Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Як здобути безоплатну профтехосвіту: можливості для всіх 

Партнерський матеріал

Опубліковано

Завдяки реформі професійна освіта в Україні нині відповідає потребам сучасного ринку праці та забезпечує випускників якісними знаннями й навичками для успішного працевлаштування.

Учениці 2 курсу Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі Надії Гаркуші 16 років. Вона здобуває професію малярниці-штукатурниці, плиточниці. Надія вступила до Центру після 9 класу і вже твердо знає: роботу матиме завжди, у які б турбулентні часи ми не жили. Усе завдяки сучасному підходу до профтехосвіти в Україні. 

Дівчина розповідає, що з дитинства більше любила бавитися конструкторами «Lego», ніж ляльками. 

«Це велика можливість – навчатись тут, це було моє прагнення, мені було цікаво», – розповідає Надія. Уже нині дівчина планує працювати за фахом та навчатися далі. 

Будівельні професії будуть популярними, переконана вона.

«Відбудуємо Україну цими руками, зробимо краще, ніж було».

Надія Гаркуша

Три причини обрати профтехосвіту

По-перше, професійно-технічна освіта надає учням конкретні практичні навички та знання, які дозволять їм у майбутньому стати кваліфікованими робітниками в різних галузях промисловості, сільського господарства та послуг. Це забезпечить стабільність на ринку праці та зменшить безробіття.

По-друге, здобуття професійно-технічної освіти є важливим для розвитку національної економіки та забезпечення конкурентоспроможності країни на світовому ринку. Кваліфіковані робітники можуть допомогти підприємствам досягти високої продуктивності та поліпшити якість продукції. 

По-третє, професійно-технічна освіта є доступною та швидкою формою підготовки фахівців. Це дає змогу забезпечити потребу ринку праці у кваліфікованих робітниках у короткі терміни.

Війна і профтехосвіта

Робітничі професії важливі для України як після перемоги у війні, так і нині.

Після перемоги ми потребуватимемо значних зусиль для відновлення зруйнованих ударами ракет та снарядів будівель, доріг, мостів, транспортної й комунікаційної інфраструктури та інших об’єктів. Цього можна досягнути лише за великої кількості кваліфікованих робітників, які зможуть ремонтувати будівлі та будувати нові об’єкти.

Можливості для молоді

Про те, як здобути профтехосвіту, розповідає заступниця директора з навчально-виховної роботи Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі Марина Рябко.

Читайте також: Як хендмейд-виробникам почати свій шлях у міжнародному eCommerce? Покрокова інструкція

«Нині у Центрі навчається 385 людей. Через війну теоретичні знання учні здобувають дистанційно. А практичні навички відточують у майстернях», – каже Марина Рябко. 

Марина Рябко

Центр обладнаний укриттям, куди персонал та учні переходять під час повітряної тривоги.

Педколектив та учні Центру

Освіта без дискримінації 

У Криворізькому центрі підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі навчаються учні, які вступили сюди після 9 та 11 класу. Серед них є 54 дитини з особливими освітніми потребами.

«Це діти, які прийшли до Центру після закінчення або спеціальних навчальних закладів, або шкіл, в яких вони навчалися за індивідуальним графіком. Тут вони здобувають професію навіть без атестата про загальну середню освіту», – розповідає Марина Рябко. 

За її словами, для вступу необхідно написати заяву і пройти співбесіду – торішня вступна кампанія відбувалася за спрощеною процедурою через повномасштабне вторгнення рф в Україну.

Також продовжувати освіту можуть учні училищ із тимчасово окупованих територій України. Після цього випускники мають взяти довідку у Центрі та довчитися або отримати диплом у закладі, де розпочинали навчання.

У Центрі впроваджено елементи дуальної освіти – учні опановують теоретичний матеріал у закладі освіти з педагогом, а практичні навички здобувають на виробництві. Так, Криворізький центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі співпрацює з підприємствами міста, де й відбувається виробниче навчання та практика учнів профтеху. 

Опанувати нову професію, підвищити кваліфікацію у Центрі можуть і дорослі. Для цього є короткострокові курси за спеціальностями:

  • електрогазозварник; 
  • кухар; 
  • муляр; 
  • монтажник гіпсокартонних конструкцій; 
  • робітник зеленого будівництва; 
  • монтажник санітарно-технічних систем та устаткування; 
  • монтажник систем утеплення будівель, продавець непродовольчих товарів.

Курси тривають до чотирьох місяців. Здобути таку освіту можна і безоплатно. Для цього треба звернутися до Центру зайнятості, який надасть ваучер, і за навчання сплатить підприємство, яке потребує працівників, або держава.

Як обрати фах: подальші перспективи

Випускники Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі отримують диплом державного зразка. Щоб ліпше зрозуміти особливості професії у грудні 2022 року у закладі відкрили Центр кар’єри професійної орієнтації.

«Головна мета Центру кар’єри – допомогти абітурієнтам та абітурієнткам обрати “свою” професію. Ми запрошуємо старшокласників, вони приходять невеликими групами по 5-10 людей. Кожен із них може побачити перспективи власного розвитку та скласти хоча б приблизний бізнес-план. Адже робітнича професія – це не лише працювати на заводі, усі бачать нові можливості: хтось у ресторанному бізнесі, хтось у будівельному. Центр підштовхує до цілі», – говорить заступниця директора Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі  Марина Рябко. 

А ще в Центрі кар’єри заздалегідь можна дізнатися, де учні проходитимуть виробничу практику.
«Профтехосвіта в Україні розвивається, оновлюється. Саме зараз оновлена освіта за будівельними спрямуваннями буде дуже потрібною на шляху відбудови нашої України. Це будуть як нові професії з енергоощадження, так давно відомі: електрогазозварювальники, муляри й тинькарі, люди, які своїми руками відновлять Україну», – резюмує заступниця директора Центру.

Олена Смоліна, Софія Скиба

Ця публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу та його держав-членів Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії у межах програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України». Програма має на меті надати підтримку у впровадженні реформи профосвіти та модернізації інфраструктури обраних навчальних закладів.  Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю її авторів та не може жодним чином сприйматися як такий, що відображає погляди Європейського Союзу, його держав-членів та Програми.

Фото: unsplash.com

Можливості

Виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту

Опубліковано

Кабінет Міністрів розширив можливості отримання грантів для підприємств, які спеціалізуються на виробництві дронів. Тепер такі компанії можуть отримати до 80% від вартості свого проєкту у вигляді гранту від держави.

Про це інформує Урядовий портал.

Про гранти

Відтепер виробники дронів матимуть можливість використовувати грантові кошти на придбання, доставку та монтаж обладнання, а також на поповнення оборотного капіталу в межах вартості проєкту.

Згідно з умовами грантової програми для переробних підприємств, отримувачі повинні створити певну кількість робочих місць, залежно від суми гранту. Перед цим рішенням уряду пільгові умови для отримання грантів, за якими держава фінансувала до 80% вартості проєкту, а виробник з власних коштів фінансував решту, могли використовувати лише підприємства на деокупованих територіях.

Читати також: В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Крім того, Кабінет Міністрів встановив, що пільгові умови надання грантів на переробку для підприємств Київської області будуть діяти до кінця 2024 року.

На даний момент підприємства регіону виявляють великий інтерес до участі в грантових програмах, тому отримання грантів за пільговими умовами сприятиме позитивному впливу на соціально-економічні показники Київщини та на розвиток переробної галузі в області.

Нагадаємо, що Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол.

Також ми повідомляли, що в Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів.

Читати далі

Можливості

Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол

Опубліковано

Незважаючи на складну економічну ситуацію в Україні, спричинену війною, країна володіє потужною стартап-екосистемою. Google продовжує підтримувати українські стартапи і, за ініціативою Міністерства цифрової трансформації України, запускає другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні.

Про це оголосили на технологічній конференції Tech Ecosystem Summit, яка об’єднала представників бізнесу та влади, щоб обговорити виклики й перспективи розвитку ІТ-сфери.

Можливості конкурсу

Відібрані компанії отримають до $100 тисяч для підтримки та ведення бізнесу й менторську підтримку від Google. Також стартапи можуть отримати додаткові $350 тисяч у вигляді кредитів Google Cloud.

Реєструйтеся, якщо ваш стартап:

  • має як мінімум одну юридичну особу, зареєстровану в Україні;
  • випускає мінімально життєздатний продукт (MVP) з продемонстрованою бізнес-ефективністю.

Читати також: У Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів

На що можна використати отримані кошти:

  • на розвиток стартапу;
  • відновити бізнес-операції, які постраждали через війну;
  • створити основний продукт для вирішення нових завдань.

Пріоритет надаватимуть компаніям та стартапам, які використовують ШІ для розв’язання соціальних проблем.

Встигніть подати заявку до 5 червня. Деталі відбору та форму аплікації шукайте за посиланням.

Нагадаємо, що українським ВПО повернуть виплати: про що варто знати.

Також ми повідомляли, що ветерани можуть безкоштовно здобути нову професію.

Фото: Google

Читати далі

Можливості

Українські діячі перформативних мистецтв можуть взяти участь у грантовій програмі: бюджет до 7 тисяч євро

Опубліковано

Платформа Kyiv Contemporary Music Days (KCMD) запускає грантову програму Per Forma для проєктів у сфері перформативних мистецтв. Зокрема, програма передбачає фінансування на суму від 1000 до 7000 євро для проєктів.

Про це йдеться на сайті грану.

Які проєкти потрібно подати

Проєкти можна подати у сфері:

  • музики
  • танців,
  • художнього читання,
  • перформансу,
  • пантоніми,
  • стендап-комедії,
  • перформаційних дисциплін і театру.

Учасники можуть податись на малу (1000 євро) або велику (до 7000 євро) програму підтримки. А грантові кошти можна спрямувати на реалізацію проєкту, супровідні витрати, нові освітніх і кураторських програми, вистави або ж на закупівлю матеріалів, оснащення, оренду репетиційного приміщення тощо.

Читайте також: В Київські школи можна буде подавати документи онлайн

Взяти участь у програмі запрошують повнолітніх українців з підтвердженим досвідом активної професійної діяльності впродовж останніх років і з планом проєкту для реалізації в Україні.

Заповнити заявку на участь можна за посиланням до 19 травня. Водночас завершити відбір учасників можуть раніше, оскільки максимальна кількість опрацьованих заявок – 2000.

Програму запустили за підтримки Performing Arts Fund NL і Міністерства освіти, культури та науки Нідерландів.

Нагадаємо, у Сумах розробили концепцію відновлення набережної.

Фото: Грант

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: