Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
img top img top

Економіка

На Тернопіллі садівник вирощує 40 сортів хурми

Опубліковано

На Тернопіллі садівник Іван Мерлавський з Чортківського району вирощує аж 40 сортів хурми. Про це повідомляє tenews.org.ua.

Саджанці привіз з Америки

Перші саджанці сорту Тамкам та Іччі кі кей джіро садівник привіз з Америки. Вони морозостійкі та можуть витримувати до 26°С морозу. У перший же рік садівник зібрав невеликий урожай. Вага одного плоду була 200-250 гр.

Хурма доволі нетипове дерево для тернопільського регіону. Її батьківщина — Кавказ і Японія. За словами Івана Мерлавського, щоб отримати високіх врожаї під посадку дерев необхідно обирати сонячне місце без протягів.

«Молоді дерева, спочатку висаджую в горщики, вони зимують в підвалі. Коли саджанці підростуть, добре укоріняться, висаджу надворі», — розповідає садівник.

За словами Івана Мерлавського, низ горщиків він вистеляє шкаралупами волоських горіхів, вони найкраще виконують функцію дренажу. Втім, можна й брати перевірений керамзит. Чорнозем для заморського дерева не годиться, найкраще підходить торф або спеціальний ґрунт для цитрусових.

Читайте також: Як на Закарпатті вирощують морозостійкі ківі

«Після посадки хурму необхідно постійно поливати. Вона відмінно переносить надлишок вологи, проте без її наявності молоді дерева можуть загинути. Хурма відноситься до числа рослин, які нормально почувають себе на бідних ґрунтах, її краще недогодувати, ніж перегодувати мінеральними, і особливо, органічними добривами», — радить фахівець.

За його словами, для підживлення дерев можна використовувати органічні добрива, навіть листя дерева та деревний попіл. Це найкраща профілактика від шкідників. Окрім цього, з середини вересня листя дерев можна обробляти монофосфатом калію, щоб гілки зміцніли і визріла кора.

Перспективи хурми в Україні

В Україні гарні перспективи вирощування хурми та інших, поки що рідкісних для південного регіону культур. Про це пишуть науковці Херсонського державного аграрного університету на своїй сторінці в Facebook.

Глобальні зміни клімату дозволяють садівникам області успішно вирощувати такі, здавалося б, примхливі культури, як хурма, кизил, інжир і гранат. Деякі жителі Херсонщини вже можуть похвалитися врожаями цих екзотів. Хурма Шарон у гіпермаркетах пропонується в середньому по 43-47 грн/кг.

Приміром, щедрий урожай хурми у 2018 році зібрав Іван Мринський, декан агрономічного факультету Херсонського державного аграрного університету.

Читайте також: Як перетворити закинутий кооперативний сад на акціонерне товариство. Досвід села Адамівка

«Хурма – досить унікальна культура, вона не боїться пізніх весняних заморозків, які іноді трапляються на Херсонщині, й не боїться осінніх морозів, так що збирати врожай можна вже наприкінці жовтня – на початку листопада», – ділиться Іван Мринський.

Перспективи вирощування хурми та інших поки що рідкісних для південного регіону культур за його словами дуже хороші. На присадибній ділянці можна посадити інжир або навіть гранатове дерево, й вони будуть успішно плодоносити. Цьому сприяє зміна клімату: він стає м’якшим. Окрім цього, вітчизняні селекціонери виводять сорти, адаптовані спеціально до наших умов.

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: