Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/izRwjEiwCW8SSSSSS

Суспільство

Переселенка з Маріуполя відкриває бістро у Хмельницькому (ВІДЕО)

Опубліковано

Тетяна Купянська провела 40 діб без світла та зв’язку в окупованому селі біля Маріуполя. Ховала маленьку доньку в підвалі від вибухів і росіян. А тепер відкриває кафе із домашньою їжею в Хмельницькому.

Історію переселенки з Маріуполя розповідає ШоТам.

Тетяна Купянська працювала слідчою в Маріуполі та з 2014 року брала участь в АТО. 24 лютого разом із донькою вирішила виїхати до рідних у село поблизу Маріуполя.

Але через кілька днів туди зайшли росіяни, й почалося пекло. Вибухи тривали цілодобово, тому весь час Тетяна з донечкою Владою ховалися в підвалі.

«Ми розуміли, що небезпека завжди десь поряд. Ми обладнали підвал, знесли туди, напевно все, що можна було тільки знести. Подушки, ковдри різні. Тому що там було дуже холодно, сиро. Тоді був дощ», – Тетяна Купянська, власниця кафе «Бістро смак».

Росіяни пошкодили електромережі, тому зникли світло, мобільний зв’язок та інтернет.

«Ти ні з ким не можеш зв’язатися, ти не можеш дізнатися, що відбувається з твоїми друзями, знайомими. Ми не знали, що відбувається у світі, ми не знали, що відбувається з містом. Ми чули лише потужні вибухи і розуміли, що звуки постійно віддаляються і вони наближаються до міста Маріуполя», – розповідає Тетяна.

Читайте також: «Я мріяв про це з дитинства». Хлопець із синдромом Дауна став кондитером у майстерні печива на Київщині. Як йому це вдалося

Жінка хотіла врятувати доньку та виїхати, але як слідча могла не пройти фільтрацію. Допомогу запропонував товариш, який розробив спеціальний маршрут.

«Він розробив цілий план, як ми будемо виїжджати. Об’їжджати блокпости, де була необхідна фільтрація для всіх осіб. За весь час ми проїжджали десь приблизно 28 блокостів, де нас постійно перевіряли. Ми стояли в величезних чергах», – каже жінка.

Тетяні було важливо забрати з собою жетон і посвідчення, хоча це могло коштувати їй свободи.

«Я розуміла, що мій жетон – це металева штучка, яка може вдаритися, може бути якийсь характерний звук, і щоб це не викликало ні в кого ніяких підозр, я її загорнула в хустку і сховала дуже добре, дуже ретельно. Те саме було і з посвідченням, яке я сховала серед інших карток. Я розуміла, що якщо щось би з цього знайшли, зрозуміли, що я є діючий працівник поліції, то в мене були всі шанси потрапити до полону», – згадує Тетяна.

Але була ще одна цінна річ, яку жінка змогла зберегти та вивезти – маленька флешка, на якій зберігалися фотографії з першого дня народження її дитини.

«Я взяла цю флешку, на якій усі фотографії. Для мене це, напевно, найцінніше. Тому що я вивезла звідти спогади», – Тетяна Купянська, власниця кафе «Бістро смак».

Врешті мама й донька виїхали до Запоріжжя, а потім перебралися до Дніпра. Оговтавшись від стресу, жінка почала думати, що робити далі.

Подруга розказала про 1 000 000 гривень на бізнес від Українського ветеранського фонду. Тетяна ще в Маріуполі мріяла відкрити бістро, тож вирішила написати заявку на цю ідею.

«Після того, як я дізналася, що перемогла, мене дуже переповнювала радість, і я сама собі пообіцяла, що я в жодному разі не підведу ні себе, ні своїх близьких, ні свою донечку, бо все це я роблю заради неї. Я раджу всім не боятися пробувати, подавати заявки та змінювати своє життя на краще», – каже жінка.

Тепер Тетяна разом із подругою починає бізнес та вже знайшла приміщення в Хмельницькому.

«Це буде бістро з лінією роздачі. Хочемо, щоб кожний міг собі підібрати страву за своїм смаком. Тому і називається «Смак», щоб було так смачно», – Альона Красовська, управителька кафе «Бістро смак».

Жінка всі сили віддає смачній справі, а у вільний час подорожує з донькою по Україні. У кожному новому місці Влада кидає монетку у фонтан та завжди загадує лише одне бажання.

«Щоб Маріуполь був цілий. і щоб усі люди, які сидять у підвалах, були у своїх будинках, і щоб усі люди були живі. Щоб був мир. Щоб Бахмут відновився. Хочеться, щоб все відновилося, вся Донецька область», – додає донька Тетяни Влада.

Нагадаємо, у Києві підприємиця з Харкова відкрила завдяки гранту «Власна справа» від єРобота нову кондитерську Rose.

Також ШоТам розповідав, як ветеран з Тернопільщини розвиває ягідний бізнес та вчить цьому інших 

Суспільство

Стартує показ художнього серіалу про залізничників під час війни

Опубліковано

18 травня о 19:30 на телеканалі “Дім” прем’єру серіалу “Потяг. Серіал розповідає про залізничників під час війни та їхню роль у порятунку українського народу.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Чотирисерійна драма розповідає про роботу Укрзалізниці на початку великої війни з точки зору поїзної бригади евакуаційного потяга.

Читати також: Опублікували офіційний постер фільму-відкриття Docudays UA “Мирні люди”

За сюжетом, саме цей потяг стає першим з багатьох, які рятуватимуть українців з міст, що піддаються обстрілам ворожими ракетами. Інколи навіть машиніст не знав точний маршрут і кінцеву станцію.

Серіал знято на замовлення державного підприємства “Мультимедійна платформа іномовлення України” продакшном “Український продюсерський хаб”.

Нагадаємо, що українські підлітки написали книгу про Марс разом з представником NASA.

Фото: телеканал “Дім”

Читати далі

Суспільство

Це 10 брендів прикрас в традиційному українському стилі

Опубліковано

Щоб щодня відчувати зв’язок з українською культурою, можна додати у свої образи навіть одну прикрасу. Коралі, керамічне намисто чи стрічковий ґердан — обирайте те, що подобається найбільше, або ж створюйте власні поєднання.

ШоТам зібрали для вас 10 брендів прикрас, що відтворюють давні зразки або ж творять сучасні, не забуваючи про наші традиції.

Коралівна

Де купити: інстаграм

Коралі на дві низки можна придбати за 2150 гривень, а намисто з гірського кришталю, селеніту та латунного хрестика — за 3000 гривень. Також можна купити баламути, вироби з венеційки, дукачі, зґарди.

«Моя філософія проста. Я хочу, щоб ви носили коралі щодня. Без особливого приводу. Не чекаючи на свято. Так, вкраплюючи частинку української культури в буденність, з часом ми обов‘язково відродимо нашу ідентичність». 

ВидимоНевидимо

Де купити: інстаграм, сайт

Це майстерня українського традиційного золотарства, що виготовляє намиста, сережки й дукачі. Замість монет російської імперії в дукачах виготовили власний дизайн з деревом життя. Такий дукач обійдеться у 2000 гривень, а сережки-пташечки з латуні — 1300.

«Ми завжди прагнемо поєднати витворені віками ідеали прекрасного й особисті бажання кожного замовника. Як результат — маленькими кроками та великими зусиллями формується сучасне лице давнього й великого народу». 

Творча майстерня Олени Мазурок

Де купити: інстаграм

Майстерня пропонує авторські намиста. Також там проводять різноманітні майстер-класи, де можна самому навчитися виготовляти прикраси. В асортименті є дукачі, керамічні намиста, сережки, латунні перстені та лускавки (намисто з дутого скла). Кожен виріб особливий: намисто з сучасної венеційки можна придбати за 8000 гривень, а перстені з латуні — від 550 гривень.

«Я тішуся своїм набутком, оглядаю його, горджуся та розумію всю цінність цих речей. Особливе місце займають ті речі, котрі мені передалися в спадок, і це далеко не намиста, не корал, лускавки чи дукачі. У моєї бабці не було намист з лускавок, зате вони є у мене й будуть у моєї доньки. Ми самі зараз формуємо цю скриню скарбів, щоб нести відповідальність та світлість цих традицій», — каже майстриня.

Майстер Василь Білоножко

Де купити: інстаграм, фейсбук

Майстер з Черкащини виготовляє сережки, дукачі та різноманітні елементи для намист, які можна використовувати для створення власних прикрас — хрести, намистини тощо. Вироби майстерні відтворюють традиційні прикраси українців. Дукач-ягнусок (з медальйоном у формі серця) можна придбати за 3200 гривень, а комплект з дукача й сережок-пташечок — за 3600 гривень.

ККрамничка

Де купити: інстаграм

У крамничці співпрацюють з майстринями з бісероплетіння, гончарем і майстром-мосяжником, тож тут можна придбати силянки, стрічкові ґердани, керамічні намиста, зґарди тощо. Бойківська силянка обійдеться у 2000 гривень, а керамічні чорні коралі — у 750 гривень.

«Географічне розташування України та її природні багатства сприяли розвитку великої кількості ремесел. Усі наші майстри — з різних куточків України. Завдяки вам вони можуть творити, продовжувати свою справу, передавати знання та навички новому поколінню майстрів». 

Майстерня Пацьорки

Де купити: інстаграм

Це проєкт майстрині з Житомира Марини Василенко. Вона виготовляє прикраси ручної роботи з кераміки, перламутру, скла тощо. Додає й металеві підвіси та намистини. Наприклад, намисто з авантюрину та кришталю з підвісом коштує 1850 гривень, а чокер з шунгіту (гірська порода чорного кольору) з тризубом — 600. Його можуть приміряти й чоловіки.

ROOTS

Де купити: інстаграм, сайт

Бренд прикрас створила фольклористка Ярина Дронь, тож тут ви знайдете відтворені етнографічні зразки сережок, перстенів і намист. За 2500 гривень можна придбати перстень зі срібла з жадеїтом, який створили за зразком зі Східного Поділля, а за 3400 гривень — коралове намисто на три низки.

«Прикраси ROOTS — це поєднання історичної правдивості й актуального нині мінімалізму. Це вишуканість у лаконічному дизайні, що витриманий століттями. Це багатство, яке Ви захочете передати в спадок. Це твоя заново відкрита унікальність». 

Oksana Boriychuk

Де купити: інстаграм, сайт

В асортименті бренду можна знайти намиста з керамічних намистин, дармовиси, зґарди, браслети та сережки. Часто вони об’єднані в колекції — до Різдва, Великодня тощо. Наприклад, намисто «Дзвінка коляда» можна придбати за 3400 гривень, а сережки «Зелений гай» — за 980 гривень. 

«Більшість виробів унікальні чи створені в лімітованій кількості. Проте ми також створюємо цілісні колекції, основними акцентами яких є виготовлені в нашій майстерні намистини з білої глини з авторським розписом. Також використовуємо натуральне каміння, венеційське скло, авторські зґарди та добірну фурнітуру». 

Катерина

Де купити: інстаграм

Майстриня створює бісерні прикраси: силянки, ґердани, намиста за авторськими чи відтвореними схемами. Також вона вигадала квіткові браслети-манжети з бісеру — такі можна купити за 1000 гривень за штуку. Стрічковий ґердан з підвісами коштуватиме від 1700 гривень. Працює майстриня й під замовлення.

Prylavok

Де купити: інстаграм

У крамниці пропонують авторські прикраси з поєднанням традицій і сучасності. Тут можна придбати котильони-брошки за 1500 гривень, заколки з бісером — за 1200 гривень, а стрічкові ґердани, які можна носити і як прикрасу для волосся — від 1800-2000 гривень. 

«Наші прикраси — це не просто аксесуари. Це розкіш, яка відображає вашу неповторну особистість». 

Читати далі

Суспільство

Легіонери показали ліквідацію ворога мінометним вогнем на Харківському напрямку

Опубліковано

Бійці Міжнародного Легіону ГУР МО України разом із білоруськими добровольцями полку Кастуся Калиновського нищать ворога на Харківському напрямку.

Відповідне відео оприлюднило Головне управління розвідки МОУ.

На одній з ділянок після спроби прориву противник був ювелірно знищений мінометним вогнем.

Добровольці з Білорусі та ще понад 50-ти країн світу борються з російськими окупантами на найгарячіших напрямках фронту вже третій рік поспіль.

Читайте також: “Створено захисниками”: перезапустили бренд ветеранів-підприємців

Відео можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, Міноборони анонсували застосунок Резерв+ для військовозабовʼязаних.

Фото: ГУР

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство18 години тому

Мріє, щоб про складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство5 днів тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство1 тиждень тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості1 тиждень тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: