Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Вінниця безкоштовно отримає партію швейцарських трамваїв

Опубліковано

Вінниця отримає 35 швейцарських трамваїв «Tram2000» на безоплатній основі. Загалом, як повідомляє Вінницька міська рада, Швейцарія готова передати місту 70 трамваїв цієї серії. 

Зазначається, що Швейцарія із Вінницею підписали Угоду про продовження проєкту «Цюріхські трамваї», у рамках якого місто отримає першу партію з 35 трамваїв «Tram2000». Передбачається, що вагони почнуть надходити у 2022 році. 

Рішення про передачу другої партії вагонів «Tram2000» буде прийматись після проведення оцінки ефективності реалізації 1-ї частини нової Угоди.

«Передача перших 116 цюріхських трамваїв зі Швейцарії сприяла проведенню революційної реформи громадського транспорту у місті Вінниця. Відтоді у щорічних опитуваннях, що стосуються задоволеності населення системою громадського транспорту в містах України, Вінниця посідає перше місце. Це є доказом раціонального та ефективного використання фінансових ресурсів вінницькою владою для розвитку міста на користь всім громадянам. Швейцарія і надалі охоче підтримуватиме Вінницю на її шляху до сталого розвитку», – сказав Посол Швейцарії в Україні пан Клод Вільд на церемонії підписання проєктної угоди, організованій в Посольстві Швейцарії у Києві.

Читайте також: У Дніпрі створюють український трамвай нового покоління: як він виглядає (ФОТО)

Що відомо про трамваї?

Відповідно до Угоди, Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO) безкоштовно передасть Вінниці першу партію з 35 вагонів «Tram2000», які належать Цюріхській муніципальній транспортній компанії (VBZ). 

Трамваї були виготовлені наприкінці 1980-х років у Швейцарії, проходили регулярний плановий капремонт відповідно до швейцарських стандартів і перебувають в хорошому робочому стані. 

Це більш сучасний транспорт, ніж Вінниця отримувала від Цюріха в попередні роки. Вагони оснащені електронною системою управління двигунами, економніші з погляду споживання електроенергії. Також за рахунок м’якої підвіски трамваї мають більш плавний хід, що робить проїзд для пасажирів більш комфортним і безпечним.    

Читайте також: На Вінниччині запустили завод з переробки кукурудзи за 14 мільйонів доларів (ФОТО)

Угодою передбачено надання запчастин, матеріалів, обладнання, консультаційних послуг та допомоги у розбудові інституційної спроможності, аналогічно тому, як це відбувалося під час першої фази співробітництва у 2006-2011 роках.

Який бюджет?

Загальний бюджет ІІ фази проекту складає 3,55 млн швейцарських франків. З яких внесок SECO – 3,2 млн,  компанії VBZ -50 тисяч. У свою чергу, Вінниця спрямує суму, еквівалентну 300 тис. швейцарських франків, на адаптацію трамваїв до українських стандартів, введення їх в експлуатацію та підготовку депо для обслуговування цих вагонів. 

Передбачається, що перші трамваї до Вінниці приїдуть у другій половині 2022 року. Впродовж 2021 року триватимуть підготовчі роботи по реалізації проєкту, йдеться про погодження документації на рівні обох держав. Також у цей період працівники трамвайного депо КП «Вінницька транспортна компанія» пройдуть тренінги у Цюріху, адже трамваї «Tram 2000» мають  більшу кількість електронних пристроїв та компонентів, ніж вагони, які були передані під час першої фази проєкту.

Читайте також: У Вінниці облаштують 15 “розумних” зупинок

Довідка

Перший Меморандум про взаєморозуміння був укладений у 2006 році між Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України (сьогодні це Міністерство розвитку громад та територій України), Урядом Швейцарської Конфедерації, мерією Вінниці та комунальним підприємством «Вінницьке трамвайно-тролейбусне управління» (нині – КП «Вінницька транспортна компанія»).

У рамках реалізації І фази проекту «Цюріхські трамваї» з 2007 по 2011 роки до Вінниці надійшло 116 трамваїв типу «Міраж» та «Карпфен». Транспортна компанія практично повністю оновила трамвайний парк та з тих часів пропонує мешканцям та гостям міста якісні послуги європейського рівня по перевезенню пасажирів. 

За даними щорічного Всеукраїнського муніципального опитування IRI, Вінниця є лідером серед міст України за рівнем задоволеності мешканців громадським транспортом.

Фото: vezha.vn.ua

Суспільство

Хто може отримати грошову допомогу від ACTED: перелік категорій та областей

Опубліковано

Французька гуманітарна організація ACTED продовжує виділяти українцям фінансову допомогу. Один українець може отримати 6 600 гривень.

Про це повідомляється на сторінці ACTED.

Хто може отримати допомогу?

Зареєструватися у програмі можуть люди, які проживають у територіальних громадах, де відбувається реалізація програми надання грошової гуманітарної допомоги від ACTED, та належать до однієї з перерахованих категорій вразливості:

  • самотні матері чи татусі, які самостійно виховують дітей;
  • люди похилого віку – від 60 років і старші; родини, в складі яких є особи з інвалідністю, та з малорухливими людьми, які потребують стороннього піклування;
  • багатодітні сім’ї та сім’ї з дітьми до одного року;
  • родини з вагітними та жінками, які годують;
  • родини, в яких через бойові дії повністю або частково пошкоджене житло.

Крім того, взяти участь у програмі грошової допомоги можуть українці, які проживають у таких областях:

  • Донецька область 
    Краматорський район: для жителів, які мають часткові або повні руйнування житла, завдані внаслідок активних бойових дій, та лишаються проживати в таких громадах, як Дружківська, Лиманська, Миколаївська та Святогірська.
  • Запорізька область
    Запорізький район: Новоолександрівська ОТГ (лише чотири населених пункти – Веселянка, Запорожець, Річне, Юльївка).
  • Миколаївська область
    Для жителів, які мають часткові або повні руйнування житла та лишаються проживати в наступних громадах:
    Миколаївський район: Куцурубська, Очаківська ОТГ.
  • Сумська область
    Для жителів, які мають часткові або повні руйнування житла та лишаються проживати в наступних громадах:
    Охтирський район: Великописарівська, Охтирська, Чернеччинська ОТГ.
  • Харківська область:
    Ізюмський район: Балаклійська ОТГ (тільки пʼять населених пунктів: Асіївка, Гусарівка, Лозовенька, Чепіль, Шевелівка), Ізюмська ОТГ.
    Куп’янський район: Великобурлуцька та Вільхуватська ОТГ.
  • Херсонська область – для жителів, які мають часткові або повні руйнування житла та лишаються проживати в наступних громадах:
    Бериславський район: Високопілська ОТГ, Новоолександрівська ОТГ – лише за списками від органів місцевої влади.
    Херсонський район: Білозерська ОТГ, Чорнобаївська ОТГ.

Читати також: Як отримати гроші на відновлення громад: відкрився конкурс грантів

Як податися на допомогу

Насамперед для того, щоб отримати допомогу, потрібно подати заявку для реєстрації за номером телефону 063 453 5710.

Зверніть увагу, що ви можете телефонувати лише у робочий час – з 9 по 16 у робочі дні.

З документів варто підготувати:

  • паспорт громадянина України;
  • ідентифікаційний код;
  • свідоцтво про народження дітей;
  • реквізити банківської картки банку (IBAN, якщо бажаєте отримати грошову допомогу на картку);
  • акт або фото пошкоджень житла, у разі наявності пошкоджень.

Читати також: “Укрпошта” показала тестування нового транспорту для листонош.

Фото: iStock

Читати далі

Суспільство

Як мами змінюють шкільне харчування у Локачинській громаді

Опубліковано

7 уроків на день сини Ірини залишалися в школі голодними. Бо на старій плиті можна було приготувати лише бутерброди та сосиски. А тепер школярі Локачинської громади обідають пастою з болоньєзе та гречкою з чебрецем.

Історія родини

Ірина Загірська – мама девʼятикласника Олексія та пʼятикласника Романа. Її сини проводили в школі по 8 годин на день, але в їдальні майже не харчувалися. Адже там подавали тільки бутерброди й нашвидкоруч зварені сосиски. Бо готувати гарячу їжу для 150 школярів Старозагорівського ліцею на Волині не було де. Щоб зробити їжу смачною та корисною, Ірина запропонувала батькам організувати зібрання

“Виносилося питання про харчування дітей – для покращення, для урізноманітнення. То там нічого такого особливого не зготуєш”, – відзначає Ірина Загірська.

Врешті батьки вирішили, що продовжувати харчуватися снеками діти не можуть. Тому й почали шукати можливості де узяти нове кухонне обладнання.

Початок змін

Після огляду старезної їдальні в селищній раді вирішили оновити кухню. І дійшли висновку, що модернізацію слід починати з нового кухонного обладнання. Тому й вирішили податися на грант до Проєкту USAID “ГОВЕРЛА”.

“Нічого кращого для реформи шкільного харчування й для функціонування харчоблоку, ніж пароконвектомати, станом на сьогодні, як на мою думку, немає”, – каже заступник селищного голови, Тарас Хомʼяк.

Ця сучасна піч обʼєднала в собі приготування їжі на пару й обдування її гарячим повітрям.

“Це сучасний агрегат, який є дружнім до навколишнього середовища,який в автоматичному режимі готує їжу, який в автоматичному режимісам себе миє, прибирає без втручання ззовні”, – розповідає заступник.

Читати також: Українські волонтери створюють з супутникових тарілок реалістичні муляжі мінометів

Ремонт їдальні

Але хоч нові печі їдальня отримала, там досі залишалися обшарпані стіни й подерті столи. Щоб вирішити проблему, селищна рада ще й профінансувала капремонт.

“Щоб новий, сучасний апарат не поміщати в старі умови, був здійснений за кошти селищного бюджету капремонт даного харчоблоку їдальні”, – розповідає Тарас Хомʼяк.

Крім того, ініціативу з пароконвектоматами поширили ще на два ліцеї громади. Тепер 900 дітей Локачинської громади обідають корисними та смачними стравами. А Олексій і Роман щодня ходять до новенької шкільної їдальні. І смакують куркою по-італійськи та свіжими апельсинами.

Нагадаємо, що в столиці проведуть фестиваль української писанки.

Також ми повідомляли, що в Київській області побудували баскетбольний майданчик на честь загиблого військового.

Читати далі

Суспільство

В Київській області побудували баскетбольний майданчик на честь загиблого військового

Опубліковано

У Бородянці, що на Київщині, відбулося урочисте відкриття нового баскетбольного майданчика, спорудженого завдяки Благодійного фонду імені Іллі Грабара. Ілля Грабар був відомим музикантом та звукорежисером, котрий пішов захищати Україну під час повномасштабної війни та загинув під Бахмутом.

Про це повідомляє Федерація баскетболу України.

фото: Федерація баскетболу України

Втілювання мрії в знак памʼяті

Ілля Грабар завжди прагнув допомагати дітям та молодим талантам у втіленні їхніх мрій, тому його сім’я вирішила реалізувати цю ідею. Його мати Людмила Голуб, дружина Марія Грабар і брат Назар Грабар заснували фонд, щоб робити добрі справи від ім’я Іллі.

фото: Федерація баскетболу України

Першим кроком в цьому напрямку став проведений у травні перший дитячий баскетбольний турнір пам’яті Іллі Грабара. Змагання відбулися у Бучанській Академії спорту.

Під час цього турніру виникла ідея побудувати сучасний баскетбольний майданчик. Спочатку планувалося його збудувати в Бучі, де проживав Ілля, проте доля звела матір Іллі з дітьми Бородянського академічного ліцею.

фото: Федерація баскетболу України

Читати також: ЄС готується продовжити “транспортний безвіз” з Україною на ще 12 місяців

Майбутні плани родини

Фонд Іллі Грабара не має наміру зупинятися на досягнутому. У родини загиблого героя є багато планів, серед яких є і баскетбольні ініціативи.

фото: Федерація баскетболу України

Наприклад, 25 травня запланований другий дитячий баскетбольний турнір пам’яті Іллі Грабара у Бучі. Крім того, у планах є будівництво волейбольно-баскетбольного майданчика саме у цьому місті.

Нагадаємо, що добро завжди повертається: історія пекарні, яка врятувала Чернігів від голоду.

Фото: Федерація баскетболу України

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: