Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Українські подкасти: що послухати Українські подкасти: що послухати

Суспільство

Про життя, бізнес, секс та творчість: 9 українських подкастів на будь-який смак

Опубліковано

Можна завжди поставити на паузу, перемотати чи увімкнути у будь-який зручний час. Можна слухати в метро, на пробіжці чи перед сном. Іноді хочеться заповнити вільний час чимось корисним і замість музики в заторах увімкнути щось цікаве і пізнавальне. А головне – без рекламних пауз і новин. На допомогу приходять подкасти.

Подкастинг – явище відносно нове для українців, однак вже має безліч прихильників. Це зручно, завжди доступно і головне – сучасно. Пропонуємо добірку з 12 класних українських подкастів про життя, бізнес, секс, здорове харчування та багато іншого.
Читайте добірку і рухайтесь разом з часом! 

Про науку і її вплив

«Наукасти»

Подкасти створила команда науково-популярного проєкту NEED. Тут доступно і зрозуміло пояснюють науку, її вплив на життя, обговорюють нові відкриття і розбираються в природі. Випуски присвячені таким темам, як стовбурові клітини, здорове харчування, вплив яскравого освітлення, вплив психологічних травм тощо. Поки що подкаст складається з чотирьох епізодів. Команда має також свій ютуб-канал, де публікує більше цікавих форматів відео.

«Буде тобі наука»

Креативна особливість цього проєкту в тому, що деякі випуски читають українські знаменитості, наприклад Христина Соловій чи Олег Скрипка. Подкаст присвячений проблемним питанням науки. Щонеділі з’являється новий випуск.

Українські подкасти "Буде тобі наука"
Українські подкасти “Буде тобі наука”. Фото: podcasts.apple.com

Наразі всіх випусків 54, тривалість яких приблизно 10-20 хвилин. Проєкт належить виданню «Куншт», яке у друкованому журналі цікаво і зрозуміло подає науково-популярні теми. Тепер їх можна і послухати!

Читайте також: Запускаєте стартап? Чотири простих запитання, відповіді на які допоможуть проєкту злетіти

Натхненні розмови

«Засновники»

Цей подкаст — бесіди з громадськими діячами і українськими підприємцями. Основними темами є менеджмент, управління системами, шанси і можливості для створення бізнесу і те, як правильно ними скористатися.

Гостями випусків були Роман Гавриш (керівний партнер маркетингової агенції Aimbulance), Вікторія Оскілко (засновниця архітектурного бюро Mono Architects) та інші новатори.

Подкасти стануть цікаві для всіх, хто хоче розпочати власну справу або цікавиться менеджментом організації. Кількість випусків – 18, середня тривалість 60 хвилин.

Про бізнес та ідеї

«Подкасти КМБС»

Проєкт викладачів Києво-Могилянської бізнес школи. Випуски присвячені для всіх, хто хоче побудувати свій бізнес, організацію чи вдосконалити підприємство. Інтерв’ю короткі, тривають приблизно 20 хвилин. Тут можна послухати про інвестиції, мотивацію працівників, стратегії, успішні кейси тощо. Подкаст складається з 22 епізодів.

Українські подкасти "КМБС"
Українські подкасти “КМБС”. Фото: podcasts.apple.com

«Шейк бат нот стріт»

Тематичний подкаст, який стосується барної культури. Автори подкасту – засновники бару «Хвильовий» в Києві. Вони розповідають про те, як відкрити бізнес з нуля, діляться пережитим досвідом, мотивують не лише своїми успішними історіями, а й факапами та невдачами. Подкаст налічує 9 коротких епізодів, які тривають приблизно 20 хвилин.

Про мистецтво і творчість 

«Mincultpryvit»

Автор проєкту – Наріман Алієв, режисер та сценарист. Ведучий запрошує до себе на розмову цікавих людей, які говорять просто і доступно про культуру. Серед гостей випуску був український письменник і редактор Марк Лівін з яким автор спілкувався про комплекси, фаталізм та сім’ю та співзасновник освітнього закладу КАМА Сергій Вовк. Були й інші. Подкаст складається з 11 епізодів, тривалість яких трохи більше години.

«Акустика тіней»

Авторка проєкту Іванна Шкромида, колишня радіожурналістка, яка розповідає у випусках про літературу, відомих письменників (Габріеля Гарсія Маркеса, Альбера Камю, Джорджа Орвелла тощо), специфічні літературні явища.

Авторка говорить, що ніколи не втомлюється говорити про життєві історії класиків, адже вони неабияк мотивують та вражають. Подкаст складається з 17 епізодів, які тривають приблизно годину.

Українські подкасти "Акустика тіней"
Українські подкасти “Акустика тіней”. Фото: podcasts.apple.com

Читайте також: Як вигідно продавати в умовах карантину: 5 простих кроків

Про українські медіа

«МедіаПрактики»

Це перший подкаст про українські ЗМІ, який не має аналогів. Проєкт створила команда The Ukrainians, які популяризують українське. У випусках молоді українські журналісти, працівники медіа та активісти розповідають про сучасні реалії незалежних медіа. У випусках герої діляться досвідом, говорять про деталі створення локальних медіа, а також про якісні інструменти медійників. Подкаст налічує 20 епізодів, тривалість близько години.

«Без Образ»

Авторки проєкту Саша Поворозник та Катерина Ятель розмовляють на найгостріші теми сучасного суспільства та ставлення до них громадськості. Випуски присвячені телегонії, психічним хворобам, дискримінації, сексизму та іншим непростим, але важливим темам. Головна місія проєкту – розібратися, як побудувати комунікацію між людьми так, щоб розвинути толерантне і неупереджене ставлення.

Суспільство

Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Опубліковано

Українець по імені Коргі Лакі відзначився як одна з моделей для пам’ятника королеві Єлизаветі II, який недавно було відкрито у британському графстві Ратленд.

Про це повідомляє BBC Україна.

Фото: Getty Images

Про памʼятник

Бронзовий пам’ятник, який встановили поруч з бібліотекою в Окемі, став центром уваги під час офіційного святкування дня народження королеви, на яке зібралося чимало людей. Художник Хайвел Претлі зобразив королеву, оточену трьома коргі – її улюбленцями.

За інформацією ВВС Україна, однією з моделей для королівських собак став пес українки Антоніни Кириленко.

Читати також: Резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає

Коргі Лакі

Одного дня чоловік Антоніни вирішив взяти собаку по кличці Лакі із собою на роботу, прогулятися через парк. Там їх зустрів скульптор Хайвел Претлі. Лакі став моделлю для постаменту пам’ятника, ставши прототипом для коргі, який стоїть на задніх лапах.

Фото: Антоніна Кириленко

Скульптор уважно вивчив поведінку та особливості песика, грався з ним і зробив багато фото, щоб якомога точніше відтворити його у скульптурі. Родина Лакі була постійно на зв’язку з митцем та бачила весь процес створення монумента: від маленької глиняної скульптури – до відлиття бронзової статуї. Результат, за словами Антоніни, перевершив усі їхні очікування.

Нагадаємо, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Getty Images

Читати далі

Суспільство

В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Опубліковано

Голосування щодо перейменування 19 топонімів у застосунку “Київ Цифровий” триватиме до 12 травня.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, важливо почути думку мешканців столиці перед тим, як депутатський корпус Київської міської ради прийме рішення про перейменування цих міських об’єктів.

Варіанти змін

Пропозиція змінити назву площі між вулицями Січеславською та Кирпи на честь Північноатлантичного альянсу внесена. Крім того, киянам запропоновано обрати нові назви для вулиць Тургенєва, Пушкіна, Брюсова, Боткіна, Крилова, Нахімова, Достоєвського, Єсеніна, Ковалевської, Чаадаєва та Заслонова.

Читати також: Резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає

Також, пропонується перейменувати вулицю Станіславського на вулицю Богдана Ступки. Представники театру імені Івана Франка зауважують, що саме на цій вулиці проживав Ступка і працював у театрі протягом понад 30 років. Вони вважають, що це буде відповідним і символічним кроком для всього театрального мистецтва, якщо ця вулиця отримає ім’я великого українського актора.

Користувачі застосунку “Київ Цифровий” можуть обрати варіант, який, на їхню думку, є найбільш доцільним для перейменування конкретного топоніма. Для участі в голосуванні потрібно перейти до розділу “Електронна демократія”, обрати “Опитування”, переглянути перелік назв та проголосувати.

Як проголосувати

Для того, щоб проголосувати в додатку “Київ Цифровий”:

  • обирайте “Електронна демократія” ⟶ “Опитування”;
  • переглядайте перелік назв і натискайте “Проголосувати”.

Нагадаємо, що виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту.

Також ми повідомляли, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: Київ Цифровий

Читати далі

Суспільство

В Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину

Опубліковано

Четвертого травня в столиці буде представлена фотовиставка, на якій буде представлено фотографії, зроблені 65 журналістами, які зафіксували воєнні злочини РФ щодо культурної спадщини України.

Про це повідомляє Інститут масової інформацію.

Про акцію

Інститут масової інформації (ІМІ) та UNESCO звернулися до українських журналістів, репортерів і фотографів з проханням задокументувати наслідки шкоди, яку російська агресія завдала церквам, театрам, бібліотекам та культурним діячам.

Виставка об’єднала роботи 65 фотожурналістів. Через об’єктиви їхніх камер ми бачимо пошкоджені фасади церков, розбите скло культурних центрів, обвалені стелі театрів та попелом засипані бібліотеки. Саме вони зафіксували роботу художників, перформерів, культурних діячів і волонтерів, які продовжують працювати в умовах війни.

Читати також: В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Як потрапити на виставку?

Виставка працюватиме в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків з 4 травня до 19 травня включно.

Адреса: вулиця Терещенківська, 15. 

Час роботи: з 10:30 до 17:00, четвер з 12:00 до 19:30 (понеділок, вівторок – вихідні).

Вхід вільний.

Проєкт реалізує Інститут масової інформації за фінансової підтримки UNESCO Heritage Emergency Fund та народу Японії.

Нагадаємо, що в Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі.

Також ми повідомляли, що в Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження.

Фото: Валентин Кузан

Читати далі