Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
energoefektyvnny budynok 2 1 energoefektyvnny budynok 2 1

Технології

У Вінниці зведуть унікальну енергоефективну багатоповерхівку

Опубліковано

У Вінниці побудують енергоефективну багатоповерхівку з сонячною електростанцією та геліоколекторами, передає Власно. В основі проєкту лежить два принципи: низьке споживання енергії та власна її генерація.

Як розповів вінницький підприємець Віталій Дужак, ідея проекту з’явилася під час купівлі квартири.

“Ми усвідомили, що теплу і затишну оселю з екологічну безпечних матеріалів можна побудувати лише самотужки, але для молодої сім’ї це занадто дороге задоволення – потрібно 200-300 тисяч доларів, – розповідає він. – Я задумався над тим, щоб побудувати багатоповерхівку за всіма принципами екологічності та енергоефективності”.

Чим відрізнятиметься багатоповерхівка?

Принцип енергоефективності планують реалізувати завдяки спеціальним будівельним матеріалам та унікальній конструкції будинку за технологією “passive house”. А власна енергія для обслуговування будинку з’явиться завдяки сонячній електростанції та геліоколекторам, які встановлять на даху, і які забезпечуватимуть будівлю електрикою та гарячою водою.

Читайте також: Стіна з сонячних панелей: як у Києві багатоповерхівки стають енергоефективними

На додачу, будинок обігріватиметься взимку і охолоджуватиме влітку тепловими геотермальними насосами, розповідає Віталій Дужак.

“Сам геотермальний контур теплового насосу буде глибоко у землі, взимку він буде відбирати тепло у землі, а влітку накопичувати зайву енергію, – пояснює він. – Тепловий насос забезпечує будинок і опаленням і гарячою водою”.

Також буде система примусової вентиляції з рекуперацією в кожній квартирі, адже науковцями доведено, що рівень вуглекислого газу в приміщенні після провітрювання зростає вже за годину до критичного рівня, каже Віталій Дужак.

“У нашому будинку повітря буде завжди свіжим і чистим і водночас теплим, причому теплим рівномірно – у нас не буде так званих “містків холоду”, – зазначає він.

До того ж будинок повільно нагріватиметься влітку і повільно віддаватиме тепло взимку, розповідає Віталій Дужак.

“Це дає можливість тиждень зберігати тепло у квартирах навіть при відсутності опалення з мінімально-комфортним зниженням температури у приміщенні, – зауважує він. – За бажанням власників у кожній квартирі може бути встановлена система керування температурою і якістю повітря, а коли родина від’їзджатиме, усі системи можуть переводитися в режим мінімального енергоспоживання”.

Будинок споживатиме стільки енергії, скільки виробив сам

У будинку будуть у 5 разів енергоефективніші вікна, у 3 рази товщий утеплювач, який у 8 разів менше пропускатиме тепла з квартири, а холодного повітря – з вулиці.

Будинок буде підключений до центральної енергосистеми, яку використовуватиме як місце тимчасового зберігання згенерованої у сонячні дні електроенергії, пояснює підприємець.

“Вночі та взимку, коли сонця немає, будинок буде брати з енергосистеми енергію, яку до цього віддав у мережу, – розповідає Віталій Дужак. – За рік будинок має споживати стільки енергії, скільки виробив сам”, – пояснює він.

Читайте також: Полтавець збудував енергобудинок і економить по 3 тис. грн на місяць

В майбутньому, коли технології накопичення енергії будуть більш дешевими і доступними, будинок можна буде перевести на повну енергетичну автономність, продовжує Віталій Дужак.

“Будівля буде підключена до водопостачання та каналізації, але матиме спеціальну систему водоочищення, яка дозволить не ставити додаткові фільтри у кожній квартирі, – зазначає він. – Вода з кранів буде відповідати усім санітарним нормам, її можна буде без остраху пити”.

800 доларів за квадратний метр

Будинок також матиме інклюзивний ліфт на два боки, до якого можна буде заїхати просто з вулиці.

“Це буде зручно для батьків з дитячими візочками, – пояснює підприємець. – На жаль, забудовники зараз не практикують встановлення таких ліфтів, бо вони потребують додаткового утеплення і дорожче обходяться”.

Читайте також: В Україні інвестували 1,7 млрд євро в альтернативні джерела енергії

Квадратний метр у новому будинку коштуватиме орієнтовно 800 доларів, говорить Віталій Дужак (у звичайних новобудовах Вінниці ціна – близько 500 доларів за квадратний метр, – ред.).

“Мешканці нашого будинку будуть в рази менше сплачувати за комунальні послуги та житимуть в умовах максимально комфортних і безпечних для здоров’я, – пояснює підприємець. – Умовно плата з кожної квартири в залежності від площі планується у межах 300-400 гривень протягом усього року, на обслуговування інженерних мереж, утримання будинку, вивіз сміття, тощо”.

Вже знайшли забудовника для реалізації проєкту, готова проектно-кошторисна документація. Наразі вирішується проблема із земельною ділянкою, на якій планують зводити енергоефективний будинок.


Технології

Українські розробники створили запальні боєприпаси для скидання з дронів

Опубліковано

Українська компанія Steel Hornets виготовила запальні боєприпаси, призначені для скидання з БПЛА. 

Про це розробники повідомляють в своєму Telegram-каналі.

Про розробку

Розробники повідомляють, що боєприпаси можна використовувати для підпалу бліндажів, боєкомплектів і техніки російських окупаційних військ. У разі потрапляння на горизонтальну частину легко броньованої техніки вони можуть пропалити її та спровокувати займання, оскільки температура горіння складає до 2500 °C.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Виробник підкреслює, що боєприпаси надійніше працюють при скиданні з малих висот. Залежно від технічних характеристик, вартість таких боєприпасів становить від 400 до 1000 гривень за штуку. Крім того, розробники анонсували 500-грамові боєприпаси для безпілотників типу Mavic, але ціна наразі не вказана.

Нагадаємо, що резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає.

Фото: Steel Hornets

Читати далі

Технології

Google зробив ШІ-застосунок Geminі доступним для України

Опубліковано

Корпорація Google зробила доступними ключові функції Gemini для багатьох мов і країн, зокрема для України.

Про це повідомляє Google.

Про Gemini

Google розширила можливості своєї мобільної програми Gemini, додавши підтримку української мови серед інших нових мовних та регіональних опцій.

Додаток Gemini із вбудованим помічником дозволяє користувачам взаємодіяти з текстом, голосом або зображеннями для отримання допомоги та інформації в різних ситуаціях. Наприклад, користувач може сфотографувати пошкоджене колесо та отримати інструкції щодо його ремонту.

Для активації Gemini на пристроях Android потрібно використовувати асистента Google. Додаток обіцяє підвищений рівень користувацького досвіду та контекстну підтримку безпосередньо на екрані смартфона. Українські користувачі можуть здійснювати текстові запити українською мовою, хоча голосові запити наразі доступні лише англійською.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Функціональність Gemini також буде включена до програми Google на iOS протягом найближчих тижнів. На пристроях з iOS ця функція буде доступна, якщо в налаштуваннях “Мова та регіон” обрано англійську мову. Крім того, для української мови тепер доступна функція “Розширення”, яка дозволяє отримувати інформацію безпосередньо з різних програм та сервісів Google, спрощуючи завдання, такі як планування подорожей.

Нагадаємо, що в Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження.

Також ми повідомляли, Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол.

Фото: Geminі.

Читати далі

Технології

Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Опубліковано

Сервіс ОСББ, який доступний у застосунку “Київ Цифровий”, отримав перемогу в міжнародній премії у категорії “Демократичні технології”.

Про це повідомляє КМДА.

“Київ відзначили в номінації “Демократичні технології” за розвиток і впровадження електронної демократії на місцевому рівні. Цього року за перемогу змагалися понад 300 проєктів з усього світу, і для нас честь отримати цю нагороду”, – зазначив Петро Оленич, заступник голови КМДА.

Про премію

нститут інновацій у політиці, міжнародна організація, яка пропагує демократію в Європі, висунув сервіс ОСББ для нагородження за досягнення у впровадженні демократичних цінностей в житлових об’єктах.

Кожного року громадське журі, складене з понад 1 000 європейців, оцінює проєкти, щоб визначити фіналістів і переможців у категоріях премії. Організатори повідомляють, що цього року 314 проєктів відповідали критеріям і пройшли оцінювання журі. Із них 70 проєктів, по десять у кожній категорії, були визнані винятковими фіналістами і першопрохідцями інновацій.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Про сервіс

Номінанти демонструють, як громади та країни знаходять нові способи покращити життя в містах. Сервіс ОСББ забезпечує активну участь громадян у прийнятті рішень через онлайн-режим. Голови ОСББ можуть реєструватись за посиланням (https://kyiv.digital/osbb/login), проводити офіційні голосування через “Дія. Підпис” і використовувати е-документи, а співвласники можуть впливати на життя будинку без зайвих зусиль.

Успішна реалізація демократичних сервісів, таких як ОСББ онлайн, сприяє зміцненню зв’язку між місцевою владою та громадою, робить управління прозорішим та ефективнішим. Спільні зусилля на шляху до побудови сучасної, демократичної та цифрової міської громади продовжуються, а перемога Сервісу ОСББ в номінації “Демократичні технології” є важливим кроком у цьому напрямі.

Нагадаємо, що резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає.

Також ми повідомляли, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: КМДА.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: