Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Канада вже передала Україні всі обіцяні танки Leopard 2 (ФОТО)

Опубліковано

У межах військової допомоги Україна отримала від Канади вісім танків Leopard 2.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

«Танки Leopard 2 були завантажені та транспортовані літаком CC-177 Globemaster III Королівських Повітряних сил Канади в рамках Операції Unifier», – йдеться в повідомленні.

Ми повідомляли, що 14 квітня Канада відправила танки Leopard 2 до Європи. Тоді міністерка оборони Канади Аніта Ананд додала, що Канада продовжить підтримувати Україну й надавати українцям засоби, необхідні для боротьби й перемоги у цій війні.

Читайте також: «Бізнес, влада й суспільство – це система». Алекс Купер про диспетчерську, Квіти України, девелоперів-мудаків та додану вартість модернізму

Про Leopard 2

Leopard 2 оснащений 120-міліметровою гладкоствольною гарматою виробництва Rheinmetall, як у танка M1 Abrams. Її боєзапас складає 27 снарядів, у кормі башти є ще 15 додаткових снарядів. «Леопарди» здатні влучати в цілі на відстані у 2 км. Також танк оснащений двома кулеметами. Німецькі, швейцарські та голландські моделі використовують різні типи цієї зброї. На борту Leopard 2 є 4750 патронів до кулеметів.

Танк здатний розганятися до 68 км/год. Машина має реверсний хід на швидкості 31 км/год. Повний розворот на місці може здійснити за 10 секунд. Leopard 2 форсує водні перешкоди глибиною до 4 м за допомогою шноркеля або глибиною 1,2 м без підготовки. Також танк здатний перебиратися через перешкоди висотою до 1 м.

Нагадаємо, після переговорів з високопосадовцями США Єгипет призупинив план таємного постачання ракет до Росії і замість цього вирішив виробляти артилерійські боєприпаси для України.

До того ж уряд Ісландії виділив 500 000 доларів на підтримку відновлення екологічно сталої та стійкої енергетичної інфраструктури України.

Суспільство

ШІ-помічник Copilot від Microsoft заговорив українською

Опубліковано

Microsoft додала локалізацію 16-ма мовами, у тому числі й українською, до функціоналу ШІ-помічника Copilot. Оновлення є частиною програмного пакета «Microsoft 365».

Про це повідомляє сама корпорація на своїх сторінках у соцмережах.

Директор Microsoft в Україні та країнах Балтії Леонід Полупан зазначив, що таке оновлення «це значний крок у наданні доступу до передових технологічних інновацій для україномовних користувачів. Цим кроком Microsoft продовжує впроваджувати своє зобов’язання щодо підтримки спільнот та розширення інклюзивності у цифрову епоху».

Читайте також: Україна піднялася у рейтингу букмекерів потенційних лідерів Євробачення-2024

Він також додав, що впровадження передових інструментів українською мовою не тільки визнає унікальність культури та потреб України, але й забезпечує участь та користь від технологічних досягнень, які формують світ: «Давайте продовжувати рухатися вперед, приймаючи ці інновації, які нас об’єднують та надихають. Майбутнє обіцяє бути захопливим, і воно говорить нашою мовою!».

  • Щоб використовувати українську, користувачі можуть встановити бажану мову в різних програмах: Microsoft Teams,
  • Word,
  • PowerPoint
  • Excel.

Copilot — це інструмент штучного інтелекту від Microsoft, який допомагає шукати інформацію, писати електронні листи і створювати зображення. Він заснований на мовній моделі GPT-4 від OpenAI. Дослідження показують, що 70% користувачів Copilot для «Microsoft 365» вважають, що стали продуктивнішими; 77% користувачів також повідомили, що, спробувавши це рішення, не хочуть відмовлятися від нього.

Нагадаємо, кінофестиваль «Бардак» оголошує прийом заявок й перший конкурс вертикальних відео.

Фото: ШІ

Читати далі

Суспільство

Нацгвардійці показали, як зупиняють штурми росіян на Запорізькому напрямку

Опубліковано

Росіяни штурмують малими групами на Запорізькому напрямку. Нацгвардійці показали, як зупиняють атаки ворога.

Про це повідомляє командувач Нацгвардії Олександр Півненко у Telegram.

Як зазначив командувач, окупанти на Запорізькому напрямку використовують тактику малих груп. Російські штурмовики намагаються зайти у сіру зону.

Читайте також: В Україні запускають гарячу лінію психологічної підтримки для військовослужбовиць

Малі групи ворога “зустрічають” пілоти FPV-дронів та снайпери.

На відео показана бойова робота бійців 6 загону Центру спеціального призначення “ОМЕГА”. Захисники постійно тримають під вогневим контролем позиції загарбників.

Нагадаємо, лікарні України створять реабілітаційні відділення.

Фото: НГУ

Читати далі

Суспільство

До Європейської кіноакадемії увійшли 24 українці

Опубліковано

Цього року членами Європейської кіноакадемії стала рекордна кількість осіб – 709. Зокрема, членами інституції стали 24 українці, серед яких акторка Ірма Вітовська-Ванца.

Про це кіноакадемія повідомила 9 травня, у День Європи, на своєму сайті. 

Новими членами Європейської академії стали:

  • акторка Ірма Вітовська-Ванца,
  • журналістка і кінокритикиня Дар’я Бадьйор,
  • композитор Антон Байбаков,
  • режисери Руслан Батицький та Філіп Сотниченко,
  • режисерки Аліна Горлова і Тоня Ноябрьова,
  • програмер Денис Буданов,
  • продюсери та продюсерки Поліна Герман, Валерій Калмиков, Яна Калмикова, Анна Капустіна, Каріна Костина, Олександра Кравченко, Галина Криворчук, Олена Моренцова-Шулик і Віктор Шевченко,
  • режисер монтажу Микола Базаркін, сценаристи Анастасія Лодкіна та Сергій Касторних,
  • кінооператори Сергій Стеценко, Андрій Котляр і Володимир Усик,
  • кастинг-директорка Ольга Любарова.

Читайте також: На Хмельниччині державі повернули пам’ятку археології національного значення

Більшість нових членів походять з Німеччини (114), Італії (58), Греції (50), Великої Британії (50), Швейцарії (37), Франції (36) і Польщі (36), але також чимало членів – з Іспанії (26), Чехії (26), Румунії (23), Туреччини (20). 23% із загальної кількості нових членів і членкинь – це люди віком до 36 років. Загалом до Європейської кіноакадемії цього року приєдналися кінодіячі з 44 країн. Зараз Європейська кіноакадемія налічує понад 5000 членів у 52 країнах.

Зазначимо, Європейську кіноакадемію в 1988 році заснували в Берліні відомі європейські режисери. Спочатку інституція була закритою та налічувала не більше 99 членів, однак з 1990-х кількість її членів щороку зростає.

Вступити до кіноакадемії може особа, яка працювала принаймні над трьома стрічками, має успішний фестивальний досвід та рекомендації від двох членів академії. 

Нагадаємо, репортаж журналу Inker “Я не другий сорт” увійшов в шорт-лист нагороди “Честь Професії”.

Фото: Ірма Вітовська

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Можливості2 дні тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство4 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

РЕКЛАМА: