виробництвом. Одна така система коштує більше десятка тисяч євро – і за словами розробника, для своїх характеристик це низька ціна.

За освітою Максим – магістр теоретичної фізики, все своє життя він присвятив акустиці. На його рахунку більше 20 патентів у США, Європі і Україні на технології, які лягли в основу його акустичних систем.

Починав з телевізора

Максим розповідає, що зробив перший прототип з телевізора з кінескопом, мережевого адаптера, музичного центру та кількох деталей, які потрапили під руку. Тоді остаточно вирішив, що хоче займатися фізикою. 

“Цікаво склалося, що в цей же рік, гуляючи в універмазі, я натрапив на кокосовий горіх – відразу ж дуже вражений його незвичайним властивостям – він неймовірно твердий і легкий. Вдома я його акуратно розкрив, встановив динамік і почув чудовий звук.

На деякий час обидві розробки відклав в сторону – доводилося працювати. Я збирав традиційні акустичні системи на замовлення. Через два роки вступив на фізфак ОНУ І.І. Мечникова, кафедру теоретичної фізики. У нас в групі було всього 7 чоловік”, – розповів винахідник.

На другому курсі універу Максим познайомився зі своїм першим інвестором – директором одного з магазинів Hi-End апаратури в Одесі і розповів про свої ідеї – іонна система його зацікавила, а ось на «волохатий кокос з динаміком» він відреагував з насмішкою – «це не серйозно, заховай!». Від нього й отримав  перші в своєму житті $ 100 – на які побудував прототип іонної системи.

Як працює система?

Ноу-хау в тому, що звук створюється прямо в повітрі. Це ідеальне джерело звуку: у нього немає ніяких механічних обмежень, які можуть призводити до спотворень. Повітря не вагається, а пульсує у всьому діапазоні і тому не знаходить перешкод.

Сьогодні система працює за схожим принципом, що і побутової іонізатор: продукуються іони позитивної і негативної полярності, які потім зустрічаються один з одним, обмінюються зарядами. Цей процес супроводжується підвищенням тиску, яке можна модулювати, тобто дуже швидко змінювати і отримувати високоякісний звук.

На початку 2017 роки команда представила готовий демонстраційний прототип іонної акустики Waveion на міжнародній виставці споживчої електроніки і товарів CES, в Лас-Вегасі.

“Нашою системою зацікавилися представники безлічі великих фірм, серед яких Harman, Samsung, Bose, що неймовірно надихнуло”, – розповідає Максим Чижов.

Як він зазначає, такого роду винахід тягне за собою необхідність винаходів і в інших галузях, і вдалося вирішити всі технічні завдання. Однак проявилася одна, зовсім непримітна складність – в цій системі мікро- і наночастинки піску утворюють незвичайну хімічну сполуку з вуглекислим газом.

Незвичайність в тому, що вуглекислий газ і пісок не реагують між собою, однак в разі електричних іонообмінних процесів утворюють специфічне з’єднання. Це з’єднання знижує інтенсивність генерації іонів, таким чином знижується електрична і акустична потужність іонного гучномовця.

Підхід в розробці Copra – це ідеальне відтворення звуку для кожного діапазону окремо. “Ми виділяємо чотири діапазони, кожен з яких опрацьовуємо унікальним чином, як в технічному сенсі посилення і звуковідтворення, так і в особливостях поширення, не вносячи жодних викривлень і змін в сигнал”, – каже Максим.

Які технічні характеристики Copra?

Акустичні системи важать по 38 кг, забезпечуючи максимальну гучність в 110 дБ при потужності 1,2 кВт. Це гучність великого симфонічного оркестру, при цьому вона охоплює весь чутний діапазон – від найнижчих до найвищих частот.

У плані гучності і якості, точності звучання акустика еквівалентна системам Hi-End класу масою під 100 кг.

Copra – це архітектор звуку. Перша динамічна, фізично змінна акустична система, яка генерує високоякісне дифузне звукове поле. Корпус виконаний з двох абсолютно різних матеріалів: нижня частина системи відлита з полімер. Такий матеріал абсолютно не підходить для середніх частот – наприклад, для діапазону голосу – він його сильно спотворює. Зате ідеально підходить для низьких частот.

“Верхню частину ми зробили з того самого кокосового горіха. Це унікальний матеріал – міцний, легкий, в ньому безліч мікроволокон і мікропор, тому шкаралупа дуже глуха і при великих вібраційних навантаженнях звук не набуває резонансу на відміну від будь-якого іншого матеріалу твердого корпусу”, – додає винахідник.

Якщо поставити акустику Copra біля стіни, то частина горіхів можна направити на стіни, стелю, підлогу. Тоді звук буде відображатися і начеб створювати віртуальну музичну реальність: ви почуєте звук позаду, збоку, зліва, поринете в нього. 

Система дозволяє досягати максимального ефекту присутності. Уявіть, що ви чуєте спів птахів і дзюрчання струмка, або раптовий удар блискавки. Це як наркотик – і за таку якість і потужність люди платять великі гроші.

Коштує система разом з підсилювачем – 14 000 євро. Надалі буде дорожче. Але важливо розуміти, що Copra – прецизійна, електромеханічна система високої потужності. 

“Ми позиціонуємо себе, як українська фірма. Ми хочемо виробляти акустику в рідній країні, і не переносити виробничі потужності кудись, де дешевше. Ми будемо виходити на західні ринки – Європу і США – під українським брендом”, – запевняє одесит.

Технології

Податкова служба запустила власний застосунок для українців

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Державна податкова служба України створила мобільний застосунок «Моя податкова» для Android та iOS.

Про це повідомили у пресслужбі ДПС.

«”Моя податкова” –  простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян,  а також сплати податків з використанням платіжних систем», – йдеться в повідомленні.

У застосунку наразі доступно три розділи: «Мої дані», «Послуги», «Повідомлення».

У розділі «Мої дані» застосунку можна буде отримати таку інформацію:

  • адресу реєстрації та фактичне місце проживання;
  • обʼєкти оподаткування;
  • обовʼязок сплатити суму грошового зобовʼязання (ППР);
  • стан розрахунків з бюджетом.

У розділі «Послуги»:

  • направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів;
  • подання Податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка).

У розділі «Повідомлення»:

  • квитанції;
  • відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків;
  • інформація з Державного реєстру фізичних осіб про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору;
  • листи контролювального органу.

Читайте також: Студенти на пенсії. У деокупованому селі на Чернігівщині працює Університет третього віку

Податкова служба закликає українців тестувати застосунок і обіцяє поступово запроваджувати нові функції, що будуть корисні платникам податків. 

Скарги та пропозиції можна надсилати на електронну пошту: [email protected] або за телефоном: 0 800 501 007.

Нагадаємо, у застосунку «Дія» до початку опалювального сезону планують запустити сервіс із інформацією про «пункти незламності».

Також розробники «Дії» відкрили запис на бета-тест нової послуги – сплати штрафу за адміністративне правопорушення онлайн.

Фото: tax.gov.ua.

Читати далі

Технології

У Вінниці розробили новий розвідувальний безпілотник «Щедрик» (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Вінницькому міжрегіональному координаційному гуманітарному штабі розробили новий розвідувальний безпілотник «Щедрик».

Про це повідомив Володимир Гройсман у фейсбуці.

Новий безпілотний літальний апарат може підійматися на висоту до 4000 м, рухатися зі швидкістю 150 км/год.

«”Щедрик” — наш розвідувальний безпілотник! І він такий не один. Ми зробили, ви обрали назву. Хлопці на фронті ще ефективніше нищитимуть ворога», – написав Гройсман.

Читайте також: «Стала матір’ю дронів». Історія волонтерки, яка з допомогою блогу надіслала на фронт понад 50 «пташок»

Нагадаємо, військові розповіли про характеристики «всевидячого» дрона українського виробництва «Фурія».

Раніше ми повідомляли, як львівські школярі на уроці «Захисту України» навчаються літати на дронах.

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

Технології

Український сервіс каршерингу Getmancar запускає помічника на основі штучного інтелекту

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Застосунок українського сервісу каршерингу Getmancar перетворюється на АІ-помічника.

Про це пише dev.ua з посиланням на повідомленні від компанії.

Розробники вирішили, що послуги для користувачів та пасивного заробітку для інвесторів тепер замало. Наразі можна обирати автомобіль за кольором, комплектацією, трекати свої переміщення, витрачений час та гроші.

У компанії вдосконалять аналітичні можливості платформи. Вона аналізуватиме, чи відповідає авто середньостатистичним даним сервісу. Рахуватиме, скільки заробляє конкретний автомобіль, яким чином він це заробляє та скільки заробляють аналогічні авто. Getmancar навчать систему видавати поради своїм інвесторам. Зокрема, які машини купити і чому, яка в них норма дохідності, рейтинг. Електронний помічник допомагатиме розвивати власний бізнес.

Дивіться відеоУкраїнці частіше одружуються під час війни: три історії кохання, що надихають

З оновленням технічного рішення змінилися умови співпраці з сервісом. Власник надає машину, на неї встановлюється необхідне обладнання, після чого авто додають до сервісу Getmancar. За 23% від обороту авто платформа надає послуги з розміщення, діджитального адміністрування та безпеки. Щодо сервісного обслуговування, то інвестор може сам обрати, хто буде це робити.

Про сервіс

Сервіс Getmancar — перший український сервіс каршерингу, який працює в Дніпрі, Києві, Батумі і Тбілісі. Компанія надає користувачам можливість брати машину в оренду через мобільний застосунок. Інвесторам — надавати свої авто і заробляти на них. До початку повномасштабного вторгнення компанія надавала в короткотривалу оренду 500 машин в Дніпрі та Києві. Наразі відсоток інвесторських машин в Getmancar становить 15-18%.

Нагадаємо, 19 вересня 2022 року Getmancar запустився у Львові.

Фото: facebook.com/getmancar.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 години тому

Мультики про Пташку з Азовсталі, острів Зміїний і не тільки. Як дитячий канал «Хмаринка» популяризує мультики українською

Сергій та Альона Тученки з Лисичанська з 2017 розвивають дитячий YouTube-канал «Хмаринка», який зараз дивляться...

Суспільство4 години тому

Доглядають врятованих коней, реабілітують військових й тренують дітей. Цей кінний клуб на Полтавщині продовжує працювати попри війну

Альона Дика з дитинства любила коней, понад десять років займалася верховою їздою в Іспанії, а...

Суспільство9 години тому

Зруйнований центр, розстріляний Кобзар, стінописи Бенксі та С215. Як Бородянка відновлює культуру після окупації

У Бородянці російські загарбники завдали масштабних руйнувань. Загалом пошкоджено житло понад 3000 людей й різні...

Суспільство1 день тому

Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію

Світлані Скшетуській 39 років. Вона вирішила здобути другу вищу освіту, аби надавати професійну психологічну допомогу...