Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Київський академічний театр ляльок презентує прем’єру «санітарної вистави»

Опубліковано

Київський академічний театр ляльок «Замок на горі» 15, 16 та 30 серпня покаже новий спектакль «Зубата втрата». Востаннє до «санітарних тем» театр звертався у 1930-х роках, коли на замовлення радянського Народного комісаріату охорони здоров’я було створено низку вистав, присвячених правилам гігієни та запобіганню поширення хвороб. 

Через 90 років обставини коригуються, у зв’язку з пандемією попит на санітарний театр поновлюється, однак, мотивація змінюється – тепер така вистава не примусове виконання директив державних установ, а особиста творча ініціатива митців. 

У новій виставі «Зубата втрата» актори – це лялькарі-лікарі, костюми – це захисний медичний спецодяг. Наразі це єдина «санітарна» вистава у театрах Києва.

Чим особлива п’єса?

П’єсу було написано спеціально для Київського академічного театру ляльок. «Зубата втрата» – результат творчої співпраці авторки та режисерки Катерини Лук’яненко з Національною спілкою театральних діячів України. Пані Катерина брала участь у роботі першої Лабораторії драматургії та працювала під творчим наглядом куратора лабораторії Павла Ар’є.

В основі сюжету лежить не шаблонна історія відомої народної або літературної казки. Ніхто з глядачів навіть не уявляє, що за дійство розгорнеться у прем’єрі, ніхто не знає фіналу, але всі сподіваються на гепі-енд. Але щоб його досягти, глядачам треба буде пройти цілий квест разом з головними героями – дівчинкою Лізою та її другом зубчиком Різцем -, здійснити подорож до країни молочних зубів, перемогти карієс, зустрітися із золотим зубом, сподобатися щіткам-контролерам, підкорити зубну пасту-літак, справити гарне враження на Зубну фею.

Зубна комедія жахів

За жанром це «зубна комедія жахів для дітей від 4 років». Постановники стверджуюсь, що глядачам боятися нічого, що цікаво буде і дітям, і дорослим. Адже недаремно побутує думка, що всі бояться візиту до стоматолога. Різниця лиш у тому, що діти – через біль, а дорослі – через вартість послуг.

«Це фантазія, гра, в якій стоматологи щирі, кумедні, нестрашні союзники, а не вороги, до речі, дуже засмучені через те, що діти їх бояться. Спектакль дозволить дитині (а може і дорослим) подивитися на роботу дантиста зовсім з іншого боку. Актори розраховують навіть викликати співчуття у юних театралів до цієї «невдячної» професії. Ми переконані, що після перегляду вистави стоматологічна ситуація глядачів значно поліпшиться», каже режисерка Катерина  Лук’яненко.

«Ми намагалися максимально гіперболізувати найстрашніші «зубні жахи». В жодному іншому театрі глядачі не побачать метрових гамбургерів та чизбургерів, що витанцьовують та чешуть язиками з шинки та салату латук, не почують арію чупа-чупсів заввишки з людський зріст, не спостерігатимуть за лицарським двобоєм на зубочистках-мечах, не сплетуть сітку з зубної нитки», – зазначає художниця Дар’я Волокушина.

Суспільство

На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Опубліковано

У Київській області було виявлено одну з найбільших популяцій сон-трави. Ці рідкісні квіти процвітають поруч з містом Обухів.

Про це у Facebook повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

фото: КЕКЦ

Про цвітіння

Зазначається, що під Обуховом виявили найбільшу у регіоні популяцію сон-трави (сон чорніючий). Ця рослина занесена до Червоної книги України і є дуже рідкісною. Він росте на степових схилах чи старих соснових лісах. У лісах його знищують рубки, а в степу – оранка.

фото: КЕКЦ

Читати також: Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

“Ця популяція сну виявилася найбільшою в Київській області, ми нарахували там близько 1000 рослин сну. Для порівняння, вже 30 рослин сну, що ростуть в одному місці, вважається значною популяцією для того, щоб брати її під охорону”, – йдеться у повідомленні.

У КЕКЦ поінформували, що для охорони цієї популяції сон-трави екологи створюватимуть пам’ятку природи.

Нагадаємо, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: КЕКЦ

Читати далі

Суспільство

Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

Опубліковано

Депутат з Естонії Крісто Енн Вага, який збирає кошти для ЗСУ, прибув до Києва на велосипеді.

Про це він повідомив в соц.мережі Х.

фото: Крісто Енн Вага

“Я зробив це! Проїхав на велосипеді від Таллінна до Києва, щоб показати, що війна триває лише на відстані велопрогулянки, і висловити підтримку захисникам. Тож зосередьмося на тому, щоб допомогти Україні виграти цю війну та перемогти терористичну росію”, – написав він.

Читати також: У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Мета його поїздки – зібрати 50 тисяч євро на потреби Сил оборони України разом з інтернет-спільнотою NAFO, яка підтримує нашу країну та протистоїть російській пропаганді. Для цього була створена окрема сторінка, на якій збирають пожертви. Зі зібраних коштів планують закупити машини та FPV-дрони для військових.

Нагадаємо, що українські музиканти виступатимуть на фестивалі Sziget в Будапешті: хто саме.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

Суспільство

У Львові девʼять мозаїк позначили охоронним знаком

Опубліковано

У 2024 році ще дев’ять мозаїк у Львові були визнані міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит” як об’єкти культурної спадщини.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

фото: Львівська міська рада

Про ініціативу

Щоб підкреслити їхню цінність та важливість збереження, мозаїки в Львові почали позначати міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Крім того, власникам будівель чи установам, які їх утримують, пояснюють, що вони зобов’язані зберігати ці мозаїки.

Під таким знаком вже позначено 54 мозаїки у місті, які, хоч і розміщені не завжди у будівлях-пам’ятках, але все ж належать до об’єктів культурної спадщини, зазначають у міськраді.

фото: Львівська міська рада

Читати також: Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

У листопаді 2023 року почали маркувати мозаїки у місті міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Цей знак є захисною емблемою Гаазької конвенції про охорону культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Нагадаємо, що українська акторка Іванна Сахно зіграє головну роль в продовженні M3GAN.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: