Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українці створили комікс про школяра, який допоміг знищити понад 100 одиниць техніки окупантів

Опубліковано

Журнал соціального коміксу Inker опубліковав мальопис про 15-річного пілота квадрокоптера, який допоміг ЗСУ знищити понад 100 одиниць ворожої техніки, що наступала на Київщину.

Про це ШоТам розповіла команда Inker.

Історія 15-річного Андрія – це частина четвертого номера, який команда Inker присвятила діяльності українських партизанів на окупованих територіях у лютому-березні 2022 року. У номері зібрані реальні історії від учасників подій, які пережили окупацію та чинили спротив російській армії власними силами.

«Дроновод» – історія 15-річного оператора БПЛА

«Дроновод» – історія про сміливого школяра Андрія, який на початку війни разом ыз батьком приєднався до сил ТРО на Київщині і допомагав ЗСУ знаходити та знешкоджувати ворожу техніку в районі с. Катюжанка. Місцеві тероборонівці мали кілька дронів для аеророзвідки, але не мали досвідченого оператора.

Так сталося, що єдиною людиною, яка могла керувати дроном, виявився місцевий підліток Андрій Покраска. Вдвох із батьком вони виїжджали назустріч руху російських колон для проведення спостереження. Загалом родина аеророзвідників виявила та допомогла знешкодити близько 100 одиниць ворожої техніки.

Комікс «Дроновод»  доступний для прочитання на сайті Inker, а також в соцмережах проекту: в інстаграмі, фейсбуці та твіттері.

Крім «Дроновода»,  у номері «Партизани» можна знайти не менш вражаючі історії:

  • «Дідові казки на ніч» – про пенсіонера з Бучі, який зупинив просування російської колони влучними пострілами з гранатомету, не полишаючи власного подвір’я;
  • «Пенсіонер спеціального призначення» – про колишнього десантника та ліквідатора аварії на ЧАЕС, який разом із вірною помічницею, собакою Мальвою, партизанив під час наступу росіян у  Харківській області, пережив окупацію та допомагав знешкоджувати ворогів;
  • «Біжи» – про спортсмена-марафонця, який після окупації рідного селища став «очами ЗСУ» в своєму районі, доповідаючи про пересування ворожої техніки, живої сили ворога та влаштовуючи диверсії.  

Про журнал

Inker – журнал соціального коміксу, що почав виходити у листопаді 2021 року. Команда проєкту бачить його як поєднання журналістики та мистецтва. Журналісти проєкту шукають історії, які яскраво демонструють недосконалість світового суспільства, опитують учасників подій, проводять глибокі інтерв’ю, збирають фото та відеосвідчення. А сценаристи і ілюстратори створюють графічний репортаж.

«Ми нічого не додаємо і не видумуємо. Цей журнал – абсолютний графічний нон-фікшн. Єдиний фільтр, через який ми пропускаємо історії, це мистецька рефлексія. Кожен художник має право намалювати історію так, як він її відчув, зберігаючи, однак, документальну точність у зображенні головних героїв та основних локацій, де вона відбувалася», – розповідають автори.

Раніше Inker презентував серію коміксів про Маріуполь та людей, яким вдалося врятуватися з епіцентру бойових дій.

Також ми писали, що в Україні створили серію коміксів про героїв, які захищали «Азовсталь».

Фото: inker.world.

Суспільство

UAnimals запустили онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля

Опубліковано

Зоозахисна організація UAnimals запустила онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля. Це історії про тварин, людей, водойми, ліси та заповідники під час війни, а також про зв’язок людини й природи, про милосердя і порятунок, про жорстокість та байдужість. 

Про це повідомили представники UAnimals у Telegram.

“На прикладі окремих людей, компаній, притулків, організацій тощо ми показуємо, як по-різному люди ставляться до навколишнього світу, і шукаємо відповіді на щоденні болісні питання про гуманне співжиття”, — зазначають зоозахисники.

Читайте також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

На сайті представлені інтерв’ю із людьми, які рятували тварин, розслідування про тих, хто завдає шкоди природі та тваринам, аналітичні тексти, колонки, репортажі тощо. Видання можна почитати українською та англійською.

Почитати онлайн-видання можна за посиланням.

Нагадаємо, на Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги.

Фото: UAnimals

Читати далі

Суспільство

На вокзалі Києва відкрився пункт рекрутингу до армії

Опубліковано

Міністерство оборони України 7 травня 2024 року в Києві на Центральному залізничному вокзалі відкрило інформаційну точку, де можна отримати інформацію про рекрутингові центри, які діють на території України.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Спеціально навчені працівники Укрзалізниці надаватимуть інформацію щодо вакансій у ЗСУ та відповідатимуть на поширені питання про посади у військових підрозділах.

Цей пілотний проєкт Міністерства оборони України за підтримки Укрзалізниці має на меті прозоро інформувати людей про можливості ефективної допомоги Силам оборони України та стимулювати до добровільного залучення на військову службу.

Читайте також: Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

«Кожного тижня в Україні відкриваються центри рекрутингу української армії. За декілька місяців їх мережа буде по всій Україні. У будь-якому центрі до лав Сил оборони може долучитися людина з будь-якого регіону. Це можливо, навіть маючи на руках повістку для уточнення облікових даних. Тому інформаційні пункти на залізничному вокзалі дозволять нам максимально донести цю інформацію до громадян», — зазначила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова.

Інформаційний пункт рекрутингу знаходиться в центральному вестибюлі вокзалу, між головним інфопоінтом та входом до зали №3.

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Євген Клопотенко запустив сервіс замовлення шеф-кухаря додому: як цим можна скористатися

Опубліковано

Євген Клопотенко запустив новий сервіс Makitra, який дозволяє замовляти шеф-кухаря додому. Головна мета цього сервісу – звільнити людей від щоденних клопотів з приготування їжі, щоб вони мали більше часу на спілкування з родиною та відпочинок.

Про це повідомляє видання village

Також Makitra створює нові можливості для українських шеф-кухарів, які часто стикаються з професійним вигоранням.

Сервіс пропонує можливість замовити приготування їжі на 4-5 днів для сім’ї на щодень або обслуговування сімейних обідів та зустрічей з друзями. Меню для платформи розробив сам Євген Клопотенко, воно включає понад 200 страв, які поєднують українські традиції з сучасними гастрономічними трендами.

Читайте також: Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

При замовленні команда Makitra враховує побажання клієнтів щодо улюблених продуктів та особливостей харчування. Шеф-кухарі купують продукти у магазинах великих мереж за кілька годин до візиту та готують страви на кухні замовника. Кожна страва упаковується в спеціальні контейнери з маркуванням та інструкціями з розігріву й сервірування. Також шеф-кухар відповідає за чистоту на кухні та зберігає конфіденційність клієнтів.

Нагадаємо, Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото.

Фото: Makitra

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: