Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Українських медійників запрошують на першу журналістську конференцію в Бучі. Як взяти участь

Опубліковано

Українських медійників запрошують на першу журналістську конференцію Bucha Journalism Conference: Journalism’s Role in Wars and Crises, що відбудеться 19 травня у Бучі. 

Про це повідомляє медіа ШоТам.

Як зазначають організатори заходу – громадська організація Media Development Foundation та видання «Українська правда» – ця конференція стане майданчиком для обговорення ролі професійних медіа у висвітленні воєнних злочинів та порушень прав людини. Також медійники обговорять етичні аспекти роботи в умовах війни.

Спікерами конференції стануть журналісти міжнародних видань The Washington Post, The Wall Street Journal, The New York Times та Voice of America. Українську медіаспільноту представлятимуть медіаменеджери незалежних редакцій, а також воєнні кореспонденти Bihus.info, Hromadske і Donbas Frontliner. 

Чому саме Буча

Організатори обрали місцем проведення заходу Бучу – місто, де навесні 2022 року після деокупації Київщини українські та міжнародні журналісти стали свідками воєнних злочинів росіян. 

Читайте також: «До нас тут знали лише про зруйновану церкву». Як одна родина реанімувала ціле село на Франківщині? Історія сімейного бізнесу «Опільські олії»

«В умовах повномасштабної російської агресії медійники мають нагадувати про важливість встановлення справедливості та притягнення до відповідальності винних у цих злочинах», – запевняють організатори Bucha Journalism Conference.

Що у програмі конференції 

Протягом дня учасники зможуть взяти участь у чотирьох панелях:

  • Етика на полі бою: відповідальність медіа у висвітленні війни. Учасники обговорять висвітлення воєнних злочинів, скоєних під час повномасштабної війни в Україні. Фокус дискусії – на роботі зі свідками та методах документування воєнних злочинів.
  • Розповідаючи історію України: виклики для іноземних медіа. Учасники дізнаються, з якими безпековими ризиками стикаються іноземні журналісти на війні в Україні, як вони долають виклики у доступі до джерел інформації, а також в розумінні складних соціальних і політичних контекстів у країні.
  • Свідок війни: головна роль медіа в документуванні звірств і злочинів. На цій панелі учасники обговорять етичні аспекти, з якими стикаються журналісти під час висвітлення воєнних злочинів у зоні бойових дій. Спікери поспілкуються про вплив пропаганди та дезінформації, а також роль незалежної журналістики в наданні точної та неупередженої інформації.
  • Панель редакторів: роль журналістики у війнах і кризах. Під час цієї панелі редактори провідних видань країни обговорять, як війна вплинула на медіа та як вистояти у таких умовах. Також ітиметься про роль українських журналістів у формуванні нації.

Крім того, дослідник Bellingcat Майкл Шелдон проведе семінар, на якому журналісти отримають навички роботи з OSINT і перевірки фактів, а також дізнаються, як працювати з дезінформацією. 

Як взяти участь

Аби стати учасником конференції, необхідно заповнити форму. Загалом організатори розраховують запросити близько 300 учасників з-поміж журналістів, студентів, представників громадянського суспільства та міжнародних партнерів.

Нагадаємо, громадська організація Pro Women UA запускає онлайн-інтенсив для екскомбатанток, жінок-військових та членкинь родин військових.

Також ми повідомляли, що на Одещині оголосили грантовий конкурс на підтримку та розбудову спроможності спільнот.

Фото: static.dw.com

Можливості

Українським технологічним стартапам пропонують грант на 50 000 дол

Опубліковано

Український фону стартапів (УФС) і Wester NIS Enterprise Fund (WNISEF) раді оголосити про початок Грантової програми підтримки українських технологічних компаній. Ініціатива спрямована на активний розвиток інновацій, економічне підсилення країни та підвищення глобальної конкурентоспроможності українських проєктів.

Про це повідомляє УФС.

Про програму

У рамках програми планується виділити загальну суму 2.5 мільйони доларів США на підтримку перспективних українських компаній на стадіях pre-seed ta seed. Дана програма підтримки спрямована на обширний спектр індустрій з особливим акцентом на компанії на ранніх стадіях розвитку.

Пріоритетні напрями:

  • AR/VR;
  • Big data;
  • Блокчейн;
  • Кібербезпека;
  • Освітні технології;
  • Спосіб життя;
  • Енергетика та екологія;
  • Fintech/Legaltech;
  • eGovernment;
  • Охорона здоров’я;
  • Медіа та реклама;
  • Роздрібна торгівля;
  • Промисловість;
  • Штучний інтелект;
  • Біотехнології;
  • Агротехнології.

Читати також: 52 ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу

Деталі гранту

Програма надасть можливість отримати грант до 25 000 доларів США для проєктів на стадії Pre-seed та до 50 000 дола США – на стадії Seed. Свого часу схожою можливістю скористалися такі стартапи як Esper Bionies, Upswot, Finmap, Mate Academy, Harmix, а сьогодні ці компанії відомі у всьому світі.

Орієнтовно планується профінансувати 74 команди, з яких: на стадії pre-seed з загальною сумою до 25 000 доларів США – 48; на стадії seed з загальною сумою до 50 000 доларів США – 26.

Дедлайн програми: до 31 грудня 2025 року.

Нагадаємо, що українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі.

Також ми повідомляли, що Норвегія збільшила підтримку України на 600 млн доларів.

Фото: Wnisef

Читати далі

Можливості

На Миколаївщині оголосили грант для соціальних ініціатив: як взяти участь

Опубліковано

Благодійна організація«Українська освітня платформа» 10 квітня оголосила конкурс соціальних ініціатив неприбуткових організацій в рамках проєкту підтримки суспільно важливої для Миколаївщини. Проєкт, в рамках якого заплановано допомогу соціальній сфері області на суму в понад 25 млн грн, реалізується спільно з ГО «Молодь України», Опорним центром організації у Миколаєві,  за підтримки та фінансування данського благодійного фонду DCA (DanChurchAid).

Про це йдеться на сайті гранту.

“В рамках проєкту буде відібрано щонайменше 45 соціальних ініціатив, запропонованих місцевими організаціями. Це можуть бути соціальні проєкти різноманітного спрямування: покращення становища осіб з інвалідністю; робота з особами, постраждалими внаслідок гендерно-зумовленого насильства; адаптація та підтримка внутрішньопереміщених осіб та інші”, – йдеться у повідомленні.

Хто може долучитися

На конкурс можуть подаватися  громадські, релігійні, комунальні та інші організації Миколаївської області, які мають некомерційний статус, довідку про неприбутковість та можливість згідно статуту отримувати благодійну допомогу. 

Читайте також: 144 мільйони за 7 днів: як українці купували облігації у “Дії”

За результатами конкурсу, кожна така ініціатива отримує субгрантову фінансову підтримку. Крім того, всі організації, чиї проєкти будуть відібрані для реалізації, отримають менторську та організаційну підтримку Української освітньої платформи. Зокрема, щодо написання грантових заявок, внутрішніх та зовнішніх комунікацій, розвитку організаційної структури та інших питань й потреб. 

Більш детально із проєктом можна дізнатися за посиланням.

Кінцевий термін для подачі заявок:  3 травня 2024 року, 15:00 год. 

Довідково

До слова, БО «Українська освітня платформа» — організація, що творить всеукраїнську кроссекторальну мережу, об’єднує та підсилює спроможність регіонів країни, втілює інноваційні соціальні ініціативи, впроваджує технології, проєкти та освітні програми. Працює у регіонах України через мережу опорних центрів. Заснована у 2000 році у Львові (до 2021 рр. — БО «Львівська освітня фундація»). 

Нагадаємо, Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України.

Фото: Грант

Читати далі

Можливості

Українці можуть взяти участь у навчальній програмі з диджиталізації культурної спадщини: як долучитися

Опубліковано

Українці можуть взяти участь у безкоштовній навчальній програмі з диджиталізації культурної спадщини «Хататон 5.0: Спадщина. Стійкість. Інновації». Програма складається з двох етапів – освітньої, що передбачає лекції, воркшопи з сучасних цифрових інструментів, а також практичної, де учасники під керівництвом експертів і менторів створюватимуть власні проєкти.

Про це йдеться на сайті проєкту.

Взяти участь запрошують співробітників музеїв і бібліотек, культурних діячів, артменеджерів, розробників, дизайнерів, креативних підприємців й інших. У кінці програми журі вибере команди, які отримають грошові винагороди й можливість узяти участь в акселераційній програмі.

«Хататон» впʼяте організовує програма House of Europe, яку фінансує Європейський Союз, і Goethe-Institut спільно з інноваційною агенцією Digitizing Space.

Читайте також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Онлайн-ідеатон і навчальна програма з диджиталізації культурної спадщини України тривають з 21 по 27 травня.

Обов’язкова реєстрація за посиланням.

Нагадаємо, українська гімнастка Вікторія Онопрієнко стала героїнею документального фільму МОК.

Фото: Проєкту

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: