Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Закарпатець виготовляє сноубайки, а отримані від їхньої оренди гроші віддає переселенцям

Опубліковано

Микола Паш із Тячівщини на Закарпатті змайстрував п’ять лижних велосипедів (їх ще називають сноубайками) і дає покататися всім охочим. При цьому фіксованої ціни за оренду не встановлює, туристи самі віддячують майстру за розвагу.  

Про місцевого майстра пише Карпатський об’єктив.

Миколі 24 роки. Він за фахом автомеханік. Каже, що готовий такий лижний велосипед коштує від 1500 доларів.

«За такі гроші можна купити вживану машину. Таку суму я б ніколи не дав за засіб для розваг. Кататися на лижах вмію з маленького, спорт просто обожнюю, тому вирішив, що чому б не спробувати змайструвати лижний велосипед самому», – розповідає Микола.

Як змайструвати лижний велосипед?

За словами Миколи, далеко не кожен звичайний велосипед підходить для того, аби його переробити на лижний.

«Він має бути оснащений гусеницею та лижею, ровер повинен бути задньоприводним, із амортизатором. Головне колесо має бути з армованого нейлону, рама – з авіаційного алюмінію», – каже майстер

Лижу можна виготовити з листового шматка металопласту, або замовити у столяра з дерева. У самій лижі має бути отвір для кріплення до рами.

«На такому велосипеді можна їздити взимку спокійно по будь-яких засніжених дорогах і при цьому людина пересувається легко і швидко, ніколи не впаде з ровера», – зізнається хлопець.

Читайте також: «Вільні будинки, пічне опалення, безкоштовно». Чи реально відродити українське село? Досвід історика, який реанімує рідні Івківці

Гроші від оренди сноубайків віддає переселенцям

На Закарпаття під час повномасштабного вторгнення переїхало чимало переселенців. Микола розповідає, що всі гроші, які заробляє від оренди лижних велосипедів віддає людям, які втратили житло.

«Я познайомився з однією дівчиною, у якої в Маріуполі загинула вся сім’я. Дуже захотілося її підтримати. Наразі вона живе в Хусті. Звати її Софія. Тож саме їй першій почав збирати кошти», – ділиться Микола.

Читайте також: Як отримати 800 тис. на розвиток бізнесу? Кейс аграрія з Київщини, який відновив зруйновану війною плантацію лохини

Влітку Микола за донати проводив сплави по Тисі, а взимку задіяв свої лижні велосипеди.

«Час від часу ми їздимо на різні гірськолижні траси, катаємося самі і видаємо в користування наші ровери. Фіксовану ціну не встановлювали, але люди пропонують самі чималі кошти, коли розповідаємо історії про те, кому і для чого конкретно збираємо. Є такі дні, що можемо заробити й до 20-30 тисяч гривень», – зізнається він.

Нині Микола хоче зібрати гроші на будиночок у Тячеві чи в Хусті для Софії із Маріуполя.

«Історія цієї дівчини вразила мене настільки, що з ми з друзями дуже хочемо придбати для неї житло. Їй усього 20, а вона пережила стільки… Тому ми збираємо кошти на хатку для неї. Повертатись їй немає куди, бо будинок знищено, нікого з рідних та друзів не залишилося. Вірю, що за кілька місяців ми впораємося і наша нова знайома знову відчує себе щасливою!», – запевняє хлопець.

Нагадаємо, четверо хмельничан у гаражі розробили аналог американського шолома для спецпризначенців.

Також ми розповідали, як 14-річний підліток із Прикарпаття власноруч виготовив за власним макетом буржуйку для ЗСУ.

Фото: cikave.ko.net.ua.

Суспільство

Виставку «Алла Горська. Боривітер» відвідали 51 000 людей: це рекорд для Українського Дому

Опубліковано

Протягом півтора місяця виставку “Алла Горська. Боривітер” відвідало понад 51 000 людей. У вихідні на виставку приходило від 2000 до 3000 відвідувачів, додала Вієру. Близько 10 000 осіб скористалися можливістю відвідати експозицію безкоштовно за програмою лояльності.

Про це повідомила директорка Українського Дому Ольга Вієру на своїй сторінці у Facebook.

“Ця виставка вразила усіх і зібрала надзвичайний інтерес”, – сказала Вієру. “Ми, організатори, навіть не уявляли, наскільки вона буде популярною ще на етапі планування”.

До цього рекордним відвідуванням користувалася виставка картин Марії Примаченко, яку відвідали понад 50 000 осіб протягом 2,5 місяців. Половина гостей скористалася безкоштовними або пільговими квитками, додала Вієру.

Вартість повного квитка на виставку Алли Горської становить 100 гривень, пільгового – 50 гривень. За оцінками Forbes, дохід від продажу квитків може скласти від 2 до 4 мільйонів гривень. Для порівняння, від продажу квитків на виставку картин Марії Примаченко вдалося зібрати понад 2 мільйони гривень, розповіла Вієру.

Читайте також: Дія поповнює свою команду: які вакансії пропонують

Популярність виставки Вієру пояснює “сарафанним радіо” – відвідувачі закликали своїх друзів відвідати виставку. Також значною мірою до успіху виставки допомогли підтримка проєкту та заохочення до відвідування, що поширювалися в соцмережах.

“Алла Горська. Боривітер” – перша ретроспективна виставка художниці, на якій представлено понад 100 творів. Робота над виставкою тривала щонайменше пів року. Грозовська називає Горську іконою дисидентського руху – “неординарна, харизматична та яскрава особистість, художниця, яка проявила себе у різних видах мистецтва”.

Нагадаємо, на Фестивалі української писанки в Києві встановили світовий рекорд.

Фото: Ольга Вієру

Читати далі

Суспільство

У Чернігові відновили дах майже зруйнованої бібліотеки – памʼятки архітектури 19 століття

Опубліковано


У Чернігові було відновлено дах історичної будівлі бібліотеки, яка є пам’яткою архітектури 19 століття. 11 березня 2022 року будівлю майже повністю знищила армія Російської Федерації, скинувши на неї авіаційні бомби.

Про це  повідомляє Департамент культури Чернігівської ОВА.

Після демонтажу аварійних конструкцій будівлі було відновлено зруйновану частину. Всі цегляні стіни пам’ятки було відтворено у відповідних автентичних формах, а нові конструкції було посилено металевими елементами.

На будівлі було встановлено нову горищну конструкцію і дах за кроквяною системою з каркасною конструкцією з поперечних балок. Крім того, було відновлено кам’яну кладку димових каналів.

Відновлювальні роботи проводилися в рамках угоди між Чернігівською обласною державною адміністрацією та Світовим фондом пам’яток.

Читайте також: Дія поповнює свою команду: які вакансії пропонують

Перший документ було підписано в листопаді 2022 року з метою консервації будівлі. Відновлення даху і покрівлі пам’ятки відбулося в рамках другої угоди.

Вартість робіт склала 192 тисячі доларів. Зараз місцева влада Чернігова веде переговори щодо подальшої реставрації цієї будівлі.

Нагадаємо, українці можуть взяти участь у навчальній програмі з диджиталізації культурної спадщини.

Фото: Департамент культури Чернігівської ОВА

Читати далі

Суспільство

З Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг: куди звертатися

Опубліковано

Відзавтра, 2 травня, з Донеччини на Волинь курсуватимуть евакуаційні поїзди. Він курсуватиме один раз у вісім днів.

Про це повідомили у Донецькій ОВА.

Щоб безкоштовно виїхати з Донеччини до безпечного регіону необхідно:

  • залишити заявку за телефоном 0988903318 або 0662856290, для евакуації тяжко хворих і людей з інвалідністю: 0800332614, 0997104872, 0993115314, 0961086048;
  • дістатися до місця збору у вашому населеному пункті, звідки буде безкоштовний підвіз до евакуаційного поїзда у Покровську.

Читайте також: НБУ завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків: що це означає

«Підготовлені безкоштовні місця для проживання переселенців, яких розміщують у закладах комунальної власності (визначених місцями тимчасового проживання) Волинської області», – зазначили в ОВА.

Аби звернутись ВПО до Волинської облдержадміністрації треба зателефонувати за номером: 

  • 066 657 09 15. 

Для евакуації тяжко хворих і осіб з інвалідністю просять телефонувати за номерами: 

  • 0800332614,
  • 0997104872,
  • 0993115314,
  • 0961086048.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як можуть змінитися заклади реабілітації в Україні.

Фото: УЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство20 години тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: