Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
92214e4931ecc8b28f60dc61fad19f36 92214e4931ecc8b28f60dc61fad19f36

Економіка

На Полтавщині відкриють майстерню для крафтових виробників

Опубліковано

Відома полтавка Тетяна Дядечко, засновниця компанії з виробництва сирів «Коза Чка», планує відкрити сироварню, невеликий ресторан і магазин, де продаватимуться крафтові вироби з Полтавщини та України. Про це пише Зміст.

За її словами, майстерня розміщуватиметься в приміщенні колишнього ресторану «Форест», що на трасі Полтава-Харків. Зараз вона з партнером по бізнесу робить ремонт і шукає ще двох підприємців-виробників, які захочуть орендувати частину приміщення.

Читайте також: Зручний і модний: полтавчанка шиє одяг для фермерів

Як розповіла підприємиця, вона вже давно мріяла створити ремісничу майстерню, але не було ні інвестора, ні місця. Інвестора немає досі, а от місце знайшлося, коли вони з товаришем і одним із перших покупців сиру «Коза Чка» шукали потрібну виробничу локацію і натрапила на «Форест», який свого часу був дуже популярним закладом. Спочатку думали брати в оренду частину приміщення під сироварню, але потім вирішили орендувати його повністю.

Яку ідею хоче втілити підприємиця?

«Хочу зробити його не просто як виробництво, а з невеличким ресторанчиком і магазинчиком. Знаєте, як у Пирятині було, що треба було обов’язково зупинитися на ринку, «У сестер» або в пивоварні. Ти не міг не зупинитися! І мені хочеться, щоб наша точка стала такою ж на трасі Полтава-Харків».

Загальна площа об’єкту – 270 м кв. Найбільше (70 квадратів) займе сироварня, стільки ж залишать залі з великими вікнами, яку перетворять на невеличкий ресторан. Там можна буде проводити вечірки і майстер-класи. Решту площі (130 м кв) Тетяна Дядечко планує здавати в суборенду іншим крафотовим виробникам.

Як наразі йдуть справи з реалізацією?

Зараз у приміщенні триває ремонт, який, як це часто буває, трошки затягується. За її словами, на суборенду погодилися крафтові виробники в’ялених томатів Targoni й засновник сервісу доставки обідів правильного харчування Артем Ліфрідов. Є місце для ще двох виробництв.

«Якщо він сам зможе зробити ремонт – ми зменшуємо плату за оренду, тобто за якийсь місяць він просто не сплачує. Наприклад, Артем сам собі робить ремонт. Якщо у виробника немає такої можливості, він чекає, поки ми закінчимо ремонт, що включає проведення каналізації, водопостачання та плитку. Для Targoni це будуть ще якісь столи з нержавіючого металу, вони залишилися з ресторану».

Читайте також: Киянка зібрала в одному місці крафтовий сир із семи областей

Які нюанси втілення проекту в життя?

Вона відмічає, що, як і багато працедавців, відчула на собі нестачу кадрів: наприклад, важко було знайти будівельну бригаду, яка б погодилася на невеликі об’єми робіт (приміщення в досить непоганому стані). А знайти людину, яка б працювала з кізочками, щоб організувати повний цикл виробництва, ще важче. Тому вона не планує займатися тваринництвом, а закупатиме молоко для сиру.

«Проблема з кадрами зараз – це найбільша проблема будь-якого бізнесу – малого, середнього, великого. Плюс відкриті кордони, бо виїжджають і кваліфіковані, і некваліфіковані, а ті, хто залишаються тут, орієнтуються вже на ту зарплатню. Як для України я пропоную непогану зарплату, але платити 1-1,5 тисячі євро для некваліфікованої роботи я не можу».

Нагадаємо, що у Полтаві створили сучасний простір – колівінг. Дізнатися деталі можна за посиланням.

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі

Економіка

США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

Опубліковано

Ллойд Остін, міністр оборони США, оголосив про надання Сполученими Штатами ще одного пакету військової допомоги Україні на суму 1 мільярд доларів. Цей пакет включатиме ракети для системи артилерійської ракетної системи HIMARS, снаряди, системи протиповітряної оборони та інше військове обладнання.

Про це Остін заявив на початку 21-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, яке відбувається у п’ятницю, 26 квітня, в онлайн форматі.

Промова Ллойда Остіна

“Сьогодні я радий повідомити, що Сполучені Штати виділять за повноваженнями президента ще один пакет допомоги на 1 мільярд доларів, який включатиме додаткові боєприпаси для HIMARS, 155-міліметрові снаряди, засоби протиповітряної оборони та бронетехніку”, – сказав міністр оборони.

Читати також: Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії

Він додав, що союзники приділять особливу увагу зміцненню української протиповітряної оборони. За його словами, Україна критично потребує додаткових систем для захисту неба. Крім того, терміново потрібні більше ракет-перехоплювачів.

Нагадаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що в Києві відновили купол Будинку вчителя.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: