Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/gZKGqLrsuPkSSSSSS

Суспільство

Український військовий винайшов унікальний наземний дрон (ВІДЕО)

Опубліковано

Євген Гнаток виріс в інтернаті, воював за Україну, а потім винайшов унікальний дрон для ЗСУ. Наземний дрон «Сірко» коштує лише 30 000 гривень, веде розвідку та підриває ворога.

Історію 22-річного захисника розповідає ШоТам.

Євген Гнаток мав непросте дитинство: семимісячним мама віддала його до дитбудинку. Через 5 років забрала, а незабаром передала до інтернату, бо Женя втікав із дому.

Хлопець ховався від побиття п’яного вітчима. Та в інтернаті було не краще, звідти теж утікав. А з десяти років уже працював: мив вікна, роздавав листівки, збирав овочі в теплицях.

Єдине світле, що Євген згадує з дитинства – це уроки конструювання від вітчима у дні, коли той був тверезий.

Дивіться відео: Історія легендарної дисидентки, яку за відважну боротьбу назвали козацькою матір’ю

«Вітчим був інженером важких ракетоносіїв і вчив мене цим невеличким премудростям, коли не був п’яний. Ну, а мені було цікаво, я слухав. Щось навіть ми робили разом», – розповідає хлопець.

Коли РФ напала, Євген пішов захищати Київщину, а потім воював в Авдіївці. На фронті побачив велику потребу в пристроях, якими можна керувати віддалено.

Летючі дрони мають певні недоліки та високу ціну, тому Євген вирішив створити наземний і недорогий. Він узяв на озброєння навички конструювання і мерщій приступив до роботи.

На початку зими полишив службу та перебрався до Києва. Грошей на житло та дрони не було, тож знайомі запропонували гараж.

«Узимку в гаражі було холодно. Але завдяки знайомій волонтерці, яка мені надала дуйчик та спальний мішок, було вже більш-менш. Головне, що я мав можливість збирати ці дрони», – Євген Гнаток, винахідник наземного дрону «Сірко»

Євген більше 20 разів намагався зібрати ідеальний дрон. Проводив прямі ефіри в соцмережах і таким чином збирав гроші на деталі. І врешті-решт створив «Сірка» — назвав на честь побратима з таким позивним.

«Перші його функції – це підвіз боєприпасів, розвідка. І основна функція – це камікадзе. Під’їжджає до танка або до скупчення вояків чи падає в окоп, зривається. Для мене результат – це підбита техніка чи кілька вбитих рашиків», – каже Євген.

А ще дрони Євгена сконструйовані так, що ворог не може їх виявити за допомогою РЕБ. Сьогодні «сірки» допомагають військовим у найгарячіших точках.

Читайте також«Наші пацієнти – суперлюди, від яких відмовилися інші клініки». Як працює центр протезування Superhumans? Розповідає СЕО проєкту Ольга Руднєва

«Дрони поступають на армію виключно за ціною комплектуючих. Тобто, це приблизно 30 000 гривень. Вони дуже легкі у виробництві і доволі дешеві», – каже винахідник.

Кілька місяців тому Євген отримав роботу в конструкторському бюро та переїхав із гаража. Він продовжує вкладати всі сили у виробництво «сірків», а ще розробляє модель безпілотника.

«Продумую деяку концепцію для створення безпілотників, які дадуть жару не тільки Укроборонпрому та рашистам, рашці, а й закордонним аналогам», – Євген Гнаток, винахідник наземного дрону «Сірко».

Хлопець шукає добродіїв та партнерів, які допоможуть із комплектуванням дронів. Потрібні ще двигуни, драйвери, супутня електроніка, відезв’язок та пульти керування.

Тож, долучайтеся до допомоги, щоб «сірків» ставало все більше, а ворога – менше.

Нагадаємо, учні та майстри виробничого навчання львівського вищого професійного училища №29 виготовили безшумний електротрицикл для українських захисників.

До того ж студенти Київської політехніки у лабораторії механіко-механічного інституту створюють вітчизняний колінний протез.

Можливості

Дія нагадує про безоплатний доступ до мовної платформи Promova

Опубліковано

Мовна програма популяризації англійської як мови міжнародного спілкування в Україні, створена з ініціативи Президента України. Координуватимуть втілення програми Міністерство цифрової трансформації України у співпраці з Міністерством освіти і науки України й Міністерством культури та інформаційної політики України.

Про це повідомляє Дія.

Вона втілюється за принципом lifelong learning – освіта протягом усього життя, доступна всім українцям та українкам.

Про програму Promova

Патформа для вивчення мов Promova – один із перших продуктів, що став частиною національної програми популяризації англійської мови Future Perfect.

Мета Promova – допомогти вивчати іноземні мови за допомогою застосунку та вебверсії продукту. Для українців відкрито безоплатний Premium-доступ до вивчення англійської мови: кожен і кожна можуть вивчати мову за допомогою курсів для самостійного опрацювання та досягати персональних цілей.

Читати також: В Україні жінки почали активніше відкривати власний бізнес: дослідження

Платформа надає українцям безоплатний доступ до чотирьох курсів англійської: General English, Business English, English with TV series та Travel English.

У Promova можна знайти граматичні та вокабулярні уроки, а також заняття для тренування англійської вимови за допомогою machine learning. Крім того, на платформі доступні книги зі світової класики, адаптовані під різні рівні англійської мови. Вивчати англійську мову українці можуть з поясненнями українською або ж англійською для більшого занурення.

Записатися на програму можна тут.

Нагадаємо, що ДПСУ випробовує передові технології з машинним зором (ВІДЕО).

Також ми повідомляли, що американська компанія інвестує в доступне житло у Львівській області.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

Київські кавʼярні долучилися до благодійної ініціативи для допомоги ЗСУ

Опубліковано

Український благодійний фонд Civil Resistance and Assistance Foundation (CRAF) оголосив про запуск нової ініціативи – Crafadvisor. До цієї ініціативи вже долучилися деякі кав’ярні Києва.

Про це повідомляють на сторінці ініціативи в Instagram.

Про благодійну ініціативу

Український благодійний фонд Civil Resistance and Assistance Foundation (CRAF) розпочав нову ініціативу під назвою Crafadvisor. Ця акція має на меті зібрати кошти на допомогу українській армії.

В рамках акції, відвідувачі кав’ярень можуть придбати напій у фірмовому стаканчику, частина коштів від продажу якого буде спрямована на благодійність. На цих стаканчиках надруковані назва фонду, інформаційний QR-код та напис “Цей стакан інший, бо він допомагає армії”.

До ініціативи Crafadvisor вже приєдналися п’ять київських кав’ярень:

  • Felíz Coffee & Food (вул. Шолуденка, 1A) — у продажу благодійний crafuccino;
  • Орнамент (вул. Полтавська, 4) — у продажу благодійні crafuccino, флет і маленький фільтр;
  • Savor (бул. Лесі Українки, 28) — у продажу благодійні маленькі флет і фільтр;
  • VIDNOVA (просп. Академіка Глушкова, 9В) — у продажу благодійний crafuccino;
  • Книгарня-кав’ярня ZAKAPELOK — всі позиції в меню благодійні.

Нагадаємо, що в Луцьку відреставрують колишню будівлю кінотеатру “Батьківщина”.

Всі ці заклади щомісяця передаватимуть фонду CRAF частину прибутку з продажу благодійних напоїв. Фонд буде розподіляти зібрані кошти для допомоги військовим.

Ініціатива Crafadvisor активно розширюється, і до неї планують приєднатися ще кілька закладів громадського харчування, фітнес-студія, магазин флористики та українські бренди. Підприємства, які хочуть долучитися до мережі свідомих бізнесів, можуть зв’язатися з фондом CRAF через директ або електронну пошту — crafua2022@gmail.com.

Нагадаємо, що “Нова пошта” відкрила нове відділення в Іспанії.

Також ми повідомляли, що Тайсон Фʼюрі хоче провести відпустку в Україні.

Фото: CRAF

Читати далі

Суспільство

“Нова пошта” відкрила нове відділення в Іспанії

Опубліковано

“Нова пошта” розширює свою присутність в Європі, відкривши відділення в Іспанії. Ця країна стала дванадцятою в Європі, де тепер працюють відділення Nova Post.

Про це йдеться в пресрелізі компанії.

Про відділення

“Нова пошта” продовжує розширювати свою міжнародну мережу, відкривши перше відділення в Іспанії. Відтепер мешканці Барселони можуть скористатися послугами Nova Post за адресою C/Gran de Sant Andreu, 413, Sant Andreu, 08030. За словами СЕО Nova Post в Іспанії Олександра Павловського, у планах компанії – відкрити ще два відділення: одне в Барселоні та одне в Мадриді.

Читати також: Американська компанія інвестує в доступне житло у Львівській області

Як вона працюватиме

Термін доставки з України до Іспанії від “Нової пошти” складає від 8 днів. Відправляти можна посилки, документи та вантажі вагою до 1000 кг. Відділення працює щодня.

Тарифи на доставку:

  • Документи до 1 кг — 1000 грн
  • Посилки до 2 кг — 1050 грн
  • Посилки до 10 кг — 1700 грн
  • Посилки до 30 кг — 3000 грн
  • Вантажі від 30 до 1000 кг — 120 грн за кожен кг

З травня запроваджується послуга кур’єрської доставки на будь-яку адресу. Вартість додатково становить +100 грн для відправлень до 30 кг або +120 грн за кожні 100 кг.

Детальніше про швидку доставку з України в Іспанію за посиланням.

Нагадаємо, що на Подолі в будівлі врятованої памʼятки відкрили арт-простір.

Також ми повідомляли, що виставку “Європейська спадщина Донеччини та Луганщини” покажуть на Михайлівській площі.

Фото: Нова пошта

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Мріє, щоб про складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство7 днів тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство1 тиждень тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості2 тижні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: