Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
brooke lark 194253 unsplash 1 brooke lark 194253 unsplash 1

Суспільство

В Україні з’явиться Школа жінок-лідерок

Опубліковано

Установча зустріч жінок-лідерок, які прагнуть опанувати основами управління та бізнесу і здобути фахову спроможність задля забезпечення гендерної рівності й успішного розвитку ОТГ, відбулась 12 березня в Одесі, передає Укрінформ.

Хто є ініціатором?

Проект створення Школи жінок-лідерок задля розширення їх прав і можливостей на місцевому рівні та формування мережі активних жінок ініціював Одеський Центр розвитку міського самоврядування (ЦРМС), створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

“Ми раді вітати вас, сподвижників реформи децентралізації, які переконані, що жінкам належить змінити стереотипи управлінської та політичної культури і посилити свій вплив для розвитку місцевих громад. Бо хоч жінки й становлять близько половини працездатного населення Одещини, чоловіки продовжують домінувати в органах державної влади, місцевого самоврядування та бізнес-сфері. Для прикладу, усього три жінки очолюють 28 новоутворених територіальних громад Одещини, так само жінки становлять менше чверті депутатів обласної ради. Ситуація потребує змін, і створення Школи жінок-лідерок може стати першим важливим кроком у напрямку досягнення гендерної рівності”, – зазначила радниця Одеського ЦРМС.

За її словами, протягом наступних місяців експерти й радники Центру допоможуть набути учасникам установчої зустрічі фахової спроможності.

Читайте також: Український музей створив футболки проти стереотипів, пов’язаних з жінками

Як відбуватиметься освітній процес?

“Заняття у Школі жінок-лідерок будуть проводити як радники ЦРМС, так і залучені ними досвідчені спеціалісти. Формат навчання – тренінги і семінари з питань гендерно орієнтованого бюджетування, стратегічного менеджменту, професійного вигорання, формування іміджу та мистецтва комунікації, залучення громадян до прийняття рішень органів місцевого самоврядування тощо”, – зауважила радниця Одеського ЦРМС.

Староста Куяльницької ОТГ, заступник голови Авангардівської міськради, депутат Білгород-Дністровської міськради та інші учасниці установчої зустрічі, яких було залучено до проведення практичних вправ з моделювання ситуацій, внесли низку власних пропозицій до планування Школи жінок-лідерок, у тому числі навчання взаємодії з представниками молодіжного середовища, набуття знань з основ управління людьми, врегулювання конфліктних ситуацій.

Обласна Школа жінок-лідерок функціонуватиме до кінця поточного року.

Що потрібно знати про програму
“U-LEAD з Європою”?

Програма “U-LEAD з Європою” – це програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку. Спільно фінансується Європейським Союзом та державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

Суспільство

На одній зі станцій метро в Харкові зняли таблички зі старою назвою

Опубліковано

На станції метро Пушкінська в Харкові зняли таблички зі старою назвою, тепер вона носить назву: станція Ярослава Мудрого.

Про це повідомляють Bykvu.

Про зміну назви

Унаслідок ударів армії РФ по Харкову 23 січня 2024 року, місцева влада прийняла рішення перейменувати кілька вулиць, включаючи вулицю Пушкінську, яку перейменували на вулицю Григорія Сковороди.

Читати також: У “Київ Мілітарі Хаб” відкрили безоплатний спортзал для реабілізації ветеранів

Також було вирішено змінити назву станції метро, що раніше мала аналогічну назву. 26 квітня 2024 року топонімічна комісія вибрала нову назву – Ярослава Мудрого, обравши її серед двох пропозицій.

Загалом, 26 січня 2024 року в Харкові перейменовано 65 топонімів, повʼязаних з Росією. 

Також ми повідомляли, що Естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів.

Нагадаємо, що з онлайн-продажу вдалося вилучити 700 російських книжок.

Фото: Вікіпедія

Читати далі

Суспільство

alyona alyona & Jerry Heil вперше заспівали на сцені Євробачення-2024 (ВІДЕО)

Опубліковано

Представниці України на Євробаченні-2024 alyona alyona та Jerry Heil провели свою першу репетицію виступу на сцені у Мальме, де цього року пройде конкурс.

Про це повідомляє МКІП.

Про виступ

На сцені представниці України на 68-му пісенному конкурсі зʼявилися самі – без танцівників та беквокалу. Під час їх виступу сцена Malmö Arena стала полотном для оспівування жіночої сили, стійкості та єдності, необхідної для подолання життєвих викликів.

Друга репетиція представниць України відбудеться вже 1 травня. Півфінали Євробачення проведуть 7 та 9 травня. Alyona alyona & Jerry Heil виступлять у першому півфіналі під номером 5.

Читати також: Як скористатися мультишерингом документів у застосунку «Дія»

Все про “Євробачення-2024”: що чекає на глядачів

У цьому році 68-й пісенний конкурс “Євробачення” відбудеться у шведському місті Мальме. Перші два півфінали заплановані на 7 та 9 травня, а грандіозний фінал відбудеться 11 травня.

Організатори зробили кілька змін у правилах конкурсу. Наприклад, збільшений час для глядацького голосування у фіналі: воно розпочнеться перед виступом першого учасника. Детальніше про всі нововведення можна дізнатися з офіційного оголошення.

Україну представлятимуть alyona alyona & Jerry Heil з піснею “Teresa & Maria”. Вони виступлять у першому півфіналі під номером 5. Наразі їхній трек є одним з найбільш популярних серед композицій цьогорічних учасників “Євробачення”: він зібрав 4,7 мільйона переглядів на офіційному YouTube-каналі конкурсу.

Нагадаємо, що на книжковому ярмарку в Буенос-Айресі представили український стенд.

Фото: Eurovision Song Contest та Суспільне Євробачення

Читати далі

Суспільство

Переселенка із Сєвєродонецька відкрила сучасну клініку в Києві, де працюють тільки ВПО 

Опубліковано

До війни Олена Паталаха проживала в Сєвєродонецьку, була керівницею кафедри стоматології Луганського державного медичного університету та володіла медичним центром.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

фото: Мінреінтеграції

Про відкриття стоматології

Жінка відкрила свою власну стоматологічну клініку в місті Сєверодонецьк у 2005 році. Навіть після 2014 року, коли конфлікт на сході України набув повномасштабного характеру, її клініка продовжувала працювати, надаючи безкоштовні послуги військовослужбовцям.

фото: Медичний центр “Естетик-центр” у Сєвєродонецьку 

Після початку інтенсивного вторгнення в рідне місто, Олена була змушена залишити його. Разом із своєю командою вони вирішили переїхати до Києва.

Читати також: Саша Махов. Історія журналіста і воїна з Луганська

Олена поділилася, що саме пацієнти та її колектив надихнули її зібрати сили та розпочати спочатку. Попри складнощі, лікарка та її команда змогли отримати всі необхідні документи для роботи у новому місті. І в результаті нова клініка відкрила двері для перших клієнтів у Києві.

Відомо також, що зараз стоматологія вже почала повноцінну роботу. Там працюють переселенці.

Ми вдячні цьому прекрасному місту за те, що дало нам шанс жити та працювати, створювати здорові та щасливі посмішки попри війну“, – підкреслює Олена Паталаха.

Нагадаємо, що естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів.

Також ми повідомляли, що у Харкові можуть з’явитися вулиці на честь Олени Пчілки, Тичини й Гребінки.

Фото: архів Олени Паталахіної.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: