Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ТОП-10 позитивних новин тижня

Опубліковано

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 17-23 червня. Ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від новітніх розробок Укроборонпрому, будівництва метро на Виноградар у Києві та правильного написання назви столиці України у міжнародних аеропортах. Саме ці новини найактивніше читали на нашому сайті.

1. Українська крилата ракета отримала нову голівку самонаведення

Українська крилата ракета Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун» отримала нову головку самонаведення, яка дозволяє захоплювати ціль в умовах складного маневрування. Також ракета отримала новий стартовий двигун, що забезпечує більш активне виведення на маршову ділянку польоту, а також крила та рулі більшої площі, які мають підвищити керованість та маневреність Р-360.

2. Дрогобич дивує туристів селфі-точками: що там цікавого

Минулого року Дрогобич визнали найперспективнішим туристичним містом. Ратуша тут не гірша за Львівську. З обов’язкових must-see – колишня в’язниця НКВД, а зараз… університет. Та церква святого Юра, яку дрогобичани купили за сіль. З 13 ст. тут діє найстаріший солевидобувний завод України. Є свій костьол та найбільша на Західній Україні синагога.

Запостити усі селфі можна у 10 Wi-Fi-зонах. Тут розробили онлайн-карту локацій міста, де можна зробити найкращі селфі. Карта була створена ініціативною групою “Дев’ятка”.

3. У Житомирі за 10 млн євро збудують найбільший в країні сміттєпереробний завод

ТОВ «МС Соціальний проект» будуватиме в Житомирі найбільший в Україні завод з переробки відходів потужністю 82 тисяч тонн на рік. Підрядником з реалізації проекту виступить хорватська компанія Тehnix. Загальний обсяг інвестицій у будівництво становитиме 7–10 млн євро.

Житомирський завод перероблятиме несортовані тверді побутові відходи за спеціальною технологією, глибина переробки за якою досягатиме 85–95%.

4. Стало відомо, коли до ЗСУ надійде ракетний комплекс “Нептун”

Ракетний комплекс “Нептун” буде прийнятий на озброєння ЗСУ в наступному році після завершення випробувань, які фінішують до кінця 2019 року.

“До кінця року ми маємо завершити державне випробування ракетного комплексу “Нептун”, який буде прийнятий на озброєння, і з наступного року він увійде в державне оборонне замовлення, і ми замовимо перші комплекси для ЗСУ”, – поінформували в Міністерстві оборони України.

5. ТОП-5 відверто дивних бізнес-ідей від успішних українців

Усе частіше люди кидають буденну нудну роботу і роблять щось незвичайне. Пропонуємо вам підбірку оригінальних ідей для бізнесу, які вже працюють в Україні:

  • Олівці, які проростають
  • Ікра равликів за 50 тисяч гривень
  • Мереживо з яєчної шкаралупи
  • Сумки з винних корків
  • Недовговічні картонні меблі

6. На сайті київського аеропорту можна замовляти товари з Duty Free

Пасажири можуть замовляти товари з магазину Duty free на сайті аеропорту “Київ”. Відтепер мандрівники зможуть ознайомитися з асортиментом товарів магазину, отримати знижку і зробити попереднє замовлення безпосередньо на сайті.

“Надати пасажирам доступ до всіх можливостей і послуг аеропорту важливо ще й тому, що сучасний користувач звик вирішувати всі завдання онлайн. Дізнатися все заздалегідь, планувати час, порівняти ціни і обрати товари – це те, що зможе пасажир за допомогою сайту”, – зазначають в аеропорту. 

7. У Києві на Троєщину запустять швидкісний трамвай

Столична влада веде переговори з міжнародними фінансовими організаціями щодо запуску “трам-трейну”, який має з’єднати Троєщину з правим берегом Дніпра. “Трам-трейн” – швидкісний трамвай – це різновид транспорту між трамваєм і метро, який по своєму пасажиропотоку може забезпечити повністю вивіз пасажирів з Троєщини, як по лівому берегу, так і на правий берег.

Для початку будівництва метро на Троєщину також ведуться перемовини з міжнародними фінансовими організаціями. Об’єкт оцінюють від 2 до 3 млрд доларів.

8. Як просувається будівництво метро на Виноградар

Роботи з будівництва двох нових станцій метро на житловий масив “Виноградар” у Києві тривають за графіком. Уже виконані роботи зі спорудження перегородки від діючого метрополітену, виконуються роботи з підключення кабелів, роботи з облаштування димовидалення та вентиляції для того, щоб діючий метрополітен міг працювати без зупинок на період будівництва.

Будівництво метро на Виноградар планують завершити до 2021 року. Це передбачено договором, який уклали Київський метрополітен та переможець тендеру на Prozorro ПАТ “Київметробуд” щодо продовження Сирецько-Печерської гілки.

9. Мешканців “хрущовок” переселятимуть у нові квартири з ремонтом

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробило новий законопроєкт «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», відповідно до якого спочатку має бути переселення мешканців до нового житла, а вже потім знесення будинку.

Переселяти мешканців застарілих будинків будуть в нові квартири з ремонтом. Також, при необхідності, будуть надавати допомогу при переїзді.

10. Білоруський аеропорт виправив назву столиці України

Білоруський аеропорт “Мінськ” почав писати назви українських міст латиницею, згідно з українською формою назви, замість радянського зразка.

“На табло Національного аеропорту “Мінськ” латиницею столиця України позначена як Kyiv, а Львів – Lviv”, – йдеться у повідомленні.

Наразі назву української столиці почали коректно вказувати у Євросоюзі, а також аеропорти у Будапешті, Німеччині, Канаді, Туреччині, Фінляндії, Литві, Швейцарії, Лондоні та найбільша у світі авіагавань, аеропорт Стамбула.

Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!

Суспільство

У Львові девʼять мозаїк позначили міжнародним охоронним знаком як обʼєкти культурної спадщини

Опубліковано

У Львові девʼять мозаїк у 2024 році позначили міжнародним охоронним знаком «Блакитний щит» як обʼєкти культурної спадщини у Львові.  Мозаїки почали позначати таким знаком, щоби комунікувати про їхню цінність і необхідність збереження. Окрім того, власникам будівель чи балансоутримувачам також пояснюють, що вони повинні зберігати ці мозаїки.

Про це пише Львівська міська рада.

Читайте також: Українські музиканти виступатимуть на фестивалі Sziget в Будапешті: хто саме

Знак «Блакитний щит» отримали вже 54 мозаїки в місті. Здебільшого вони розміщені не в будівлях-памʼятках, але однаково належать до об’єктів культурної спадщини, пояснюють у міськраді.

Водночас на деяких локаціях мозаїчні твори позначатимуть не окремо, а разом із будівлею-пам’яткою. Це, наприклад, мозаїки на фасадах храмів, у житлових будинках на вулицях Стецькій, 4, і Шота Руставелі, 36. А найближчим часом емблемою «Блакитний щит» позначать іще 24 мозаїки.

Нагадаємо, українська акторка Іванна Сахно зіграє головну роль в продовженні M3GAN.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

Суспільство

Вийшов офіційний тизер українського фільму «Редакція»

Опубліковано

В Україні презентували офіційний тизер стрічки «Редакція» режисера Романа Бондарчука. Прем’єра фільму відбудеться вже цієї осені.

Про це повідомляє Державне агентство з питань кіно.

«Опубліковано перший український тизер сатиричної комедійної стрічки «Редакція»/ @the_editorial_office – режисера Романа Бондарчука», – ідеться у повідомленні.

Про що фільм

Читайте також: “Повір”: в Києві анонсували програму, яка допоможе школярам з освітою

Фільм «Редакція» режисера Романа Бондарчука створений компанією «Мун Мен» у співпраці з Німеччиною, Словаччиною та Чехією за підтримки Держкіно.

Сюжет стрічки розповідає про молодого біолога Юрія, який стає свідком підпалів у херсонському степу.

Нагадаємо, комедія «Мій карпатський дідусь» вже доступна на Netflix.

Фото: Держкіно

Читати далі

Суспільство

У Києві оцифрували фасад садиби Терещенків: як він виглядає

Опубліковано

Громадська організація «Україна Інкогніта» почала оцифровувати садибу Терещенків, що на бульварі Шевченка, 34, у Києві. У цій будівлі раніше працювало Міністерство шляхів сполучення УНР, а у листопаді 1918 року тут створили Директорію УНР, розповідають у команді.

Про це йдеться на сторінці ГО.

Роботу проводять у рамках проєкту створення цифрових копій об’єктів культурної спадщини Києва за підтримки ДОКС, утім поки що усе роблять власним коштом, кажуть в організації.

Що відомо про садибу

Садиба Терещенків – білий особняк на бульварі Тараса Шевченка, ліворуч від готелю Hilton, стоїть закинутий уже понад 15 років. Він був побудований у 1874–1875 роках і є пам’яткою архітектури місцевого значення. У різний час у період 1879–1903 років в маєтку жила родина Терещенків – нащадків роду промисловців і меценатів.

Нагадаємо, естонський депутат, який збирає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва.

Фото: «Україна Інкогніта»

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: