Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як вигідно продавати в умовах карантину: 5 простих кроків

Опубліковано

Пандемія коронавірусу змінила світ до невпізнання. Не менше вона вплинула й на бізнес. Як підготувати сейлз-менеджерів і клієнтів до продажів в кризу? Про це розповів співвласник компанії Sales Generation, організатор «Клубу 5 годин ранку» і фахівець в побудові холодних B2B-продажів Михайло Гайчук. 

На фото ми з Дмитром Деркачем, співвласником компанії «Планета Кіно» та клієнтом, з яким вдалося побудувати одну з найдієвіших воронок для «холодних» продажів

Що робити бізнесу, який працює в B2B-продажах під час карантину

Почну з непопулярної тези. Менеджер з продажу молодець не тоді, коли гроші прийшли на рахунок, а тоді, коли працював над тим, щоб вони туди зайшли. З моменту першого знайомства з клієнтом.

Очевидні ж речі, правда? Ні, всі думають про гроші, гроші й ще раз гроші! Потрібно усвідомити нарешті: гроші на рахунку — це наслідок дій, а не випадковість!

Уже два роки я всюди повторюю, що якщо і є формула успіху в продажах B2B, то виглядає вона таким чином:

Ц (цінність) + Ц (цінність) + Ц (цінність) + Ц (цінність) = Д (довіра) = У (угода).

Формула успіху в В2В продажах. Фото: facebook.com/gaychuk.mikhail

Ніхто не скасовував воронки продажів 

Воронка дотиків з клієнтом в грамотних холодних B2B продажах в середньому може займати близько двох місяців. Вона повинна бути наповнена цінністю/бонусами для клієнта. І чим ширша воронка, тим більша ймовірність угоди. Перевірено особисто і на цілому ряді клієнтів, яких ведемо в консалтингу з продажу.

Пауза в економіці — це можливість робити те, на що не вистачало часу

Ізоляція й економіка на паузі — це великий біль для всіх. Проте це вдалий час, щоб зайнятися тим, на що ніколи не вистачало часу.

Карантин вже майже пройшов, будемо сподіватися! Ви багато встигли зробити? Ви готові стартувати, є з ким? Черга з клієнтів стоїть? Швидше за все немає, а якщо так — молодці!

Я не буду розповідати, як відпрацьовувати заперечення і продавати під час карантину. Я розповім про те, як закласти фундамент майбутнього старту і не втратити те, що є.

Крок №1. Продовжуйте працювати з клієнтами, які відмовилися від роботи через проблеми в бізнесі

І навіть якщо у них немає грошей! Коли карантин закінчиться, а бізнес клієнтів виживе, вони будуть вдячні за підтримку. І, швидше за все, повернуться до вас. Навіть якщо і не повернуться, то точно будуть вас рекомендувати.

Моя компанія Sales Generation надає послуги консалтингу з продажу. Ми максимально долучаємося до бізнесу клієнта. Можна, навіть, стверджувати, що входимо до складу правління компанії.

Один з наших клієнтів був змушений відмовитися від роботи з нами після запровадження карантину. Їх великі замовники заморозили роботу, оплати й поставили співпрацю на паузу. Вони займаються розробкою сайтів, додатків, у них в штаті близько 300 співробітників. Ми продовжили працювати з «холодними» сейлз-менеджерами в онлайн-форматі і ще близько місяця підтримували їх безкоштовно.

До цього ми супроводжували компанію протягом трьох місяців. Якби ми різко зупинили роботу, то наші завдання залишилися б невиконаними. Відносини з власниками у нас відмінні.

Крок №2. Допомагайте клієнтам, а не одразу впарюйте продукт

Чесно кажучи, я шокований тим, наскільки ефективною може бути робота в онлайні. Для мене це інсайт №1 цього карантину. Повернемось знову до воронок продажів — ось давно час починати прогрівати клієнтів без мети продати зараз, а допомагаючи.

Нехай це будуть рекомендації перевірених підрядників, чек-листи, навчання тонкощам щодо продукту або послуги, експертні поради й рекомендації, частково безкоштовні послуги або продукт на пробу, консультації, аудит, книги, відео. Головне — спроби допомогти, а не продати!

Важливо! Цінність створюється не в той момент, коли ви щось запропонували безкоштовно. Щоб клієнти оцінили безкоштовну послугу або продукт, необхідно вміти її подавати в потрібний момент і лише тоді, коли у клієнта горять очі від вашого продукту. Інакше цей жест не оцінять.

Крок №3. Пропрацюйте стратегію продажів спільно з відділами маркетингу і продажів. 

Стратегічна сесія потребує близько двох робочих днів. А під час відеоконференції від 6 до 8 годин на день:

  • опрацювати цільову аудиторію (ЦА);
  • опрацювати болі ЦА (приклад на картинці);
  • опрацювати бонуси й корисності на кожен біль ЦА;
  • прописати твердий вид кожної плюшки й призначити відповідальних за реалізацію;
  • встановити дедлайни по реалізації бонусів у твердий стан. Ціна слова. Розписки про виконання.

Інакше ймовірність того, що доведете справу до кінця без стороннього контролю і стусана буде дорівнювати нулю! Дійсно, це дуже масивна робота.

Болі та бонуси для ЦА. Фото: facebook.com/gaychuk.mikhail

Крок №4. Започаткуйте індивідуальні зустрічі з кожним сейлзом раз на тиждень

Це інсайт №2 для мене на цьому карантині. Одна зустріч на тиждень з менеджерами з продажів здатна на чудеса, якщо проводити її згідно з певним алгоритмом. Зустріч важлива для підтримки мотивації. І багатьом продавцям цього дійсно не вистачає. З іншого боку, це тримає в потоці й веде до майбутніх результатів.

Ось алгоритм на прикладі одного з клієнтів, відділом продажів якого зараз продовжуємо керувати:

  • як пройшов день/тиждень;
  • які питання й складності;
  • розбір ситуацій клієнтів;
  • розбір листувань й заперечень (онлайн);
  • тактика продажів на тиждень (якщо говоримо про відділ “холодних” продажів, де є постійний тест нових інструментів і підходів);
  • розбір виконання KPI (випереджальних і запізнілих) за минулий тиждень;
  • планування KPI (випереджальних і запізнілих) за наступний тиждень.

Щотижня ми з моїм партнером по Sales Generation проводимо близько 20 індивідуальних годинних зустрічей з менеджерами наших клієнтів по такому регламенту.

Поговоріть з sales-менеджерами.

Крок №5. Почніть нарешті продавати “в холодну” 

Обирайте клієнтів серед тих, з ким хочете і мрієте працювати. Дійте за вищезазначеним алгоритмом. Цей пункт вимагає детального і наочного пояснення інструментів і рекомендацій. Нижче — мій виступ з темою “холодних” продажів на Salesconf. В ньому зібрані мій тернистий досвід і всі інсайти щодо «холодних» B2B-продажів!

Коментарі

Суспільство

Фото, що занурюють у минуле: як виглядали українські міста в 20 столітті

Опубліковано

14 вересня одразу кілька українських міст відзначають свій день народження: Вінниця, Луганськ, Житомир, Луцьк, Миколаїв та інші.

Ми вирішили згадати, як ці міста виглядали в минулому столітті. Архівні фото в добірці ШоТам розкривають унікальний культурний код кожного українського регіону — архітектуру, людей та атмосферу того часу.

Вінниця 

23-24 лютого 1957 року у Вінниці відбувалася матчева зустріч з легкої атлетики, у якій брала участь команда Київського політехнічного інституту та збірна Вінниці. Ось декілька світлин того часу. 

Вулиця Соборна в лютому 1957 року. Фото: Всеволод Лапчинський

Вулиця Соборна в лютому 1957 року. Фото: Всеволод Лапчинський

Учасники змагань і стадіон. Фото: Всеволод Лапчинський

Учасники змагань і стадіон. Фото: Всеволод Лапчинський

Світлини надані Центру історії Вінниці Валерієм Томашевським.

Житомир 

Краєзнавець Валерій Скоріков опублікував у фейсбуці історичні фото Житомира.

Семінарійський костел св. Яна з Дуклі (фото В. Руштівського. 1989 рік). Фото: з фонду Житомирського обласного архіву

Міський переговорний пункт по вул. Театральній. Фото: з фонду Житомирського обласного архіву

Свято-Преображенський кафедральний собор (квітень 1984 року). Фото: з Житомирського обласного архіву

Фонтан на вулиці Соборній (1975 рік). Фото: Олег Ліщин

Луганськ 

Світлини Луганська 1960-80-х років.

Вулиця Коцюбинського (1977 рік). Фото: Юрій Хромушин для газети «Ворошиловградська правда»

Стадіон «Авангард» (ймовірно, кінець 1970-х років). Фото: Олександр Фроликов

Вулиця Шевченка, трамвайна зупинка (1963 рік). Фото: Сергій Климов

Луцьк 

А ось Луцьк 1920-х років на світлинах польського фотографа Генрика Поддембського.

Шматок річки Глушець біля місця впадання в Стир. Сьогодні цього куточка не існує. Приблизно на його місці розташований Інститут мистецтв ВНУ імені Лесі Українки. Фото: Інститут мистецтва Польської академії наук

Теперішня вулиця Данила Галицького. Праворуч — ряди на Ринку, далі — церква та монастир колишнього Луцького братства. Фото: Інститут мистецтва Польської академії наук

Караїмська кенаса. Згоріла в 1970-х роках. Була на вулиці Караїмській. Фото: Інститут мистецтва Польської академії наук

Ягеллонська (сучасна Лесі Українки) — головна вулиця міста. Фото: Інститут мистецтва Польської академії наук

Садиба Леопольда Францевича (або його батька) Зайковського на нинішній вулиці Ярощука. Фото: Інститут мистецтва Польської академії наук

Миколаїв

Автором цих унікальних фото, що документували звільнення міста у квітні 1944-го та життя Миколаєва протягом наступних п’ятдесяти років, є Юрій Медведєв.

Привокзальна площа. Фото: особистий архів Н. Пономаренко

Фонтан біля яхт-клубу. Фото: особистий архів Н. Пономаренко

Старий Інгульський міст. Фото: особистий архів Н. Пономаренко

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Черкащині благодійники допоможуть відремонтувати дитячу лікарню

Опубліковано

Латвія допоможе відновити обласну дитячу лікарню на Чернігівщині, зокрема зараз в медзакладі проводиться ремонт харчоблока, також передбачено створення операційного блока для новонароджених дитячої лікарні.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

протягом тривалого часу у закладі проводилися лише поточні ремонти без комплексної модернізації, у результаті чого почав руйнуватися фундамент, зовнішні та внутрішні стіни, покрівля, а медобладнання потребувало заміни. Проєкт капітального ремонту харчоблока триває від травня 2024 року, зараз лікарня перебуває у процесі відновлення й реконструкції.

«Будівельні роботи у закладі виконані вже на 45%. У лікарні завершені фасадні роботи, гідроізоляція та утеплення стін. Крім того, завершені покрівельні роботи. Зараз у закладі тривають роботи з ремонту підземної галереї, яка поєднує харчоблок з головним корпусом. Також харчоблок буде оснащено сучасним обладнанням. Реалізація проєкту дасть змогу забезпечити дітей та матерів, які перебувають у лікарні, якісним харчуванням, що є надзвичайно важливим під час лікування дитини», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У лікарні на Волині встановлюють сонячну електростанцію: як це працюватиме

За підтримки міністерства охорони здоров’я Латвії у липні цього року заклад отримав вантаж медичного обладнання, у тому числі апарати штучної вентиляції, операційні столи, апарати ультразвукової діагностики та засоби реабілітації.

Крім того, за підтримки Уряду Латвії та Fonds Entrepreneurs for Peace планується проведення реконструкції частини приміщення для створення операційної для новонароджених. Очікувана вартість операційної становить 26 млн грн. Передбачено проведення ремонтних робіт та облаштування закладу медичним обладнанням, яке дозволить забезпечити новонароджених пацієнтів високоякісною медичною допомогою.

Нагадаємо, у Львові відкриють школу реставрації, яка працюватиме за євростандартами.

Фото: МОЗ

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Конотопі відкрився центр рекрутингу української армії

Опубліковано

У Конотопі відкрився центр рекрутингу української армії, який став четвертим у Сумській області й 36-м в Україні.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Зазначається, що рекрутуватися можуть особи з 18 до 60 років. Також для медиків, психологів та людей від 18 до 25 років передбачено контракт строком один рік.

«Це четвертий центр в Сумській області, який було відкрито у співпраці Міністерства оборони України, обласних та районних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Всього в Україні станом на 13 вересня працює 36 центрів рекрутингу української армії», – йдеться в повідомлені.

Читайте також: У Чернівцях відкрили перший рекрутинговий центр

Контактна інформація

Відтепер отримати всю необхідну інформацію можна за адресою: вул. Червоної Калини, 13 у приміщенні ЦНАПу або за телефоном: +38 (098) 091 7383. Центр працює в понеділок, середу та п’ятницю з 8:00 до 15:00, а у вівторок та четвер з 8:00 по 17:00.

Нагадаємо, у Львові з’явився ще один рекрутинговий центр.

Фото: Міноборони

Коментарі

Читати далі