Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Веганське м’ясо в Україні: підбірка рослинних аналогів м’яса, що присутні на українському ринку

Опубліковано

Світовий ринок рослинних продуктів стрімко розвивається. Україна ж не стоїть осторонь: рослинне молоко виготовляють вже не лише мікропідприємства, а навіть гіганти молочної промисловості. Те ж саме стосується альтернатив м’ясу: за останні кілька місяців з’явилось кілька нових виробників фаршу, котлет для бургерів та інших варіацій м’ясних аналогів в Україні. Знайти всі ці продукти теж стає легше: нині це вже не лише інтернет-магазини, а мережі відомих супермаркетів та заклади харчування. 

Спеціально до Дня без м’яса, який відзначають 20 березня, активістки кампанії UA Plant-Based вже спробували найдоступніші та найцікавіші різновиди м’яса з рослин і охоче діляться своїми враженнями у цій підбірці.

Beyond Meat 

Звичайно беззаперечним лідером і фаворитом є Beyond Meat, адже веганські бургери — не новинка. Їх готують з 1982 року. Але вчені Beyond Meat розробили формулу, завдяки якій, рослинне м’ясо за консистенцією, запахом, смаком і кольором майже неможливо відрізнити від тваринного.

У «м’ясі майбутнього» немає ГМО, глютену, сої, антибіотиків, холестерину, гормонів і паразитів. А на його виготовлення використовують в рази менше ресурсів, ніж на тваринне.

Першим місцем, де можна було скуштувати Beyond Meat в Україні, став заклад «Oxota na Ovets» від «Сім’ї ресторанів Дмитра Борисова». Beyond Meat з’явилося там влітку 2019 року, а в листопаді у компанії з’явився офіційний дистриб’ютор в Україні. Страви з Beyond Meat уже можна спробувати у десятках ресторанів різних міст України. Продукція для домашнього приготування продається в Еко-Лавці, Metro, Vegetus, WineTime, GoodWine. Офіційний дистриб‘ютор Beyond Meat в Україні компанія «Вест Мілз». Наразі на полицях представлені тільки два види продукції: ковбаски й котлети.

Beyond Meat заполонили серця багатьох, не лише веганів, але й тих, хто прагне зменшити споживання продуктів тваринного походження. Смак, текстура, вигляд — максимально нагадують справжнє м’ясо. Єдиний мінус — ціна.

Склад продукту: вода, ізолят горохового білка (18%), канолова олія, рафіноване кокосове масло, коптильні ароматизатори, стабілізатори: целюлоза, метилцелюлоза, гуміарабік, картопляний крохмаль, мальтодекстрин, екстракт з дріжджів, сіль, соняшникова олія, сухі дріжджі, антиоксиданти: аскорбінова кислота, оцтова кислота, барвник: екстракт буряку, модифікований кукурудзяний крохмаль, яблучний екстракт, концентрат лимонного соку.

Поживна цінність: одна котлета Beyond Meat має 265,5 ккал та містить жирів 17,7 г; вуглеводів 9,7 г; білків 17,7 г; не містить солі й цукру.

Instagram

Де купити? westmills.com.ua

Ціна: близько 250 грн за 2х113,5 г.

Garden Gourmet

У лютому цього року всі новиннєві портали повідомляли про те, що в кінці 2021-го Компанія Nestle запускає в Україні продаж лінійки рослинних продуктів Garden Gourmet. У лінійку продуктів Garden Gourmet в Україні увійдуть рослинні котлети для бургера, рослинні сосиски, рослинні фрикадельки й нагетси.

Уже зараз спробувати котлети цього бренду можна в бургерах у львівському веганському ресторані ОМНОМНОМ. І хоч в основі цього продукту соєвий протеїн (54,6%), він найбільше з усіх, схожий на Beyond Meat. Котлети соковиті, ніжні, схожі на м’ясо текстурою та смаком, мають запах приготованої на вогні їжі. Якою буде роздрібна ціна продукції Garden Gourmet і де ще можна буде його скуштувати — поки невідомо. Ціна за бургер у львівському закладі зараз — 240 грн. 

Naturly 

Продукцію данської компанії Naturly вже досить давно можна знайти в Сільпо та на полицях магазинів з рослинними продуктами. Проте, асортимент в Україні значно менший ніж у Європі. До нас привозять лише аналог вершкового масла, фарш та котлети для бургерів, тоді коли компанія також виготовляє сосиски, фалафель, курячі шматочки, морозиво та піцу. І нагадуємо, що все це на 100% з рослин, адже слоган компанії «Їж рослинне, бо у нас нема планети Б».

Щодо смаку, то фарш має приємний, горіховий присмак, текстура пружна, зайва волога відсутня. Чудово підходить для котлет чи тефтель, проте може бути сухуватим для страв з тістом (чебуреки чи пельмені, наприклад).

Склад продукту: регідратований соєвий білок/ізолят (58%), вода, кокосова олія, соєве борошно, пшенична клейковина, мигдаль, томат, ферментована декстроза, крохмаль тапіоки, сіль, екстракт солоду, барвник (буряк), натуральний аромат, мальтодекстрин, стабілізатор (метилцелюлоза). 

Харчова цінність на 100 г продукту: 814 ккал; білки 18 г; жири 10 г; вуглеводи 6,2 г.

Instagram

Де купити? naturli-foods.com/naturli-in-ukraine/

Де скуштувати? на жаль, не вдалось знайти інформацію про заклади, які готують страви з фаршем Naturly.

Ціна: 187 грн за 400 г.

 Eat Me At 

Eat Me At — рослинний фарш на основі соєвого ізоляту, створений українцем, який сам відмовився від м’яса та, надихнувшись американським Impossible Food, вирішив відтворити щось подібне в Україні. «Метою було зробити м’ясо з рослин, яке на смак було максимально наближеним до тваринного та було б корисніше за своїми властивостями», — ділиться засновник компанії Андрій.

Формат фаршу, який обрали Eat Me At, на відміну від решти українських виробників — дуже зручний, адже це не котлети, а власне маса, з якої можна приготувати будь-яку страву: лазанью, пельмені, голубці чи макарони з соусом болоньєзе. На сайті продукту зібрано безліч рецептів різної складності з їх продуктом.

Якщо порівнювати з фаршем від Naturly, то Eat Me At більш вологий за консистенцією та менш приправлений спеціями, що однозначно має свої переваги.

Склад продукту: вода питна, ізолят соєвого білка, олія соняшникова рафінована, олія кокосова, білок картопляний, метилцелюлоза, екстракти дріжджові, сік буряковий концентрований, барвник цукровий колер, сіль кухонна, натуральні ароматизатори.

Поживна цінність на 100 г продукту: 270 ккал; білки 15,4 г; жири 19,8 г; вуглеводи 7,6 г; сіль 0,71 г; не містить цукру.

Instagram

Де купити? В точці видачі замовлень м. Київ, вул. Верхній Вал, 58/28, а також в Maosfood, Vegetus, Еко світ і FireFlys у Львові.

Де скуштувати? в закладах Києва: Альтруїст, Імбир, Holy Avocado та Orang+Utan. 

Ціна: 160 грн за 350 г.

Dream Eat 

Навіть кондитерська компанія АВК на початку 2021 року заявила про те, що вони почали виробництво рослинного м’яса і представили свій перший продукт в цьому напрямку — котлети для бургерів. Окрім високого вмісту білка та збалансованого амінокислотного складу, виробник заявляє, що це перший подібний продукт на українському ринку, що не містить метилцелюлози: «Ми зробили продукт без антибіотиків, холестерину, штучних ароматизаторів, барвників та консервантів. Dreameat — перше рослинне м’ясо на ринку без вмісту метилцелюлози. Простими словами, без паперу», — заявив Володимир Авраменко, власник АВК.

Текстура котлет розсипчаста, волокниста, їх легко та зручно обсмажувати на грилі чи сковорідці. Відчувається ледь помітний смак спецій.

Виробник також планує розширити лінійку та виробляти також фарш і ковбаски.

Нещодавно також продукція Dreameat отримала екосертифікацію, що підтверджує відсутність впливів на довкілля та здоров’я людини. 

Склад продукту: вода питна, олія рослинна соняшникова високоолеїнова, ізолят протеїну соєвого, глютен пшеничний, крохмаль, клітковина пшенична, 2 % і менше: сіль морська, желюючі агенти: карагінан, конжакова камедь, альгінат натрію; ароматизатори натуральні, рис червоний ферментований, цибуля сушена, барвник натуральний «Карамель», перець чорний мелений, оцет натуральний.

Поживна цінність на 100 г продукту: 260 ккал; жири 18,0 г; вуглеводи 5,0 г (з яких 0,7 г); білки 18,0 г.

Instagram

Де купити? dreameat.com.ua

Де скуштувати? NLSN&FRNDS CF, Trattoria No 5 (м. Київ)

Ціна: 100 грн за 2х120г.

Vegetus 

ТМ «Вегетус», яка давно радує всіх веганів України сосисками, ковбасами, паштетами та тофу, наприкінці 2020 року презентували три види котлет для бургерів. В основі котлет, як і в більшості продуктів від Вегетуса, сейтан (пшеничний білок) та соєвий білок. Проте, виробник розробив одразу три різновиди котлет і по складу вони досить різні: Апетитні — на основі тофу, фірмові — з суміші соєвого та пшеничного білка, а делікатесні — лише з пшеничного білка. Найбільше нам сподобались фірмові. Поєднання соєвого та пшеничного протеїну зробили котлети ніжними та соковитими, а за своєю текстурою ці котлети нагадують відбивну. Вони досить щільні, не розсипчасті та волокнисті. 

Склад котлет «Фірмових»: білок соєвий, білок пшеничний, борошно рисове, вода питна, крохмаль кукурудзяний, олія соняшникова, олія кокосова, спеції (кмин, цибуля, перець, паприка копчена), ароматизатори, гідролізований рослинний білок, рослинні волокна, метилцелюлоза, цитрусові волокна, крохмаль картопляний, сіль кухонна, барвник (концентрований буряковий сік, екстракт ячмінного солоду). 

Харчова цінність на 100 г продукту: 181,3 ккал; жири 8,5 г; вуглеводи 11,2 г (з них цукри 1,7 г); білки 15,0 г; сіль 1,62 г.

Instagram: instagram.com/vegetus_ukraine/

Де купити? у фірмових магазинах «Вегетус» та на сайті.

Де скуштувати? нема інформації.

Ціна: 112,8 грн за 2х120 г.

Yummy-Yummy

ТМ Yummy-Yummy — виробник соєвих котлет для бургерів з Одеси. Котлети соковиті, волокнисті, добре смажиться, не розпадається, на смак схоже на м’ясо, але не настільки виразно, як, наприклад Beyond Meat.

Склад продукту: вода, соєвий білок, рослинна олія, натуральні ароматизатори, барвник екстракт буряка, метилцелюлоза.

Харчова цінність на 100 г продукту: 250 ккал; жири 20 г; білки 18 г; вуглеводи 4 г; сіль 0,8 г.

Де купити? магазинах Прованс, Мадам Броколі та Баклажан (м. Одеса) або з доставкою через Instagram.

Instagram

Де скуштувати? Зелень кафе (м. Одеса)

Ціна: 88 грн за 2х120 г.

Vegurman 

Vegurman пропонує нетиповий для нашого ринку продукт — сухі шматочки рослинного білого та червоного м’яса. Продукт потребує розмочення у воді чи бульйоні перед приготуванням. На смак і вигляд нагадує шматочки курячого м’яса. Чудово підходить для супів, підлив та рагу. Червоне м’ясо від білого відрізняється лише наявністю бурякового соку у складі та, відповідно, кольором. Безумовно такий продукт має свої переваги: не потребує заморозки, має довгий термін зберігання, легкий (після розмочування збільшується у вазі вдвічі, зручно брати з собою в дорогу, можна заправити своїми улюбленими спеціями та готувати страви, в яких використовують звичайне м’ясо, дешевший за більшість інших аналогів м’яса. 

Склад продукту: борошно соєве харчове, глютен пшеничний, ізолят соєвого білка, сіль харчова, розпушувач — гідрокарбонат натрію (сода харчова). 

Харчова цінність на 100 г продукту:  жири 1,0 г; вуглеводи 20,0 г; білки 58 г; сіль 0,1 г.

Instagram

Де купити? vegurman.com

Де скуштувати? на сайті є перелік закладів де можна скуштувати продукт.

Ціна: 65 грн за упаковку у 100 г, або ж 470 грн за кг (ціна на сайті виробника, ціна роздрібних продавців може відрізнятись).

Dynameat

Dynameat позиціюють себе, як перший український бренд рослинного м’яса. Компанія з’явилась у вересні 2020 року в Одесі. На смак котлети Dinameat дуже схожі на Dream Eat та Yummy-Yummy.

Склад продукту: вода, ізолят горохового білка, оливкова олія, цибуля, соєве борошно, стабілізатор метилцелюлоза, сіль, перець, спеції, натуральні ароматизатори, екстракт неактивних пивних дріжджів, екстракт буряка.

Харчова цінність на 100 г продукту: 256 ккал; жири 16,2 г; вуглеводи 9,1 г; білки 21 г; цукор 0 г; сіль 0,9 г.

Instagram

Де купити? dynameat.co

Де скуштувати? Vega room (м. Львів), ресторан U (м. Одеса).

Ціна: 140 грн за 2х110 г.

Bobinata 

Перша стартап-компанія в Україні, яка розробила унікальний рослинний продукт з високим вмістом білка. А унікальність продукту полягає в тому, що він продається уже готовим до вживання і не потребує приготування. Достатньо просто розігріти його у мікрохвильовці, на сковорідці чи в духовці, або просто споживати холодним. Виробник пропонує три смаки продукту: класичний, пряний та сальса. Для любителів гострого найкраще підійде сальса. Класичний не має яскраво вираженого смаку, а пряний містить найбільше спецій. На смак продукт трохи нагадує в’ялене копчене м’ясо, а при тушкуванні з кокосовими вершками — курку.

Склад продукту: соєвий ізолят, білок пшеничний, сіль, цукор, сода харчова, соняшникова олія, барвник натуральний «червоний рис», спеції, емульгатор соєвий лецитин, ароматизатори м’яса на рослинній основі, лимонна кислота.

Харчова цінність на 100 г продукту: 247 ккал; жири 8 г; білки 30 г; вуглеводи 14 г.

Де купити? instagram.com/bobinata.food

Де скуштувати? поки, на жаль, в жодному закладі нема в меню страв з цим м’ясом.

Ціна: 160 грн за 400 г.

Wanted Vegan

Засновник Wanted Vegan Роман Квашенко хоч і не веган, але дотримується правильного харчування та переймається проблемами екології. Його продукт для тих, хто хоче урізноманітнити харчування або ж поступово відмовитись від м’яса, але ще не готовий прощатись з його смаком. Продукція Wanted Vegan містить виключно рослинні компоненти: горохові та пшеничні текстуровані білки. В них міститься більше протеїну, ніж в аналогах тваринного походження. Смак м’яса досягається шляхом правильно підібраного набору спецій. Зараз на ринку представлені котлети та два види нагетсів. Окрім цього, компанія планує виготовляти веганський фарш.

На смак нагетси дійсно дуже нагадують курячі аналоги, мають ніжний, м’який смак та текстуру курячого м’яса. 

Склад нагетсів: вода, текстурований пшеничний білок (пшеничний, гороховий), олія соняшникова рафінована, стабілізуюча система (білок бобовий, білок гороховий, метилцелюлоза, сіль, ароматизатор «Курка», екстракт цибулі. Суміш панірувальна: сухарі пшеничні.

Харчова цінність на 100 г продукту: 145 ккал, жири 6,45 г; білки 15 г; вуглеводи 6,16 г, сіль 1,2 г.

Instagram

Де купити? На разі продукцію Wanted Vegan у можна придбати в Києві, Хмельницькому, Дніпрі у мережах Winetime та Мегамаркет.

Де скуштувати? Thisispivbar та Orang+utan у Києві. 

Ціна: 180 грн за 230 г.

Це далеко не вичерпний список рослинних альтернатив м’ясу на українському ринку. Як мінімум, в супермаркетах Ашан та Фора можна знайти сосиски та котлети від ТМ MR Grill, проте, попри високу ціну, готувати їх досить складно: котлети розпадаються на грилі, а сосиски більше схожі на паштет.  

Також в мережі супермаркетів Метро з’явились котлети для бургерів Moving Mountains у складі яких гриби, соя, горох та пшеничний білок. Продаються упаковками по 8 котлет. Ціна за упаковку 712 грн. 

Впевнені, що це ще не все і що ринок рослинних альтернатив продовжуватиме рости. А також нагадуємо, що інформація щодо цін, закладів та точок продажів стрімко міняється, а опис смакових якостей — дуже суб’єктивний та відповідає виключно вподобанням представниць кампанії UA Plant-Based.  

Варто додати, що можна дотримуватись повністю рослинного раціону, харчуватись здорово та збалансовано, не вживаючи при цьому альтернатив м’ясу взагалі. Достатню кількість жирів, білків та вуглеводів можна отримати, харчуючись більш звичними для нас продуктами: овочами, фруктами, зеленню, крупами, бобовими та грибами. 

Більше про збалансоване веганське харчування можна дізнатись, пройшовши 10-ти денний безплатний Plant-Based Challenge. Реєструйтесь за посиланням.

Авторка статті: Андріана Федевич – представниця кампанії UA Plant-Based. 

Суспільство

В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Опубліковано

Україна зробила значний крок вперед за останній рік у Індексі свободи слова від “Репортерів без кордонів” (RSF), піднявшись на 18 позицій. У цьому контексті країна покращила свої показники у політичній сфері та збільшила коефіцієнт безпеки.

Про це повідомляє RSF.

Результати RSF

Навіть при повномасштабній війні, Україна отримала оцінку, яка покращилася на 3,81 бала, що було несподіваним для RFS. Організація пояснює це поліпшенням політичного фактора (36) та підвищенням коефіцієнта безпеки (142).

Читати також: Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол

Коефіцієнт безпеки також покращився через зменшення кількості журналістів, які загинули внаслідок атак Росії у 2023 році (2), порівняно з 2022 роком (9), як пише організація.

RSF наголошує, що ситуація для журналістів, що працюють у вільній Україні, залишається дуже складною через щоденні російські бомбардування. Україна посіла передостаннє місце у рейтингу безпеки у 2023 році, а зараз займає 142-е місце серед 180 країн у 2024 році, що свідчить про те, що ситуація залишається дуже серйозною.

Нагадаємо, що в Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів.

Також ми повідомляли, що українські військові показали свого робота-сапера.

Фото: RSF.

Читати далі

Суспільство

В Києві висадять 6 млн квітів за 2024 рік

Опубліковано

Протягом 2024 року у Києві планується висадження близько 6 мільйонів квітів.

Про це повідомляє КМДА.

Озеленення

Значну частину рослин комунальники вирощують у власних оранжереях.

Читати також: В Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів

Здебільшого висаджуватимуть багаторічні рослини й такі, що пристосовані до міських умов. Водночас значну їх частину комунальники вирощують у власних оранжереях. Так хочуть зекономити ресурс і зменшити витрати на озеленення, пояснюють у КМДА.

Протягом минулого року “Київзеленбуді” в міських парках, скверах та на бульварах висадили вже 6,5 мільйонів квітів.

Нагадаємо, що у Львові девʼять мозаїк позначили міжнародним охоронним знаком як обʼєкти культурної спадщини.

Також ми повідомляли, що в Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Суспільство

В Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі

Опубліковано

З 1 по 14 травня у центрі нової культури Some People у Харкові відбудуться покази фільмів від команди KyivMusicFilm у рамках кінофестивалю про музику та культуру Intro. Серед стрічок, які будуть представлені: “Афтер”, “Звір у джунглях”, “Дагомея” та “Нам Джун Пек: Місяць — найстаріший телевізор”.

Про це повідомляють на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Intro – це фестиваль кіно про музику та культуру від команди KyivMusicFilm. У межах фестивалю будуть показані фільми, присвячені темам свободи творчості, електронної сцени та важливості культури у збереженні ідентичності.

“Intro – це початок нового та невідомого. Це своєрідний імпульс, що підштовхує нас до змін: у собі, в оточуючих, у світі навколо. Це ризик, крок уперед, маніфест із небажанням бути, як усі. Саме це характеризує героїв наших фільмів розпочавши рух уперед, вони надихають, мріють, змінюють себе та залишають по собі слід в історії”, – кажуть організатори про проєкт.

Програма фестивалю

“Звір у джунглях”

Фільм-адаптація за новелою Генрі Джеймса розповідає історію чоловіка і жінки, які протягом багатьох років зустрічаються в одному паризькому клубі під виглядом містичної фейсконтрольниці Беатріс Даль. Разом вони очікують на подію, яка має змінити все, тим часом світ зазнає великих змін, включаючи епідемію СНІДу, падіння Берлінської стіни та трагедію 11 вересня.

Квитки за посиланням.

“Дагомея”

У 1892 році французькі колоніальні війська вкрали та вивезли з західноафриканського королівства Дагомея безліч художніх артефактів. Практично 130 років потому 26 предметів мистецтва, які весь цей час перебували в музеї в Парижі, нарешті повертаються у сучасний Бенін.

Фантазійна документальна робота французької режисерки сенегальського походження Маті Діоп присвячена деколонізаційним процесам повернення культурної спадщини – фільм про ідентичність, коріння та історичну справедливість.

Квитки за посиланням.

Читати також: В Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів

“Нам Джун Пек: Місяць – найстаріший телевізор”

Нам Джун Пека називають нострадамусом цифрової епохи, який передбачив появу інтернету, соцмереж та світ, в якому все стане контентом. Цей митець помер за рік до випуску першого iPhone, але вже у 1970-х роках передбачив цифровий світ соцмереж, в якому ми зараз живемо.

Квитки за посиланням.

“Афтер”

“Афтер” – це відтворення спільноти прихильників електронної музики, яка існує у безпечному просторі, де межі між соціальним статусом, расою та сексуальною орієнтацією стираються.

У паризькому техно-клубі Фелісі, адвокатка у кримінальних справах, і Саїд, водій таксі, знаходять одне одного. Ніч у клубі породжує в них взаємне захоплення. Дві людини з різних світів та різними поглядами стають близькими, поки ранок не принесе їх до звичного життя, де у центрі Парижа розгортаються протести “жовтих жилетів”.

Квитки за посиланням.

Покази відбуватимуться у культурному центрі Some People, м. Харків, вул. Іванівська, 1.

Нагадаємо, що українські військові показали свого робота-сапера.

Також ми повідомляли, що вийшов офіційний тизер українського фільму “Редакція”.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: