Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українські підлітки зняли 75 документальних фільмів про бабусь та дідусів

Опубліковано

Львівський режисер Сашко Брама з командою у межах проєкту “Осінь на Плутоні 2.0” безкоштовно навчили 120 підлітків з маленьких міст та сіл України знімати документальне кіно.

Діти створили 75 фільмів про своїх бабусь та дідусів. Серед героїв зокрема є сторічна бабуся – свідок Голодомору та вишивальниця, яка за життя оформила понад 200 весільних рушників.

Фільми монтували професійні кінематографісти, а найкращі картини презентуватимуть на фестивалях документального кіно. 

Проєкт «Осінь на Плутоні» розпочався чотири роки тому, коли команда незалежних театральних режисерів почала працювати у львівському геріатричному пансіонаті (такі заклади ще називають будинками для літніх осіб) та записали історії дідусів та бабусь, які там мешкають. На основні цих матеріалів вийшла театральна вистава «Осінь на Плутоні».

Ось декілька фільмів, які створили діти:

“Гарбузова каша”

Ця короткометражка знята Дариною Халимон, 17-річною дівчиною з с. Халимонове Чернігівської області. Авторка зафільмувала, як її 80-річна бабуся порається на кухні: половину гарбуза вона порізала на смаження, а іншу – зварила на кашу.

“Лемкиня: День народження”

Фільм Христини Головко «Лемкиня: День народження» відкриває завісу неймовірної історії життя лемкині Емілії Андріївни Гвоздюк. Це не кровна родичка дівчини, проте для Христини та її брата Богдана вона дійсно як рідна бабуся. Їхня мама Марія Іванівна Головко співала разом з Емілією Андріївною в «Союзі Українок». Репетиції організації здебільшого проходили в домі лемкині, тож діти були змалечку оточені любов’ю пані Емілії.

“Тяжка молодість”

Короткометражку «Тяжка молодість» зняла Дарина Халимон, 17-річна дівчина з с. Халимонове Чернігівської області. Вона розпитала 80-річну бабусю про її життя, і та розповіла про дитинство та молодість.

“Вишивання”

Фільм «Вишивання» зняла 11-річна Софія Кошкіна з с. Хролин Хмельницької області. У ньому йдеться про прабабусю дівчини – талановиту вишивальницю. Жінка опанувала цю майстерність, навчаючись у матері, та протягом усього життя не полишала цього заняття.

“Три колоски”

Фільм «Три колоски» – спогад про страшні роки голоду та розкуркулювання. Аріна Ситник, 13-річна дівчинка з Петропавлівки Дніпропетровської області, записала розмову з бабусею. Жінка поділилась історією, яку чула ще від своєї бабусі. Коли радянська влада проводила політику розкуркулювання, у їхньої родини забрали усе, напрацьоване чесним трудом, – корову та коней. А одного разу бабуся жінки йшла полем та зупинилася взяти декілька колосків. Підняла з землі всього три, аж раптом до неї під’їхав об’їзний та заарештував.

Вироком за кожен «вкрадений» колосок став рік ув’язнення у Дніпрі. У загальній камері з нею відбувала покарання єврейка, яка була освіченою людиною, та написала за неї клопотання: пояснила, що вдома залишилися четверо дітей-сиріт, адже чоловік загинув на фронті.

Дивіться більше зворушливих фільмів за посиланням.

Фото, відео: facebook.com/FallOnPluto

Суспільство

“Щоденник нареченої Христа”: документальний фільм про черниць зʼявився на Takflix

Опубліковано

Фільм Марти Смеречинської побудований на основі дворічних спостережень за життям понад 100 українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України.

Про це повідомило Divoche.media.

Про фільм

Повнометражна стрічка режисерки Марти Смеречинської ґрунтується на дворічних спостереженнях за життям понад сотні українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України. Серед них також була молодша сестра режисерки, Настя. Марта Смеречинська вивчає цю спільноту, взаємодіє з черницями та розвиває нові стосунки із близькою людиною.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Фільм “Щоденник нареченої Христа” отримав дві нагороди на фестивалі Ukrainian Doc Preview Docudays UA 2020: East Silver Caravan Award та DOK Leipzig Award. Презентація стрічки відбулася на Marché du Film — Festival de Cannes у рамках секції Cannes Docs. Зараз його можна переглянути у всьому світі з англійськими субтитрами.

Онлайн-кінотеатр Takflix передасть 10% з кожного квитка фонду “Повернись живим”, ще 50% — творцям кіно. Дивитися «Щоденник нареченої Христа» можна тут

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Щоденник нареченої Христа

Читати далі

Суспільство

В Києві в ботсаду зацвіли півонії: фото

Опубліковано

У ботанічному саду імені Гришка квітковий рай. Бузок уже вибухає яскравим цвітом, а недавно розцвілися півонії.

Про це повідомили на офіційній сторінці ботсаду в інстаграмі.

Головним партнером бузку є півонія деревовидна, яка квітує одночасно з бузком. Це дозволяє підкреслити враження від квітування бузку та заповнити сад барвами та ароматом. Квіти півонії деревовидної мають діаметр близько 30 см, що сприяє підсиленню інтенсивності загальної кольорової палітри.

фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад

Фото: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Про устрій дендрарію в ботсаду

Сезонність та динамічність парку можуть проявлятися найбільш повно, коли певні його ділянки, завдяки великій кількості квітучих рослин, перебувають у центрі уваги, а потім змінюють своє положення. Концентрація на певних ділянках одночасно цвітучих рослин дозволяє викликати у відвідувачів сильні емоційні враження. Цей прийом успішно використовував Леонід Іванович при створенні дендрарію. Кожного сезону тут відвідувачів очікує нова композиція барвистих квітів і листя.

У травні у сирингарії розцвітає понад півтори тисячі кущів бузку і деревовидних півоній.

Нагадаємо, що в Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО.

Також ми повідомляли, що коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Фото: ботсад

Читати далі

Суспільство

В Дніпрі запрацювала дитяча залізниця: ціни та розклад

Опубліковано

Сьогодні, 4 травня, під звук станційного дзвону розпочався літній сезон на найстарішій в Україні і другій за віком у світі дитячій залізниці.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Дніпровська дитяча залізниця, відкрита у 1936 році, припиняла рух поїздів лише у кілька разів: під час Другої світової війни, карантину та у перший рік широкомасштабного вторгнення.

650 юних залізничників з Дніпра під наглядом інструкторів будуть керувати поїздами, перевірятимуть стан колійної мережі, працюватимуть в якості дикторів, касирів та чергових на станціях.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Подробиці

Дніпровська дитяча залізниця працюватиме:

  • у травні, вересні та жовтні – у вихідні дні з 10:00 до 18:00;
  • у літні місяці – щоп’ятниці з 12:00 до 18:00,  у вихідні дні з 10:00 до 18:00.

Вартість дитячого квитка – 50 гривень, дорослого – 62 гривні.

Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 95д.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, як військовому отримати відпустку закордоном.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: