Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На кордоні запускають послугу єЧерга для автобусів

Опубліковано

В Україна в тестовому режимі запускають послугу єЧерга для перетину кордону автобусів.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Мінвідновлення.  

Зазначається, що з 31 липня починають тестувати послугу електронна черга для перетину кордону автобусами на пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ». Щоб перетнути цей пункт пропуску з 1 серпня водіям чи логістам варто буде зареєструвати автобус в системі єЧерга та власне приїхати до кордону в зазначений у маршруті час.

Запуск єЧерги для автобусів – це частина реформи міжнародних пасажирських перевезень для забезпечення комфорту пасажирів.

На час тестового періоду час очікування на перетин кордону не буде змінюватись, адже йдеться лише про налаштування нового сервісу. Після налаштування всіх процесів – черги із пасажирських автобусів перед пунктами пропусків мають зникнути – і відповідно автобусні перевезення будуть відбуватися тільки згідно з еЧергою.

Читайте також«Не завадили ані відмови, ані російські снаряди». Як відновлювали найвищу багатоповерхівку Ірпеня? Кейс співпраці влади та містян

Наразі послуга буде стосуватись лише регулярних рейсів.

На відміну від онлайн-черги для вантажівок, послуга для автобусів в умовах тестового періоду не пропонуватиме час заїзду на пункт пропуску. Тобто водіям варто лише зареєструватись в системі та приїхати до пункту пропуску у передбачений автобусним маршрутом час.

Кожен міжнародний маршрут містить час початку руху, перетину кордону та прибуття до кінцевого пункту.

Запис до єЧерги для автобусів буде можливий лише на сайті echerha.gov.ua з 31 липня. Для бронювання місця в черзі варто натиснути «Стати в чергу» та обрати «Автобус», заповнити всі необхідні поля та підтвердити запис.

Про проєкт

Проєкт «Електронна черга перетину кордону» реалізується Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України, Укртрансбезпекою, Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України, Державною митною службою України та Державною прикордонною службою України за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Читайте також«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Нагадаємо, з 12 грудня 2022 року у пункті пропуску Ягодин-Дорогуськ вантажівки почали пропускаии за електронною чергою.

Також ми повідомляли, що в Україні запустили мобільний застосунок «еЧерга» для водіїв вантажівок.

Фото: міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Суспільство

У столиці відбудеться фестиваль “РазомДіємо”: якою буде програма

Опубліковано

25 травня у Києві відбудеться фестиваль “РазомДіємо”. Захід відбудеться в межах святкування Дня Європи. Киян запрошують до Мистецького Арсеналу відвідати різноманітні майстер-класи, послухати громадських активістів, подивитися кіно просто неба й багато іншого. 

Про це повідомляють організатори.

 “#РазомДіємо Фест» є частиною комунікаційної кампанії «Разом діємо. Разом ми – Європа», який інформує про підтримку ЄС організацій громадянського суспільства й медіа з перших днів повномасштабної війни. Завдяки їй вони мають можливість захищати права людини, дбати про інтереси соціально вразливих груп, підвищувати підзвітність органів державної влади й сприяти впровадженню реформ на шляху до інтеграції в ЄС”, – коментують організатори.

Для гостей фестивалю підготували:

Читайте також: Мікробізнеси можуть отримати грантову допомогу від Help – Hilfe zur Selbsthilfe: хто може взяти участь

  • кіно просто неба
  • виступи громадських активістів
  • творчі майстер-класи
  • дискусійну панель про допомогу ЄС і роль громадянського суспільства в прокладанні шляху до ЄС
  • конкурси й цікавинки для всієї родини
  • артстіну й фотозону
  • вуличну виставку й алею громадських організацій.

Серед анонсованих гостей фестивалю – посол ЄС в Україні Катаріна Матернова, співачка Світлана Тарабарова, віцепремʼєр-міністерка Ольга Стефанішина, правозахисниця Олександра Матвійчук й інші.

Фестиваль пройде за адресою Мистецький Арсенал (вулиця Лаврська, 10–12).

Нагадаємо, активісти обговорюють розвиток Житнього ринку.

Фото: РазомДіємо Фест

Читати далі

Суспільство

Україна отримала 40 “швидких” від Кореї

Опубліковано

Міністерство охорони здоров’я України отримало від Корейського Червоного Хреста 40 «швидких» для надання невідкладної медичної допомоги під час війни: 20 автомобілів KIA та 20 автомобілів Hyundai Staria. Проєкт вдалося реалізувати за підтримки уряду Кореї та Українського Червоного Хреста.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Автомобілі розподілено між закладами охорони здоровʼя Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернігівської областей.

Загалом від Республіки Корея з 2022 року було отримано понад 150 автівок швидкої медичної допомоги.

Читайте також: В Україні запрацювала нова ШІ-платформа для інфлюєнсерів Favikon

«Щодня Україна перебуває під атаками ворожої армії. Щодня наша інфраструктура зазнає руйнувань. 1594 обʼєкти медзакладів пошкоджено та ще 210 зруйновано вщент. 550 автівок екстреної медичної допомоги росіяни пошкодили, знищили чи захопили в той час, коли потреба в медичному транспорті значно зростає через те, що зростає кількість поранених, — зазначив Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко. Отримані сьогодні 40 “швидких” від уряду Кореї допоможуть нашим надзвичайним медикам врятувати ще більше пацієнтів, адже ці автівки обладнані всім необхідним для допомоги важкохворим пацієнтам, а також тим, хто потребує додаткових заходів для підтримки життя під час транспортування до лікарень та між лікарнями», – зазначив Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

Автівки обладнано засобами, що дозволяють надавати життєво необхідну допомогу пацієнтам під час медичного транспортування.

Нагадаємо, в Україні за перший квартал з’явилося дев’ять індустріальних парків.

Фото: Уряд

Читати далі

Суспільство

Проєкт «ВАРТА» випустить другу новелу документального циклу «Приборкувачі бурі»

Опубліковано

16 травня о 17:00 проєкт «ВАРТА», народжений повномасштабним вторгненням, випустить другу новелу свого документального циклу – «ПРИБОРКУВАЧІ БУРІ»

У 2022 році продюсерка та фотографиня Мар’яна Шафро разом із режисером  Євгеном Матвієнко вирішили змінити акценти в українському інфопросторі й показати війну не через події, а обличчя та персони, які стоять за ними. Дебютний фільм проєкту було презентовано минулої осені. У першій серії «ХЕРУВИМИ» показані історії героїв 11-ї окремої бригади армійської авіації «Херсон». Вони стояли на обороні Києва, вели запеклі бої в Ірпені, виконували місії на Азовсталь, брали участь в операції зі звільнення острова Зміїний.

«Я втомився дізнаватися про героїв посмертно, мені боляче чути їхні історії, коли їх вже немає. Я більше не маю можливості з ними спілкуватися та віддячити. Тільки помолитись в небо. Тому для себе я вирішив, що буду документувати історії наших захисників і показати їх спогади, їх образи, їх портрети. Вони завжди закарбуються в наших стрічках як молоді, мужні герої»,  –  Євген Матвієнко, режисер проєкту ВАРТ.

Читайте також: Естонія дозволила використати заморожені російські активи для компенсації збитків Україні внаслідок війни

Героями другої документальної новели стали бійці 25-ї окремої повітряно-десантної бригади, яка веде запеклі танкові бої використовуючи стару радянську техніку на ключових фронтових напрямах України. В минулому – репери, фермери, водії – відтепер бійці танкового батальйону. Фільм портретизує війну в обличчях реальних людей, надає змогу побачити образи, та почути голоси тих, хто захищає незалежність України. 

«Найголовніше в танку це три чоловічка, які сидять всередині. Екіпаж — це сім’я. Навіть тоді, коли пропадає зв’язок, і ми повинні розуміти один одного з півслова. Не боятися це неправильно. Боятись треба. Страх допомагає зберегти життя своє і своїх побратимів. Тим більше у нас в одній коробочці три», – Бурий — капітан, командир роти, герой фільму “ПРИБОРКУВАЧІ БУРІ”.

Нагадаємо, Генштаб ЗСУ показав, як українські військові тренуються в Британії.

Фото: Скріншот із тизеру

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство6 днів тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості7 днів тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості1 тиждень тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

РЕКЛАМА: