Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
obzor oobrazovatelnykh platform 2018 obzor oobrazovatelnykh platform 2018

Економіка і бізнес

9 безкоштовних онлайн-курсів для бізнесменів-початківців: від бізнес-плану до експорту

Опубліковано

Неважливо, чи ви підприємець-початківець з ідеєю на мільйон, чи тільки-но заробили свої перші 50 тисяч гривень – абсолютно безкоштовні поради від професіоналів можуть стати у нагоді.

Ми підібрали курси підприємництва з українських платформ для кожного окремого етапу, на якому зараз може знаходитись ваш бізнес.

Читайте також: Бізнес під час війни: родина із Сєвєродонецька шиє тенти і намети

1. Відкриття власної справи: дорожня карта від засновника Veterano Pizza

Гайд, створений на платформі для підприємців “Всі свої”. Розрахований на тих, хто тільки замислюється над тим, аби розпочати власну справу. Адже всі підприємці на початку стикаються з однаковими питаннями та роблять помилки. Леонід Остальцев, засновник Veterano Pizza, розповідає про основні кроки, які потрібно зробити початківцям, щоб побудувати ефективний бізнес.

“І пам’ятайте, все у вас вийде! Головне – почати!” – каже він у невеличкому відеоанонсі.

Засновник Veterano Pizza про дорожню карту початку власного бізнесу

2. Курс про підприємництво. “Власна справа в Україні” від Prometheus

Був створений для тих підприємців, яких щось стримує від того, аби почати. Насправді, підприємництво починається з базових знань і успішного досвіду ваших колег, кажуть лектори курсу.

Лекції підкріплені практикою – історіями успіху і помилок молодих підприємців.

Читайте також: Як заробити 400 000 грн на тюльпанах. Історія фермерів-везунчиків

Тут розглядатимуться такі теми, як оподаткування, юридичні аспекти – як захистити інтереси бізнесу, як знайти своє місце на ринку, життєвий цикл компанії тощо.

3. “Як створити стартап” – адаптований курс від викладачів Стендфордського університету

Цей курс читався у Стенфордському університеті, а Prometheus адаптував його для  української аудиторії.

Викладачі-практики на онлайн-лекціях розкажуть, як оцінити бізнес-ідеї на життєздатність, як підбирати команду та залучати клієнтів, як будувати бізнес-стратегію.

Читайте також: Ідея швидкого бізнесу – яблука в карамелі. Як розкрутитися?

Жодних складних теорій, – обіцяють автори. Тут знайдете практичні поради і приклади.


В онлайн-курсі від Стенфордського університету дивіться про те, чому треба починати бізнес зараз, як створити продукт, який обожнюватимуть клієнти тощо.

4. “Дієвий бізнес-план”. Для чого потрібний та як створити?

Бізнес-планом зазвичай цікавляться банки перед прийняттям рішення – дати вам позику чи ні, а інвестори – і взагалі розглядають документ повністю перед співпрацею. Його можна замовляти у професіоналів – і коштує це недешево. А можна зробити власноруч.

Курс “Дієвий бізнес-план” від платформи “Будуй своє” допоможе зрозуміти, який фундамент бізнес-плану, як зробити аналіз ринку та прорахувати необхідні для вашої справи інвестиції.

Читайте також: Психологія успіху: 9 порад для бізнесмена-початківця

“Жодному успішному підприємцю не вдалося оминути цей крок, без бізнес-плану не можливо активно зростати, залучати кредити на розвиток, інвесторів чи партнерів”, – пишуть на сторінці курсу.

5. Курс для соціальних підприємців

Ми знайшли два курси для тих, хто хоче не тільки отримувати прибуток, але і приносити користь:

  • Курс від “Будуй своє” – для підприємців, які хочуть займатися соціальними проектами і представників неприбуткових організацій, які хочуть більше фінансових можливостей.

6. Бізнес в Інтернеті: як запустити та просувати

Курс «Як вивести бізнес в інтернет» від платформи “Будуй своє” –  це низка модулів з інструкціями, як підкорити бізнес-простір в мережі.

Тут отримаєте корисну інформацію про діджитал-маркетинг, створення Інтернет-магазину з нуля, просування вашої сторінки у соцмережах та еmail-маркетинг.

Читайте також: 7 брендів, які з мотлоху створюють дизайнерські речі

А от як збирати онлайн-аудиторію, як продукувати корисний контент,  як автоматизувати бізнес та яка користь від відкритих даних – дивіться у лекції “10 трендів інтернет-просування”.

Якщо компанії нема в Інтернеті, задайте собі питання – чи існує вона взагалі. Про це казав ще Білл Гейтс.

7. Формування репутації бренду.

Лекторка курсу ”Комунікаційні інструменти для побудови репутації” – відома в громадському секторі комунікаційниця Анастасія Нуржинська. На цьому курсі вона розповідає про:

  • людину як бренд;
  • засоби самопрезентації;
  • онлайн-інструменти комунікацій;
  • навіщо компанії потрібна комунікаційна стратегія та піар-план;
  • як взаємодіяти зі ЗМІ, що таке прес-пакет та як його формувати.

8. Соцмережі для розвитку власної справи

З чого починати просування в соцмережах? Яка ваша цільова аудиторія і як отримати від неї зворотній зв’язок? Де брати контент для соцмереж і як зробити лідерів думок послами вашого бренду? І в доважок – конкретні кейси щодо того, як працюють ці інструменти. Усе це можна дізнатись на курсі від “Будуй своє” про те, як використовувати соцмережі для розвитку власної справи.

9. Час експортувати!

Курс від “Нової пошти” покликаний допомогти підприємцям розпочати (або покращити) експорт своїх продуктів за кордон. Тут ви дізнаєтесь, як оцінити експортний потенціал компанії і дослідити іноземний ринок, юридичні особливості підготовки продукту на експорт.

Його підсилює курс “Експорт, ринки ЄС та інтернаціоналізація бізнесу”, розроблений на базі матеріалів Комерційної служби США і адаптований під українські реалії з урахуванням кращих практик експортної діяльності.

Читайте також: Швидкі гроші: ТОП-10 ідей для “швидкого” бізнесу

Цей курс з чотирьох модулів – про системний експорт і побудову безпрограшних міжнародних стратегій.

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі