Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

В українських містах обмежили щільність забудови

Опубліковано

В Україні набули чинності нові державні будівельні норми (ДБН) з містобудування, які запроваджують граничні показники густоти населення мікрорайону на рівні 150-450 осіб/га. Про це повідомили у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, передає Уніан.

Як наголошується, при плануванні нового мікрорайону показники густоти населення у великих і найбільших містах допускається підвищувати не більш як на 20%, тобто до 540 осіб/га. Це можливо лише з дотриманням певних умов. Це зокрема обов’язкове розміщення підземних автостоянок або багатоповерхових гаражів, наявність вбудовано-прибудованих дитсадків і створення озеленених відкритих терас у житлових і громадських будівлях.

Як було раніше?

У Міністерстві кажуть, що раніше максимальна густота населення визначалася на рівні 450 осіб/га, але за наявності певного обґрунтування вона могла перевищуватися в кілька разів.

“Хто як хотів, так і обґрунтував необхідність. У результаті в деяких районах наших міст густота населення сягала 2000 осіб/га. “Ми не можемо допустити такого підвищення густоти доти, доки на місцях не буде розроблено актуальної комплексної містобудівної документації: це генеральні плани населених пунктів, детальні плани територій і зонування”, – наголосили в Міністерстві.

Читайте також: У багатоповерхівках заборонили використовувати сміттєпроводи. Що натомість?

Що таке ДБН?

Державні будівельні норми (ДБН) – це документи, які регламентують проектування та будівництво різноманітних будівель, кварталів, вулиць, об’єктів транспортної інфраструктури тощо. Саме на них посилаються проектанти, створюючи проекти нових будівельних чи інфраструктурних об’єктів, і саме недосконалістю старих ДБН, які діяли з 1992 року, часто пояснювали ті чи інші недоліки в українських новобудов, вулиць і доріг.

У квітні 2018 року уряд затвердив три нові ДБН “Планування і забудова територій”, “Вулиці та дороги”, “Будинки і споруди. Заклади освіти”.

З 1 вересня всі три ДБН таки вступили в дію. Тепер ці норми будуть застосовуватися під час будівництва нових об’єктів та реконструкції наявних. Утім, якщо, до прикладу, ширина чинних смуг руху на вулиці не відповідає новим ДБН, то змінять її не одразу після вступу в дію норм, а лише під час планової реконструкції. Тобто зміни можуть відбутися на такій вулиці і через рік, і через десять.

[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]

 

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: