Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
dsc 2431 dsc 2431

Економіка

У Миколаєві будують одне з найбільших суден в історії незалежної України

Опубліковано

У Миколаєві на суднобудівному заводі “Нібулон” на різних стадіях готовності перебуває три замовлення, серед яких – одне з найбільших суден в історії підприємства та незалежної України судно – 140-метрове судно-перевантажувач. Про це повідомляє прес-служба підприємства.

“У машинному відділенні готуються до встановлення фундаменти головних дизель-генераторів. Активно виготовляються необхідні комплектуючі 140-метрового перевантажувача і на інших дільницях заводу, зокрема в монтажно-трубній та механо-слюсарній, у цеху металообробки та збірно-секційному цеху”, – повідомили у прес-службі.

Також триває будівництво третього буксиру проекту POSS-115. На судні тривають добудівні роботи, зокрема в машинному відділенні проводиться монтаж трубопроводів та гідравлічні випробування загальносуднових систем. Водночас розпочато виготовлення та встановлення труб систем обслуговування енергетичної установки, ведуться роботи з монтажу пристрою підйому ходової рубки, в якій йде підготовка до зашивки та встановлення пульта судноводіння. Спеціалісти електромонтажної дільниці завершують підключення головного розподільного щита.

Читайте також: У Миколаєві будують танкер для голландської компанії

Тим часом у житловій частині буксира встановлюються панелі зашиття, ведеться укладання кахельної плитки в санітарних блоках, на камбузі і в пральні.

Четвертий буксир проекту POSS-115  є завершальним у черговій серії суднобудівних замовлень цього проекту, передбачених виробничою програмою на 2018-2019 рр.. Тут встановлюється приварне насичення і вентиляція, розпочато виготовлення і монтаж труб під ізоляцію і зашиття. Разом із цим суднобудівники проводять підготовчі роботи до встановлення гвинто-рульових колонок та устаткування машинного відділення.

Читайте також: Від банкрутства до мільйонного прибутку: Топ-7 відроджених заводів України

Така активна реалізація суднобудівної програми компанії є, у свою чергу, позитивним сигналом для українських металургів. Уже в найближчі роки нібулонівський флот складатиме 100 суден, збудованих з українського металу та працюючих з українським екіпажем, під українським прапором на водних шляхах нашої країни.

Що відомо про завод?

У серпні 2012 року компанія “НІБУЛОН” придбала основні фонди та майновий комплекс Миколаївського суднобудівного заводу “Лиман”. У вересні на його базі було створено новий підрозділ компанії, спрямований на суднобудування і судноремонт, – суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН».

В січні 2017 року у рамках співробітництва з Європейським інвестиційним банком було завершено перший етап модернізації виробничих потужностей підприємства, зокрема, будівництво нового цеху металообробки та складу металу з ділянкою очистки та ґрунтовки металу із загальним обсягом одночасного зберігання металопрокату 10 000 тонн.

Читайте також: На Запоріжжі будують зерновий термінал

В травні 2017 року компанія завершила перший етап модернізації, у рамках якого було введено в експлуатацію автоматичну лінію очищення і ґрунтування металопрокату та цех металообробки з машинами плазмової і газової різки. Таким чином, компанія вийшла в лідери регіону за рівнем оснащеності суднобудівних потужностей.

14 листопада 2017 року на суднобудівному заводі компанії введено в експлуатацію новий збірно-секційний цех для будівництва суден, зведений у рамках масштабної реконструкції підприємства та за підтримки Європейського інвестиційного банку. Збірно-секційний цех оснащено чотирма мостовими радіокерованими кранами вантажопідйомністю по 10 т кожний та сучасним зварювальним обладнанням. Таким чином, тільки новий цех завдяки своїм потужностями виготовлятиме близько 4000 т металоконструкцій на рік.

Завдяки модернізації стапельного майданчика, суднобудівний завод отримав можливість будувати судна довжиною до 140 м. Майже одночасно з завершенням реконструкції, 23 травня 2018 року, на заводі закладено судно пр. П-140 для перевантаження у морі довжиною 139.5 метрів та вантажопідйомністю 10000 т. Таким чином, враховуючи попередні етапи автоматизації та механізації корпусообробного виробництва, технічні спроможності суднобудівного заводу “Нібулон” наразі відповідають найкращим світовим взірцям.


Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: