Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Стало відомо, хто отримав відзнаку «Національна легенда України»

Опубліковано

Вісім лауреатів відзнаки «Національна легенда України» отримали нагороди. Про це йдеться на сайті Офісу президента України.

Такою відзнакою нагороджують громадян, які здійснили вагомий внесок у розвиток національної економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, спорту, охорони здоров’я, а також за активну благодійну та громадську діяльність, особисті заслуги у становленні незалежної України, зміцненні її державності, захисті Вітчизни та служіння українському народові. Серед відзначених були:

Дмитро «Да Вінчі» Коцюбайло — молодший лейтенант, командир 1-го ОМБ «Вовки Да Вінчі» ЗСУ. Із 2014 року брав активну участь у боях. Перший доброволець, якому надали звання Героя України. 7 березня 2023 року він загинув у боях за Бахмут.

Андрій Сірко — нейрохірург, керівник Центру церебральної нейрохірургії Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечникова. Особисто провів понад 700 унікальних, надскладних операцій, які врятували життя українським військовим.

Ірина Гук — волонтерка, керівниця фонду Leleka Foundation. Із 2014 року займається тактичною медициною, а саме постачанням критично важливих медичних засобів.

Фумінорі Цучіко — японський волонтер. Із початком повномасштабного вторгнення спеціально приїхав в Україну, щоб підтримати тих, хто був вимушений жити в харківському метро, переховуючись від обстрілів. Власним коштом відкрив кафе, у якому організував щоденне безоплатне харчування.

Читайте також«Є Конституція!». Кава, суперечки та безсонна ніч. Як народжувався головний закон України? (ТЕСТ)

Альбіна Дерюгіна — українська тренерка з художньої гімнастики, заслужена тренерка України. Організувала в Києві школу художньої гімнастики “Школа Дерюгіних”, яка набула світової популярності. Її вихованці – олімпійські чемпіонки.

Андрій Цаплієнко — заслужений журналіст України, військовий кореспондент, ведучий і сценарист. Із 2014 року активно знімає ексклюзивні матеріали про війну в Україні та відвагу українських воїнів.

Володимир Летенко — енергетик із Краматорська, інженер з експлуатації лінійної частини магістрального газопроводу. Через влучання ракети в газову трубу сталася пожежа на газогоні, що веде до ГРС Вуглегірської ДРЕС. Володимир під обстрілами зупинив викид газу та врятував життя людей.

Тарас Петриненко — український музикант, співак, композитор, поет, народний артист України. Автор пісні «Україна», яка довгий час допомагала національній консолідації українського суспільства.

Про відзнаку

Перша урочиста церемонія вручення відзнаки Президента «Національна легенда України» відбулася 22 серпня 2021 року в переддень 30-річчя незалежності України. З початком повномасштабного вторгнення Росії відзнакою почали вшановувати тих, хто своєю працею рятує, захищає та забезпечує життя: військових, медиків, волонтерів, енергетиків та залізничників, які здійснювали евакуацію.

Нагадаємо, для воїнів Сил спеціальних операцій з’явилася нова нагорода від Міністерства оборони — «Хрест Сил спеціальних операцій».

Також ми повідомляли, що затверджено спеціальну нагороду для сержантів і старшин.

Фото: president.gov.ua.

Суспільство

«Укрпошта» розповіла, що робить із неврученими посилками

Опубліковано

АТ «Укрпошта» продає невручені посилки на аукціоні. В «Укрпошті» розповіли, що такі посилки вони не викидають і не знищують, а продають на Prozorro.Sale. 

Про це повідомили в пресслужбі компанії.

«Трапляється, коли клієнти не забирають свої посилки два тижні, і ми вимушені відправити їх на склад. А ще трапляється, що посилки цілих пів року вилежуються на складі й про них ніхто не згадує», – зазначили у відомстві.

За словами пресслужби, все це законно, прозоро, а ще компенсує витрати на логістику та зберігання.

Читайте також: Швеція виділила 28 млн євро на підтримку оборонного потенціалу України

«Шкода, звісно, що першою це почала не «Укрпошта», а інші світові логістичні компанії. Проте ми спробували й вийшло гарно – на аукціоні отримали у 25 разів дорожче, ніж очікували. Не лишайте свої посилки без нагляду, бо тепер ви самі знаєте що», – підсумували в «Укрпошті».

Нагадаємо, в Україні запускають гарячу лінію психологічної підтримки для військовослужбовиць.

Фото: Укрпошта

Читати далі

Суспільство

В Ізраїлі виходить у прокат український фільм «Я, «Побєда» і Берлін»

Опубліковано

Українська стрічка «Я, «Побєда» і Берлін» режисерки Ольги Ряшиної розпочинає кінотеатральний прокат в Ізраїлі.

Про це повідомляє Державне агентство України з питань кіно.

“З 9-го травня український фільм «Я, «Побєда» і Берлін», режисерки Ольги Ряшиної, знятий за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна — «Я, «Победа» і Берлін», розпочинає кінотеатральний прокат у Ізраїлі”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Репортаж журналу Inker “Я не другий сорт” увійшов в шорт-лист нагороди “Честь Професії”

Інформація щодо розкладу та квитків за посиланням.

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Нагадаємо, на Хмельниччині державі повернули пам’ятку археології національного значення.

Фото: Держкіно

Читати далі

Суспільство

ШІ-помічник Copilot від Microsoft заговорив українською

Опубліковано

Microsoft додала локалізацію 16-ма мовами, у тому числі й українською, до функціоналу ШІ-помічника Copilot. Оновлення є частиною програмного пакета «Microsoft 365».

Про це повідомляє сама корпорація на своїх сторінках у соцмережах.

Директор Microsoft в Україні та країнах Балтії Леонід Полупан зазначив, що таке оновлення «це значний крок у наданні доступу до передових технологічних інновацій для україномовних користувачів. Цим кроком Microsoft продовжує впроваджувати своє зобов’язання щодо підтримки спільнот та розширення інклюзивності у цифрову епоху».

Читайте також: Україна піднялася у рейтингу букмекерів потенційних лідерів Євробачення-2024

Він також додав, що впровадження передових інструментів українською мовою не тільки визнає унікальність культури та потреб України, але й забезпечує участь та користь від технологічних досягнень, які формують світ: «Давайте продовжувати рухатися вперед, приймаючи ці інновації, які нас об’єднують та надихають. Майбутнє обіцяє бути захопливим, і воно говорить нашою мовою!».

  • Щоб використовувати українську, користувачі можуть встановити бажану мову в різних програмах: Microsoft Teams,
  • Word,
  • PowerPoint
  • Excel.

Copilot — це інструмент штучного інтелекту від Microsoft, який допомагає шукати інформацію, писати електронні листи і створювати зображення. Він заснований на мовній моделі GPT-4 від OpenAI. Дослідження показують, що 70% користувачів Copilot для «Microsoft 365» вважають, що стали продуктивнішими; 77% користувачів також повідомили, що, спробувавши це рішення, не хочуть відмовлятися від нього.

Нагадаємо, кінофестиваль «Бардак» оголошує прийом заявок й перший конкурс вертикальних відео.

Фото: ШІ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Можливості2 дні тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство4 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

РЕКЛАМА: