Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Нове життя на березі моря. 5 причин переїхати до Одеси

РЕКЛАМНИЙ МАТЕРІАЛ

Опубліковано

У наші дні цілком нормальним явищем є часті міграції між містами – шалений ритм життя спонукає людей бути більш адаптивними, а повсюдний доступ до інтернету дає змогу не втрачати зв’язок із важливими людьми. Тож нерідко ми змінюємо місце проживання задля більш перспективної роботи, навчання у кращому ВНЗ тощо. 

Якщо Ви плануєте переїзд до Одеси, певно, вже розглядали на DOM.RIA затишну квартиру біля моря. Проте це місто багате та відоме не лише морем. Поки ви збираєте речі, ми розповімо, якими ще особливостями так приваблює Одеса нових мешканців.

Про здоровий спосіб життя

Переїзд до будь-якого міста завжди змінює звички людини. Щодо цього Одеса має позитивний вплив, адже привчає людей до здорового способу життя: кращий екологічний стан, аніж у більшості інших міст України, доступ до свіжих та натуральних продуктів, “Траса здоров’я” (піший маршрут протяжністю більш як шість кілометрів) тощо. Водночас най Одеса і є містом-мільйонником, тут комфортно ходити пішки, що найчастіше зауважують люди, хто переїхав до міста із Києва.

Про ціни на оренду житла

Орендуючи житло в Одесі, вам доведеться забути про прив’язку до курсу гривні – тут все рахують у доларах, завдяки чому залишаються на відносно стабільному рівні. При цьому орендувати житло у центрі міста можна дешевше, ніж у спальних районах столиці. А ось квартири на березі моря не поступаються вартістю оренди найкращим пропозиціям у центрі Києва. 

Про ритм, темп і усміхнених людей

В Одесі, порівняно з Києвом, значно менше транспорту, а отже – й менше заторів. Тож пересування містом не складає жодних проблем. Водночас тут майже відпадає потреба у власному авто, оскільки найчастіше ви ходитимете пішки. Розмірений ритм життя – це те, за що Одесу цінують усі, хто переїхав із більш “жвавих” мегаполісів. Також у цьому контексті “мігранти” відзначають, що у спокійній Одесі люди значно частіше посміхаються.

Про сезонність

Одеса – це місто, яке живе від літа до літа. Взимку тут стає значно тихіше, аніж під час туристичного сезону. Заразом різко падають ціни, що добре для місцевих, але й зменшується число цікавих івентів, можливостей для нестандартного відпочинку тощо. Втім, це не є недоліком, адже розваг для одеситів не бракує: це знані одеські барахолки, театр тощо. Між іншим, Одеса посідає одне з перших місць за відвідуваністю театрів в Україні.

Про IT

Мало хто міркує про Одесу як про потужне IT-середовище. А втім саме так воно і є: саме тут зароджується чи не найбільше українських стартапів. Завдяки розвиненій курортній інфраструктурі і морському узбережжю в Одесі проводиться чимало IT-конференцій і, ясна річ, тут вдосталь робочих місць для всіх охочих. Адже в Одесі локалізовано щонайменше два десятки потужних українських та міжнародних компаній та сотні невеликих підприємств.

Суспільство

“Щоденник нареченої Христа”: документальний фільм про черниць зʼявився на Takflix

Опубліковано

Фільм Марти Смеречинської побудований на основі дворічних спостережень за життям понад 100 українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України.

Про це повідомило Divoche.media.

Про фільм

Повнометражна стрічка режисерки Марти Смеречинської ґрунтується на дворічних спостереженнях за життям понад сотні українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України. Серед них також була молодша сестра режисерки, Настя. Марта Смеречинська вивчає цю спільноту, взаємодіє з черницями та розвиває нові стосунки із близькою людиною.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Фільм “Щоденник нареченої Христа” отримав дві нагороди на фестивалі Ukrainian Doc Preview Docudays UA 2020: East Silver Caravan Award та DOK Leipzig Award. Презентація стрічки відбулася на Marché du Film — Festival de Cannes у рамках секції Cannes Docs. Зараз його можна переглянути у всьому світі з англійськими субтитрами.

Онлайн-кінотеатр Takflix передасть 10% з кожного квитка фонду “Повернись живим”, ще 50% — творцям кіно. Дивитися «Щоденник нареченої Христа» можна тут

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Щоденник нареченої Христа

Читати далі

Суспільство

В Києві в ботсаду зацвіли півонії: фото

Опубліковано

У ботанічному саду імені Гришка квітковий рай. Бузок уже вибухає яскравим цвітом, а недавно розцвілися півонії.

Про це повідомили на офіційній сторінці ботсаду в інстаграмі.

Головним партнером бузку є півонія деревовидна, яка квітує одночасно з бузком. Це дозволяє підкреслити враження від квітування бузку та заповнити сад барвами та ароматом. Квіти півонії деревовидної мають діаметр близько 30 см, що сприяє підсиленню інтенсивності загальної кольорової палітри.

фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад

Фото: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Про устрій дендрарію в ботсаду

Сезонність та динамічність парку можуть проявлятися найбільш повно, коли певні його ділянки, завдяки великій кількості квітучих рослин, перебувають у центрі уваги, а потім змінюють своє положення. Концентрація на певних ділянках одночасно цвітучих рослин дозволяє викликати у відвідувачів сильні емоційні враження. Цей прийом успішно використовував Леонід Іванович при створенні дендрарію. Кожного сезону тут відвідувачів очікує нова композиція барвистих квітів і листя.

У травні у сирингарії розцвітає понад півтори тисячі кущів бузку і деревовидних півоній.

Нагадаємо, що в Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО.

Також ми повідомляли, що коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Фото: ботсад

Читати далі

Суспільство

В Дніпрі запрацювала дитяча залізниця: ціни та розклад

Опубліковано

Сьогодні, 4 травня, під звук станційного дзвону розпочався літній сезон на найстарішій в Україні і другій за віком у світі дитячій залізниці.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Дніпровська дитяча залізниця, відкрита у 1936 році, припиняла рух поїздів лише у кілька разів: під час Другої світової війни, карантину та у перший рік широкомасштабного вторгнення.

650 юних залізничників з Дніпра під наглядом інструкторів будуть керувати поїздами, перевірятимуть стан колійної мережі, працюватимуть в якості дикторів, касирів та чергових на станціях.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Подробиці

Дніпровська дитяча залізниця працюватиме:

  • у травні, вересні та жовтні – у вихідні дні з 10:00 до 18:00;
  • у літні місяці – щоп’ятниці з 12:00 до 18:00,  у вихідні дні з 10:00 до 18:00.

Вартість дитячого квитка – 50 гривень, дорослого – 62 гривні.

Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 95д.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, як військовому отримати відпустку закордоном.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: