Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/JZ2XAvOORx4SSSSSS

Суспільство

Українські лікарі вилікували 84-річну бабусю, за яку не бралися закордонні колеги (ВІДЕО)

Опубліковано

Заради лікування в наших фахівців пенсіонерка з Польщі не побоялася під час війни приїхати в Україну. Її звуть Крістіна Стіллер, і останні роки вона ледве ходила через сильний біль у спині.

Як її поставили на ноги українські лікарі, розповідає ШоТам.

«Біль був дуже сильний. Коли я йшла, то нахилялася. Я могла пройти 20 кроків і мусила зупинитися. Ось так затискала кулачки і після того, як сильний біль минув, то потрохи випрямлялася», — Крістіна Стіллер, яка оперувалася в українського лікаря.

Врятувати могла лише операція, але через її поважний вік польські лікарі не бралися за це.

«Я була у двох нейрохірургів та чотирьох ортопедів. Вони подивилися і сказали, що операція на 100% відпадає. На моє запитання: “Як мені далі жити з болем?”, сказали: “Так і продовжуйте жити з болем”», — Крістіна Стіллер, оперувалася в українського лікаря.

Тоді помічниця пані Крістіни українка Катерина розказала їй про одного українського нейрохірурга.

«Коли Катя показала мені розмови лікаря з пацієнтами в соцмережі, то мене вразило, як лікар ставився до пацієнтів — з таким серцем, з розумінням. Моє перше запитання було: “Чи пан лікар зробить мені таку операцію?”. Він каже: “Так!”», – Крістіна Стіллер, яка оперувалася в українського лікаря.

«Доволі серйозна проблема її хребта, де були зміщення хребців і стеноз, тобто звуження хребцевого каналу.  Проблемний хребет викликав і в нас багато сумнівів, але оскільки в нас є великий досвід таких операцій, ми запропонували приїхати до нас та прооперуватися», — Антон Шкіряк, лікар-нейрохірург, онколог.

Пані Крістіна, звісно, знала, що росія жорстоко атакує Україну і тут війна, але її це не зупинило. Тим більше, вона сама за походженням українка і народилася у Львові.

«У Другу світову війну мій батько пішов воювати та загинув. Після війни мою маму було заарештовано та вислано в Сибір», — Крістіна Стіллер, оперувалася в українського лікаря.

Крістіну відправили до дитбудинку, де вона жила до 14 років, поки мати не повернулася з каторги. Разом вони переїхали до Вроцлава, де Крістіна й прожила весь свій вік. І ось доля привела її назад до України, яка дала жінці надію на одужання.

Читайте також«Мрія тата тепер годує село та рятує переселенців». Я відкрила равликову ферму в розпал війни. Історія Ольги Баумкетнер зі Львівщини

Операція тривала цілих 6 годин і пройшла успішно. Уже за кілька днів жінка ходила самостійно і рівно.

«Немає болю, немає!  Можна їхати додому! Я встала, я йшла без болю. І досі я не відчуваю болю», —  Крістіна Стіллер.

«Ми звільнили їй повністю весь поперековий проміжок, який був затиснутий. Більш того, встановили титанові гвинти. 10 титанових гвинтів, які між собою з’єднали і зараз тримають її поперековий відділ хребта», — Антон Шкіряк, лікар-нейрохірург,  онколог.

«Те, який у неї зараз стан, як вона встає, як вона взагалі повертається, вона радується, і для мене це є дуже велика радість. У нас кращі лікарі, ніж у Європі. У нас кращий швидкий доступ до лікарів. Це, напевно, нехай буде 99%. Я вам скажу: так і є, навіть 200% можна сказати», — Катерина, яка допомагає по господарству Крістіні.

Пані Крістіна хоче, щоб поляки запрошували українських лікарів та навчалися їхнього досвіду.

Уже скоро вона повернеться додому та мріє поїхати з подружками на Мадейру!

«Лікар рятує людей не тільки з України, а й із Європи, до лікаря приїжджають з Америки. Я дякую вам дуже. Бракує слів просто. Дуже дякую! Дуже, дуже, дуже», — Крістіна Стіллер, оперувалася в українського лікаря.

Дивіться відео від ШоТам19-річна Незламна Руся з Одеси мотивує поранених

Нагадаємо, у центрі Незламні захисник після поранення мріє зіграти у баскетбол протезованою рукою.

Також ми розповідали, що вперше з початку великої війни донорське серце доправили гелікоптером, використавши аеромедичну евакуацію. Це допомогло врятувати 15-річного підлітка.

Суспільство

В Криму знищили два ворожих винищувача

Опубліковано

Під час широкомасштабної атаки, що відбулася з 14 на 15 травня в тимчасово окупованому Криму, було знищено два російські винищувачі МіГ-31.

Про це повідомляє Мілітарний.

Журналіст розслідувач The New York Times, Крістіан Тріберт, опублікував високоякісні фотографії наслідків атаки Збройних сил України на військовий аеродром Бельбек, що використовується російськими окупантами.

Читати також: Збудував ферму, у якій корови живуть щасливе життя без насильства та вбивства їхніх теляток

На супутникових знімках від компанії Maxar чітко видно руйнування бойових літаків, що дозволяє встановити точний тип знищених літальних апаратів. Важливо відзначити, що йдеться про винищувачі-перехоплювачі МіГ-31, які відрізняються від носіїв аеробалістичних ракет МіГ-31К. За допомогою представлених супутникових знімків стоянки літаків можна зробити висновок, що крім МіГ-31, був знищений принаймні один винищувач Су-27 або Су-35.

Також був поранений один МіГ-29. Ймовірно, інші російські літаки, які перебували на авіабазі, також зазнали певних пошкоджень.

Нагадаємо, що декілька серій відомого серіалу “Бріджертони” знімала українка.

Також ми нагадаємо, що у Дії нагадали, як при відключенні світла не залишитися без інтернету.

Фото: Maxar

Читати далі

Суспільство

Збудував ферму, у якій корови живуть щасливе життя без насильства та вбивства їхніх теляток

Опубліковано

“Ми для себе однозначно вирішили, що кожне живе створіння, яке народилося на нашій фермі, повинно прожити своє життя до кінця і щасливо”, – каже власник ферми “Голока”, Валерій.

Історія Валерії

Привіт усім! Мене звати Валерій, я засновник ферми Голока. В перекладі з санскриту означає планета корів.

Корови для нас – це члени сім’ї. Кожна з них для нас надзвичайно важлива. Ця ферма робилася власними коштами, власними руками. Мені допомагав син, допомагала дружина морально. Так помаленьку ми зробили те, що змогли.

Читати також: Лікарі поставили на ноги нерухомого хлопчика (ВІДЕО)

Переїзд в село на знайомство з приютом

Життя так склалося, що близько семи років тому ми з міста переїхали жити в село, де придбали велику ділянку землі.

Одна із моїх знайомих попросила їй допомогти доставити бичка новонародженого у приют під назвою Пхумі. Вона знаходиться в Миколаївській області. І фактично я можу сказати, що ця ферма стала для мене натхненням.

Я всім раджу, всім небайдужим людям, яких хоча б трохи цікавить життя курів, їхня доля, і тих, хто дійсно оболівають за те, що корови жили і помирали своєю смертю, а не на бійнях, відвідати цей приют.

Повномасштабне вторгнення

Взагалі по професії я будівельник, але з початком війни всі замовлення будівельні буквально зупинилися. І ця молочна справа дійсно стала для нас спасією.

На фермі в нас 4 корови. Ще не всі війні, але 50 літрів в день ми маємо молочка. Особливого молочка. Ми вибрали породу джерсей. Це дуже хороша порода, ви побачите їх. Це дуже цікаві, дуже характерні корови.

Також у нас є наша сироварня, місце, де відбувається магія під назвою виробництво сиру. Починаючи з молока, виробництво сиру може займати від кількох годин до півроку, до року. більше 15 одиниць молочної продукції.

Сюди входять не тільки сири, а й масло, маслогі, сметана, йогурт, молоко. Наші покупці загалом люди з усієї України. Це люди, які дійсно розуміють ту філософію, яку ми сповідаємо, а саме чистого, некровавого молока. У священих писаннях неодноразово вказується на те, що причини війн на планеті відбуваються через те, що вбиваються тварини. І особливо важливою твариною на Землі вважається саме корова. Це стало для мене місією, це стало для мене основою мого життя.

Нагадаємо, що жінки, які заснували стартапи у сфері технологій можуть отримати грант: як взяти участь.

Також ми повідомляли, що український бренд створив колекцію благодійних вишиванок: яскраві фото військових жінок.

Читати далі

Суспільство

На Пейзажній алеї знесли незаконну “церкву-МАФ” УПЦ МП

Опубліковано

Незаконний “храм-МАФ” УПЦ МП, розташований на території Національного музею історії України неподалік Андріївського узвозу, знесли.

Про це повідомило керівництво музею в “Медіацентрі Україна”.

У музеї підкреслюють, що споруду було зведено з порушенням законодавства, без проведення археологічного дослідження та без дозволу Інституту археології НАН України, а також без відповідних дозволів Міністерства культури.

Читати також: У Дії нагадали, як при відключенні світла не залишитися без інтернету

Крім того, будівлю так і не ввели в експлуатацію. Звільнену територію планують використовувати для проведення освітніх заходів і дитячих програм про давнє минуле і сучасність. Також у майбутньому планується проведення археологічних досліджень на ділянках, які досі не були вивчені.

“Храм-МАФ” мали демонтувати ще 7 травня, але роботи відклали через “технічні причини”.

Нагадаємо, що жінки, які заснували стартапи у сфері технологій можуть отримати грант: як взяти участь.

Фото: Вечірній Київ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство7 днів тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості1 тиждень тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості1 тиждень тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

РЕКЛАМА: