Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Збір на дрони-камікадзе для ЗСУ: за 5 годин українці задонатили понад 135 млн грн

Опубліковано

За перші п’ять годин українці переказали на дрони-камікадзе для ЗСУ понад 135 мільйонів гривень, і ця сума збільшується щохвилини.

Про це повідомляє ШоТам з посиланням на сторінки організаторів збору.

Зокрема, станом на 17:40 10 жовтня активіст та волонтер Сергій Стерненко зібрав на своєму рахунку вже понад 35 мільйонів гривень, а до Сергія Притули надійшло більш як 99 мільйонів.

Зазначимо, збір розпочався під час масованого ракетного удару окупантів по Україні. Його організатори, Сергій Стерненко та Сергій Притула, планували запустити кампанію 12 жовтня, однак дії росіян змусили волонтерів розпочати раніше.

«Друзі, збираємо на помсту. Ми планували розпочати цей збір 12 жовтня, але бункерний дід вніс свої корективи. Розпочинаємо вже. Збираємо на українські дрони-камікадзе RAM ІІ UAV. Буде бавовна. Буде боляче», – написав Притула.

Кількість дронів-камікадзе, які передадуть нашим захисникам, напряму залежить від загальної суми донатів українців. Перший мільйон було зібрано вже через 7 хвилин після оголошення, а ще через 15 хвилин сума донатів сягнула 5 мільйонів гривень. О 12:00 Стерненко відзвітував про надходження 10 мільйонів. Ці кошти українці переказали менш ніж за годину.

Підтримати збір коштів можна переказами на ПриватБанкМонобанк або за номером рахунку: IBAN: UA173052990000026008046715893.

Про дрони-камікадзе RAM ІІ UAV

RAM ІІ UAV – це безпілотник компанії UKRSPECSYSTEMS (Укрспецсістемс). Вони побудовані на базі одного з найкращих українських БПЛА — Лелека-100 від компанії DEVIRO. У RAM II електричний двигун, завдяки чому його майже не чутно під час роботу. У компанії заявляють, що беспілотник може провести у повітрі майже годину часу, пролетівши до 30 кілометрів. Він може нести на собі до 3 кілограмів вибухівки та влучати у ціль з точністю до одного метра.

Також беспілотник має Full HD гіростабілізаційна камера з 10-кратним оптичним зумом, що полегшує ідентифікацію цілі. Головною особливістю є активна система візуального відстеження об’єкту, що дозволяє зафіксувати ціль у режимі реального часу, відстежувати її переміщення та реагувати на нього.

БПЛА може нести різні види боєприпасів: термобаричний снаряд (для ураження цілей всередині будівель та малої броньованої техніки з людьми), протитанковий (для ураження важкоброньованих цілей), осколково-фугасний (для ураження живої сили на відкритому просторі).

Раніше ми писали, що київський пішохідно-велосипедний міст, що витримав удар російських ракет, виготовлений зі 700 тонн сталі з маріупольського заводу «Азовсталь».

Також нагадаємо, зранку 10 жовтня російські окупанти здійснили масований ракетний обстріл українських міст. Ворог намагався поцілити по об’єктах критичної інфраструктури. Зокрема, низка вибухів пролунала в Києві. Загалом, за підрахунками Повітряних сил ЗСУ, росіяни використали 80 ракет та 12 дронів-камікадзе. 54 цілі було знищено силами української ППО.

Фото: скриншот з відео.

Суспільство

На одній зі станцій метро в Харкові зняли таблички зі старою назвою

Опубліковано

На станції метро Пушкінська в Харкові зняли таблички зі старою назвою, тепер вона носить назву: станція Ярослава Мудрого.

Про це повідомляють Bykvu.

Про зміну назви

Унаслідок ударів армії РФ по Харкову 23 січня 2024 року, місцева влада прийняла рішення перейменувати кілька вулиць, включаючи вулицю Пушкінську, яку перейменували на вулицю Григорія Сковороди.

Читати також: У “Київ Мілітарі Хаб” відкрили безоплатний спортзал для реабілізації ветеранів

Також було вирішено змінити назву станції метро, що раніше мала аналогічну назву. 26 квітня 2024 року топонімічна комісія вибрала нову назву – Ярослава Мудрого, обравши її серед двох пропозицій.

Загалом, 26 січня 2024 року в Харкові перейменовано 65 топонімів, повʼязаних з Росією. 

Також ми повідомляли, що Естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів.

Нагадаємо, що з онлайн-продажу вдалося вилучити 700 російських книжок.

Фото: Вікіпедія

Читати далі

Суспільство

alyona alyona & Jerry Heil вперше заспівали на сцені Євробачення-2024 (ВІДЕО)

Опубліковано

Представниці України на Євробаченні-2024 alyona alyona та Jerry Heil провели свою першу репетицію виступу на сцені у Мальме, де цього року пройде конкурс.

Про це повідомляє МКІП.

Про виступ

На сцені представниці України на 68-му пісенному конкурсі зʼявилися самі – без танцівників та беквокалу. Під час їх виступу сцена Malmö Arena стала полотном для оспівування жіночої сили, стійкості та єдності, необхідної для подолання життєвих викликів.

Друга репетиція представниць України відбудеться вже 1 травня. Півфінали Євробачення проведуть 7 та 9 травня. Alyona alyona & Jerry Heil виступлять у першому півфіналі під номером 5.

Читати також: Як скористатися мультишерингом документів у застосунку «Дія»

Все про “Євробачення-2024”: що чекає на глядачів

У цьому році 68-й пісенний конкурс “Євробачення” відбудеться у шведському місті Мальме. Перші два півфінали заплановані на 7 та 9 травня, а грандіозний фінал відбудеться 11 травня.

Організатори зробили кілька змін у правилах конкурсу. Наприклад, збільшений час для глядацького голосування у фіналі: воно розпочнеться перед виступом першого учасника. Детальніше про всі нововведення можна дізнатися з офіційного оголошення.

Україну представлятимуть alyona alyona & Jerry Heil з піснею “Teresa & Maria”. Вони виступлять у першому півфіналі під номером 5. Наразі їхній трек є одним з найбільш популярних серед композицій цьогорічних учасників “Євробачення”: він зібрав 4,7 мільйона переглядів на офіційному YouTube-каналі конкурсу.

Нагадаємо, що на книжковому ярмарку в Буенос-Айресі представили український стенд.

Фото: Eurovision Song Contest та Суспільне Євробачення

Читати далі

Суспільство

Переселенка із Сєвєродонецька відкрила сучасну клініку в Києві, де працюють тільки ВПО 

Опубліковано

До війни Олена Паталаха проживала в Сєвєродонецьку, була керівницею кафедри стоматології Луганського державного медичного університету та володіла медичним центром.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

фото: Мінреінтеграції

Про відкриття стоматології

Жінка відкрила свою власну стоматологічну клініку в місті Сєверодонецьк у 2005 році. Навіть після 2014 року, коли конфлікт на сході України набув повномасштабного характеру, її клініка продовжувала працювати, надаючи безкоштовні послуги військовослужбовцям.

фото: Медичний центр “Естетик-центр” у Сєвєродонецьку 

Після початку інтенсивного вторгнення в рідне місто, Олена була змушена залишити його. Разом із своєю командою вони вирішили переїхати до Києва.

Читати також: Саша Махов. Історія журналіста і воїна з Луганська

Олена поділилася, що саме пацієнти та її колектив надихнули її зібрати сили та розпочати спочатку. Попри складнощі, лікарка та її команда змогли отримати всі необхідні документи для роботи у новому місті. І в результаті нова клініка відкрила двері для перших клієнтів у Києві.

Відомо також, що зараз стоматологія вже почала повноцінну роботу. Там працюють переселенці.

Ми вдячні цьому прекрасному місту за те, що дало нам шанс жити та працювати, створювати здорові та щасливі посмішки попри війну“, – підкреслює Олена Паталаха.

Нагадаємо, що естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів.

Також ми повідомляли, що у Харкові можуть з’явитися вулиці на честь Олени Пчілки, Тичини й Гребінки.

Фото: архів Олени Паталахіної.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: