Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
pawel czerwinski 759725 unsplash 1 pawel czerwinski 759725 unsplash 1

Суспільство

Українка організувала сортування сміття у багатоквартирному будинку

Опубліковано

У Львові Афіна Черкезова у 325-квартирному будинку на вул. Княгині Ольги створила пункт сортування сміття, пише EcoTown.

27-річна журналістка разом з сусідами роздільно збирає макулатуру, скло, алюмінієві та жерстяні бляшанки, пет-пляшки, кришечки, пластик різних видів, кольорові та прозорі пакети – загалом 11 компонентів.

Як усе почалося?

Дівчина переїхала до Львова з Хмельницького у 2016 року і нині орендує у будинку житло. Розповідає, що вдома почала сортувати сміття улітку 2017 року, коли після пожежі на Грибовецькому сміттєзвалищі з міста кілька місяців не вивозили відходи. Спочатку всі відходи Афіна Черкезова збирала на балконі.

“Коли назбирувалалося багато, викликала кур’єра “Зеленої коробки” – фірми, яка займається переробкою вторсировини, – згадує дівчина. – А потім дізналася, що на сусідній вулиці весь будинок сортує сміття, – і разом із головою нашого ОСББ пішла подивитися, як організований роздільний збір вторинної сировини”.

Афіна Черкезова розповіла про сортування відходів у групі будинку у “Фейсбуку” і поставила на голосування питання щодо організації власного роздільного збору відходів. Ідею підтримали 50 людей, а голова об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, побачивши результати голосування, пообіцяв допомагати.

Читайте також: Ще одне українське місто приєдналося до сортування сміття

Наразі сміття перебирають у двох комірчинах, які знаходяться біля кожного під’їзду і де зазвичай зберігають візочки та велосипеди.

“Два невеликі приміщення площею близько 6 кв м. були вільні, ми зробили ремонт і поставили кілька картонних ящиків, на які почепили картки з написами, що куди класти, – розповідає Афіна. – Я писала пости в нашу групу, зняла відео з роз’ясненням, малювала плакати і вивішувала їх у комірчинах”.

Відходи сортують не всі мешканці будинку на вул. Княгині Ольги, зауважує дівчина.

“Ті, кому ліньки мити і стискати використану тару, викидають усе у загальні смітники, – розповідає вона. – Та все ж більшість людей готові до сортування відходів – треба лише створити умови”.

Відсортовану вторинну сировину вже один раз здавали спеціальній фірмі, зауважує Афіна Черкесова.

“Майже до стелі заповнили “Мерседес Спрінтер” – за 13 м куб. відходів отримали 574 гривні, – наголошує вона. – Тішить, що це гроші за сміття, яке за інших умов потрапило б на вічне звалище, а так планета буде чистіша, а ми маємо додаткові кошти для ОСББ”.

Читайте також: Мінприроди створило мапу пунктів збору сміття на переробку

Також Афіна Черкезова намагається не купувати боксів, які використовують у кулінарії, та пакетів, у яких зазвичай продають чіпси. «Такі відходи не приймає фірма, яка купує вторсировину у нашого ОСББ, – пояснює дівчина. – Відмовилася і від одноразових пакетів, замінивши їх еко-торбинками з транини, а для м’яса беру з собою у магазин спеціальний контейнер”.

Нагадаємо, що київський благодійний магазин “Ласка” запустить станцію сортування текстилю.

Суспільство

На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Опубліковано

У Київській області було виявлено одну з найбільших популяцій сон-трави. Ці рідкісні квіти процвітають поруч з містом Обухів.

Про це у Facebook повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

фото: КЕКЦ

Про цвітіння

Зазначається, що під Обуховом виявили найбільшу у регіоні популяцію сон-трави (сон чорніючий). Ця рослина занесена до Червоної книги України і є дуже рідкісною. Він росте на степових схилах чи старих соснових лісах. У лісах його знищують рубки, а в степу – оранка.

фото: КЕКЦ

Читати також: Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

“Ця популяція сну виявилася найбільшою в Київській області, ми нарахували там близько 1000 рослин сну. Для порівняння, вже 30 рослин сну, що ростуть в одному місці, вважається значною популяцією для того, щоб брати її під охорону”, – йдеться у повідомленні.

У КЕКЦ поінформували, що для охорони цієї популяції сон-трави екологи створюватимуть пам’ятку природи.

Нагадаємо, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: КЕКЦ

Читати далі

Суспільство

Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

Опубліковано

Депутат з Естонії Крісто Енн Вага, який збирає кошти для ЗСУ, прибув до Києва на велосипеді.

Про це він повідомив в соц.мережі Х.

фото: Крісто Енн Вага

“Я зробив це! Проїхав на велосипеді від Таллінна до Києва, щоб показати, що війна триває лише на відстані велопрогулянки, і висловити підтримку захисникам. Тож зосередьмося на тому, щоб допомогти Україні виграти цю війну та перемогти терористичну росію”, – написав він.

Читати також: У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Мета його поїздки – зібрати 50 тисяч євро на потреби Сил оборони України разом з інтернет-спільнотою NAFO, яка підтримує нашу країну та протистоїть російській пропаганді. Для цього була створена окрема сторінка, на якій збирають пожертви. Зі зібраних коштів планують закупити машини та FPV-дрони для військових.

Нагадаємо, що українські музиканти виступатимуть на фестивалі Sziget в Будапешті: хто саме.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

Суспільство

У Львові девʼять мозаїк позначили охоронним знаком

Опубліковано

У 2024 році ще дев’ять мозаїк у Львові були визнані міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит” як об’єкти культурної спадщини.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

фото: Львівська міська рада

Про ініціативу

Щоб підкреслити їхню цінність та важливість збереження, мозаїки в Львові почали позначати міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Крім того, власникам будівель чи установам, які їх утримують, пояснюють, що вони зобов’язані зберігати ці мозаїки.

Під таким знаком вже позначено 54 мозаїки у місті, які, хоч і розміщені не завжди у будівлях-пам’ятках, але все ж належать до об’єктів культурної спадщини, зазначають у міськраді.

фото: Львівська міська рада

Читати також: Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

У листопаді 2023 року почали маркувати мозаїки у місті міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Цей знак є захисною емблемою Гаазької конвенції про охорону культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Нагадаємо, що українська акторка Іванна Сахно зіграє головну роль в продовженні M3GAN.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: