Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Нічого не встигаєте? Бізнес-тренер про 6 звичок, що допоможуть стати організованим

Опубліковано

Спланувати свій день, а потім у якийсь момент зрозуміти – не вкладаєтесь у графік, не встигаєте зробити якусь із справ. На якому етапі вас затягнули соцмережі або другорядні справи? Чому не виходить так, щоб раз – і ідеально виконувати заплановані справи?

Для цього є безліч причин, але головна – відсутність енергії, ділиться досвідом із “ШоТам?” бізнес-тренер Ваче Давтян.

Ваче Давтян

власник компаній «Промкабель-Електрика», «Пан-Електро», «Школа розвитку лідерів Leaderway»

Прихильник теорії дикого начала в людині. Згідно неї частина нашої свідомості вважає, що ми досі живемо в дикій природі і потрібно боротись за виживання. Ця умовна “мавпа” всередині нас страх як не любить стратегічно важливих чи важких завдань. Людина може сказати “ні” мавпі всередині – але тільки у разі, якщо має достатньо енергії (або інакше – сили волі)

Секрет прокрастинації – у тваринному началі

Я прихильник теорії еволюції і вважаю, що людина походить від мавпи.

Тонка кора головного мозку – ті 4% від загального його об’єму у людини утворилась нещодавно за мірками еволюції. Якщо-по простому, це те, що й робить нас людьми. А друга частина мозку – 96% – це наше тваринне начало, ті інстинкти, які дістались нам від диких пращурів. Я називаю цю частину нашої свідомості “мавпочка”.

Читайте також: 9 безкоштовних онлайн-курсів для бізнесменів-початківців: від бізнес-плану до експорту

Тайм-менеджмент, планування, розподілення завдань на важливі і не дуже – це прерогатива тонкої кори мозку.

Але під час планування включається ця умовна “мавпочка”, яка починає створювати хаос, заважаючи концентрації на справді важливих для сучасної людини речах.

“Давай останній раз нажеремося на ніч, давай в останній раз зайдемо в фейсбук на 5 хвилин”, – впізнаєте? Це голос вашого тваринного начала.  

Зрозуміло, до чого це призводить? Так ми відкладаємо на потім важливі стратегічні завдання, іншими словами, прокрастинуємо.

У мене так було шість років тому, я тоді відновлювався після повного вигоряння. Від природи маю подвійний енергетичний бак – і от використав його повністю на якісь другорядні завдання.

Я був абсолютно непрацездатним, виснажився. До такого призвело невміння управляти енергією.

Шість років тому я знайшов вирішення, перечитавши багато бізнес-літератури.

Виявляється, кожна позитивна звичка дає людині можливість підняти рівень енергії, а чим більше рівень енергії – тим більше ймовірності, що ти втілиш задумане.

Шість звичок, які допоможуть вам у плануванні

Нещодавно проводив тренінг для компанії “ТЕРРАСОФТ”, і розповідав, що за останні 6 років набув 36 корисних звичок.

Проводячи тренінги, я визначив для себе список більш-менш універсальних звичок, які допоможуть стати усвідомленим при витрачанні свого часу та сил.

Читайте також: П’ять українських бізнес-шкіл, де вас навчать вести бізнес з нуля

Перед тим, як взятись до роботи над собою, врахуйте, що запроваджувати можна тільки одну звичку за один раз. Час “засвоєння” залежить від складності звички – як правило, він триває від 2 місяців.

1) Медитація

Цю звичку я вважаю найголовнішою для людей з розвинутими лідерськими якостями  – як тривожних істот, яким необхідно іноді відпочивати від потреби бути всюди першими. Медитація дає можливість керувати своїми інстинктами.

2) Спорт

Не обов’язково для цього бігти у спортзал. Наприклад, я користуюсь додатком “7 хвилин тренування”. Усього 13 вправ по 30 секунд кожна – і цього достатньо, аби відчувати себе бадьорим протягом дня.

3) “Ранок без гаджетів”

У мене він триває до одинадцятої ранку. У цей час я намагаюсь не заходити в соцмережі, не перевіряти електронну пошту та месенджери.

Помічаю, до речі, що якщо не відповідаю на повідомлення протягом 2-3 годин, 90% проблем, з якими до мене звертаються, вирішуються самі по собі.

4) “Золота година”

Раз на день оберіть для себе годину, коли зможете присвятити себе лише стратегічним завданням – тим, які можуть вивести вас на новий рівень. У цей час не відволікайтесь ні на що, окрім них. Це реально працює: коли я у власній компанії ввів “золоту годину”, менеджери цілу годину раз в день не відволікатись ні на що, окрім пошуку нових клієнтів. Через місяць рівень продажів у компанії виріс на 30% – а це був кризовий 2014 рік.

5) 15-хвилинні перерви після кожної години роботи

Читайте також: Психологія успіху: 9 порад для бізнесмена-початківця

6) Прочитайте 3 топ-книги про тайм-менеджмент

Раджу дізнаватись більше про механізм появи звичок – через, наприклад, книжки про тайм-менеджмент.  Мені допомогли три книги, які стали для мене настільними. Це “Сила воли” від стенфордської професорки Келлі Макгонігалл, “Життя на повну потужність” від Джима Лоера та Тоні Шварца – якраз про те, що управління енергією – ключ до високої ефективності та щастя. І остання – “Як  привести справи в порядок”(Getting Things Done) – чи не найпопулярніша книга з особистої ефективності, яка в свій час допомогла і мені.

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі