Суспільство
93 вироби для королеви та публікації у Vogue: як це вдалось українському бренду
Яна Анохіна — молода бізнесвумен, про яку пишуть такі видання, як Vogue та Martha Stewart Weddings. Вона зробила 93 вироби для британської королеви та відправила листа у Букінгемський палац.
І це завдяки успішному бренду коробочок для обручок Voeu Du Coeur (“Бажання від серця” у перекладі з франц. — прим. авт.). Дніпровський бренд купують вже у 48-ми країнах світу, а Китай активно копіює вироби. Як вдалось запустити успішну власну справу без вкладень та чому українські коробочки люблять у всьому світі, читайте далі.
Яна Анохіна
Закінчила філологічний факультет у ДНУ ім. О.Гончара. Зі шкільних років захоплювалась фотозйомкою. У 11 класі агентство, яке знімало випускний альбом, запросило Яну до себе на роботу. Тривалий час дівчина займалась весільною фотографією, що переросло у створення власного бізнесу по виготовленню коробочок для обручок.
93 коробочки для британської королеви
Якось мене запитали, для кого я б хотіла зробити коробочку. Я відповіла — для королеви Єлизавети! А потім подумала: а й справді, чому б ні? Коли була Лондоні, з’явилося таке відчуття, ніби мої вироби зроблені там — настільки підходять за колористикою. А королівська сім’я — це лідер думок, за нею стежить увесь світ.
Команда Voeu Du Coeur одразу підтримала моє рішення і ми почали моніторити всі різнокольорові образи королеви. Вирішили зробити 93 коробочки — скільки років королеві. Для виготовлення коробочок взяли білий оксамит Valentino, адже його можна фарбувати. А взагалі працюємо з італійським та французьким оксамитом Armani, Valentino, Gucci.
Я написала лист королеві, до нього додала власні фото і світлини самої колекції, а також розповіла про команду та плани. У Букінгемський палац посилки не приймають, тільки листи. Чекаємо на долю вже готової партії коробочок.
Коробочки почались з фотозйомки
Тривалий час я займалася весільною фотографією і для гарних знімків мені потрібні були ефектні коробочки для обручок. Але такого аксесуару я не знайшла, тому вирішила зробити сама.
Багато часу пішло на пошук необхідного матеріалу. Бо оксамитові коробочки тоді починали з’являтися у США, а у нас такого взагалі ніхто не робив.
Я зробила пару екземплярів і згодом виставила їх на онлайн-платформі Etsy. Дуже неочікувано з’явилось перше замовлення з Америки. Тоді ще коробочка коштувала $40.
Читайте також: Хочу продавати на Etsy: поради, як відкрити магазин
Я поставила ціну вдвічі вищу за аналогічні товари, але їх все одно продовжували купувати. Перш за все тому, що вони були дуже красиво зняті, а візуальний контент дуже важливий. Ну і висока якість виробів є важливою складовою успіху.
Почала займатись брендом без жодних вкладень
Уявіть, навіть витрат на рекламу і просування не було. Секрет у красивій картинці та цікавому контенті. А далі люди самі почали його поширювати, відправляти одне одному та робити замовлення.
Згодом про Voeu Du Coeur вже писали світові видання, наприклад, відомий весільний журнал Martha Stewart Weddings. Перші запити на публікації приходили через Etsy.
Багато моїх клієнтів замовляли собі зйомки, де робили посилання і на нас. Я не повірила своїм очам, коли побачила на пошті повідомлення від британського Vogue.
Публікація там коштувала нам близько $400. І це недорого. Бо були дніпровські журнали, які дзвонили і пропонували нам платну публікацію за ціною втричі більшу.
Замовляють і американці, і маврикійці
Перші пів року робила все сама. Відправляючись у відрядження, брала все необхідне з собою, тому могла виконувати замовлення в будь-якій точці світу. Але кількість замовлень росла, тому почала шукати людей в команду.
Читайте також: Унікальні прикраси від українських майстрів, не дорожчі за 200 гривень
Зараз щомісяця до нас надходить близько 400 замовлень. Хтось купує один виріб, а хтось — цілу партію. Коштують наші коробочки від 77 доларів. Переважно замовляють наречені, організатори весіль, ювелірні бренди.
Наші коробочки купують в багатьох країнах: в Америці, Великобританії, Франції. Були замовлення навіть з Маврикію, Філіппін, Ірландії. Крім того, аксесуари Voeu Du Coeur можна купити і в шоурумах Канади, Парижу, Лондона.
Є поодинокі замовлення з України. Але у нас інший менталітет і люди женуться за брендом. Тому наразі мене більше цікавить закордонна публіка, яка цінує авторську роботу. Вірю, що цей тренд колись прийде і до нас.
Конфлікт з американцями та китайці-плагіатори
Ще коли я починала робити коробочки, на фото натрапила одна американська компанія, яка робила схожий продукт. Вони запатентували свої вироби і вимагали, аби я зняла з продажу свої.
Тому я змінила дизайн і тепер ми виготовляємо не квадратні коробочки, а восьмикутні. Я також оформила патент в США і в Україні. Від ситуації тільки виграла, бо ці коробочки тепер стали нашою візитівкою.
Дуже часто помічаю, як мої вироби копіюють. Наприклад, є одне китайське виробництво, яке почало робити таку саму продукцію і заявляти, що вони можуть виготовляти до 50 000 одиниць на тиждень. Та й в Україні також намагаються копіювати. Чомусь думають, що якщо зроблять такий самий виріб, то матимуть такий же успіх. Але це ж так не працює. Ви можете дивитись і надихатись, але плагіат не дасть результатів.
Помилки і поради
Краса — це більше, ніж бізнес. Це моя стратегія. Для малого бізнесу візуальний контент — єдиний спосіб вижити і рухатись далі. Є два варіанти: або ви робите бренд, або даєте найнижчу ціну. Підприємці-новачки не можуть скористатись другим варіантом, бо не мають такого об’єму виробництва.
Тому дуже важливо робити фокус на візуальному контенті. Я вирішила розробити курс “Естетика візуала”, де буду розказувати про те, як зробити профіль в Інстаграм естетичним, і про те, як візуал передає вашу діяльність та допоможе піднести ваш продукт дорожче.
5 порад від 23-річної бізнесвумен
- Не думайте, а починайте робити бізнес прямо зараз.
- Не працюйте з друзями. Робота — не найкраще місце для дружби.
- Одразу починайте вести управлінський облік. Я цього не робила спочатку, але підприємцю варто одразу бачити те, що відбувається з його бізнесом.
- Одразу починайте рекламувати свій бренд. Так, у мене дуже довго не було реклами і все росло органічно. Але якби я спочатку вкладала б кошти в рекламу, то результат був би ще кращим.
- Кайфуйте від того, що ви робите.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі