Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

9 українських фільмів, які піднімуть вам настрій

Опубліковано

Комедії дозволяють нам розслабитися, відпочити та підняти настрій. Однак, жарти справляють найкраще враження, коли вони близькі та зрозумілі глядачам, тому саме українські комедії – те, що вам потрібно!

ШоТам зробив добірку українських комедій, які ви точно запам’ятаєте.

Коза Ностра: Мама їде (2022)

Влада Коза (Ірма Вітовська) — типова українська мати, яка дуже хоче онуків. Дізнавшись, що її донька народила у далекій Італії, Влада одразу ж вирушає в дорогу. Однак молода матуся відмовилася від допомоги бабусі у вихованні онука та господарстві.

Не встигла жінка засмутитися й обуритися, як доля звела її з іншою родиною, якій вкрай потрібна була допомога. Жінку найняв впливовий мафіозі Фредо Логан та троє його дітей. Дізнайтесь, як українка навчила велику сім’ю, що таке підтримувати одне одного у будь-яких ситуаціях.

Велика прогулянка (2022)

Перші теплі весняні вихідні найкраща можливість виїхати всією сім’єю на природу. У Наливайченків навіть є своє улюблене місце на березі водойми. Толя (Юрій Ткач) як раз надувне колесо приготував. А у Раї (Ірина Гатун) вже все готове для смачного застілля.

Тим часом родина Драгоманових – викладачка історії мистецтв Таня (Олена Кравець) та диригент Євген (Андрій Ісаєнко) – також зібралися на природу. І бізнесмен Степан (Михайло Жонін) з помічником Геною (Олексій Завгородній) хочуть відпочити. Тож раптово вся ця різноманітна компанія опиняється на одній великій поляні. Й жоден не згоден полишити це, здавалося б, намолене місце. Чи зможуть вони ужитися, чи хтось таки візьме верх над ситуацією?

Я працюю на цвинтарі (2022)

Олександру (Віталій Салій) вже 35 років, а єдине досягнення у його житті — це робота, на якій він виготовляє надгробки. Хоча, чи можна пишатися роботою на кладовищі? Олександр не любить згадувати про своє минуле, та й сьогодення його не тішить.

Цинічний одинак зі складним характером комфортно почувається на кладовищі серед могил та квітів, а от спілкування з людьми дається йому непросто. Особливо складно порозумітися з донькою, в якої якраз підлітковий вік, купа проблем та питань.

Найкращі вихідні (2022)

Найгарячіша музична подія року Atlas Weekend збирає не лише меломанів, але й різних людей із різними цілями та мріями. Організаторка Ольга (Дар’я Петрожицька) вся у роботі, адже вона відповідає за основні заходи фестивалю. Тож німець Ганс, який з’явився, як сніг на голову — зовсім не те, на що вона очікувала цими вихідними. Але ж хлопець просто примчав до своєї коханої, подолавши стільки кордонів.

Кар’єристка Міра (Наталія Бабенко) їде до столиці на найважливішу співбесіду у своєму житті, але вона змушена  взяти з собою молодшого брата, від якого самі лише проблеми. Молода та наївна музикантка Аліса втекла до Києва з рідної Одеси, аби знайти на фестивалі свого тата, але чи захоче він її прийняти? А четверо парубків з Кривого Рогу запланували на ці дні гарячу вечірку. То що ж могло піти не так та чим закінчиться ця фантастична пригода для кожного з героїв? 

Читайте також: «Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Безславні кріпаки (2020)

Події розгортаються у 1844 році. Молодий Тарас Шевченко (Роман Луцький) нудиться у кріпацтві. Переховуючись від лютого імператора, в Україну потрапляє японський самурай. Познайомившись ближче із Тарасом, він вирішує навчити його бойовим мистецтвам. Тепер хлопцеві немає сенсу тікати з кріпацтва. Він готовий подивитися ворогові у вічі та битися до останньої краплі крові. Ворога крові, звісно, а не своєї.

Мої думки тихі (2019)

Цей український фільм розповідає історію життя звукорежисера та композитора Вадима. Зазнавши безлічі невдач у роботі та особистому житті, він нарешті отримує шанс розпочати життя з чистого аркуша. Перед ним постає, здавалося б, доволі просте завдання – записати голоси рідкісних закарпатських тварин.

Ця робота може назавжди змінити його життя, адже гарантує працевлаштування у Канаді, де все може заграти новими фарбами. Однак, виявляється, що все значно складніше, адже головним супутником у новій роботі буде людина, яка для цього аж ніяк не годиться – норовлива мама Вадима. 

Шляхетні волоцюги (2019)

Цю комедію полюблять ті, хто хоче подивитися легке кіно, сповнене жартів та пригод. Це жартівлива історія львівських батярів Боді та Мірека, які живуть під гаслом: «Любити Львів, жінок та жарти» Неочікувано для себе, вони стають опікунами юної Христі, яка рано залишилася без батьків і за опікуна мала свого дядечка.

Після його несподіваної смерті вона стає на заваді одразу двом представникам світового зла – нацистам та комуністам. Але Христина не з тих, хто погоджується стати жертвою обставин! Разом з батярами Міреком та Бодею вона рятує і себе, й увесь світ, і не в останнє – завдяки коханню Христі до Збишека, її хлопця. Воно настільки сильне, що не боїться ні сил зла, ні навіть Збишекової мами.

Герой мого часу (2018)

Жорик — типовий українець, який прибуває до столиці у пошуках щастя. Це щемка, трохи комічна, трохи трагічна історія хлопця, що живе в складному та суперечливому світі.

Жорик на два місяці приїжджає до київської тітки, щоб заробити собі на життя та здобути корисні зв’язки у великому місті. Ледь прибувши до столиці, він стикається із суворою реальністю: проблеми тут можна вирішити лише хабарем, жагу до прекрасного не задовільнити походом у музей, а столичні панянки навряд чи закохаються у простого хлопця…

DZIDZIO Контрабас (2017)

Життя на кордоні назвати легким можна лише з натяжкою. Про це не з чуток знають Дзідзьо, Юлік і Лямур. Вони разом виросли на кордоні та зараз хочуть досягнути чогось в цьому житті, а для цього потрібні гроші. В прикордонних районах роздобути законним шляхом гроші не завжди легко, тож єдиний шлях до збагачення – перевезення контрабандних товарів до сусідніх держав. 

Щоб обдурити прикордонників, трійця одягає сутани католицьких священнослужителів, адже багаж священників,зазвичай, не дуже цікавить прикордонників. Ідея має успіх, однак поява на горизонті карколомної красуні Олени викликає хвилю суперечок та тріпотіння сердець псевдосвященників, що вносить свої корективи в плани трійки йолопів.

Нагадаємо, Укрзалізниця серед переможців конкурсу маркетингових проєктів X-RAY.

Коментарі

Суспільство

Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї

Опубліковано

Уряд України ухвалив важливе рішення, яке має на меті масштабувати виробництво боєприпасів в країні та розширити внутрішній ринок вибухових речовин і детонаторів.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.

«Уряд дав старт українському ринку вибухових речовин та детонаторів», — зазначив Федоров.

За його словами, на сьогодні обсяги виробництва українських боєприпасів значною мірою залежать від імпорту вибухових речовин та детонаторів. Проте в Україні є власний потенціал для розвитку цієї галузі, і щоб реалізувати цей потенціал, потрібно створити найкращі умови для виробників.

Читати також: В Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції

Раніше для запуску виробництва вибухових речовин компанії мали оформляти до 10 різних документів, що займало від 12 до 18 місяців. Наприклад, тільки на отримання ліцензії на управління відходами йшло до пів року, а дозвіл на здійснення операцій з відходами міг зайняти ще три місяці.

Водночас це сприятиме швидшому реагуванню на потреби фронту та розвитку оборонних потужностей України.

«Раніше такий же шлях відкриття ринку вже пройшли дрони, роботи, РЕБ, боєприпаси. І ми вже бачимо результати на полі бою», — підсумував міністр, нагадуючи про успішний досвід дерегуляції інших стратегічних галузей.

Нагадаємо, що українці запустили гру «Гуркіт на болотах», де можна спробувати себе в ролі оператора дрона.

Фото: Михайло Федоров.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції

Опубліковано

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив про відкриття офісу протимінної діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Про це повідомив Ігор Клименко, Міністр внутрішніх справ України.

Основні функції офісу

  • Координація розмінування територій.
  • Планування та моніторинг виконання завдань з розмінування.
  • Сертифікація та контроль якості роботи операторів протимінної діяльності.

Читати також: Український інженер створив візуалізацію тривалості повітряних тривог в Україні: як це працює

Глава МВС також зазначив, що новий офіс сприятиме покращенню взаємодії з громадянами у сфері мінної безпеки та підвищить ефективність процесу розмінування. За останню добу сапери обстежили понад 200 га території та знищили майже 600 вибухонебезпечних предметів.

Нагадаємо, що Німеччина передасть Україні новий пакет військової допомоги: 77 танків Leopard 1A5 та 12 гаубиць PzH 2000.

Фото: ДСНС.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Коли в українських школах будуть канікули: рекомендації МОН

Опубліковано

Цьогоріч Міністерство освіти і науки України (МОН) надало школам можливість самостійно визначати дати та тривалість канікул, зважаючи на безпекову ситуацію в регіоні.

Водночас МОН опублікувало орієнтовні дати осінніх канікул на 2024 рік.

Ключові моменти

Початок і закінчення навчального року

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №841 від 23 липня 2024 року, навчальний рік розпочався 2 вересня 2024 року і триватиме до 30 червня 2025 року.

Орієнтовні дати канікул

    • Осінні: 28 жовтня – 3 листопада 2024 року.
    • Зимові: 30 грудня 2024 – 10 січня 2025 року.
    • Весняні: 24 – 30 березня 2025 року.
    • Літні: 30 червня – 31 серпня 2025 року.

    Читати також: В Україні стартував проєкт із навчання жінок-водійок автобусів

    Самостійне визначення канікул

    Педагогічні ради навчальних закладів мають право самостійно вирішувати питання щодо структури та тривалості навчального року в межах затверджених урядом дат. Зокрема, вони визначають:

      • Тривалість навчального тижня та дня.
      • Тривалість занять і перерв між ними.
      • Форми організації освітнього процесу.

      Врахування потреб учнів

      При визначенні структури навчального року школи повинні зважати на освітню програму, навчальне навантаження, вікові особливості учнів та їхній фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток.

        Підсумок

        МОН пропонує орієнтовні дати канікул, але надає школам автономію в організації навчального процесу. Це дозволяє більш гнучко адаптувати графік навчання та відпочинку до потреб учнів і регіональних умов.

        Нагадаємо, що МОН змінило терміни подання на держгрант на здобуття вищої освіти: до коли можна подати заявку.

        Фото: Freepik.

        Коментарі

        Читати далі

         РЕКЛАМА:

        Шопочитати

        Суспільство1 тиждень тому

        Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

        Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

        Суспільство2 тижні тому

        Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

        Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

        Суспільство1 місяць тому

        «Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

        Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

        Суспільство1 місяць тому

        Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

        Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

        РЕКЛАМА: