Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Американський філантроп Говард Баффет надіслав правоохоронцям Київщини 25 тис. термоковдр

Опубліковано

Американський філантроп Говард Баффет надіслав правоохоронцям Київщини 25 тисяч спеціальних ковдр та понад 4 тисячі ліхтарів.

Про це повідомили у пресслужбі Поліції Київської області.

Зазначається, що унікальні ковдри мають властивість відображати до 80% тепла, яке випромінює тіло, та можуть використовуватися для захисту постраждалого від перегріву або переохолодження. Також такий елемент є компактним і зручним у використанні. Завдяки високій міцності, майларова ковдра може бути використана для транспортування потерпілого.

У поліції уточнили, що надані ліхтарі стануть важливими приладами у спорядженні поліцейського та будуть застосовуватися, перш за все, для ефективного огляду місця події в темну пору доби та безпосередньо під час документування воєнних злочинів.

Читайте також: «Відправка на Бахмут? Вже готуємо». Хто частує ЗСУ смаколиками? Знайомтеся, «Хлібобулочні війська»

Відзначимо, що Говард Баффет очолює фундацію Howard G. Buffett Foundation, робота якої спрямована на вирішення  питань військових конфліктів, продовольчої безпеки та забезпечення громадської безпеки.

Торік у листопаді фонд передав поліції Київщини 10 собак Малінуа для роботи під час воєнного стану та відновлення потенціалу центру. Згодом правоохоронців забезпечили термокомплектами та взуттям від компанії Under Armour. Спеціалісти-криміналісти отримали два новітні апарати ANDE 6C, за допомогою яких можливо виділити ДНК-профіль та встановити особу.

Нагадаємо, Фонд американського мецената Говарда Баффета передав Україні надпотужні генератори загальною вартістю 30 мільйонів доларів.

Фото: facebook.com/pol.kyivregion.

Суспільство

Матеріальна допомога працівникам: за яких умов її надають роботодавці

Опубліковано

Українські працівники можуть отримати фінансову допомогу від роботодавця до 4 240 гривень у певних ситуаціях. Ця допомога надається одноразово за заявою працівника та відповідно до встановлених правил.

Про це повідомляють “Факти”.

Щоб скористатися цією можливістю, працівник повинен написати заяву та вказати причину, яка її обґрунтовує. Після цього він звертається до свого роботодавця з проханням про призначення допомоги.

Роботодавець може призначити виплату допомоги працівникам або одному працівнику для фінансової підтримки чи благодійної допомоги у скрутних ситуаціях, на лікування чи за іншими важливими причинами, наприклад:

  • Складна ситуація через війну
  • Потреба у лікуванні
  • Інші серйозні обставини При нарахуванні цієї допомоги роботодавець не сплачує податки.

Виплата вважається одноразовою і здійснюється за рішенням керівника підприємства, у встановленому розмірі.

Читайте також: Як переселенці змінюють місцеве самоврядування в Здолбунівській громаді (ВІДЕО)

Процедура отримання допомоги

Особа, яка хоче отримати допомогу, повинна подати заяву та вказати причину для її виплати. Після цього потрібно звернутися до свого роботодавця.

Допомога на лікування може бути двох видів:

  • Допомога на лікування та медичне обслуговування, надається безпосередньо працівнику
  • Цільова благодійна допомога на лікування, перераховується у медичний заклад Розмір виплат Роботодавець має право самостійно встановлювати розмір допомоги, але щоб ця виплата не оподатковувалася, її сума не повинна перевищувати 4 240 гривень (один раз на рік).

У разі перевищення цієї суми, допомога підлягатиме оподаткуванню за ставкою 18% та військовим збором у 1,5%.

Якщо матеріальна допомога призначена для більшості працівників, вона розглядається як частина заробітної плати й оподатковується як така. В інших випадках – допомога нараховується окремо.

Нагадаємо, у Полтаві відкрився центр підтримки ментального здоровʼя.

Фото: РБК-Україна

Читати далі

Суспільство

Як переселенці змінюють місцеве самоврядування в Здолбунівській громаді (ВІДЕО)

Опубліковано

Від обстрілів і життя в погребі у прифронтовому Лимані з двома маленькими синами Юлія Чухрій врятувалась до Здолбунівської громади на Рівненщині. Аби більше дізнатись про нове місто й бути там корисною, жінка долучилась до програми стажування в міськраду. Отримані знання Юлія планує використати у відбудові залізниці після повернення у рідне місто. Про те, як переселенці вчаться в органах місцевого самоврядування тих громад, які їх прихистили, аби використати цей досвід для відновлення своїх зруйнованих міст, дивіться у новому ролику ШоТам.

Спочатку жінка поселилася на Івано-Франківщині, а згодом переїхала на Рівненщину. Бо залізничне місто Здолбунів Юлії особливо нагадувало про рідний Лиман.

“Дізналася, що тут велике депо залізничне, тому спочатку чоловік сюди влаштувався, а потім я з дітьми під’їхала”, – ділиться вимушена переселенка Юлія.

Про нове місто Юлія майже нічого не знала, але хотіла бути корисною. Тому щоби краще інтегруватися у громаді, пішла на програму стажування.

Читайте також: У районі Києва придбали тимчасове житло для ВПО: як туди поселитися

“Моя родина – це залізничники, тому ця програма дала можливість побачити іншу структуру з середини, бо стороння людина не знає і не цікавиться якимись там питаннями, а під приводом програми нас знайомили із іншими секторами”, – каже жінка.

Тож протягом 10 днів жінка проходила навчання в органах самоврядування. Зокрема, долучилася до роботи містобудування, архітектури і цивільного захисту.

“Пані Юлія виявляла живий інтерес, щодо безпекової ситуації нашої громади. Тобто, вона так перейнялася ситуацією у місті, де вона тепер проживає, що їй зацікавило, а як же у нашій громаді, яку небезпеку складає залізниця, які є інші ризики”, – каже начальниця відділу містобудування Здолбунівської громади Лариса Стрільчук.

Програму стажування громада запровадила у співпраці з проєктом “ГОВЕРЛА”.

“З цим проєктом ми почали співпрацювати два роки тому. У нас досить плідна та результативна співпраця. Коли у 2022 році виникла така ідея, що можна навчити на базі нашої міської ради людей, показати, як діє орган місцевої влади, то у нас виникла ідея стажування”, – каже заступник міського голови Юрій Сосюк.

Такі стажування не лише допомагають ознайомити людей з роботою міськради, а й знайти нових працівників. Так за 2 роки роботи програми у міській раді навчилися 23 стажери. А Юлія після завершення стажування отримала пропозицію роботи.

Але жінка після Перемоги, мріє повернутися на рідну залізницю у Лимані. Тому від роботи відмовилася, але залишилася учасницею ради з питань ВПО. А отримані знання Юлія планує застосувати вдома.

Нагадаємо, Євген Клопотенко запустив сервіс замовлення шеф-кухаря додому.

Читати далі

Суспільство

Україна вийшла у фінал Євробачення-2024: виступ alyona alyona та Jerry Heil в першому півфіналі (ВІДЕО)

Опубліковано

У місті Мальме, Швеція, пройшов перший півфінал Євробачення 2024, де виступили 15 країн-конкуренток. Цього року Україну представляє alyona alyona та Jerry Heil. 

За першим півфіналом слідкує редакція ШоТам.

alyona alyona та Jerry Heil виступили під номером 5. Номер співачкам ставила талановита українська режисерка Таня Муіньо, яка до того працювала з Кеті Пері, Дженніфер Лопес, Harry Styles, Post Malone, The Weeknd та іншими світовими зірками.

В кінці свого номеру сказали: “Дякую за підтримку України”.

Зазначимо, що у півфіналах могли голосувати лише глядачі тих країн, які беруть участь у відповідному півфіналі. Тобто в Україні можна віддати свої голоси лише 7 травня. У першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

Фінал пісенного конкурсу відбудеться у суботу, 9 травня.

Де буде показана трансляція 

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення