Технології
Стіна з сонячних панелей: як у Києві багатоповерхівки стають енергоефективними
У багатоповерхівці в Києві встановили 135 сонячних панелей, і така стіна вийшла для ОСББ майже безкоштовно. Все завдяки програмі співфінансування проектів енергоефективності від КМДА.
На південній частині фасаду будинку за адресою вул. Миколи Бажана, 16 у Києві розміщують кілька десятків сонячних панелей загальною потужністю 30 кВт. Мешканці взяли рекордний кредит у 30 млн грн.
Читайте також: ЄС виділив на енергоефективність України 54 мільйони євро
Стартові гроші, 21,5 млн грн, надійшли з міського бюджету за програмою спільного фінансування «70/30%». Другим траншем став «теплий» кредит від Укргазбанку: ініціатори залучили понад 9,7 млн грн на п’ять років за ставкою 21%. Тобто ОСББ скористалося коштами місцевої програми «70/30%» і державної — «Теплі кредити».
Згідно з проектом, ОСББ має виплатити лише 3 млн грн протягом 5 років. Це приблизно по 7 000 грн з квартири. Панелі обігрівають воду в опалювальній системі. Завдяки цьому споживання тепла зменшилось удвічі. Їхні вкладення окупляться вже за 10 років.
ОСББ управляє будинком, збудованим у 2003-2004 роках. Це 422-квартирний житловий комплекс з різною кількістю поверхів у секціях (17-23) та загальною опалювальною площею 36 206 метрів.
Технології

Лідер гурту Imagine Dragons та амбасадор UNITED24 Ден Рейнольдс разом із братом Маком анонсували першу гру своєї незалежної студії Night Street Games — Last Flag, події якої розгортаються у 1970-х. За сюжетом гравці мають захопити ворожий прапор і надійно заховати свій.
Про це повідомили в UNITED24.
До розробки гри долучилися й українські фахівці, зокрема й ті, хто захищає Україну у війську. На знак вдячності один з ігрових персонажів носить нашивку з українським прапором на комірці — як символ підтримки й шани до тих, хто допоміг створити Last Flag. Реліз гри запланували на 2026 рік.

Imagine Dragons є амбасадорами платформи UNITED24. Вони послідовно підтримують Україну з перших днів повномасштабного вторгнення, вивішують український прапор на концертах по всьому світу та допомагають збирати кошти на гуманітарні й медичні потреби.
Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)
У 2022 році гурт допоміг зібрати понад 6 мільйонів доларів на реанімобілі для українських медиків. А у 2023 році Imagine Dragons створили кліп Crushed. У відео розповіли про 14-річного Сашу, який пережив 5 місяців російської окупації. Частину його будинку зруйнували, а сусіди загинули від російських обстрілів.
Нагадаємо, що соліст Imagine Dragons підняв український прапор під час концерту в Мілані (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка UNITED24
Технології

Швеція та Україна співпрацюватимуть у розвитку космічних технологій для оборонних потреб. Українська сторона планує сфокусуватися на збиранні даних із супутників для розвідки.
Про це повідомили в Міноборони.
Дані з космосу, які можуть вберегти життя
Під час зустрічі українська сторона презентувала шведам основні досягнення з цифровізації, серед яких є впровадження та реалізація космічної політики та стратегії у сфері оборони. Також на переговорах іноземним пертнерам озвучили ключові потреби Сил оборони у сфері військового космосу.
Як зазначив начальник управління космічної політики у сфері оборони майор Олександр Гаврутенко, Україна готова поділитися й власними напрацюваннями, які вона отримала під час бойових дій. Він уточнив, що у секторі військового космосу основним фокусом буде обробка масивів даних, а не масштабування власного обладнання.
Читайте також: Відповідь «Ланцетам»: Україна створила ударний дрон, що перевершує російські аналоги (ВІДЕО)
«Космос — це важливий простір для наших Сил оборони. Супутники дадуть нам сталий звʼязок для військових, власні спроможності для розвідувальних даних і можливість зберегти життя наших людей завдяки раннім оповіщенням про загрози. Тому ця сфера зараз — пріоритетна для Міністерства оборони», — прокоментувала заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Голова шведської делегації Ларс Гельмріх сказав, що вони зацівлений у такій співпраці, особливо з урахуванням українського досвіду ведення війни. Він додав, що ця країна може допомогти у взаємодії з іншими партнерами, зокрема, з нордичними державами, серед яких — Данія, Фінляндія, Норвегія та Ісландія.
Нагадуємо, що Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви.
Фото обкладинки: АрміяInform
Технології

Міністерство оборони України допустило до експлуатації у Збройних силах вітчизняний безпілотний авіаційний комплекс «Волиняка». Це багаторазовий гексакоптер, який здатен уражати навіть важкоброньовану техніку ворога.
Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння і військової техніки.
Особливості «Волиняки»
«Волиняка» працює на фронті ще з перших місяців повномасштабного вторгнення. За цей час його бойові модифікації знищили сотні одиниць російської техніки, бліндажів та живої сили. Дрон може діяти в складних погодних умовах, при вітрі, у темну пору доби.
Читайте також: Завдяки «Дронопаду» від «Повернись живим» військові збили нові ворожі дрони з ШІ (ВІДЕО)
Комплекс складається з пульта управління, окулярів пілота, ретранслятора і самого гексакоптера, обладнаного шістьма безколекторними двигунами. Апарат розробили для скидання боєприпасів на позиції ворога. Також він може виконувати логістичні завдання, наприклад, доставляти спорядження на передову.
У Міноборони також додали, що нові версії «Волиняки» мають значно покращені характеристики.
Нагадаємо, що Україна створила ударний дрон, що перевершує російські аналоги, зокрема «Ланцети» (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міноборони