Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
62500487 1852687224831186 7737094304811712512 o e1562230839688 62500487 1852687224831186 7737094304811712512 o e1562230839688

Суспільство

Під Житомиром збудують бетонну об’їзну дорогу за 42 мільйони євро

Опубліковано

Будівництво об’їзної дороги під Житомиром коштуватиме 42 мільйони євро – за ці гроші трасу розширять і зроблять зручнішою для автомобілістів, зведуть розв’язки і шляхопроводи. Будівництво ведуть з бетону, повідомляє Сьогодні.

Якою буде дорога?

Ще недавно тут було поле, а зараз – рівний насип, працює техніка – будівельники розширюють дорогу. Ці 22 кілометри – єдине вузьке місце на трасі, яка з’єднує Київ і Рівне. Щодня тут проїжджає близько шести тисяч автомобілів, кажуть в Укравтодорі.

Щоб розвантажити об’їзну дорогу і зробити цю ділянку траси міжнародного значення – і зробити її дорогою першої категорії – витрачають велику суму.

Читайте також: В Україні з’явиться ще одна бетонна дорога

Після реконструкції ця дорога буде мати дві проїжджі частини і чотири смуги руху, а швидкість підвищать до 110 кілометрів на годину.

Хто будує?

Будівельні роботи ведуть китайці. Вони використовують бетон, стверджуючи, що він стійкіший до зношування.

“Ми – досвідчені будівельники, в Китаї ми побудували багато бетонних доріг, також будували дороги в Грузії, Вірменії, країнах Середньої Азії. З Україною працюємо вперше, але запевняємо, що виконаємо роботи вчасно і головне – якісно”, – пообіцяв керівник проекту Це Вейдзі.

Коли завершать роботи?

Завершити роботи мають вже наступного літа. Крім самого дорожнього полотна також зводять інфраструктуру.

“Обладнання та будівництво шляхопроводу через залізницю, чотири розв’язки двох рівнів, будівництво двох наземних пішохідних переходів, також буде розв’язка для пропуску сільськогосподарської техніки”, – розповів заступник начальника служби автомобільних доріг Житомирської області Андрій Цепелев.

Масштабне будівництво стартувало 2017-го року. За два роки відновили більше, ніж за попереднє десятиліття – майже сім тисяч кілометрів. 

Поточного року на будівництво українських доріг Кабмін виділив рекордну суму – 56 мільярдів гривень. Наступного запланували – не менше 75 мільярдів.

Суспільство

На вокзалі Києва відкрився пункт рекрутингу до армії

Опубліковано

Міністерство оборони України 7 травня 2024 року в Києві на Центральному залізничному вокзалі відкрило інформаційну точку, де можна отримати інформацію про рекрутингові центри, які діють на території України.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Спеціально навчені працівники Укрзалізниці надаватимуть інформацію щодо вакансій у ЗСУ та відповідатимуть на поширені питання про посади у військових підрозділах.

Цей пілотний проєкт Міністерства оборони України за підтримки Укрзалізниці має на меті прозоро інформувати людей про можливості ефективної допомоги Силам оборони України та стимулювати до добровільного залучення на військову службу.

Читайте також: Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

«Кожного тижня в Україні відкриваються центри рекрутингу української армії. За декілька місяців їх мережа буде по всій Україні. У будь-якому центрі до лав Сил оборони може долучитися людина з будь-якого регіону. Це можливо, навіть маючи на руках повістку для уточнення облікових даних. Тому інформаційні пункти на залізничному вокзалі дозволять нам максимально донести цю інформацію до громадян», — зазначила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова.

Інформаційний пункт рекрутингу знаходиться в центральному вестибюлі вокзалу, між головним інфопоінтом та входом до зали №3.

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Євген Клопотенко запустив сервіс замовлення шеф-кухаря додому: як цим можна скористатися

Опубліковано

Євген Клопотенко запустив новий сервіс Makitra, який дозволяє замовляти шеф-кухаря додому. Головна мета цього сервісу – звільнити людей від щоденних клопотів з приготування їжі, щоб вони мали більше часу на спілкування з родиною та відпочинок.

Про це повідомляє видання village

Також Makitra створює нові можливості для українських шеф-кухарів, які часто стикаються з професійним вигоранням.

Сервіс пропонує можливість замовити приготування їжі на 4-5 днів для сім’ї на щодень або обслуговування сімейних обідів та зустрічей з друзями. Меню для платформи розробив сам Євген Клопотенко, воно включає понад 200 страв, які поєднують українські традиції з сучасними гастрономічними трендами.

Читайте також: Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

При замовленні команда Makitra враховує побажання клієнтів щодо улюблених продуктів та особливостей харчування. Шеф-кухарі купують продукти у магазинах великих мереж за кілька годин до візиту та готують страви на кухні замовника. Кожна страва упаковується в спеціальні контейнери з маркуванням та інструкціями з розігріву й сервірування. Також шеф-кухар відповідає за чистоту на кухні та зберігає конфіденційність клієнтів.

Нагадаємо, Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото.

Фото: Makitra

Читати далі

Суспільство

Гарячі серця палять ворожі дрони: прикордонники влучно знищили ворожий БПЛА

Опубліковано

Під час чергової ворожої атаки БПЛА на Сумщині прикордонники збили ударний безпілотний літальний апарат типу «Shahed-131/136».

Про це повідомляє ДПСУ.

На одному з напрямків державного кордону мобільна вогнева група прикордонників акустично зафіксувала політ баражуючого боєприпасу типу «Shahed-131/136».

Охоронці кордону відкрили вогонь зі стрілецької зброї, в результаті влучання БПЛА вибухнув в повітрі.

Читайте також: Коли шість коліс — не зайві: у ПАР для спецпризначенців зібрали унікальний пікап

Після збиття дрона в нічному небі з’явилося вогняне серце, як символ хоробрих сердець українських захисників, які боронять свою Батьківщину.

Відео знищення ворожого БПЛА можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, національний музей Революції Гідності отримав європейську нагороду.

Фото: ДПСУ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: