Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
21 1 e1559736310428 21 1 e1559736310428

Суспільство

На Західній Україні розпочинають перевезення дитячі залізниці

Опубліковано

На початку травня дитячі магістралі регіональної філії “Львівська залізниця” відкриють новий сезон пасажирських перевезень, передає ЦТС.

Коли розпочнуться перевезення?

Цьогоріч початок урочистостей на Закарпатській та Львівській дитячих залізницях запланували на 10.00 і 11.00 4 і 5 травня відповідно. Луцька мала магістраль чекатиме на відвідувачів 5 травня о 13.00. Дитяча залізниця в Рівному почне урочистості 9 травня о 10.00.

Дитячі магістралі регіональної філії “Львівська залізниця” розташовані в мальовничих куточках Львова, Ужгорода, Луцька та Рівного.

Історії та маршрути дитячих залізниць

Львівська дитяча залізниця утворилася на території Стрийського парку 68 років тому на основі шляху, прокладеного для підвезення експонатів Крайової виставки. Сьогодні у неї є дві станції – Паркова і Сонячна. Довжина шляху становить 1,2 км.

Луцькій дитячій залізниці цього року виповнюється 65 років. Ця дитяча залізниця розташована в тихому місці вздовж річки Сапалаївка і має довжину 1,5 км (шлях тупиковий). Тут розташовані дві станції – Росинка і Водограй.

Читайте також: Українські фермери постачатимуть ягоди для дітей у навчальні заклади

Мала Закарпатська магістраль розташована практично в центрі Ужгорода. Довжина залізничної колії тут становить близько 1,2 км, а поїзд курсує між станціями Молодіжна і Парк. У 2016 році зусиллями залізничників і місцевих органів виконавчої влади дитяча залізниця Закарпаття відновила свою роботу після вимушеного семирічної перерви і вже в третій раз готується відкривати повноцінний сезон пасажирських перевезень.

Найдовша регіональна мала магістраль

70-річний ювілей з моменту утворення в цьому році відзначатиме найдовша серед малих магістралей регіональної філії – Рівненська дитяча залізниця: 2,5 км її шляхи пролягають у центрі міста, на березі річки Устя. Шлях залізниці тупиковий, з двома станціями – Партизанська та Озерна.

Читайте також: В Україні з’явилося нове дитяче видавництво

Який розклад дитячих залізниць?

Львівська дитяча залізниця працюватиме у вихідні та у святкові дні з 12.00 до 17.00, в Рівному в святкові і вихідні дні дитяча магістраль буде приймати гостей з 10.00 до 16.30, Луцька дитяча залізниця протягом травня буде працювати тільки в неділю, а влітку – теж у вихідні та святкові дні з 11.00 до 16.10, поїзд Закарпатської малої залізниці буде здійснювати рейси у вихідні та святкові дні з 11.20 до 16.30 год.

Що таке дитячі залізниці?

Дитячі залізниці – це позашкільні навчальні та розважальні заклади, в яких діти 8-15 років знайомляться із залізничним фахом.

Дитяча залізниця — як правило, ізольована від загальної мережі залізниць вузькоколійна залізниця довжиною декілька (до 11) кілометрів, іноді замкнута у кільце. Зазвичай дитячі залізниці не мають транспортного значення. Найчастіше дитячі залізниці будуються у міських парках та зонах відпочинку.

Читайте також: В Україні з’явилося цілодобове радіо з аудіоказками українською мовою

Нагадаємо, в Україні перша дитяча залізниця з’явилась у Дніпрі в 1936 році.

Суспільство

Рух «Єдині» запускає новий курс з переходу на українську мову

Опубліковано

Для усіх охочих відкрита реєстрація на 25-й курс із вивчення української мови від руху «Єдині».

Про це повідомляє  Київська міська державна адміністрація.

«Сьогодні, 6 травня, стартують базовий курс підтримки для новачків у переході на українську та складніший, поглиблений граматичний курс від всеукраїнського руху «Єдині». Амбасадором 25-го курсу став Євген Кот, зірковий хореограф і режисер-постановник», – йдеться в повідомленні.

Тривалість кожного курсу – 28 днів. Долучитися можна з будь-якої точки світу.

Навчання повністю безоплатне. Реєстрація – на сайті.

Як зазначають у КМДА, 20 квітня «Єдині» відсвяткували другу річницю з дня заснування. За цей час відбулось понад 7 800 зустрічей розмовних клубів української мови, до проєкту долучились 500 волонтерів.

Читайте також: Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Наразі в межах проєкту щотижня відбувається 55 розмовних клубів на тиждень.

Наступна мета «Єдиних» – допомогти 1 000 000 земляків опанувати мову.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, скільки сімей отримали кредити на житло за програмою “єОселя”

Опубліковано

9 757 родин отримали кредити на суму понад 15,2 млрд грн у рамках урядової програми єОселя з моменту її старту. За минулий тиждень видано 264 кредити на загальну суму 467 млн грн.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Серед отримувачів:

● 124 військовослужбовці та силовики;
● 23 педагоги;
● 17 медиків;
● 1 науковець;
● 81 родина без власного житла;
● 9 ВПО;
● 9 ветеранів.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Про проєкт

єОселя – нова програма доступного кредитування житла, ініційована Президентом України.

Кредитування

  • Пільгова  ставка на весь термін  кредиту —  3%
  • максимальний строк кредиту — 20 років
  • мінімальний початковий внесок — 20%
  • кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: єОселя

Читати далі

Суспільство

Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

Опубліковано

Зооволонтерка Марина Шажко отримала Всеукраїнську зоозахисну премію від UAnimals. Це відзнака для людей, які самовіддано рятують тварин і дбають про них. Інакше про Марину й не скажеш, адже понад 10 років вона разом з подругами рятувала собак Бахмута, потім евакуювала їх на Дніпровщину, а тепер будує притулок з нуля. Як одна собачка змінила життя Марини, евакуацію та мрії на майбутнє, дивіться в новому випуску ШоТам.

“Шістьох, на жаль, ми так і не знайшли. Я про них постійно думаю та згадую. Це біль на все моє життя. Я Шажко Марина, народилася у місті Совєцьк Калінінградської області. Коли мені було пів рочку, ми повернулися на Донеччину. І мама обрала місто Бахмут – тоді він був Артемівськ. Там я вже росла. До 16 років у мене не було тварин. Коли мені було 16 до мене у вікно залетів папуга. Моя бабуся навчила його розмовляти, і він дуже любив говорити “Марішка, вчи уроки!” Після папуги був котик, а потім вже була собака. І з цієї собаки – Бобочка її звали, саме із неї почався мій шлях до зооволонтерства.

Це був 2009 рік, і в нашому місті міська влада боролася з безхатніми тваринами, шляхом кривавих відстрілів. Ми знали, що кожного понеділка та четверга, їздить машина, і люди, які у ній, вбивають місцевих тварин. Кожен понеділок і четвер, коли їздила така машина, я прокидалася о 4 ранку та дивилася, якщо ця машина буде їхати, то я буду бігти на вулицю і рятувати нашу Бобочку”, – згадує Марина.

Одного понеділка Марина таки врятувала собаку та забрала її додому. А у 2011 році жінка створила притулок для тварин “Лада”. Коли у 2014 році почалися обстріли, були проблеми зі світлом.

Читайте також: Квітуча історія захисника України з Одеси (ВІДЕО)

“Ми знаходилися на території комунального підприємства. Був перевищений ліміт використання електроенергії і світло відключили. Так 3.5 роки ми були без нього. Ми з ліхтарями робили усю роботу: обробляли тварин, лікували їх, годували”, – каже волонтерка.

Щойно Марині з волонтерами вдалося налагодити життя притулку, почалося повномасштабне вторгнення.

“Ще коли був перши приліт, це було 1 серпня, ми почали шукати територію. Наша волонтерка Ольга евакуювала свою родину у Вільне. Я їй зателефонувала і попросила її, щоби вона звернулася до сільського голови з проханням щось знайти тут. Ольга пішла до сільського голови, і він запропонував оцю територію, але оренда території – 15 тисяч гривень. Ми розуміли, що це дуже дорого. Наприкінці серпня був ще один приліт біля нашого майданчика і тоді уламки пролетіли через увесь майданчик і впав у будучку нашої твариночки – собачки Дади. Я для себе зрозуміла, що це знак. Наступного дня я зателефонувала власнику цієї території. Сказала, що ми згодні на 15 тисяч гривень, і ми будемо вивозити тварин, – згадує зооволонтерка.

Дівчата знайшли волонтерів і за один день евакуювали усіх тварин.

“Я виїхала із першою партією тварин, і вже тут на місці, ми їх розташували. Це був дуже важкий день”, – розповідає зооволонтерка Людмила.

“Ми вигрузили усіх собак, то ми видихнули з полегшенням. Бо забрали всіх. У нас зараз більше 200 тварин, це 145 тварин, які ми вивезли з Бахмута, і 60 тварин ми прийняли із зони бойових дій – це Донеччина, Харківщина, Херсонщина. Зараз у нас будується медичний кабінет, для того, щоби ми мали можливість лікувати тваринок. Також у нас в планах є побудувати вигульний майданчик. Після війни я хочу об’їхати кожне місто та кожне селище нашої України”, – підсумовує Марина.

Нагадаємо, у Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років.

Фото: ШоТам!

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство7 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: