Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

В Україні за гроші ЄБРР модернізують автошлях до кордону з Польщею

Опубліковано

Агентство відновлення за підтримки ЄБРР модернізує автошлях на підʼїзді до міжнародного пункту пропуску «Рава-Руська – Гребенне».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

За інформацією, європейський банк реконструкцій і розвитку профінансує капітальний ремонт автошляху M-09 «Тернопіль – Львів – Рава-Руська» (на Люблін) на підʼїзді до міжнародного пункту пропуску «Рава-Руська – Гребенне».

На модернізацію виділили кредит на суму 182 млн євро.

Чому це важливо?

Дорога має стратегічне значення для збільшення експортного потенціалу держави, тож її внесли до проєкту «Розвиток транс’європейської транспортної мережі».

За цим проєктом ЄБРР виділив Україні 450 млн євро на будівництво та реконструкцію основних автомагістралей в країні навколо Києва, Одеси та Львова. Утім, через повномасштабне вторгнення росії виникла потреба у перерозподілі коштів.

«Через агресію російської федерації збільшилися потоки експорту на захід України, а транспортна інфраструктура виявилася не готовою до значно збільшених обсягів вантажів. Агентство відновлення працює над модернізацією пунктів пропуску та поліпшенням логістики в бік західних коридорів, а це – збільшення нашого експортного потенціалу», – сказав голова Агентства відновлення Мустафа Найєм.

Читайте також: Багато активістів на новому місці проживають кризу ідентичності. Як знайти себе після вимушеного переселення

У ЄБРР переконані, що реалізація цього проєкту матиме стратегічне значення для розвитку України, відтак банк профінансував та провів аудит безпеки дорожнього руху, аналіз економічної доцільності інвестицій, екологічну та соціальну оцінку проєкту.

Перерозподіл цих кредитних коштів є частиною допомоги ЄБРР реальному сектору економіки України. Банк зосереджує підтримку на життєво важливій інфраструктурі, енергетичній та продовольчій безпеці, торговельному фінансуванні та допомозі приватно сектору.

Нагадаємо, на Закарпатті розпочали будівництво тимчасового мосту через річку Тересва.

Також ми повідомляли, що на Львівщині відремонтували дорогу «Дрогобич-Снятинка».

Фото: facebook.com/agency.for.restoration.

Економіка

В Україні жінки почали активніше відкривати власний бізнес: дослідження

Опубліковано

В Україні жінки продовжують активно розвивати свій підприємницький потенціал. За перший квартал цього року зареєстровано понад 43,55 тисячі нових фізичних осіб-підприємців (ФОП), що свідчить про стійкий та динамічний розвиток жіночого підприємництва в країні.

Про це повідомляють аналітики Opendatabot.

Аналітика 2024 року

У перший квартал поточного року жінки відкрили 43 554 нових справ, що становить 59% від загальної кількості, що є рекордним показником за останні роки. У той же період чоловіки відкрили 30,49 тис. нових справ.

Зауважимо, що до війни, у 2021 році, на жінок припадав 51% від загальної кількості новостворених бізнесів.

Читати також: У комунальному транспорті Миколаєва можна скористуватися послугою “гнучних грошей” від Monobank

Популярні сфери

За даними за перший квартал поточного року, найчастіше жінки в Україні обирали такі сфери діяльності:

  1. Роздрібна торгівля, де частка жінок складала 68%, а чоловіків – 32%.
  2. Надання інших індивідуальних послуг, де жінки становили 89%, а чоловіки – 11%.
  3. Сфера інформаційних послуг, де жінки складали 63% та чоловіки – 37%.

Також ми повідомляли, що київські кавʼярні долучилися до благодійної ініціативи для допомоги ЗСУ.

Фото: Дія

Читати далі

Економіка

В Закарпатській області почали виробництво вітряних турбін

Опубліковано

Компанія “Френдлі Віндтехнолоджі” оголосила про готовність до запуску нової виробничої лінії для виготовлення вітроенергетичних установок. Цей проєкт є важливим кроком у розвитку відновлюваної енергетики в Україні та сприятиме зменшенню залежності від традиційних джерел енергії.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці компанії.

фото: ТОВ “Френдлі Віндтехнолоджі”

Компанія “Френдлі Віндтехнолоджі” – єдиний національний виробник вітроенергетичних установок мультимегаватного класу в Україні. Після початку повномасштабної війни у 2022 році компанія була змушена релокувати свої виробничі потужності з Краматорська на Закарпаття. На новому місці компанія продовжила свою діяльність, розпочавши будівництво першої вітроелектростанції (ВЕС) у Закарпатській області з загальною потужністю близько 80 МВт.

фото: ТОВ “Френдлі Віндтехнолоджі”

Читати також: ДПСУ випробовує передові технології з машинним зором (ВІДЕО)

У рамках свого амбітного плану розвитку “Френдлі Віндтехнолоджі” планує збудувати щонайменше 500 МВт нових вітроенергетичних потужностей. Це є частиною ширшої стратегії збільшення частки відновлюваної енергетики в Україні.

Згідно з даними Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА), за два роки повномасштабної війни вітроенергетичні потужності України зросли на 228 МВт, досягнувши нині 1900 МВт. Відповідно до планів Міністерства енергетики, до 2032 року очікується збільшення загальної встановленої вітроенергетичної потужності до 10 ГВт.

Нагадаємо, що американська компанія інвестує в доступне житло у Львівській області.

Фото: ТОВ “Френдлі Віндтехнолоджі”

Читати далі

Економіка

Американська компанія інвестує в доступне житло у Львівській області

Опубліковано

Голова Львівської ОВА Максим Козицький провів зустріч із президентом американської компанії Костянтиносом Накісом та партнером Chicago Atlantic Trident Дмитром Лампертом, під час якої обговорили можливість інвестування у будівництво доступного житла та розвиток промисловості у Львівській області.

Про це повідомляє Львівська ОВА.

Під час зустрічі з Максимом Козицьким, головою Львівської ОВА, Дмитро Ламперт, партнер компанії Chicago Atlantic Trident, заявив про намір підтримати відновлення України. Chicago Atlantic Trident, яка управляє п’ятьма приватними фондами, зокрема двома, що котируються на NASDAQ, за останні п’ять років інвестувала понад $2,5 млрд.

Для вирішення проблеми житла, компанія зібрала команду висококласних фахівців, серед яких колишній президент Світового банку Девід Малпас, виконавчий директор UkraineInvest Сергій Цивкач та колишній віце-президент Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

Читати також: В Луцьку відреставрурють колишню будівлю кінотеатру “Батьківщина”

Максим Козицький підкреслив, що попит на доступне житло у Львівській області дуже високий, адже з початку повномасштабного вторгнення регіон прийняв найбільше внутрішньо переміщених осіб (ВПО) — за офіційними даними, понад 240 тисяч, за неофіційними — 350 тисяч.

Інвестори, проаналізувавши понад 100 пропозицій, відібрали найбільш перспективні проєкти для інвестицій цього року. Департамент економічної політики Львівської ОДА наразі готує актуальні пропозиції, зазначив Козицький.

Нагадаємо, що в Києві запрацював перший рекрутинговий центр ССО.

Також ми повідомляли, що українські підлітки спільно із колишнім консультантом NASA написали книги про Марс.

Фото: hotel-edem.lviv.ua

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Мріє, щоб про складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство7 днів тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство1 тиждень тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості2 тижні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: