Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Американські інвестори зібрали $30 млн для фінансування українських стартапів

Опубліковано

Нью-йоркська компанія FF Venture Capital створила фонд із $30 млн для підтримки українських стартапів.

Про це пише The Kyiv Independent.

Повідомляється, що фонд Blue & Yellow Heritage є першим західним фондом венчурного капіталу, орієнтованим суто на український ринок стартапів.

Упродовж наступних 5-10 років фонд інвестуватиме в 15-20 стартапів на ранній стадії, заснованих українськими підприємцями або в яких працюють українські біженці.

Для цього FF Venture Capital має на меті залучити ще $20 млн, щоб загальна підтримка досягла $50 млн.

«Коли почалася війна, ми хотіли з’ясувати, як ми можемо максимально змінити ситуацію в Україні та втрутитися, щоб заповнити раптову втрату ліквідності в країні», — розповів український венчурний партнер фонду Денис Гурак.

Відзначається, що це вкрай необхідна підтримка для українських технарів, чий бізнес підірвали війна та світова фінансова криза. Понад 90% українських стартапів заявили , що шукають фінансової підтримки для продовження роботи та розширення.

Значна частина фінансування для українських стартапів нині доступна у формі грантів, наданих технологічними гігантами США, такими як Google і Amazon, а також українським державним фондом стартапів, який надає гранти військово-технічним стартапам.

Читайте також: Викорінюємо російське. Як ІТ-компанія з Краматорська переводить підприємців на український софт

FF Venture Capital, який називає себе ffVC, підкреслює, що це прибутковий фонд, а не донор. Він надає інвестиції в обмін на акції та очікує отримати прибуток від своїх інвестицій.

Українська технологічна індустрія має хороший імунітет до криз – для бізнесу в Україні не було легких часів, і все ж українські стартапи змогли отримати $832 млн фінансування лише у 2021 році.

Інтерес до України

FF Venture Capital був заснований британським інвестором Джоном Франкелем і американцем Алексом Катцом у 2008 році в умовах світової економічної кризи. Протягом наступних 12 років фонд інвестував у 140 компаній, заробивши $15 млрд.

Фонд зосереджується на стартапах, які працюють у сферах фінансових технологій, технологій нерухомості, штучного інтелекту, дронів і робототехніки. Його середня інвестиція становить $700 тис.

Blue & Yellow Heritage — восьмий фонд ffVC. Фонд планує інвестувати в стартапи із середнім обсягом інвестицій від $500 тис. до $2,5 млн.

Раніше компанія вже інвестувала в українські технологічні стартапи. У 2019 році ffVC інвестував у київський стартап Respeecher, який створює голоси, згенеровані штучним інтелектом для ігор, фільмів, аудіокниг і подкастів. Технологія Respeecher була використана для відтворення голосу юного Люка Скайвокера в епізоді «Мандалорця», додаткового серіалу у всесвіті «Зоряних воєн».

Читайте також: Знову починаємо все з нуля. Луганський завод «Аеромех» створює унікальні сепаратори для аграріїв

Щоб бути ближче до східноєвропейських стартапів, у 2019 році ffVC відкрила офіс у Варшаві з 12 спеціалістами з інвестицій. Саме досвід, отриманий у регіоні, спонукав ffVC заснувати фонд для інвестицій лише в українські стартапи.

«Ми зрозуміли, що можемо запропонувати багато цінності та фінансування українським підприємцям, коли вони цього найбільше потребують», — сказав Гурак.

За словами Гурака, фонд уже перевірив понад 250 компаній, з яких визначив близько 50, які можуть отримати фінансування.

Пережити кризу

Багатьох українських стартапів війна не збентежила, і вони продовжують розвивати свій бізнес. Їм допомогло те, що експерти та стартапи називають «глобальним мисленням».

Більшість українських стартапів зареєстровані в США та мають офіси по всьому світу. Кожен п’ятий український стартап вважає своїм головним ринком саме світовий ринок.

Люди за межами України можуть навіть не знати, що деякі відомі стартапи, такі як Affirm, Grammarly, Revolut і GitLab, були засновані українцями, і зазвичай основна команда працює в Україні.

Читайте також: Підтримати своїх. Це 20 українських бізнесів, що допомагають ЗСУ та переселенцям

«(В Україні) ми бачимо можливість не лише заповнити поточну прогалину у фінансуванні, але й продовжувати допомагати талановитим командам розвиватися та ставати великими успішними міжнародними компаніями», – йдеться в заяві компанії.

Нагадаємо, український стартап YouScan отримав $2 млн інвестицій.

Раніше ми повідомляли, як українська IT-компанія Grammarly відкриває хаб у Берліні та запрошує на роботу українців.

Фото: kyivindependent.com.

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: