Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чому українці обирають рослинні продукти: результати дослідження

Опубліковано

У жовтні минулого року Київський міжнародний інститут соціології на замовлення кампанії UA Plant-Based, провели дослідження, результати якого свідчать про те, що дедалі більше українців зацікавлені у зниженні споживання м’яса на користь рослинних продуктів. А готовність українців вживати рослинні альтернативи у разі доступності та ідентичності проявили 65,3% респондентів!

Не дивно, адже продукти рослинного походження набирають популярності, зокрема і в Україні. В результаті цього ж дослідження, було визначено, що 14,8% населення України включають у свій раціон рослинні альтернативи м’ясу, 13,9% — молоку, а 11% не вживають м’яса та м’ясопродукти, тоді коли 2% вживають виключно рослинні продукти. 

Читайте також: В Україні влаштували голосування за кращий рослинний продукт року

Зважаючи на зацікавленість рослинним раціоном, все розповсюдженішими стають рослинні альтернативи м’ясу. Цей ринок стрімко росте, рослинні котлети чи фарш, навіть українського виробництва, вже можна придбати в супермаркетах і не потрібно витрачати багато зусиль та часу на пошуки. Оскільки навіть такі гіганти, як кондитерська компанія АВК почали виробляти рослинне м’ясо, ціни на такі продукти стають все доступнішими. Мабуть, з цим і пов’язана висока зацікавленість у таких альтернативах, адже понад 30% респондентів повідомили про це. 

З кожним роком людство щораз частіше замислюється над впливом м’ясної індустрії на екологію та здоров’я людей та постійно знаходяться в пошуку альтернатив. Те, що в Україні теж простежуються такі тенденції — однозначно хороший знак. Як показало дослідження, 50% з опитуваних вмотивовані переходити на альтернативи якраз заради користі для здоров’я. Далі голоси про причини вибору майже порівну розділились між варіантами: ціна нижче за ціну на м’ясо тварин, смак ідентичний або кращий за смак м’ясних продуктів та бажання пробувати нові продукти.

Також близько 14% учасників опитування вживають замінники молочних продуктів. На сьогодні рослинне молоко вже доступне практично у кожній кав’ярні великих міст та продаються ледь не у всіх супермаркетах країни. Оскільки в Україні з’явились й власні виробники альтернативного молока, то ціни стали доступнішими — близько 30 грн за 1 л порівняно з 60-100 грн за літр імпортних напоїв. Причини такого вибору також можуть бути різними: індивідуальна непереносимість лактози, різноманіття та доступність рослинного молока (корпорація Люстдорф виробляє близько десяти варіантів альтернативного молока), користь для здоров’я (рослинні напої часто збагачені вітамінами, не містять антибіотиків та гормонів) чи бажання куштувати щось нове.    

Протягом 2021 року термін «флекситаріанство» і рух до обмеження вживання продуктів тваринного походження однозначно буде одним з основних напрямків розвитку харчових звичок українців. Адже, окрім того, що понад 65% громадян готові споживати рослинні аналоги звичним продуктам, 27% населення протягом останніх трьох місяців вживали менше тваринної їжі, при чому 85% з яких повідомили, що зміни зумовлені власним вибором. Серед причин вибору рослинного меню переважає бажання спробувати новий смак (45%), на другому місці приваблива ціна (40%) та 35% людей аргументують свій вибір користю для здоров’я. 

Ще одним фактом на користь теорії про флекситаріанство є те, що покупців найбільше приваблює позначка «рослинний», тоді коли маркування «веганський» — навпаки відштовхує. Що є доказом того, що готовність їсти більше рослинної їжі пов’язана з бажанням покращувати здоров’я та куштувати нове, а не ідентифікувати себе веганом чи вегетаріанцем.

Опираючись на результати даного дослідження, можна зробити висновок, що українці зацікавлені в розвитку ринку рослинних альтернатив, відкриті до нових смаків і стараються дбати про своє здоров’я. А великі корпорації, які йдуть в ногу з часом та сміливі стартапи-новатори стараються стрімко задовольнити попит. Проте, ніша рослинних альтернатив на вітчизняному ринку все ще не заповнена. Адже рослинних аналогів українського виробництва, наприклад, сметани чи кефіру досі немає. Хоча перший рослинний йогурт українського виробництва днями з’явився на полицях київських магазинів з екопродуктами. Тоді коли весь світ давно вже ласує веганськими аналогами яєць, морепродуктів та навіть фуа-гра, тільки зараз в Україну добрались імпортовані «рибні» котлети з бобових

Нагадуємо, що UA Plant-Based — кампанія, що має на меті популяризацію рослинної дієти серед населення шляхом роботи з ресторанами, виробниками продуктів та представниками роздрібної торгівлі й не є комерційною.

Суспільство

Картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку

Опубліковано

Волонтери з Львова та фельдшерка-захисниця з Маріуполя з Луцька стали головними персонажами картин, які будуть представлені в Нью-Йорку та Парижі.

Про це повідомляє МКІП.

Фото: МКІП

Ідея картин

Кожен день в Україні народжуються нові героїчні історії, в яких головні ролі виконують звичайні люди. Вони виконують свою повсякденну роботу в умовах надзвичайної складності – зіткнення з смертельною небезпекою, стресом, відчаєм та іншими викликами, та демонструють незламність людського духу.

Масштабний мистецький проєкт Nezlamni.UA присвячений таким героям та героїням. Він об’єднує живопис, літературу та музику, щоб розповісти про їхню перемогу не лише в Україні, а й у всьому світі – від Парижа до Нью-Йорка.

Фото: МКІП

Про проєкт

Проєкт Nezlamni.UA є ініціативою Благодійного фонду “Культура.UA” і отримав фінансову підтримку Посольства Швейцарії, за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та за логістичної підтримки компанії “Нова пошта”.

Серцем проєкту є серія з 24 картин, яка вшановує всіх, хто допомагає вистояти у цей важкий час – парамедиків, військових, рятівників, працівників комунальних служб та інших героїв і героїнь. Спочатку виставка цих картин буде представлена у 5 найбільших містах України, а потім – за кордоном, на відомих мистецьких майданчиках Європи та США.

Фото: МКІП

Читати також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Про картини

Одне з полотен проекту зображує волонтерів, що активно допомагають у Львові: Сергія Канюка, Ірину Федишин, Віталія Човника та Ліну Леушену з Благодійного фонду “Там, де живе надія”.

Ірина Федишин, співачка, приєдналася до команди фонду і разом вони успішно співпрацюють. Вона організовує благодійні концерти та збирає кошти для підтримки ЗСУ, тоді як команда фонду купує, діагностує, фарбує та доставляє автомобілі на передову. За їхніми спільними зусиллями вдалося передати військовим вже 159 транспортних засобів. Автором картини про них є Тарас Гончаренко.

Також, одне з полотен проекту присвячене інспекторці прикордонної служби вищої категорії, фельдшерці відділу прикордонної служби “Сартана” Людмилі Кравчук з Луцька.

Людмила – захисниця Маріуполя, яка пройшла жахи російського полону та повернулася, зберігши своє внутрішнє світло. Автором картини про Людмилу є художник Юрій Гончаренко.

Нагадаємо, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Опубліковано

Творці фільму “Євродонбас” організовують вуличну виставку на Михайлівській площі в Києві, яка буде присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини.

Про це повідомляє Pragmatika.

Про виставку

Виставка присвячена спадщині європейських країн на території Донеччини й Луганщини, щоб розібрати міф про виключно радянське походження цих земель. Відвідувачі зможуть дізнатись про історію будинку британця Джона Г’юза, засновника Донецька, гімназію в Лисичанську, залишену бельгійцями, млин Пітера Діка в селищі Нью-Йорк, побудований німцями, комбінат Ілліча в Маріуполі, створений американцями й бельгійцями, тощо.

Читати також: В Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО

Організатори виставки прагнуть розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка, Лисичанська, а також показати руйнування архітектурних пам’яток до й після повномасштабного вторгнення Росії.

“Після роботи над фільмом “Євродонбас” наша команда вирішила ініціювати вуличну виставку для киян. Адже, на жаль, переважна більшість будівель, які ми демонструємо на виставці, уже знищені російськими окупантами”, – розповідає авторка проєкту Анна Паленчук.

Виставка триватиме з 21 травня до 4 червня.

9 травня, о 17:00, відбудеться показ документального фільму “Євродонбас” в інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції гідності.

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту.

Фото: афіша виставки

Читати далі

Суспільство

“Вторгнення. Операція “Дунай”: вийшов трейлер про події в Чехії 1968 року

Опубліковано

Український політичний трилер “Вторгнення. Операція “Дунай” представив свій офіційний трейлер. Фільм розкриває події 1968 року в Чехословаччині, зосереджуючись на придушенні Празької весни та боротьбі країни проти радянської окупації.

Про це повідомляє Держкіно.

Про фільм

Події фільму відбуваються наприкінці 1960-х років, коли Чехословаччина вирішила позбутися комуністичного режиму. Однією з ключових постатей Празької весни був Франтішек Крігель, лікар і політик, який народився в єврейській родині в Галичині. Проте радянська влада не була готова втрачати свою зону впливу, і в одну ніч знищила надії народу на свободу.

Читати також: В Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО

Радянські танки ввійшли до Праги, а кремлівські спецслужби розпочали полювання. Франтішека Крігеля разом з представниками уряду викрали і вивезли до Москви. У полоні під тиском КДБ їх змушують підписати протокол, що означає згоду на військову окупацію країни. Проте Крігель відмовляється ставити свій підпис, навіть попри загрози ліквідації його та близьких, кинувши виклик навіть самому Леоніду Брежнєву.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Фото: Вторгнення. Операція “Дунай”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: