Комедії дозволяють нам розслабитися, відпочити та підняти настрій. Однак, жарти справляють найкраще враження, коли вони близькі та зрозумілі глядачам, тому саме українські комедії – те, що вам потрібно!
ШоТам зробив добірку українських комедій, які ви точно запам’ятаєте.
Коза Ностра: Мама їде (2022)
Влада Коза (Ірма Вітовська) — типова українська мати, яка дуже хоче онуків. Дізнавшись, що її донька народила у далекій Італії, Влада одразу ж вирушає в дорогу. Однак молода матуся відмовилася від допомоги бабусі у вихованні онука та господарстві.
Не встигла жінка засмутитися й обуритися, як доля звела її з іншою родиною, якій вкрай потрібна була допомога. Жінку найняв впливовий мафіозі Фредо Логан та троє його дітей. Дізнайтесь, як українка навчила велику сім’ю, що таке підтримувати одне одного у будь-яких ситуаціях.
Велика прогулянка (2022)
Перші теплі весняні вихідні найкраща можливість виїхати всією сім’єю на природу. У Наливайченків навіть є своє улюблене місце на березі водойми. Толя (Юрій Ткач) як раз надувне колесо приготував. А у Раї (Ірина Гатун) вже все готове для смачного застілля.
Тим часом родина Драгоманових – викладачка історії мистецтв Таня (Олена Кравець) та диригент Євген (Андрій Ісаєнко) – також зібралися на природу. І бізнесмен Степан (Михайло Жонін) з помічником Геною (Олексій Завгородній) хочуть відпочити. Тож раптово вся ця різноманітна компанія опиняється на одній великій поляні. Й жоден не згоден полишити це, здавалося б, намолене місце. Чи зможуть вони ужитися, чи хтось таки візьме верх над ситуацією?
Я працюю на цвинтарі (2022)
Олександру (Віталій Салій) вже 35 років, а єдине досягнення у його житті — це робота, на якій він виготовляє надгробки. Хоча, чи можна пишатися роботою на кладовищі? Олександр не любить згадувати про своє минуле, та й сьогодення його не тішить.
Цинічний одинак зі складним характером комфортно почувається на кладовищі серед могил та квітів, а от спілкування з людьми дається йому непросто. Особливо складно порозумітися з донькою, в якої якраз підлітковий вік, купа проблем та питань.
Найкращі вихідні (2022)
Найгарячіша музична подія року Atlas Weekend збирає не лише меломанів, але й різних людей із різними цілями та мріями. Організаторка Ольга (Дар’я Петрожицька) вся у роботі, адже вона відповідає за основні заходи фестивалю. Тож німець Ганс, який з’явився, як сніг на голову — зовсім не те, на що вона очікувала цими вихідними. Але ж хлопець просто примчав до своєї коханої, подолавши стільки кордонів.
Кар’єристка Міра (Наталія Бабенко) їде до столиці на найважливішу співбесіду у своєму житті, але вона змушена взяти з собою молодшого брата, від якого самі лише проблеми. Молода та наївна музикантка Аліса втекла до Києва з рідної Одеси, аби знайти на фестивалі свого тата, але чи захоче він її прийняти? А четверо парубків з Кривого Рогу запланували на ці дні гарячу вечірку. То що ж могло піти не так та чим закінчиться ця фантастична пригода для кожного з героїв?
Події розгортаються у 1844 році. Молодий Тарас Шевченко (Роман Луцький) нудиться у кріпацтві. Переховуючись від лютого імператора, в Україну потрапляє японський самурай. Познайомившись ближче із Тарасом, він вирішує навчити його бойовим мистецтвам. Тепер хлопцеві немає сенсу тікати з кріпацтва. Він готовий подивитися ворогові у вічі та битися до останньої краплі крові. Ворога крові, звісно, а не своєї.
Мої думки тихі (2019)
Цей український фільм розповідає історію життя звукорежисера та композитора Вадима. Зазнавши безлічі невдач у роботі та особистому житті, він нарешті отримує шанс розпочати життя з чистого аркуша. Перед ним постає, здавалося б, доволі просте завдання – записати голоси рідкісних закарпатських тварин.
Ця робота може назавжди змінити його життя, адже гарантує працевлаштування у Канаді, де все може заграти новими фарбами. Однак, виявляється, що все значно складніше, адже головним супутником у новій роботі буде людина, яка для цього аж ніяк не годиться – норовлива мама Вадима.
Шляхетні волоцюги (2019)
Цю комедію полюблять ті, хто хоче подивитися легке кіно, сповнене жартів та пригод. Це жартівлива історія львівських батярів Боді та Мірека, які живуть під гаслом: «Любити Львів, жінок та жарти» Неочікувано для себе, вони стають опікунами юної Христі, яка рано залишилася без батьків і за опікуна мала свого дядечка.
Після його несподіваної смерті вона стає на заваді одразу двом представникам світового зла – нацистам та комуністам. Але Христина не з тих, хто погоджується стати жертвою обставин! Разом з батярами Міреком та Бодею вона рятує і себе, й увесь світ, і не в останнє – завдяки коханню Христі до Збишека, її хлопця. Воно настільки сильне, що не боїться ні сил зла, ні навіть Збишекової мами.
Герой мого часу (2018)
Жорик — типовий українець, який прибуває до столиці у пошуках щастя. Це щемка, трохи комічна, трохи трагічна історія хлопця, що живе в складному та суперечливому світі.
Жорик на два місяці приїжджає до київської тітки, щоб заробити собі на життя та здобути корисні зв’язки у великому місті. Ледь прибувши до столиці, він стикається із суворою реальністю: проблеми тут можна вирішити лише хабарем, жагу до прекрасного не задовільнити походом у музей, а столичні панянки навряд чи закохаються у простого хлопця…
DZIDZIO Контрабас (2017)
Життя на кордоні назвати легким можна лише з натяжкою. Про це не з чуток знають Дзідзьо, Юлік і Лямур. Вони разом виросли на кордоні та зараз хочуть досягнути чогось в цьому житті, а для цього потрібні гроші. В прикордонних районах роздобути законним шляхом гроші не завжди легко, тож єдиний шлях до збагачення – перевезення контрабандних товарів до сусідніх держав.
Щоб обдурити прикордонників, трійця одягає сутани католицьких священнослужителів, адже багаж священників,зазвичай, не дуже цікавить прикордонників. Ідея має успіх, однак поява на горизонті карколомної красуні Олени викликає хвилю суперечок та тріпотіння сердець псевдосвященників, що вносить свої корективи в плани трійки йолопів.
Нагадаємо, Укрзалізниця серед переможців конкурсу маркетингових проєктів X-RAY.
У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» завершили першочергові протиаварійні роботи, які захистять сучасний лікувально-діагностичний корпус від зовнішніх впливів. Завдяки цьому медики зможуть безперебійно працювати навіть у холодну пору року.
Роботи виконала будівельна компанія ТОВ «ЮНІТ ДЕВЕЛОПМЕНТ» за фінансової підтримки благодійного фонду «Таблеточки».
У рамках протиаварійних заходів:
Встановлено сендвіч-панелі у пошкоджені віконні та дверні прорізи, які дозволяють обробляти поверхні антисептиками, забезпечуючи належні умови для лікування.
Ізольовано частину приміщень тимчасовими конструкціями для захисту від зовнішніх впливів.
Демонтовано небезпечну пошкоджену плитку з фасаду.
Утеплено стіни мінеральною ватою, інженерні мережі, а також частково замінено пошкоджені елементи, які контактували із зовнішнім середовищем.
18 листопада затвердили проєкт будівництва шести перехоплювальних паркінгів на в’їздах до Львова. Це рішення стане важливим кроком у розвантаженні центральних районів міста та розвитку інфраструктури громадського транспорту.
Про це повідомив Керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.
Де облаштують паркінги
Для реалізації проєкту обрали шість ділянок:
Вул. Б. Хмельницького: 9 500 м², 380 паркомісць. Тут планують розширити маршрути громадського транспорту та створити виділені смуги для його руху.
Перехрестя вул. Городоцька — вул. Збиральна: 8 500 м², 340 місць. Забезпечать зручний доступ до громадського транспорту.
Вул. Стрийська (біля іподрому): Найбільший паркінг площею 31 600 м², що вміщатиме 1264 автомобілі. Виділені смуги для громадського транспорту дозволять скоротити затримки до центру на 49%.
Вул. Зелена: 5 400 м², 216 місць. Облаштують зручний доступ до тролейбусів.
Вул. Личаківська: 5 000 м², 200 місць. Це допоможе зменшити транспортний потік з Винників та прилеглих громад.
Перехрестя вул. Т. Шевченка — вул. І. Величковського: 21 000 м², 840 місць. Зручно розташований для потоків із західного напрямку.
Переваги для міста
Проєкт спрямований на зниження кількості автомобілів у центрі Львова, скорочення затримок у русі громадського транспорту та поліпшення доступності міських маршрутів.
Нові паркінги стануть основою системи «перехоплюй і їдь», що відповідає сучасним тенденціям розвитку сталої мобільності. Вони забезпечать зручність для мешканців та гостей Львова, зберігаючи при цьому історичний і екологічний баланс міста.
Перехоплювальний паркінг — це спеціально облаштована авто- або велостоянка, зазвичай розташована на в’їздах до міста. Головна ідея такого паркінгу — дати можливість жителям приміських зон залишити свій транспорт і пересісти на громадський транспорт для поїздки до центру міста.
Як це працює?
Власник автомобіля залишає свій транспортний засіб на стоянці на весь день, а до центру чи інших частин міста їде громадським транспортом, маршрут якого інтегрований з паркінгом. На зворотному шляху авто забирається з паркінгу.
Нагадаємо, що на Львівщині запустили першу пересувну аптеку (ФОТО).
На базі центральної районної лікарні в Близнюківській громаді Лозівського району триває будівництво великого підземного укриття для пацієнтів і медперсоналу.
Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Укриття для понад 430 людей
Підземне укриття зможе вмістити більше ніж 430 осіб. У його межах облаштують кабінети, операційний блок і палати інтенсивної терапії. За словами Олега Синєгубова, лікарня є ключовим медичним об’єктом громади, тому забезпечення її функціонування навіть під час обстрілів — пріоритетне завдання.
Сучасне обладнання та автономія
Близнюківська ЦРЛ уже отримала новітнє обладнання завдяки підтримці Міністерства охорони здоров’я. У лікарні працює сучасна лабораторія для проведення різних медичних досліджень, встановлено комп’ютерний томограф і дві кисневі станції. Також заклад оснащений автономними системами живлення, водопостачання та новою котельнею.
Будівництво укриття демонструє важливість безпеки пацієнтів і медиків у прифронтових громадах. Воно стане не лише захистом під час обстрілів, а й простором, де зможуть надавати медичну допомогу навіть у критичних умовах.
Близнюківська лікарня — це приклад поєднання безпеки, інновацій та турботи про здоров’я кожного мешканця громади.
Нагадаємо, що благодійний фонд «Старенькі» збирає кошти на теплі набори для літніх людей Чернігівщини.
Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова.
Коментарі