Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Чернігівець на грант відкрив цех із чищення килимів

Опубліковано

Підприємець із Чернігова відкрив цех професійного прання і чищення килимів на мікрогрант.

Про це повідомили у Чернігівському обласному центрі зайнятості.

Розповідається, що Ігор Волков до повномасштабного вторгнення вивчав сферу надання послуг із прання та чищення килимів. Після звільнення Чернігівщини від окупантів він вирішив відкрити власну справу.

«Я довго вивчав цю сферу діяльності, досвід роботи інших і дійшов висновку, що прання і чищення килимів — затребувана послуга», — розповідає підприємець.

Ігор каже, що здивований тим, наскільки килими популярні. Це — річ, яка є практично в кожній оселі. Ними користуються люди різного віку, статку, уподобань.

У процесі експлуатації килим темніє, забруднюється, з’являються плями, запахи. Усунути ці неприємності просто: своєчасна чистка або прання допомагає їх позбутися.

Читайте також: Диджиталізація бізнесу: що варто знати українським підприємцям

Завдяки грантовій програмі «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» Ігореві вдалося залучити гроші, які він вклав у розвиток свого бізнесу, зокрема придбав обладнання.

Ігор Волков пропонує клієнтам прання та хiмчистку килимiв з вивезенням у цех та доставкою додому. Чистку килима, від вибивання і до сушки та озонування, здійснюють на професійному дороговартісному обладнанні з використанням спеціальних мийних засобів.

Також підприємцеві вдалося працевлаштувати уже двох працівників.

«Сподіваюся, що скоро буде Перемога і можна буде реалізувати все задумане», — каже підприємець.

Нагадаємо, у Дніпрі лікарка відкрила стоматологічну клініку на гроші з мікрогранту.

Також ми розповідали як у Києві переселенка відкрила нову кондитерську Rose завдяки гранту.

Окрім того, столичний підприємець за грант відкрив пральню та аквахімчистку миттєвого формату.

Фото: chg.dcz.gov.ua.

Економіка

Понад 300 млн євро на посилення ППО. Данія передала Україні нову допомогу

Опубліковано

Данія передає Україні новий пакет військової допомоги на 750 млн євро. Кошти спрямують на зміцнення української ППО й артилерії. Уряд поінформував Раду із зовнішньої політики про новий пакет пожертвувань Україні на суму 5,6 млрд крон (750 млн євро).

Про це повідомляє Міноборони Данії.

Як зазначає Міноборони Данії, 2,4 млрд данських крон (321 млн євро) зарезервовано для ППО. Частина коштів також піде на безоплатну передачу Україні літаків F-16. Міністр закордонних справ Ларс Лекке Расмуссен заявив, що в рамках пакета уряд також виділяє додаткові кошти для безпосереднього інвестування в українську оборонну промисловість.

Читайте також: Україна отримала 40 “швидких” від Кореї

Крім цього Україна отримає снаряди, протитанкові міни, а сам пакет допомоги став уже 18-м за рахунком. Троельс Лунд Поульсен сказав, що ситуація в Україні дуже серйозна.

«Немає сумнівів у тому, що українці потребують постійної та масової підтримки союзників. Цим пакетом ми посилаємо недвозначний сигнал як Україні, так і зовнішньому світу. Ми вносимо обидві пожертви зараз і готові масштабно і довгостроково інвестувати в українську оборонну промисловість. Їхня боротьба за свободу, як і раніше, залишається нашою боротьбою», – додав міністр.

Нагадаємо, в Україні за перший квартал з’явилося дев’ять індустріальних парків.

Фото: З відкритих джерел

Читати далі

Економіка

Проєкт USAID замовив в українського заводу 300 вагонів-зерновозів

Опубліковано

У 2023 році компанія “Карпати”, за замовленням Проєкту USAID ДМЗ, виготовила 50 вагонів-зерновозів для компанії НІБУЛОН. У поточному році USAID замовила 300 вагонів, що становить 45% річного замовлення.

Ці вагони в даний час виготовляються на заводі для інших партнерів, які спеціалізуються на експорті агропродукції, повідомила пресслужба USAID.

Вони будуть направлені експортерам агропродукції.

“Зараз, під час повномасштабної війни, замовлення на вагони-зерновози складають 75% з того, що ми робимо. Завдяки Проєкту USAID торік ми отримали замовлення і вчасно виконали його – виготовили 50 вагонів. Це означає, що 650 наших працівників мали роботу, отримували заробітну плату і ми, як бізнес, своєчасно сплачували податки до бюджетів різних рівнів”, – повідомляють в компанії.

Читати також: Робота не для звіту, а для людей: як переселенка в Дніпрі створила центр для 7000 жителів Донеччини

У 2023 році три вагонобудівні заводи в Україні виробили 1967 вагонів. ДМЗ “Карпати” виявився лідером, виготовивши 567 вагонів для задоволення потреб українського ринку, що становить на 5% більше, ніж у 2022 році. На сьогоднішній день на підприємстві працює понад 650 людей.

Нагадаємо, що в Україні відкриють орган для контролю публічних інвестицій.

Фото: USAID

Читати далі

Економіка

В Австрії відкрили спецфонд у 500 млн євро для підтримки експорту в Україну

Опубліковано

З метою підтримки експортних операцій з Україною на протязі наступних п’яти років, Міністерство фінансів Австрії відкрило спеціальний кредитний фонд в Австрійському контрольному банку (OeKB) на суму загалом 500 мільйонів євро.

Про це повідомили у четвер у федеральному міністерстві фінансів Австрії.

“Російська агресія проти України триває вже більше двох років, що створює великий ризик для австрійських експортерів та інвесторів у взаємодії з українськими компаніями. Тому Міністерство фінансів разом з Австрійським контрольним банком створили умови для підтримки австрійського експорту в Україну, надаючи можливість реалізувати проекти, які інакше було б складно втілити через високий рівень ризику в зв’язку з нинішніми обставинами”, – повідомили представники відомства.

Читати також: “Освіторія.Медіа” запустили премію для освітніх проєктів під час війни

Міністерство фінансів Австрії підтримуватиме експортні операції з країною, де триває війна, через спеціальний “український” фонд, створений у ОАОК (Австрійський контрольний банк), для покриття ризиків.

Зазначено, що Мінфін Австрії вже допомагає експортерам на суму 3-5 мільйонів євро в Україні з терміном платежу до 3 років через розрахунковий офіс ОАОК. Новий механізм підтримки дозволить розширити диверсифікацію ризиків при інвестуванні в державний сектор України на основі державних гарантій.

Нагадаємо, що влітку вийде український шутер про ковбоїв A Twisted Path to Renown: коли саме.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство7 днів тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості1 тиждень тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості1 тиждень тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

РЕКЛАМА: