Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Made in Ukraine: дев’ять українських виробників шапок і теплих панамок

Опубліковано

В дитинстві потрібно було ледь не насильно одягати шапку, щоб батьки відпустили на вулицю. Мабуть, через це в нас залишилися не найкращі асоціації з головним убором: колеться, псує зачіску, занадто теплий чи навпаки не гріє вуха. Зараз цей відгомін минулого мало походить на правду. Сучасні шапки намагаються зробити стильними, та зручними водночас. Зібрали українські бренди головних уборів, які зігріватимуть вас взимку та навесні.

Унісекс шапки в Morning star store

Шапки Morning Star
Джерело: facebook.com/morningstarua

Morning Star — бренд з ідеєю про те, що мода повинна бути простою, продуманою, практичною і доступною. Його заснували у 2015 році двоє друзів-студентів з міста Чернівці.

«У надії знайти підробіток на літо, народилася ідея робити футболки з принтами. Першим виробом бренду стала біла футболка XXL розміру, куплена на ринку за 79 грн і пізніше доданим принтом з вовком і черепами в стилі готичних татуювань. Такі дизайни знайшли свою аудиторію, не відразу звичайно, але через деякий час ми встигли зібрати невелику компанію любителів бренду», — розповідають засновники. 

Зараз у магазині на прохолодний сезон можна знайти куртки, тренчі та базові шапки біні для чоловіків та жінок в різних кольорах: бордовий, беж, графіт, білий, зелений. У центрі шкіряна бирка з лазерним гравіюванням назви бренду. Знайдете також класичні трикотажні шапки з помпоном. 

Ціна: від 240 грн

Однотонні шапочки в Snail.knits

Джерело: instagram.com/snail.knits

Команда бренду Snail.knits що з Дніпра, в’яже одяг та аксесуари з натуральної італійської пряжі. Майже всі моделі створюють на замовлення: шапочки, снуди, мітенки, светри пастельних та яскравих відтінків. Строк виготовлення шапки — шість-сім днів. Є зі 100% мериносової вовни, а є з таким складом: 30% кашемір 70% мериносова вовна.

Ціна: від 500 грн 

Шапки для різних температур Hat & Scarf 

Джерело: facebook.com/hatandscarf

Український бренд в’язаних виробів ручної роботи Hat & Scarf заснувала п’ять років тому сімейна пара Юля та Партен. Шапки, берети, пов’язки, шарфи, мітенки, рукавиці засновниця в’яже вручну. Серед жіночих шапок виділяють три моделі для різних температур: базова, шапка-коси та об’ємна. У складі 50% шерсть та 50% акрил. Також є головні убори з помпонами, які можна зняти або одягнути на будь-яку шапку. 

Читайте також: М’які й ідеально теплі. Шість брендів в’язаних речей, які зігріють вас цієї зими

«Зараз я: в’яжу, зшиваю, пришиваю бирки. А також фотографую, створюю контент, відписую клієнтам, реєструюся на маркети, відправляю посилки тощо. У в’язанні допомагає моя мама. Вона супер профі. Також у нас є окремий майстер по рукавицях і мітенках. В часи, коли у нас було шість майстрів, в’язали не покладаючи рук. Але карантин, а ще відсутність нормальних зим це змінили», — каже Юля. 

Ціна: від 550 грн

Шапки з характером в HARD

Джерело: gohard.com.ua

Київський стрітстайл бренд одягу HARD, або ще «Це якась жесть» заснували у 2014 році для людей, яким «важливо вміти розставляти пріоритети, обирати найвагоміше та відстоювати свою точку зору, навіть якщо весь світ проти цього. Це відрізняє незалежну людину від біомаси, що не може відірватися від телевізора». Так визначив філософію бренду його засновник Іван Ішутін.

Речі створюють за унікальними лекалами з використанням якісних матеріалів та фурнітури. Худі доповнюють аксесуари — шапки, шапки-балаклави, зимові панами з вушками та утеплювачем, кепки з написом HARD.

Ціна: від 250 грн

Укорочені біні в Prefix Apparel

Джерело: prefixapparel.com

Бренд утилітарного одягу Prefix Apparel випускає укорочені унісекс шапки-біні в різних кольорах. У складі 30% ангора, 30% бавовна, 35% шерсть, 5% еластан. Марка позиціює себе, як незалежний проєкт, головна ідеологія якого — це творче перероблення раніше наявних предметів чоловічого гардероба.

«Коротка вовняна трикотажна шапка історично була надзвичайно поширеною формою головних уборів для моряків, військових, рибалок, мисливців та інших представників чоловічих професій», — кажуть у Prefix Apparel.

Ціна: від 300 грн

Скандинавські шапки в Knitya_wear

Джерело: instagram.com/knitya_wear

Затишний онлайн-магазин в’язаного одягу та аксесуарів ручної роботи Knitya_wear  заснувала Катя Юдіна. Дівчина власноруч в’яже спицями скандинавські шапки з помпонами, шапки з шерсті альпаки та мериноса, пов’язки, рукавиці об’ємні кардигани. В неї є свій канал на YouTube, де вона розповідає про своє захоплення та показує сам процес.

«Мені дуже подобається в’язати, і я хочу, щоб мої вироби зігрівали людей по всьому світу. Так я заснувала бренд Knitya_wear. Я віддаю перевагу натуральним волокнам і дуже ретельно обираю пряжу. Моя місія —  створювати красиво зшитий одяг з максимальною повагою до людей і планети», — розповідає Катя.

Ціна: від 600 грн

Теплі панами в Teplota_ua

шапки
Джерело: instagram.com/teplota_ua

Бренд українських капелюхів teplota_ua на 100% відповідає назві. Адже тут знайдете жіночі шапки, панами на флісі, пов’язки, берети, кепі, ушанки, теплі бейсболки, косинки та тюрбани. Все це в будь-яких кольорах та відтінках. До теплого аксесуара можна підібрати рукавиці та сумки-пуховики. 

Читайте також: Одяг без статі: 7 українських унісекс-брендів

Не поступаються різноманіттю шапок і панами, які створюють з вельвету, екошкіри, екобаранця, бавовни. Є навіть утеплена панама унісекс з рефлективно плащової тканини. На сторінці бренду пишуть, що вона підійде тим, хто часто пересувається по вулиці в темний час доби й піклується про свою безпеку: «при світлі фар — вона сяє яскравіше всіх ліхтарів».

Ціна: від 365 грн

Яскраві шапки з вовни альпаки в Pure Wool

шапки від українських брендів
Джерело: facebook.com/UApurewool

В українській мануфактурі Pure Wool вручну створюють теплі та яскраві речі для всієї сім’ї. Це шапки з помпонами й без, шапки-вушанки, капори, берети, теплі в’язані пов’язки. У роботі команда в’язальників використовує екологічну сировину — вовну норвезької високогірної вівці та вовну Альпаки. Також є вироби з гіпоалергенного штучного матеріалу. Ручні аксесуари мають орнамент, традиційний для країн Скандинавії.

«Наша співпраця з клієнтами продовжується і після покупки наших чудових виробів. Якщо ви раптом втратите або пошкодите свої рукавички чи шапочку, ми із задоволенням і в короткий термін — до 5 днів — виготовимо вам таку саму, ще й зі знижкою», — кажуть в Pure Wool.

Ціна: від 370 грн

Бавовняні панами в Knitlab

Джерело: instagram.com/knitlab_ua

Український бренд Knitlab створює теплий одяг з італійської бавовни, меріноса, ангори.  В магазині можна знайти не тільки кофти і кардигани, але й теплі головні убори. До кожної моделі шапки є широка палітра кольорів доступних до замовлення, а також багато шапочок в наявності. Панами шиють з італійської напівшерсті, вони, як пишуть на сторінці бренду, теплі, зручні та не продуваються. На вибір є вельветові, джинсові, панами з вовни.

Ціна: від 790 грн

Суспільство

В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Опубліковано

Україна зробила значний крок вперед за останній рік у Індексі свободи слова від “Репортерів без кордонів” (RSF), піднявшись на 18 позицій. У цьому контексті країна покращила свої показники у політичній сфері та збільшила коефіцієнт безпеки.

Про це повідомляє RSF.

Результати RSF

Навіть при повномасштабній війні, Україна отримала оцінку, яка покращилася на 3,81 бала, що було несподіваним для RFS. Організація пояснює це поліпшенням політичного фактора (36) та підвищенням коефіцієнта безпеки (142).

Читати також: Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол

Коефіцієнт безпеки також покращився через зменшення кількості журналістів, які загинули внаслідок атак Росії у 2023 році (2), порівняно з 2022 роком (9), як пише організація.

RSF наголошує, що ситуація для журналістів, що працюють у вільній Україні, залишається дуже складною через щоденні російські бомбардування. Україна посіла передостаннє місце у рейтингу безпеки у 2023 році, а зараз займає 142-е місце серед 180 країн у 2024 році, що свідчить про те, що ситуація залишається дуже серйозною.

Нагадаємо, що в Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів.

Також ми повідомляли, що українські військові показали свого робота-сапера.

Фото: RSF.

Читати далі

Суспільство

В Києві висадять 6 млн квітів за 2024 рік

Опубліковано

Протягом 2024 року у Києві планується висадження близько 6 мільйонів квітів.

Про це повідомляє КМДА.

Озеленення

Значну частину рослин комунальники вирощують у власних оранжереях.

Читати також: В Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів

Здебільшого висаджуватимуть багаторічні рослини й такі, що пристосовані до міських умов. Водночас значну їх частину комунальники вирощують у власних оранжереях. Так хочуть зекономити ресурс і зменшити витрати на озеленення, пояснюють у КМДА.

Протягом минулого року “Київзеленбуді” в міських парках, скверах та на бульварах висадили вже 6,5 мільйонів квітів.

Нагадаємо, що у Львові девʼять мозаїк позначили міжнародним охоронним знаком як обʼєкти культурної спадщини.

Також ми повідомляли, що в Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Суспільство

В Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі

Опубліковано

З 1 по 14 травня у центрі нової культури Some People у Харкові відбудуться покази фільмів від команди KyivMusicFilm у рамках кінофестивалю про музику та культуру Intro. Серед стрічок, які будуть представлені: “Афтер”, “Звір у джунглях”, “Дагомея” та “Нам Джун Пек: Місяць — найстаріший телевізор”.

Про це повідомляють на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Intro – це фестиваль кіно про музику та культуру від команди KyivMusicFilm. У межах фестивалю будуть показані фільми, присвячені темам свободи творчості, електронної сцени та важливості культури у збереженні ідентичності.

“Intro – це початок нового та невідомого. Це своєрідний імпульс, що підштовхує нас до змін: у собі, в оточуючих, у світі навколо. Це ризик, крок уперед, маніфест із небажанням бути, як усі. Саме це характеризує героїв наших фільмів розпочавши рух уперед, вони надихають, мріють, змінюють себе та залишають по собі слід в історії”, – кажуть організатори про проєкт.

Програма фестивалю

“Звір у джунглях”

Фільм-адаптація за новелою Генрі Джеймса розповідає історію чоловіка і жінки, які протягом багатьох років зустрічаються в одному паризькому клубі під виглядом містичної фейсконтрольниці Беатріс Даль. Разом вони очікують на подію, яка має змінити все, тим часом світ зазнає великих змін, включаючи епідемію СНІДу, падіння Берлінської стіни та трагедію 11 вересня.

Квитки за посиланням.

“Дагомея”

У 1892 році французькі колоніальні війська вкрали та вивезли з західноафриканського королівства Дагомея безліч художніх артефактів. Практично 130 років потому 26 предметів мистецтва, які весь цей час перебували в музеї в Парижі, нарешті повертаються у сучасний Бенін.

Фантазійна документальна робота французької режисерки сенегальського походження Маті Діоп присвячена деколонізаційним процесам повернення культурної спадщини – фільм про ідентичність, коріння та історичну справедливість.

Квитки за посиланням.

Читати також: В Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів

“Нам Джун Пек: Місяць – найстаріший телевізор”

Нам Джун Пека називають нострадамусом цифрової епохи, який передбачив появу інтернету, соцмереж та світ, в якому все стане контентом. Цей митець помер за рік до випуску першого iPhone, але вже у 1970-х роках передбачив цифровий світ соцмереж, в якому ми зараз живемо.

Квитки за посиланням.

“Афтер”

“Афтер” – це відтворення спільноти прихильників електронної музики, яка існує у безпечному просторі, де межі між соціальним статусом, расою та сексуальною орієнтацією стираються.

У паризькому техно-клубі Фелісі, адвокатка у кримінальних справах, і Саїд, водій таксі, знаходять одне одного. Ніч у клубі породжує в них взаємне захоплення. Дві людини з різних світів та різними поглядами стають близькими, поки ранок не принесе їх до звичного життя, де у центрі Парижа розгортаються протести “жовтих жилетів”.

Квитки за посиланням.

Покази відбуватимуться у культурному центрі Some People, м. Харків, вул. Іванівська, 1.

Нагадаємо, що українські військові показали свого робота-сапера.

Також ми повідомляли, що вийшов офіційний тизер українського фільму “Редакція”.

Читати далі