Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Канадське видання опублікувало захопливу статтю про безстрашну операцію українських військових у Кабулі

Опубліковано

Найбільш авторитетна і впливова газета в Канаді The Globe and Mail присвятила статтю про «безстрашну операцію» українських військових щодо евакуації з Кабула

Про це пише nv.ua.

Кого врятували?

Зазначається, що під час проведеної українцями евакуації з аеропорту Кабула до Києва вивезли 19 афганських перекладачів, зокрема одного з редакції The Globe and Mail, а іншого — який працював на канадське Міністерство оборони.

Як йдеться у статті, рятувальну операцію провели вранці 27 серпня, на наступний день після того, як останній канадський евакуаційний літак покинув Афганістан. І через кілька годин після атаки терориста-смертника біля воріт аеропорту Кабула, внаслідок якої загинули 200 афганців і 13 військових США.

Читайте також: Як офіцер ЗСУ Анатолій Штефан розвінчує міфи російської пропаганди у соцмережах (ВІДЕО)

Після теракту, відповідальність за який взяло на себе місцеве угруповання Ісламської держави, США заявили, що в’їзд в аеропорт буде дозволений тільки іноземним громадянам.

Подробиці евакуації

Попри це обмеження, а також зважаючи на ризики, українські військові пішки увійшли в Кабул. Їхнім завданням було супроводити до аеропорту два мікроавтобуси перекладачами та їхніми сім’ями, які прямували в Канаду, — загалом 19 осіб.

Українські військові оточили і супроводжували машини останні 600 метрів до аеропорту.

Читайте такожСкайдайвинг для екстремалів: де в Україні можна стрибнути з парашутом і скільки це коштує

«Колона увійшла [в аеропорт] завдяки українцям. Ми просто відправили їм фото номерів наших автомобілів … і вони прийшли на місцевий ринок, щоб знайти нас. Вони запитали „Україна?“, Ми відповіли „Так!“, І вони супроводили нас», — сказав Мохаммед Шаріф Шараф, 49-річний батько п’ятьох дітей, який 10 років працював перекладачем, допомагаючи The Globe висвітлювати роль Канади у війні за Афганістан.

Український план евакуації

Дві попередні спроби евакуювати цю групу, організовані Міноборони Канади і Держдепом США, провалилися, бо передбачали, що афганці та їхні родини змогли б самі дістатися до аеропорту.

Це виявилося неможливим через хаос за межами аеропорту, де тисячі жителів Афганістану зібралися в надії на евакуацію.

Видання підкреслює, що український план виявився успішним, на відміну від американського і канадського, завдяки рішенню залучити спецзагін.

Після прибуття в аеропорт 19 афганців розмістили в українському військовому вантажному літаку. Вони вилетіли в Ісламабад разом з групою військовослужбовців та інших афганців, яких українські військові врятували раніше.

У столиці Пакистану їх пересадили на зафрахтований комерційний літак, який доставив групу в Україні з короткою зупинкою в столиці Азербайджану Баку.

Афганці шоковані безстрашністю українців

Евакуйовані заявили, що були приголомшені тим, що українські війська пішли на ризик, щоб врятувати їх, чого не зробили канадські та американські сили.

«Всі були здивовані. Протягом останнього місяця я намагався зробити щось, щоб нас хто-небудь врятував. Ми просили американців, канадців, катарців, всіх — і все марно. Вони боялися вийти … Українські солдати стали для нас янголами. Вони виконали виняткову роботу. У них великі серця», — сказав Джавед Хакман, 33-річний батько чотирьох дітей, який два роки пропрацював в канадському спецзагоні в Кандагарі.

Читайте такожУнікальні кадри злету літака «Мрія» зачарували весь світ (ВІДЕО)

Шараф, Хакмаль і їхні сім’ї прибули до Києва з перепустками, які їм видав за день до української операції Офіс міністра імміграції Канади Марко Мендічіно. У документах зазначено, що пред’явники повинні розглядатися як громадяни Канади і що у них є візи для поїздки в Канаду.

Цих документів було досить, щоб вивести їх з Кабула, але в київському аеропорту Бориспіль прикордонники не знали, що робити з евакуйованими, у багатьох з яких були прострочені паспорти або тільки посвідчення особи. Врешті-решт афганцям надали 15-денні гуманітарні візи для в’їзду в Україну, чому частково посприяло завірення канадського посольства, що їм скоро нададуть притулок в Канаді.

Приклад для інших країн

Як сказано в статті, скоординована українськими військовими евакуація може відкрити шлях до Канади іншим афганцям, які рятуються від талібів. Оттава пообіцяла надати притулок афганцям за умови, що вони зможуть евакуюватися в треті країни. За даними The Globe, канадський уряд звернувся до Києва із запитом на евакуацію інших біженців.

«Хоча драматичну операцію в Кабулі, швидше за все, буде неможливо повторити через погіршення ситуації з безпекою в країні, прокладена стежка Ісламабад-Київ може бути використана для евакуації інших афганців, які прямують до Канади, які дісталися до Пакистану — вони можуть потрапити в Україну, де їх можна буде перевірити й оформити для переселення в Канаду», — пише The Globe.

Читайте такожЯк на Львівщині проходять міжнародні тактичні навчання «Три Мечі – 2021» (ВІДЕО)

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав виданню, що Канада вже направила Києву відповідний запит. За його словами, порятунок афганських перекладачів продемонстрував можливості Збройних Сил України і те, чому Україна нарешті повинна стати членом НАТО.

«У цих жахливих обставинах наші військові продемонстрували хоробрість, високий клас і зразковий професіоналізм», — підкреслив український міністр.

Організувати операцію допоміг і колишній посол Канади в Києві Роман Ващук. За словами дипломата, Київ погодився на рятувальну операцію значною мірою через підтримку, яку отримав від Канади під час війни на Донбасі.

Канада надала Україні фінансову допомогу на суму близько $700 млн з моменту початку конфлікту і з 2015 року направила 200 військовослужбовців на ротаційній основі для підготовки українських військ.

«Це частково є окупністю інвестицій одного за іншим канадських урядів в підготовку українських збройних сил», — сказав Ващук.

Нагадаємо, у зоні ООС визначили кращий артилерійський розрахунок.

Як ми повідомляли раніше, українські спецпризначенці тренувалися стрибати із конвертопланів Osprey.

Головне фото: focus.ua.

Суспільство

Україна вийшла у фінал Євробачення-2024: виступ alyona alyona та Jerry Heil в першому півфіналі (ВІДЕО)

Опубліковано

У місті Мальме, Швеція, пройшов перший півфінал Євробачення 2024, де виступили 15 країн-конкуренток. Цього року Україну представляє alyona alyona та Jerry Heil. 

За першим півфіналом слідкує редакція ШоТам.

alyona alyona та Jerry Heil виступили під номером 5. Номер співачкам ставила талановита українська режисерка Таня Муіньо, яка до того працювала з Кеті Пері, Дженніфер Лопес, Harry Styles, Post Malone, The Weeknd та іншими світовими зірками.

В кінці свого номеру сказали: “Дякую за підтримку України”.

Зазначимо, що у півфіналах могли голосувати лише глядачі тих країн, які беруть участь у відповідному півфіналі. Тобто в Україні можна віддати свої голоси лише 7 травня. У першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

Фінал пісенного конкурсу відбудеться у суботу, 9 травня.

Де буде показана трансляція 

Читати далі

Суспільство

UAnimals запустили онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля

Опубліковано

Зоозахисна організація UAnimals запустила онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля. Це історії про тварин, людей, водойми, ліси та заповідники під час війни, а також про зв’язок людини й природи, про милосердя і порятунок, про жорстокість та байдужість. 

Про це повідомили представники UAnimals у Telegram.

“На прикладі окремих людей, компаній, притулків, організацій тощо ми показуємо, як по-різному люди ставляться до навколишнього світу, і шукаємо відповіді на щоденні болісні питання про гуманне співжиття”, — зазначають зоозахисники.

Читайте також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

На сайті представлені інтерв’ю із людьми, які рятували тварин, розслідування про тих, хто завдає шкоди природі та тваринам, аналітичні тексти, колонки, репортажі тощо. Видання можна почитати українською та англійською.

Почитати онлайн-видання можна за посиланням.

Нагадаємо, на Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги.

Фото: UAnimals

Читати далі

Суспільство

На вокзалі Києва відкрився пункт рекрутингу до армії

Опубліковано

Міністерство оборони України 7 травня 2024 року в Києві на Центральному залізничному вокзалі відкрило інформаційну точку, де можна отримати інформацію про рекрутингові центри, які діють на території України.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Спеціально навчені працівники Укрзалізниці надаватимуть інформацію щодо вакансій у ЗСУ та відповідатимуть на поширені питання про посади у військових підрозділах.

Цей пілотний проєкт Міністерства оборони України за підтримки Укрзалізниці має на меті прозоро інформувати людей про можливості ефективної допомоги Силам оборони України та стимулювати до добровільного залучення на військову службу.

Читайте також: Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

«Кожного тижня в Україні відкриваються центри рекрутингу української армії. За декілька місяців їх мережа буде по всій Україні. У будь-якому центрі до лав Сил оборони може долучитися людина з будь-якого регіону. Це можливо, навіть маючи на руках повістку для уточнення облікових даних. Тому інформаційні пункти на залізничному вокзалі дозволять нам максимально донести цю інформацію до громадян», — зазначила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова.

Інформаційний пункт рекрутингу знаходиться в центральному вестибюлі вокзалу, між головним інфопоінтом та входом до зали №3.

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: УЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: