Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1481800778 1470128440 4 10.18.33 7 1200x675 1481800778 1470128440 4 10.18.33 7 1200x675

Суспільство

ТОП-10 позитивних новин тижня

Опубліковано

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 20 – 26 травня. Робочий тиждень приніс чимало хорошого, і ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від ремонту важливих національних трас, покупок нових тролейбусів, до найкрасивішої бабусі в світі – звісно ж, українки. Саме ці новини найактивніше читали на нашому сайті.

1. На Тернопільщині триває ремонт доріг

На Тернопільщині триває ремонт траси М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече. На ділянці від кільця до повороту на Білу Церкву постелили 1,2 тис. тонн асфальтобетону. Також шляховики працюють у напрямку Кременця, Заліщиків, Бережан.

2. До Чернівців їде десяток тролейбусів зі Швейцарії

Чернівці стануть першим містом в Україні, де будуть експлуатуватися тролейбуси «Hess».

Крім чотирьох нових тролейбусів «Дніпро Т203» з автономним ходом, Чернівці також закуповують 10 старих двосекційних частково низькопідлогових тролейбусів «Hess SwissTrolley 2», які раніше експлуатувалися в швейцарському місті Біль. 

3. Україна може отримати безкоштовний роумінг з шістьма країнами

Чудова новина! Плату за роумінг між Європейським Союзом і Україною поки не скасовують, але ЄС очікує підписання угоди про вільний роумінг між Україною, Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією і Молдовою у 2020 році. 

4. 60-річна українка стала найкрасивішою бабусею світу

Українки завжди славилися своєю красою у всьому світі, а тут ще один беззаперечний доказ. Одеситці Світлані Гасс от-от виповниться 60, вона має 12-річного онука, але сама зовсім не схожа на бабусю. Ця приваблива жінка – володарка титулів Найкрасивіша бабуся світу та Ms. Transcontinental Classic. Конкурси відбувалися у Болгарії та США. Там Світлана Гасс спричинила справжній фурор.

5. Домогосподарствам Донбасу пропонують до 25 тисяч гривень

Хто шукає – той знайде. Жителі Донецької та Луганської областей можуть отримати безповоротну фінансову підтримку у розмірі до 25 000 грн для початку або відновлення джерела прибутку. Для того, щоб отримати фінансову допомогу, необхідно описати, яким чином вона дозволить започаткувати або відновити джерела прибутку (або започаткувати підприємницьку діяльність).

6. Що “гуглять” українці: оприлюднено квітневий рейтинг сайтів

Згідно з дослідженням, найбільше охоплення середньоденної аудиторії було:

  • у домену Google – 60%;
  • YouTube (теж належить Google) – 43%;
  • Facebook – 32%;
  • Ukr.net – 14%;
  • Privatbank.ua – 11%.

7. Рейтинг: в яких областях України найбільше користуються інтернетом

Згідно з даними, станом на 1 квітня 2019 року інтернетом в Україні користується 26380,5 тис. осіб, з них – 23599,7 тис. – це фізичні особи.

Найбільше абонентів мережі інтернет зафіксовано в Києві – 1,715 млн осіб та в Одеській області – 1,116 млн осіб. Найменше абонентів інтернету у Волинській, Кіровоградській, Луганській, Закарпатській, Рівненській, Чернівецькій областях.

8. Найбільший у світі аеропорт почав правильно писати назву столиці України

Найбільший у світі аеропорт, що у Стамбулі, долучився до української кампанії щодо коректного вживання назви столиці України латиницею. Наразі назву української столиці почали коректно вказувати аеропорти у Будапешті, Німеччині, Канаді, Туреччині, Фінляндії, Литві, Швейцарії та у Лондоні.

9. В Одеській області випробували надпотужні українські ракети

В Одеській області пройшли випробування ракет із збільшеною дальністю дії “Вільха-М” і ракет з касетною бойовою частиною “Вільха-Р”.

Під час випробувань була проведена перевірка технічних рішень, використаних для розробки ракет, і результатів ураження цілей на максимальній дистанції. Стрільби були проведені успішно.

10. Київстар міняє старі смартфони на нові

Мобільний оператор Київстар запустив програму обміну старих смартфонів на нові зі знижкою.

Щоб обміняти свій старий смартфон, треба відвідати один з фірмових магазинів Київстар та пред’явити телефон співробітнику магазину, котрий оцінить його вартість. А купуючи 4G-смартфон, абонент отримає знижку у розмірі оціненої вартості старого девайсу. Також клієнти Київстар можуть оформити покупку з розстрочкою платежу, щоб сплатити різницю у вартості нового смартфону.

Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!

Суспільство

Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Опубліковано

Українець по імені Коргі Лакі відзначився як одна з моделей для пам’ятника королеві Єлизаветі II, який недавно було відкрито у британському графстві Ратленд.

Про це повідомляє BBC Україна.

Фото: Getty Images

Про памʼятник

Бронзовий пам’ятник, який встановили поруч з бібліотекою в Окемі, став центром уваги під час офіційного святкування дня народження королеви, на яке зібралося чимало людей. Художник Хайвел Претлі зобразив королеву, оточену трьома коргі – її улюбленцями.

За інформацією ВВС Україна, однією з моделей для королівських собак став пес українки Антоніни Кириленко.

Читати також: Резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає

Коргі Лакі

Одного дня чоловік Антоніни вирішив взяти собаку по кличці Лакі із собою на роботу, прогулятися через парк. Там їх зустрів скульптор Хайвел Претлі. Лакі став моделлю для постаменту пам’ятника, ставши прототипом для коргі, який стоїть на задніх лапах.

Фото: Антоніна Кириленко

Скульптор уважно вивчив поведінку та особливості песика, грався з ним і зробив багато фото, щоб якомога точніше відтворити його у скульптурі. Родина Лакі була постійно на зв’язку з митцем та бачила весь процес створення монумента: від маленької глиняної скульптури – до відлиття бронзової статуї. Результат, за словами Антоніни, перевершив усі їхні очікування.

Нагадаємо, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Getty Images

Читати далі

Суспільство

В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Опубліковано

Голосування щодо перейменування 19 топонімів у застосунку “Київ Цифровий” триватиме до 12 травня.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, важливо почути думку мешканців столиці перед тим, як депутатський корпус Київської міської ради прийме рішення про перейменування цих міських об’єктів.

Варіанти змін

Пропозиція змінити назву площі між вулицями Січеславською та Кирпи на честь Північноатлантичного альянсу внесена. Крім того, киянам запропоновано обрати нові назви для вулиць Тургенєва, Пушкіна, Брюсова, Боткіна, Крилова, Нахімова, Достоєвського, Єсеніна, Ковалевської, Чаадаєва та Заслонова.

Читати також: Резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає

Також, пропонується перейменувати вулицю Станіславського на вулицю Богдана Ступки. Представники театру імені Івана Франка зауважують, що саме на цій вулиці проживав Ступка і працював у театрі протягом понад 30 років. Вони вважають, що це буде відповідним і символічним кроком для всього театрального мистецтва, якщо ця вулиця отримає ім’я великого українського актора.

Користувачі застосунку “Київ Цифровий” можуть обрати варіант, який, на їхню думку, є найбільш доцільним для перейменування конкретного топоніма. Для участі в голосуванні потрібно перейти до розділу “Електронна демократія”, обрати “Опитування”, переглянути перелік назв та проголосувати.

Як проголосувати

Для того, щоб проголосувати в додатку “Київ Цифровий”:

  • обирайте “Електронна демократія” ⟶ “Опитування”;
  • переглядайте перелік назв і натискайте “Проголосувати”.

Нагадаємо, що виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту.

Також ми повідомляли, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: Київ Цифровий

Читати далі

Суспільство

В Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину

Опубліковано

Четвертого травня в столиці буде представлена фотовиставка, на якій буде представлено фотографії, зроблені 65 журналістами, які зафіксували воєнні злочини РФ щодо культурної спадщини України.

Про це повідомляє Інститут масової інформацію.

Про акцію

Інститут масової інформації (ІМІ) та UNESCO звернулися до українських журналістів, репортерів і фотографів з проханням задокументувати наслідки шкоди, яку російська агресія завдала церквам, театрам, бібліотекам та культурним діячам.

Виставка об’єднала роботи 65 фотожурналістів. Через об’єктиви їхніх камер ми бачимо пошкоджені фасади церков, розбите скло культурних центрів, обвалені стелі театрів та попелом засипані бібліотеки. Саме вони зафіксували роботу художників, перформерів, культурних діячів і волонтерів, які продовжують працювати в умовах війни.

Читати також: В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Як потрапити на виставку?

Виставка працюватиме в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків з 4 травня до 19 травня включно.

Адреса: вулиця Терещенківська, 15. 

Час роботи: з 10:30 до 17:00, четвер з 12:00 до 19:30 (понеділок, вівторок – вихідні).

Вхід вільний.

Проєкт реалізує Інститут масової інформації за фінансової підтримки UNESCO Heritage Emergency Fund та народу Японії.

Нагадаємо, що в Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі.

Також ми повідомляли, що в Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження.

Фото: Валентин Кузан

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: