Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/oyL-ux-SHGMSSSSSS

Суспільство

Видає книжки просто з окопів: воїн ЗСУ дистанційно керує власним видавництвом (ВІДЕО)

Опубліковано

Український військовий Олексій Бешуля керує власним видавництвом «Пропала грамота» просто з окопів: на місці всі питання вирішує дружина воїна, а з фінансуванням допомагає Український ветеранський фонд.

Про це повідомляє медіа ШоТам.

Олексій Бешуля – ветеран російсько-української війни родом із Донеччини. До 2014 року він був студентом та футболістом, а сьогодні – воїн та видавець, який продовжує видавати книги про боротьбу українців навіть перебуваючи на фронті.

Видавництво «Пропала грамота» Олексій заснував 2019 року. Відтоді ветеранський бізнес встиг згуртували довкола себе справжніх поціновувачів та шанувальників історичної літератури. Навесні 2022 року «Пропала грамота» мала випустити чергову партію новинок, однак роботу видавництва зупинило повномасштабне вторгнення.

24 лютого Олексій Бешуля знову зібрав свій армійський баул та вирушив на захист України. Крім того, усі кошти з рахунків видавництва чоловік без вагань переказав на підтримку ЗСУ. Однак яким було його здивування, коли на сайті почали з’являтися все нові й нові замовлення!

«Деякі люди замовляли книжки, і я їм телефонувала, а вони такі: «Я не розраховую, що я її отримаю, я просто хочу вас підтримати». Були такі випадки, і це сильно розчулило, така підтримка», – розповідає менеджерка зі збуту видавництва «Пропала грамота» Катерина Мокієнко.

Читайте також: Не мотлох, а артефакти культури. Хто «полює» на старовинні речі для українських музеїв? Кейс проєкту «Спільний спадок»

Поки Олексій боронить країну, видавництво очолила його дружина Оксана. Відновити друк та перезапустити роботу бізнесу допоміг Український ветеранський фонд.

«За програмою ВАРТО буде профінансовано вихід 8 книг накладом 12 000 примірників

Нам бракувало коштів. Усі видавничі кошти ми витратили на волонтерку і на підрозділ Олексія Бешулі ще навесні минулого року. І участь у грантовій програмі ВАРТО нам у цьому дуже допомогла. Тому що ми прямо мали пак нових книг, повністю або майже повністю готових до видання і потрібні були лише кошти, щоб пустити їх у друк», – зазначає Оксана Бешуля.

Наразі новинки від «Пропалої грамоти» можна передзамовити за знижкою, крім того, книжки можна «підвісити» для захисників та захисниць. Оплачені українцями замовлення прямують до військових частин, шпиталів і навіть на фронт.

«росія хоче вбити нас як українців. І щоб боротися з нею, ми повинні, звісно, тримати зброю і тримати свою українську ідентичність. Книжки потрібні не лише для того, щоб відволіктися чи якось відпочити, ми повинні також брати певні уроки з них. Спогади людей, які боролися за Україну, – це просто те, що потрібно прочитати кожному, тому що ми повинні вчитися у найкращих, найсміливіших», – додає в.о. директорки видавництва «Пропала грамота» Оксана Бешуля.

Нагадаємо, травматолог із Дніпра Вадим Пірський врятував від ампутації понад 2000 поранених на фронті українців.

Також 89-річний дідусь із Тернополя пожертвував найдорожче, що в нього було, на потреби захисників України — старенький ВАЗ. 

Фото: ШоТам.

Суспільство

В мережі зʼявилися фото з другої репетиції alyona alyona та Jerry Heil на сцені Євробачення (ФОТО)

Опубліковано

Представниці України на Євробаченні-2024 alyona alyona та Jerry Heil провели другу репетицію виступу на сцені у Мальме, де цього року пройде конкурс.

EBU опублікували фотографії.

Фото

фото: EBU
фото: EBU
фото: EBU
фото: EBU
фото: EBU
фото: EBU

Про виступ

На сцені представниці України на 68-му пісенному конкурсі зʼявилися самі – без танцівників та беквокалу. Під час їх виступу сцена Malmö Arena стала полотном для оспівування жіночої сили, стійкості та єдності, необхідної для подолання життєвих викликів.

Друга репетиція представниць України відбудеться вже 1 травня. Півфінали Євробачення проведуть 7 та 9 травня. Alyona alyona & Jerry Heil виступлять у першому півфіналі під номером 5.

Читати також: Анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок

Все про “Євробачення-2024”: що чекає на глядачів

У цьому році 68-й пісенний конкурс “Євробачення” відбудеться у шведському місті Мальме. Перші два півфінали заплановані на 7 та 9 травня, а грандіозний фінал відбудеться 11 травня.

Організатори зробили кілька змін у правилах конкурсу. Наприклад, збільшений час для глядацького голосування у фіналі: воно розпочнеться перед виступом першого учасника. Детальніше про всі нововведення можна дізнатися з офіційного оголошення.

Україну представлятимуть alyona alyona & Jerry Heil з піснею “Teresa & Maria”. Вони виступлять у першому півфіналі під номером 5. Наразі їхній трек є одним з найбільш популярних серед композицій цьогорічних учасників “Євробачення”: він зібрав 4,7 мільйона переглядів на офіційному YouTube-каналі конкурсу.

Нагадаємо, що МЗС України представило ШІ-аватара Вікторію, яка тепер коментуватиме консульську інформацію.

Фото: EBU

Читати далі

Суспільство

Сумчанин переміг у міжнародному конкурсі шрифтів

Опубліковано

Дизайнер Михайло Рафайлик із Сум здобув перемогу на міжнародному конкурсі шрифтів у Нью-Йорку зі своїм шрифтом Decutto. Тепер його твір буде представлений на виставках у десятках країн світу.

Про це повідомляє медіа Цукр.

фото: Михайло Рафайлик

Про конкурс

Конкурс TDC заснували в Нью-Йорку понад 70 років тому. Його суддів запрошують щороку з різних країн світу. Участь у конкурсі платна, але для українських авторів організатори зробили спеціальні умови на період війни та скасували плату.

Михайло Рафайлик переміг у підкатегорії Single Axis Type Family (Шрифтова родина з однією віссю) категорії Type Design. Шрифт Decutto має одну вісь — Weight.

Друковані постери зі шрифтами переможців показують на виставці в Нью-Йорку, також вона подорожує десятками міст США, Канади, Китаю, Франції, Німеччини, Японії, Нової Зеландії, Польщі, Південної Кореї, Іспанії, Тайваню тощо.

Читати також: Анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок

Мета – розповісти світу про Україну

Для цього шрифту перемога в конкурсі – це можливість бути поміченим. Це також шанс привернути увагу до української культури. Наприклад, на одному з постерів вказано, що шрифт “викарбували” в Україні у 2023 році. Ще один постер зроблений повністю українською мовою.

фото: Михайло Рафайлик

А друкований плакат, який буде об’їзджати міжнародні виставки, розповідає про те, як життя українців змінилося з 2022 року через напади російських військ, і як українці зміцнюються як нація, пристосовуючись до нової реальності.

Нагадаємо, що в Запоріжжі збудують п’ять підземних шкіл.

Також ми повідомляли, що виставку “Алла Горська. Боривітер” відвідали 51 000 людей: це рекорд для Українського Дому.

Фото: Михайло Рафайлик

Читати далі

Суспільство

Анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок

Опубліковано

Україна планує збільшити участь жінок у протимінній діяльності (ПМД), щоб зробити цей процес більш оперативним і результативним.

Про це повідомило Міністерство економіки.

Деталі

Міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що Україна має обмежені ресурси для проведення протимінної діяльності, і тому необхідно збільшити кількість операторів з розмінування, отримати більше техніки та підвищити рівень навчання саперів.

Уряд розглядає можливість державного фінансування приватних операторів з метою збільшення їх кількості на ринку України, а також привертання міжнародних компаній до участі у процесі розмінування.

Читати також: МЗС України представило ШІ-аватара Вікторію, яка тепер коментуватиме консульську інформацію

Вона також підкреслила, що у сфері протимінної діяльності необхідно приділяти увагу представникам соціальних категорій і груп, які мають особливий інтерес для держави.

Уряд прагне забезпечити професійну реалізацію та соціальну інтеграцію жінок, ветеранів та ветеранок, а також осіб, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, та осіб з інвалідністю, шляхом залучення їх до виконання робіт у цій галузі.

“Гендерна рівність розглядається як невід’ємна частина політики України, яка базується на принципах інтеграції, інклюзивності й цілісності. Це стосується всіх видів діяльності, зокрема важливих напрямів, як-от розмінування. Наразі в Україні вже є помітні результати: середній рівень залучення жінок серед усіх державних і недержавних операторів сягає близько 30%, що відповідає порядку денному НАТО “Жінки, мир і безпека”, – підкреслила Міністерка економіки.

Нагадаємо, що в Чернігові відновили дах майже зруйнованої бібліотеки – памʼятки архітектури 19 століття.

Також ми повідомляли, що з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг: куди звертатися.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: